Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

human1970    266

Здравейте,

Жена ми ще подновява договора си към Теленор. Та възможностите са по нейния план да се вземат:

1. Alcatel Idol 3 4,7инча    - 340лв. или 24х18лв.

2.Samsung Grand Prime   - 340лв. или 24х18лв.

3.Lenovo А6000                - 240лв. или 24х12,60лв.

По-точно аз съм се насочил към тези модели. Телефона ще се ползва за нет, навигация, леки игрички, клипчета и неща от този сорт. Вероятно ще го ползвам като 2ри телефон, като основно разговорите си ще провеждам от другия си номер - с обикновена слушалка, която поне засега ми е по-удобна.

Не съм напълно убеден, че ми е необходим смартфон, но гледам, че всички ползват и съм решил да си взема и аз нещо.

Моля, дайте съвет - дали да купя точно от Теленор и дали точно тези модели са удачни за цените, посочени по-горе.

Евентуално и други по-удачни предложения няма да са ми излишни.

Търся някакъв оптимален вариант м/у качество, цена и сравнително нови технологии. Екран не по-малък от 4,7инча.

Редактирано от human1970 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

techmaniac    11069

Lenovo-то, ако ще ти е удобно с 5-те инча. За цената си е с хубави параметри.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    WhiteHart    7428

Минималните параметри, към които трябва да се придържаш, ако не искаш смартфонът ти още с купуването си да е морално и технически остарял, са: 5" екран, за предпочитане с горила глас, 2 гб рам, поне 16 гб вътрешна памет. Сега дали на изплащане или в брой, и какъв ви е бюджетът, вие си знаете...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    techmaniac    11069

Минималните параметри, към които трябва да се придържаш, ако не искаш смартфонът ти още с купуването си да е морално и технически остарял, са: 5" екран, за предпочитане с горила глас, 2 гб рам, поне 16 гб вътрешна памет. Сега дали на изплащане или в брой, и какъв ви е бюджетът, вие си знаете...

Съгласен съм, обаче в този бюджет няма как да има такива модели... 

Пък и автора е ограничен с избора си до там, каквото се предлага от конкретния оператор, тъй като иска да го вземе с намаление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    WhiteHart    7428

Е, нашите търговци са алчни типове и яко надуват цените. Иначе такива телефони има по 150 usd с директна поръчка от разни сайтове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    human1970    266

То оператора предлага и други модели, но ми се струват излишно скъпи. Аз също първоначално се бях насочил към телефони с по-добри параметри, но ми направи впечатление, че доста от новите бюджетни телефони са с по 1GB RAM, което ме навежда на мисълта, че тези, горепосочените ще ми вършат същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    WhiteHart    7428

От горепосочените аз бих взел Алкател-а, мернах някъде, че поне е с 1.5 рам..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    human1970    266

Да, така е-1,5 е рам-а Аз лично също съм се насочил към него. Въпроса е, че има и Самсунг на същата цена, а и Леново със 100лв по-евтино и за което чета доста добри отзиви във форумите - та затова се колебая. То каквото и да вземе човек - все ще сбърка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    algor    29546

Явно всичко говори за избор между Леновото и Алкатела.

Бърза справка между двата модела показва следното:

- Алкател по-лек и компактен от Леновото

- Алкател с малко по-добър дисплей от Леново (312ppi срещу 290)

- Алкатела си идва с Лолипоп, а Леново с Киткат

- по параметри процесори  и рам са еднакви

- Алкател поддържа карта памет до 128гб, а Леново до 32гб

- Алкател с по-добра 13мп камера и по-добра резолюция, срещу 8мп за Леново, а предните са 5мп срещу 2мп

- Леново има Dolby Digital Plus звук (каквото и да означава това)

- Батерията е Li ion 2000mAh на Алкател, а при Леново е 2300 Li-Po mAh

Около мен 2-3 човека имат Алкател от по-новите модели (и съпругата ми също) и са перфектно доволни, да ти кажа.

С това не т еагитирам да го вземеш него, а допълвам инфото.

Едит: не знам къде ги виждате тези 1,5 гиги Рам, но аз поне тук не виждам, а винаги правя справка за моделите в този сайт.

Едит2: в този сайт също си го дават 1гб.

Редактирано от algor (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    algor    29546

То е ясно, че някъде сте видяли, за да го кажете, но пък тия дебили в Теленор са готови да си го вземеш от там и после да ги осъдиш, че лъжат и завишават параметрите на дадено устройство с цел повишаване на продажбите му.

Ако ти се занимава можеш да ги отстреляш и да извлечеш дивиденти някакви от тъпотата им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    niki292002    2506

То е ясно, че някъде сте видяли, за да го кажете, но пък тия дебили в Теленор са готови да си го вземеш от там и после да ги осъдиш, че лъжат и завишават параметрите на дадено устройство с цел повишаване на продажбите му.

Ако ти се занимава можеш да ги отстреляш и да извлечеш дивиденти някакви от тъпотата им.

Познато ми е. В мтел около коледа бяха дали s3 neo с 2 гб рам, но е с 1.5

Иначе и аз гласувам за алкатела, но това че леновото идва със стоков киткат, не е от голямо значение защото си има ъпдейт до lollipop.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    human1970    266

Според мен би трябвало да сравнявам Самсунга с Алкатела - защото са по-нови модели и са на една цена. Иначе първото мнение по темата ми се струва най-икономически изгодно - 100 по-евтино, 5 инча екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    algor    29546

Доколкото разбирам искаш препоръки за апарати към Теленор, нали?

Погледни и HTC Desire 820 - доста добър апарат за цената си.

Около мен няколко човека го ползват и са доста доволни.

Иначе и аз гласувам за алкатела, но това че леновото идва със стоков киткат, не е от голямо значение защото си има ъпдейт до lollipop.

От значение е относно крашове, бъгове и оптимизацията на близалката към дадения модел.

Когато даден апарат си идва с близалката, всичко работи в пъти по-добре и чистенето на проблеми е в пъти по-малко.

Затова и го отбелязах горе, а не защото някой от апаратите ще си остане на Киткат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    human1970    266

Определено последното предложение е доста по-добро, но и доста по-скъпо. Предполагам, че в диапазона 500-600лв. има доста модели с подобни характеристики и качества. Не ми е цел закупуването на смартфон, а и на първо време едва ли ще го ползвам чак толкова. Според мен един бюджетен модел на добра цена би ми свършил същата работа - поне на първо време - 2-3 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.