Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, имам 3G modem на vivacom, но когато сложа карта на Globul (Telenor) ме кара да въведа 10 цифров код...
Предполагам устройството е заключено към другите оператори.

Та въпросът ми е, как мога да си го отключа  да разчита други карти? Ако има някой компетентен  моля да сподели мнение, благодаря ;) ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде те кара да въвеждаш този код? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде те кара да въвеждаш този код? 

Ами още като включа модема във лаптопа

http://postimg.org/image/de9kjez0r/<-------------

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами още като включа модема във лаптопа

http://postimg.org/image/de9kjez0r/<-------------

Ще трябва да инсталираш обаче софтуера за логване на глобъл, а не на виваком. Сигурен ли си, че глобълската карта не направена да изисква ПИН?

Все пак кажи точния модел на 3G модема. Може наистина да е направен за карти само на Виваком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да инсталираш обаче софтуера за логване на глобъл, а не на виваком. Сигурен ли си, че глобълската карта не направена да изисква ПИН?

Тя си има пин който е четири цифрен, но тук ме кара да въведа десет цифрен код за отключване.

И аз предположих че може да стане ако инсталирам глобулски софтуер, но не мога да намеря никъде :\ 

Все пак кажи точния модел на 3G модема. Може наистина да е направен за карти само на Виваком.

Huawai mobile Broadband E3131  Това е модела на устройството 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как да стане това, след като модема е предвиден да работи с вивакомска карта, а не с глобулска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както виждам модема трябва да се отключи. Стъпките за отключване обаче противоречат на правилата в този форум. Освен това стъпките за отключване могат да повредят модема, тъй като ще трябва да му слагаш друг firmware.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как да стане това, след като модема е предвиден да работи с вивакомска карта, а не с глобулска...

Мисля че и аз попитах нещо подобно :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами няма как да стане, модема си е предвиден да работи с дадения оператор, чрез негов си софтуер и т.н. Дори и да се отключи, пак не е гаранция, че ще тръгне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както виждам модема трябва да се отключи. 

Как мога да го отключа ? Изобщо си нямам напредстава аз...

Ами няма как да стане, модема си е предвиден да работи с дадения оператор, чрез негов си софтуер и т.н. Дори и да се отключи, пак не е гаранция, че ще тръгне...

Ами те ми бяха казали че  ако плащам някакви си пари в повече на месец, модема остава за мен, след като си е мой защо трябва да е заключен. Ако им го оставя да го отключат те няма ли да стане?... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм се занимавал с това никога. Най-добре попитайте при оператора или в някой сервиз дали е възможно въобще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм се занимавал с това никога. Най-добре попитайте при оператора или в някой сервиз дали е възможно въобще.

Ами мисля варианта да отида в офис на виваком и  да им я оставя да я оправят, все пак  аз съм си платил за това устройство. Щом ми е изтекъл договора и съм платил всичко, мисля че не е готино да ме задължават да ползвам техни карти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...