Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Търся си клавиатура за около 70 лева.Интересува ме някоя удобна и да не изморява ръцете от дълга работа/игране.

Ако имате опит с някоя в този ценови диапазон споделете :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"Страницата не е открита"

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/klaviatura-redragon-asura-podsvetka-usb-cherna-k501-bk/pd/DS3H5BBBM/

Препоръчвам, геймърска е, свети в различни цветове и е доста удобна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тази най ми хареса.Утре ще отида на място да я пробвам :) Мерси

Първо пита за удобна клавиатура която да не те изморява и да става за игри а избираш клавиатура с ниски бутони тип лаптоп. По-добре отиди и я пробвай на място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С всяка клавиатура се свиква максимум за седмица. Аз не бих дал 70 лева за клавиатура, защото за тия пари не могат да се намерят механични, а клавиатурите за 20-25 лева вършат същата работа. Освен това няма риск като я залееш, да съжаляваш за парите. Затова ако ще вземаш клавиатура, събери пари или за механична или не давай повече от 30 лева.  Освен ако не се кефиш на светещите бутони. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С всяка клавиатура се свиква максимум за седмица. Аз не бих дал 70 лева за клавиатура, защото за тия пари не могат да се намерят механични, а клавиатурите за 20-25 лева вършат същата работа. Освен това няма риск като я залееш, да съжаляваш за парите. Затова ако ще вземаш клавиатура, събери пари или за механична или не давай повече от 30 лева.  Освен ако не се кефиш на светещите бутони.

Предложи ми 1 механична моля :) Аз знам че са много шумни само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предложи ми 1 механична моля :) Аз знам че са много шумни само.

Ти знаеш ли какво е механична клавиаутура ? Личи си че изобщо си нямаш понятие от геймърска периферя. Светлинките не я правят геймъркса. А за да можеш да си закупиш качествена механична клавиаутура, ще ти трябва "скромната" сума от ~200 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видове клавиатури

Капацитивни клавиатури

Въведена е от IBM. При тази технология контактите са изолирани от въздуха.

• Капацитет - натрупан заряд от статично електричество.

• Кондензатор - една или повече двойки проводими метални плочи, разделени от не проводящ материал. Плочите са заредени с противоположни електрически заряди и натрупаното електричество е функция на разстоянието между плочите.

При натискане на клавиш се намалява или увеличава разстоянието между плочите и от там на самия капацитет. Тази промяна се регистрира и сигнализира за натиснат клавиш.

Издържат до 10 мил. натискания.

Контактни клавиатури

Използват се прекъсвачи за променяне потока електричество.Те отварят или затварят дадена електрическа верига. Наложили са се  като оптимално решение при отчитане на двата фактора - цена и дълготрайност. Използват се три вида прекъсвачи - механични, гумирани и мембранни.

Механични клавиатури

Използва се традиционен механизъм (пластинки от скъпоценен метал, които се притискат една към друга). Прекъсвачът под всеки клавиш може да бъде отделно устройство с възможност за смяната му. Най често контактното поле се произвежда като единен блок, който не може да се заменя. За връщане на клавиша в начално положение се използват пружини.

Гумирани клавиатури

Съчетават в едно механизмите за контакт и позициониране на клавишите. Специално набраздена плоскост, направена от еластичен материал и оформена като чашка се поставя под всеки клавиш. При натискане на клавиша, пластинка поставена в чашата се притиска към друга поставена върху платката, при което се затваря  електрическата верига.

Мембранни клавиатури

Приличат на гумираните, като вместо еластични подложки използват тънки пластинки - мембрани. Контактът се осъществява отново с малки чашки поставени в самите пластинки.

Ето какво представляват механичните клавиатури. Хубави са, но все пак и цената е висока за този тип клавиатури. Ако не си голям маниак, според мен не си заслужава да даваш 150 лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти знаеш ли какво е механична клавиаутура ? Личи си че изобщо си нямаш понятие от геймърска периферя. Светлинките не я правят геймъркса. А за да можеш да си закупиш качествена механична клавиаутура, ще ти трябва "скромната" сума от ~200 лева.

Кога съм казал че светлинките я правят геймърска?И ако имах опит в това щях ли да питам?

200 лева за 1 клавиатура не мисля да давам...прекалено е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въпросът бе, че не си заслужава да се дават и 70 лева за клавиатура, защото в тоя ценови клас имаме само мембранни клавиатури, които едно, че са с кратък живот, второ, ако ги залееш съжаляваш за парите и трето, че не са с нищо по-добри от клавиатури за по 20-30 лева като например някоя на DELUX. До съвсем скоро бях все с клавиатури на DELUX  и единствения им проблем бе, че като се залеят с нещо, не стават за нищо. Освен това за 2-3 години максимум най-често ползваните клавиши за игра се прецакват, всеки знае това. Механичната клавиатура има в пъти по-дълъг живот. Тя е тежка, стабилна и много подходяща за разпален гейминг, когато често срещано явление е клавиатурата да почне ламбада по маса с хлъзгава повърхност. А за шума на механичните ще кажа, че лично на мен ми допада, не ми пречи и въпреки че държа на тишината като цяло, то никога механичната клавиатура не ме е дразнила заради шума. Напротив, шума показва качество, което кефи.  Та идеята бе не да сравнявам механичната с мембранната клавиатура, а да изразя съмнение, дали 70 лева си заслужават при положение, че за 30 лева максимум се намира нещо подобно, вършещо същата работа, макар и с по-лошо име. Ако наистина се играе много с тая клавиатура, то едва ли примерно стрелките, ще издържат повече от 1-2 години. Лично аз с предните си клавиатури постоянно сменях назначения на клавишите с времето, докато за 3 години вече нямах клавиши, които да натискам удобно при игра. Целия нумпад изпотроших, заедно със стрелките, докато накрая не можех да играя и се принудих да купувам без да съм планувал клавиатура.  И точно тогава се загледах за механична. Можех да продължа с такива за 20 лева, което щеше да е и най-добре за бюджета, но реших да кривна малко от пътя и дадох над 200 лева. В крайна сметка една механична клавиатура може да се окаже по-евтина в дълъг период от време от такава за 70 лева, стига други фактори да не оплажат влияние, като например някоя разлята чаша бира или ракия. Досега няма клавиатура, която да се е отървала при мен от алкохола. Затова и спрях алкохола - да не сменям постоянно клавиатури. Особен ефект има ракията - моментално всичко блокира. Бирата е лепкава течност и дори клавиатурата да оживее по случайност, то клавишите залепват и изход няма. 

ПП: Казваш, че 200 лева е прекалено. Според мен 70 лева е прекалено, ама всеки си има разбирания. А механични клавиатури има и за по-малко пари. Например тая Bloody B540 за 170 лева или TheSports Poseidon Z за 150 лева на промоция с 5 години гаранция! Разбирам, че нямаш желание за качество, затова и подобна покупка може да ти се стори безсмислена. Но безсмислена е и темата за клавиатура, защото всеки човек си има предпочитания и твоите не са еднакви с моите. Факт е едно - краткия живот на мембранните клавиатури. Сам си прави сметка колко пъти по 70 лева ще трябва да дадеш през годините. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе хора човека иска някаква клавиатура до 70.лв  вие му предлагате механична (да по-добра е ) за 200.лв   :cant believe:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе хора човека иска някаква клавиатура до 70.лв  вие му предлагате механична (да по-добра е ) за 200.лв   :cant believe:

Той иска геймъркса, предлагаме мъ геймърска. Светеща клавиаутура не е геймъркса, а просто светеща клавиаутура.

Edit: Грешка, това беше за nesa007 който не знае какво е геймърска клавиаутура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Той иска геймъркса, предлагаме мъ геймърска. Светеща клавиаутура не е геймъркса, а просто светеща клавиаутура.

Edit: Грешка, това беше за nesa007 който не знае какво е геймърска клавиаутура.

На нито едно място не е казал че търси геймърска клавиатура. Механична клавиатура не означава че е геймърска а че е с механични бутони.

Освен това има голяма разлика между клавиатура за 20-30 лева и тези от 70-100. Не всичко е в това как точно работи бутона има и други фактори като качество на изработка, софтуер, екстри и други.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така е, но мембраната си е мембрана. Така като гледам клавиатурите за повечко пари или си плащаш за име или имаш няколко ненужни екстри отгоре, включително светещи бутони. Не че светещия бутон е ненужна екстра, но за него се доплаща. И колкото да е качествена тая клавиатура, няма спасение от заливане. Относно софтуера на клавиатурите...кой ползва софтуер? На една клавиатура и трябват единствено няколко мултимедийни бутона и може би като екстра някой макробутон. Останалото е ташак. 

Аз споменах за механична, защото 70 лева не са малко пари за клавиатура. Който е готов да даде толкова за нещо, което може да си замине и след два месеца, е готов да даде още толкова пари и за по-качествено нещо. Такава е моята логика. И когато човек каже, че си няма понятие от клавиатури, е редно да му се даде шанс да научи и за наистина добрите клавиатури. Иначе аз мога да кажа, че искам Голф, щото не съм виждал и се возил на други коли, ама Голф ли трябва да ми препоръчвате задължително?

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еми мога да дам пример аз съм с Logitech G110 купих я далечната 2011 и до ден днешен си работи перфектно. Няма един изтрит бутон или проблем някъде с подсветката. Бутоните са супер удобни подложката не поти ръцете като гадните ментета пълна е с доста и удобни функции. Софтуера и позволява да бинднеш 36 бутона с каквото си решиш даже поддържа скриптове.Макар че на мен едни от любимите ми са за контрола на песните и звука. Имам още 4 клавиатури у нас определено разликата между тях и нея се усеща. Както всички видове устройства има разлика между ниския и високия клас. Ако целта е механична то евтините механични няма да са на нивото на скъпите им събратя това важи и за тези с мембраните.

Но както казах по-горе всеки с предпочитанията си. Щом човека иска да отдели 70 лева да ги отдели, а когато седне на скъпо нещо ще пази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Все казвате че като се залее край ,но аз(лично мнение) не бих си напълнил бюрото с храна и напитки и да ям докато играя и да мажа всичко.Днес се докоснах до 2 механични клавиатури...прави сте това е качество.Ще посъбера малко повече пари и ще си взема една от линковете по горе в темата.

Само за инфо-нито 1 клавиатура не съм заливал и нито 1 не съм чупил или нещо от сорта.Според вас като се залее 1 маханична няма ли и тя да са развали....Благодаря за мненията (по скоро за отварянето на очите за пореден път).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Помня в един офис имаха една от онези старите клавиатури с металния гръб на седмица я заливаха с кафе така и не се развали това чудо. Еми колега много зависи от течността и до каква степен ще стигне до платката за управление. Различни клавиатури различни дизайни има такива който са по 30-тина лева и са водоустойчиви но и това като светещите бутони са екстри, иначе няма техника на която да не и пречат течностите даже при по чувствителните и резки разлики в температурата или прекалено влажният въздух може да са проблем.

Ако търсиш само здравина цената трябва да отговаря на гаранцията. Примерно ако е 50 лева и е с 2 години гаранция ако е 200 трябва да е с 8.

Просто няма универсален отговор за всички в интернет е пълно с обяснение коя технология какво предлага и съответния диапазон на цени. Преценяш от кое имаш нужда спрямо кое може да си позволиш и това е. Следващият път ако смяташ да питаш нещо го прави поне правилно, въпроса е клавиатура около определена цена не коя е по-добрата технология и кое си заслужава парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Все казвате че като се залее край ,но аз(лично мнение) не бих си напълнил бюрото с храна и напитки и да ям докато играя и да мажа всичко.Днес се докоснах до 2 механични клавиатури...прави сте това е качество.Ще посъбера малко повече пари и ще си взема една от линковете по горе в темата.

Само за инфо-нито 1 клавиатура не съм заливал и нито 1 не съм чупил или нещо от сорта.Според вас като се залее 1 маханична няма ли и тя да са развали....Благодаря за мненията (по скоро за отварянето на очите за пореден път).

Няма защо. :)

То зависи и с какво я залееш. Например, колата (особено кока колата) е универсален унищожител на всякаква техника.

Еми мога да дам пример аз съм с Logitech G110 купих я далечната 2011 и до ден днешен си работи перфектно. Няма един изтрит бутон или проблем някъде с подсветката. Бутоните са супер удобни подложката не поти ръцете като гадните ментета пълна е с доста и удобни функции. Софтуера и позволява да бинднеш 36 бутона с каквото си решиш даже поддържа скриптове.Макар че на мен едни от любимите ми са за контрола на песните и звука. Имам още 4 клавиатури у нас определено разликата между тях и нея се усеща. Както всички видове устройства има разлика между ниския и високия клас. Ако целта е механична то евтините механични няма да са на нивото на скъпите им събратя това важи и за тези с мембраните.

Но както казах по-горе всеки с предпочитанията си. Щом човека иска да отдели 70 лева да ги отдели, а когато седне на скъпо нещо ще пази.

Значи, по твоята логика, всичко трябва да ми е скъпо за да го пазя ? Аз всичко пазя, но не казвам че не съм трошил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е аз горе дадох линк към механична клавиатура с 5 години гаранция. Между другото, аз ползвах моята гаранция преди време заради омацан фърмуеър и нямаше никакви проблеми. Хубаво е нещата да имат гаранция ако се наложи. За заливане естествено никой няма да даде гаранция така, че тия 24 месеца или 5 години са безсмислени. Но когато човек вземе по-скъпа клавиатура, почва да се замисля дали да яде пред PC, къде да слага чашите с течности и така нататък. Поне аз съм така. Откак дадох двеста и кусур лева за клавиатура, не ям над нея. А на течностите отдавна им свикнах, въпреки че няма гаранция за нищо. Ако обаче съм с клавиатура за 20-30 лева, изобщо не си давам зор да я пазя. Преди години бях взел една безжична клавиатура от Техномаркет за 20 лева. Изкара ме точно 20 дена преди да купя друга. Причината в последствие се оказа в изтощени батерии и клавиатурата след две години пак влезе в действие на другата щайга, но не там е проблемът, ако може да се нарече проблем. Просто не ми пукаше, че 20 лева са отишли на вятъра. Ако обаче бе 70 лева...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи, по твоята логика, всичко трябва да ми е скъпо за да го пазя ? Аз всичко пазя, но не казвам че не съм трошил.

Ето виж при колегата работи. А скъпо е относителна дума за всеки както пак колегата е дал пример.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вие тука сте подбирани от всичките зологически градини и домове за развъждане на хиперактивни подводни буболечки.Човека е дал 70 лева бюджет, тука коли, фанти, вина, багери и други глупости.Що не вземете да станете едни дървени философи?Някъв 14 годишен тръгнал да раздава плоските си съвети и размишления на недоразбрали 30, и кусур годишни чичковци, дето още толкова разбират и отбират.)образно казвам, автора да не се засяга)По тия форуми няма да ти се даде конкретно предложение а ще ти се изсипат сумати келеши да ти обясняват как шанса да си полееш клавиатурата ако е "Рейзър" е по-малък от тоя ако си с "Шванценпльок" клавиатура.Следват размишления относно това колко ще я пазиш ако си откъснал едни 200 левчета повече.Аре моля ви се.Ясно е, че ако си цени парите дето сам си е изкарал и е дал, просто ще внимава и те тека.Ако скъпия му баща (дето всъщност е дилър на рядък вид моркови против импотентност) му е купил свиткаща клавиатура, малкото чаве го боли шмайзерчето дали ще я пре**е на другия ден или не.Вие тука хубаво се обръщате с "колега" ама не осъзнавате, че доста от "колегите ви" са точно такива.Не искам повече да навлизам в подробности и размишления, просто защото няма смисъл.

Редактирано от ИзмислеН (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.