Премини към съдържанието
Дамян Цонев

Проблем със звука на Panasonic SA-PT160 при свързване с компютър

Препоръчан отговор

Със настолен компютър съм  и имам   домашно кино panasonic SA-PT160. свързал съм го чрез кабел който от едната страна има 2 букси(червена и бяла) а от другата само 1 (зелена). Зелената  свързана с компа, а другите са в дом. кино. Когато пусна песен от utube или от някоя програма  работят баса и 2-те предни колони, а когато пусна от флашка радио от дом.кино се чуват 5-те. Ще съм ви благодарен ако ми кажете как мога да пусна 5-те колони да работят от компа. 

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Музиката в Youtube е стерео.Връзката,която си направил също е стерео.Нормално така се чуват предни две колони и субуфер,както си е при теб.Петте колони,ще свирят когато пуснеш ДВД,със съответния запис за 5.1 .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Музиката в Youtube е стерео.Връзката,която си направил също е стерео.Нормално така се чуват предни две колони и субуфер,както си е при теб.Петте колони,ще свирят когато пуснеш ДВД,със съответния запис за 5.1 .

Понеже системата е по-стара има само тези 2 букси за червен и бял кабел и тази. Въпросът ми е дали може да свържа със кабел в този вход посредством адаптер да включа HDMI и към компа? 

post-360110-0-30178900-1435405002_thumb.

Редактирано от Дамян Цонев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не те разбирам какво точно питаш, но - не, не може.

Не ми е ясно защо даваш снимка на телевизор. Това, което си оградил, е SCART букса, не HDMI. И през нея не можеш да пуснеш 5.1-канален звук.

Можеш да си прочетеш внимателно упътването на домашното кино, да видиш дали няма начин от менюто да подадеш 2-канален звук към всички колони.

Но по принцип правилното решение е това, което е написал Димитър 59.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В храктеристиката на модела ти срещу аудио пише:Аналогов аудио вход-ДА ,ресивер-НЕ ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.