Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

pakoti    5

Стигнах до тези три лаптопа и се чудя кой от тях е по-по-най. Ще ги ползвам за програмиране, не особено тежки игрички (от типа на CS:GO) и може би тук-там обработка на видео, но това ще е доста рядко, не го взимайте предвид. Става дума за:

1.http://www.technomarket.bg/products/09138447/asus-x550lb-xx164d

Asus X550LB-XX164D
    Първо се спрях на този юнак. Като се разтърсих за алтернативи намерих и

2.http://www.technomarket.bg/products/09138073/acer-e5-571g-51ht

ACER E5-571G-51HT В сравнение с горния според http://ark.intel.com/compare/81016,75460 Asus-ът е с по-добър процесор, макар и малко по-стар модел. Относно видеокартите нещата са на кантар, но ми се струва, че Acer-ът бие (GEFORCE GT840, а Asus-ът е с GEFORCE GT 740M)

3.http://www.technomarket.bg/products/09141024/hp-pavilion-17-f250-l3s74ea-notebook

HP PAVILION 17-F250 L3S74EA

Този ми прави впечатление с по-големия екран и резолюция, но като че ли не може да компенсира за по-слабия процесор.

Имам си едно наум обаче, че при лаптопите от голямо значение е температурата. По-мощните части може би греят повече. Пък и различните модели са сглобени по-различен начин и има разлика в охлаждането. Като сложим и батерията в уравнението, предпочитам да се допитам до хора с повече опит.

П.П. В един момент бих сложил SSD, ако е възможно.

Редактирано от pakoti (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

stzbg    178

Не си купувай лаптоп от магазин, който е специализиран само в продажбата на мечки и перални!

Просто ще съжаляваш!

1-вият - нищо, че е i7, този е осакатен и въобще не е подходящ за гейминг;

2-вият - пак ниско волтажен и осакатен процеосор и още по-слаб;

3-тият - това е най-голямата глупост, защото пак е ниско волтажен, супер слаб, със слаба видеокарта и серия, която се е доказала във времето, че не става за нищо! 

Иначе, за обработка на видео, ще ти трябва колкото се може по-мощен процесор и бърз/и дискове, за предпочитане SSD...

Ако можеш да отделиш още малко средства, това е далеч по-изгодно:

Asus X550JK-XO058D

Но за тези пари си взимаш бюджетен клас лаптоп - имай го в предвид!

i5-4200H e по-мощен от i7-4500U - ето тук виж!

A, Nvidia 850M e почти 100% по-мощна от 740M - ето виж тук!

Редактирано от stzbg (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pakoti    5

Благодаря за отговора :)

Тука ме хвана по бели гащи, изобщо не се сетих за волтажа. Не мога да разбера манията да се правят такива "компромисни" продукти за отбиване на номера. Ама - за пари, ясно е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    soulless.id    85

Абе, не е точно така :)

Има си файда от тези процесори - въпроса е, че конкретно на теб не ти вършат работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    stzbg    178

Абе, не е точно така :)

Има си файда от тези процесори - въпроса е, че конкретно на теб не ти вършат работа.

Просто не мога да ги гледам тези процесори... 

Иначе, те са перфектно решение за потребителите, които не се нуждаят чак толкова от процесорна мощ, но за сметка на това, се нуждаят от повече часове автономна работа на батерията! 

Все пак, един ниско волтажен използвам макс 15W, а един високо волтажен може да достигне от 35 - 47W...

То не че и високо волтажните не може да бъдат контролирани в това отношение - когато съм на вън, моят лаком i7 съм го настроил(от Power Options) да не взима повече от 8W... :D

Редактирано от stzbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    stivandim    50

Не си купувай лаптоп от магазин, който е специализиран само в продажбата на мечки и перални!

Просто ще съжаляваш!

1-вият - нищо, че е i7, този е осакатен и въобще не е подходящ за гейминг;

2-вият - пак ниско волтажен и осакатен процеосор и още по-слаб;

3-тият - това е най-голямата глупост, защото пак е ниско волтажен, супер слаб, със слаба видеокарта и серия, която се е доказала във времето, че не става за нищо! 

Иначе, за обработка на видео, ще ти трябва колкото се може по-мощен процесор и бърз/и дискове, за предпочитане SSD...

Ако можеш да отделиш още малко средства, това е далеч по-изгодно:

Asus X550JK-XO058D

Но за тези пари си взимаш бюджетен клас лаптоп - имай го в предвид!

i5-4200H e по-мощен от i7-4500U - ето тук виж!

A, Nvidia 850M e почти 100% по-мощна от 740M - ето виж тук!

http://computer-store.bg/laptopi-i-ultrabutsi/asus-x550jk-xo058d

тук е още по-евтин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    stzbg    178

Все пак за другия за изхабили по-скъпа боя, за да го направят с по-геймърски вид!  :D  :D  :D

Ако авторът не го притеснява това, да взима сивия! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pakoti    5

Малее, ебаси разликата. Аз щях в laptop.bg да се забия, че може с още 4gb ram за 1200 общо. Да си жив и здрав, колега, дано мине добре с поръчката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    soulless.id    85

Тук го има с 6GB, което според мен е по-добре, на фона на смешната разлика в парите. Аз лично на нещо с по-малко от 8GB отдавна съм отвикнал да работя, ама то си е до човека :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pakoti    5

поправка. Сега забелязах, че хард дискът е 5400 rpm. Не знаех, че още ги правят такива. Ще се позамисля повече, че ССД-то не е малко пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    soulless.id    85

Ако минеш на ССД базирана с-ма, харда може да ти го изкупят и да го приспаднат от стойността на ССД–то, което ако да речем е 128GB, няма да ти натовари цената с повече от 70-80 лв. (според зависи на колко ти се изкупи харда). Вече за 256GB и нагоре - става повечко, но лично аз бих взел една 128-ца и да натикам наличния хард в едно caddy на мястото на и без друго излишното DVD. На лаптопа на жена ми така направих и тотал с ССД-то и caddy-то ми се увеличи сумата за лаптопа със 140 лв. (преди малко над година и два-три месеца това)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.