Премини към съдържанието
freakmonk

Мога ли и как да обновя телефона си с Android 5.1

Препоръчан отговор

Здравейте, телефонът ми е Sony Xperia SP и е с версия 4.3 android.. и от 2 дни търся из форуми как да си инсталирам  5.1 jelly bean .На "Bootloader unlock allowed: NO" разбрах,че трябва да го направя на yes, но така и не разбрах как .... и че трябва да си Unlockna bootladera. .. понеже за първи път се ровичкам в телефона по сериозно , ако може някой да ми каже как да си го инсталирам стъпка по стъпка ще съм му ужасно много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Android 4.2 e Jelly Bean, Android 5.1 е Lollipop... Не знам какви простотии инсталираш, но ако няма официален ROM от производителя за телефона ти, по-добре не се занимавай... Има си причина да не са пуснали...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има официален ROM за модела - CM12 с версия на Android 5.0, който може да се инсталира без да се пипа bootloader-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Правила за ползване на форумите

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Линкове: http://d-h.st/users/bagyusz/?fld_id=41303#files4

1. Свържи телефона си с компютъра чрез USB кабела

2. Монтирай го като USB памет на компютъра

3. Прехвърли файла от линка без да го разархивираш в SD картата му.

4. Изключи телефона

5. Включи го да се зарежда, дори и да е зареден за по-сигурно

6. Натисни Home бутона, плюс бутона за увеличаване на звука и бутона за включване едновременно

7. Избери Update with SD card или друг подобен текст зависи от менюто

8. Избери файла, който прехвърли от стъпка 2

9. Потвърди и изчакай 

10. Рестартирай

11. Телефона ти ще се стартира в нормален вид, но вече актуализиран, всички данни от вътрешната му памет ще бъдат изтрити. 

! В менюто от стъпка 6 се навигира с бутоните за звука и се избира с home бутона или power бутона.

Редактирано от star_computers (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човече, по-добре не прави нищичко ако после не знаеш как да оправиш телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.