Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Създадох тази тема, за да дам пример на всички младежи, които не са запознати  с компютърните конфигурации.
    Причината е, че се взимат супер скъпи компютри със супер скъпи видеокарти за СУПЕР МНОГО ПАРИ и т.н. без реално да се ползват и да са нужни.

Сега ще Ви покажа една ПРИМЕРНА конфигурация за 666лв, която ще задоволи потребностите Ви и ще има възможност за upgrade, ако Ви трябва повече.

Дъно                                    GB H81M-DS2V /H81/1150   -->  90лв     

Процесор                            I3-4330                                  -->272лв  

Рам                                     2X4G DDR3 1600 A-DATA    --> 100лв

Хард                    500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB   --> 102лв

Кутия             DeepCool mATX SMARTER Black USB3.0 -->  44лв

Захранване             PSU SEASONIC SSR-350ST /350W --> 83лв

Общо                                                                                  666лв

Линк към nikem-- >  http://nikem-bg.net/cart/49676p1r46717p1r1001847p1r2169p1r53748p1r50682p1rf.html

Сега ще дам някои разяснения по компонентите:

Дъното е добра марка. ОК е! 

Процесорът е достатъчно мощен, ще задоволи отвсякъде потребностите ви, но ако все пак решите, че искате повече... може да дадете още 100лв за  I5-4460.

Видеокартата ви е вградена в процесора, а именно HD 4600. Ще Ви стигне за 2 монитора, за филми, дота, photoshop и т.н.... ДОВОЛНА Е!!!  ( моята е HD 2500 и е ползвам за филми, дота, photoshop  и т.н. на монитор 24 инча). Все пак ако решите, че не сте доволни и ще играете някакви брутални игри, то винаги може да си ДОКУПИТЕ след време.   

Рамта ви е предостатъчно.

Хардът е ОК.

Кутията е ОК.

Захранването--> Горните компоненти няма и 1/2 от захранването да използват. Тоест захранването ще ви е предостатъчно, дори и да решите да си докупите видеокарта. Ако взе пак видеокартата, която най-вероятно няма да си купите, е мега брутална... то може да дадете още 20-30 лв за захранване.

Може след време да сложите и SSD диск за около 120лв, който не е задължителен.

И пак повтарям... идеята не е, че ги знам или не ги знам нещата (може да съм сбъркал някъде).

Идеята е хората да си купуват неща,  които са ХУБАВИ, БЮДЖЕТНИ..... и няма излишество!

Хубав ден ;)

Редактирано от gw_dragon (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Процесора е слаб и ще лагва на тежки игри.

Хард диск може да се намери за 115 лева двойно по-голям от посочения.

И като се купи една видеокарта и по-силно захранване заради нея пак става 1000-1100 лева.

Кое е бюджетното не ми стана ясно ама както и да е. За магазин да работи с търговски софтуер и продавачката да си цъка фейсбоклука  и да гледа клипчета през почивката става.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И какъв е смисъла от 500 гб хард при положение че 1 терабйт е със няколко лева отгоре? А ако искаш да гледаш филми с хубава резолюция то тогава ти трябва и повече свободно пространство заради по големият обем на филмите.

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX - 111 лв

Какъв е смисъла от това захранване при положение че утре вземе друга видео карта, и ако е на АМД които са известни с тока който дърпат, тогава какво правим? Същата работа е и с процесора, общо взето тази конфигурация е добра за интернет, филми, музика, и игри като супер марио, ако вече решиш наистина да вземеш машина която да надграждаш в бъдеще с цел игри, то тогава това за основа е неподходящо.

ПП: Колегата отгоре ме изпревари с половин минута :) :) :)

Редактирано от COBRA (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Процесора е слаб и ще лагва на тежки игри.

Хард диск може да се намери за 115 лева двойно по-голям от посочения.

И като се купи една видеокарта и по-силно захранване заради нея пак става 1000-1100 лева.

Кое е бюджетното не ми стана ясно ама както и да е. За магазин да работи с търговски софтуер и продавачката да си цъка фейсбоклука  и да гледа клипчета през почивката става.

Извинявайте, ама кое не разбрахте.

Давам пример за     "ПРИМЕРНА КОНФИГУРАЦИЯ", а не, че може да се купи с 5-10 лв по-евтино или по-добро.... "ПРИМЕРНА КОНФИГУРАЦИЯ". Да схване читателя идеята. 

"КОНФИГУРАЦИЯТА е за ПОЧТИ ВСИЧКО"  --> ЯВНО БЕЗ МНОГО ТЕЖКИ ИГРИ и ПОДОБНИ

Процесорът е доволен, но все пак съм дал и пример с I5 за 100лв повече ;)

За захранването съм казал, че ако е нормална видеокартата ще е ОК това захранване.... ако  потребителя ще пуска тежки игри да си доплати малко за по-добро.

А това --> "общо взето тази конфигурация е добра за интернет, филми, музика, и игри като супер марио"  е абсолютна леймърска глупост.

Вие четете ли... или просто се заяждате ;)      

Този форум е пълен с геймъри(леймъри), които дават предложения за ТЕЖКИ ИГРИ....детска работа!

Не всички сме като вас да играем ТЕЖКИ ИГРИ

Аман от геймъри(леймъри) ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колегата просото е сглобил нещо което му върши работа и решил да сподели няма нужда от нападки. То ако става въпрос по-добре SSD пред тези хардове. Проблема тука е само началото на поста му започва все едно всеки от тези потребители ще имат еднакви нужди а и даже на линка никъде не видях да пише 666 лева :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колегата просото е сглобил нещо което му върши работа и решил да сподели няма нужда от нападки. То ако става въпрос по-добре SSD пред тези хардове. Проблема тука е само началото на поста му започва все едно всеки от тези потребители ще имат еднакви нужди а и даже на линка никъде не видях да пише 666 лева :D

Моята машина не е такава, но скоро ми се наложи да влезна в калдата.... и видях, че пак е пълно с геймъри на ТЕЖКИ ИГРИ, които не предлагат  разумни и добри неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами аз не виждам нападки, просто коментираме неговата идея, факт е че не е обяснено като хората, тази конфигурация е само за филми и интернет, какви игри на нея? Освен това не виждам как ще се надстройва към по добро, при положение че вече се коментира харда, процесора и захранването. Освен това дъното е с два слота за рам, ако човек иска да играе игри то 8 гигабайта вече са си малко, новите игри стават все по лакоми, тогава какво ще правим? Трябва да продадем старата рам и да купим 2х8 гигабайта че иначе няма място за друга. А кутията да не говорим, за тази конфигурация добре, ама искам да видя геймърска видео карта в тоя пластмасарник, особенно ако е АМД, отгоре на капака ще можеш да си пържиш яйца. Реално заглавието на темата трябва да бъде, "Добра офис и интернет машина" а не добра конфигурация с възможност за ъпгрейд, защото такъв е почти невъзможен в този си вид. Освен това хора който дават много пари за машините си ги ползват точно по предназначение, за игри.

"Моята машина не е такава, но скоро ми се наложи да влезна в калдата.... и видях, че пак е пълно с геймъри на ТЕЖКИ ИГРИ, които не предлагат  разумни и добри неща."

Ами я ми кажи за игри тази комбинация която си предложил каква работа върши? Струва ми се че ти се заяждаш, поради простата причина че тук обикновенно хората пускат тема,....."Искам машина за игри за 1500 лв" или...."Искам офис машина за 666 лв" хората тук предлагат според бюджета и изискванията, а няма как човек да пусне тема " Искам да играя GTA V на макс с 60 фпс" и ти да му предложиш твоята конфигурация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По разумно ако ще се играят игри да се вземе Pentium/Celeron с със среден клас видео карта, ще има 100 пъти повече кадри от I3 със вградено видео... В нета лаг няма .. И селерона и пентиума се справят с full HD без какъвто и да е проблем... 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тва е дяволска машина :D :D

...с числото на Звяра.  :devil2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо не съм показал конфигурация за ТЕЖКИ ИГРИ.

Второ аз съм с 2x8гб рам и знам идеално колко често се ползва. Абсолютно излишно в масовия случай на user-a.

Трето,  дал съм вариант за по-мощен процесор и захранване ..... и примерен хард, за да се схване идеята.

С кутиите пак се изхвърляте,  моята е голяма и скъпа, а това е излишно.   Интелският процесор нищо не грее.

Тези думи   "Добра офис и интернет машина" са абсолютна глупост.      По-скоро заглавието трябва да е -->      "Машина за почти всичко без ТЕЖКИ ИГРИ"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За леки игри като cs:go е супер, но днес хората играят gta 5, metro last light, вече играят нови и по тежки игри! с hd4600 и i3 ето какво може да играеш

CS:GO създадена някъде около 1998 - ДА!

TETRIS създадена 80 десетте - да

:D

Другото ще лаги!

ЕДИТ: GTA5 на минимум ще върви с 21fps!

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто напиши компютър с който могат да се играят тези и тези игри на тази резолюция с доло горе толкова ФПС.

По начина по който си написал темата и нападателния ти начин на изразяване ще се получи доста пародия в темата и най-много модератор да я заключи.

Единственото за което си прав че някой хора си вземат по-скъпи но не неразумно скъпи компове и не ползват и 50%  от възможностите му. Това е!

Редактирано от Explo (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Спирам да пиша... прекалено много сте   "тежките геймъри", които цъкате в nikem-a ;)

Разбрах, че за вас компютърът не е компютър, ако не се играят  ТЕЖКИ ИГРИ -->  "днес хората играят gta 5, metro last light"

Надявам се все пак на някой да му е от полза.... и да не ги    слуша     "тежките геймъри",    а да си вземе повече от доволен компютър  и БЮДЖЕТЕН.   

Хубав ден ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виктор Руменов CS-GО е от 2012   :D..  "Машина за почти всичко без ТЕЖКИ ИГРИ на 640х480 и всичко на Low".. Така трябва да е заглавието.

Редактирано от bogomilkorbankolev (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

CS:GO създадена някъде около 1998 - ДА!

Нещо се бъркаш с оригиналния CS (от 1999) .CS:GO излиза през 2012

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виктор Руменов CS-GО е от 2012   :D..  "Машина за почти всичко без ТЕЖКИ ИГРИ на 640х480 и всичко на Low".. Така трябва да е заглавието.

Да бъркам се с него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

i3-4170 е с около 30 лв. по-евтин от i3-4330, но с 200MHz по-бърз и малко по-слабото HD4400 видео. Спестяват се тия 30 лв. и се взима GB H81M-D3H, което е с 4 слота за РАМ, прилично аудио, достатъчно на брой PCI слотове, HDMI и т.н.

За конфигурация, която ще се ползва само за офис нужди, филми, музика и прочие леки неща, то 4ГБ РАМ ще са съвсем достатъчни. 

Дори един Celeron/Pentium би бил отличен избор като така ще останат пари за SSD, което ще допринесе страшно много за бързината на машината.

Ако пък ще се набляга на игрите, то както казаха някои от момчетата по-горе един Celeron, Pentium или Athlon X4 с карта за 150-200 лв. или някое APU ще се справят много по-добре от вграденото видео на i3/i5/i7.

Захранването ще е достатъчно и за бъдещи ъпгрейди, понеже новите карти стават все по-иконочни, а и системата ми от подписа е под 260W, така че 350W качествено захранване е достатъчно дори за карта от висок клас.

Кутията е най-добре да е с долен монтаж на захранването и поне 1 перка да духа пред харда...

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
    • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако ще е за офис и филми  хората  са  създали 65 ватови  машинки INTEL NUC D34010WYKH2 BOX или ASUS VM42-S093V MINI PC  които  си вършат перфектно работата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Които обаче са пълна набутавка като всяка готова сглобка.

Виж им цената после виж какво съдържат а и какво не съдържат и пресметни колко ще излезе накрая.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ей Богу, 

Мисля, че около 5 пъти обясних, че дадох ПРИМЕРНА конфигурация  (даже го написах с големи букви и удебелено в началото).  Естсествено, че може да се пипнат +- 15-20 лв  от всеки от компонентите с подобен, по-подходящ, от по-евтин сайт  и т.н.

Аз дадох ПРИМЕРНА КОНФИГУРАЦИЯ!

Идеята беше, че с такава примерна конфигурация си покривате компютърните нужди (БЕЗ ТЕЖКИТЕ ИГРИ ест и подобни).   Идеята е, че в повечето случаи е излишно да давате по СТОТИЦИ левове отгоре, защото вграденото видео е ДОВОЛНО.

AlkatrazBg....  на тея офис машинки можеш ли да прави upgrade (да сложиш видеокарта примерно),  че ги даваш за пример?  И дали е по-изгодно в парите?

Вие на това   "офис и филми" какво казвате ?

Аз му казвам    браузване, филми, дота, 2 монитора по 23 инча,  photoshop и n на брой програми( visual studio, eclipse и т.н.).     Но може би сте прави, не съм геймър и не съм пускал най-новите и ТЕЖКИ ИГРИ.

Не съм чак толкова ТЕЖЪК ГЕЙМЪР. 
    Съветвам и другите потребители, които не са ТЕЖКИ ГЕЙМЪРИ,
    да не се подвеждат по  геймърските конфигурации и да ги пробват без видеокарта.

Ако не ви стига вграденото видео, 
    конфигурацията ПОЗВОЛЯВА да си СЛОЖИТЕ видеокарта! 

Хора, ползвайте си по-разумно парите. Не правете излишно ИЗЛИШЕСТВО.  Не ги слушайте тежките геймъри!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разбери че да играеш една игра на минимум до макс 15 фпс не е това което търсят хората.

Се едно ми казваш и москвича ще ме закара от точка А до точка Б и това е доволно стига ми.

Да играеш една игра и да тръгне една игра са различни понятия.

А относно да предлагаш на някого да си купи 500 хард като може да си купи за още 6,7 лева 1000 хард е разумно предложение - давай :)

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

в подкрепа на автора мога да кажа, че и аз понякога се изумявам с тази ненаситност и мания и преклонение пред това да се хвалиш, как играеш всичко на макс. за протокола от години вече не играя, карам си с вградено видео на и3 и мога да кажа,че компа ми е достатъчен. Навремето си купувах видео карта до около 200 лв и не съм имал проблеми и оплаквания с 1400х900. Играех предимно коли и шутъри. Това са личния ми опит и възгледи. Хубав ден на всички.

пс. Не всичко е игри, приятели!

Редактирано от tbmtbm (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм чак толкова ТЕЖЪК ГЕЙМЪР. 

Съветвам и другите потребители, които не са ТЕЖКИ ГЕЙМЪРИ,

да не се подвеждат по  геймърските конфигурации и да ги пробват без видеокарта.

Ако не ви стига вграденото видео, конфигурацията ПОЗВОЛЯВА да си СЛОЖИТЕ видеокарта! 

Хора, ползвайте си по-разумно парите. Не правете излишно ИЗЛИШЕСТВО.  Не ги слушайте тежките геймъри!

Абе човек ти виждаш ли какви ги пишеш? Значи след като ги съветваш да ползват конфигурация без карта, то това е машина само за филми и интернет, какви игри бе? С 20 фпс и на слайд шоу? Всички ти казаха че това което си дал за основа не става за надграждане, нито кутията е като хората, нито захранването, ако решиш да сложиш направо други, то се обезмисля това което си писал. Хората които не са геймъри ще питат за конфигурация за малко пари и не за игри, кво толкова бучиш? Който си е геймър ще си вземе такава машина. И от къде ги измисли тия два монитора? И какво ще правиш на тях. Хората които ползват фотошоп, висуал студио и подобни програми слагат Xeon процесори заради повечето нишки и по голямата производителност, с тоя процесор дето си го дал може да си оправяш само снимките от рожденният ден.

И на всичкото отгоре какво значи примерна конфигурация? Безмислена е цялата тази тема, след някоя и друга седмица ще излязат нови процесори, които могат да бъдат на сходна цена и по висока производителност от сегашните, тогава всичко това което си предложил става безмислено.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човекът има предвид и вече няколко пъти повтаря, че ако игри ще се играят "от дъжд на вятър" и същите нямат големи изисквания - може да се спестят пари най-малкото от дискретна видеокарта, по-малко количество памет и т.н. Аз например игри не играя - ползвам APU A10-6700(трябваше да е А10-7700, но се оказа дефектно и беше сменено) и на някои места четох, че по-високият клас APU-та са твърде добри само за мултимедия, а за по-сериозни игри пак са недостатъчни.

Все пак човек като пита за конфигурация/компонент, трябва максимално точно да обясни каква е целта, какво има в момента и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.