Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Преди месец реших да отида на плаж, и с целия си акъл реших да се цопна във водата със з2ката. Уж била водоустойчива. Както и да е. Когато влязох във водата, камерата на тела беше включена. Работи около 5-6 секунди и се изключи. Опитах се да го включа и видях, че свети много слабо, чак под фанелата го сложих за да видя кво показва. Когато се прибрах вкъщи забелязах, че телефона си работи, издава звуци от цифрите, които натискам, но не показва нищо.. Има ли решение на този проблем? Трябва ли да го закарам на сервиз, или мога сам да си го оправя. 

Благодаря ви.

Редактирано от VolvoPower (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И трите модела от Z линията, притежават сертификация за издръжливост срещу вода и прах. При Xperia Z2 тя е IP58, което означава, че може да бъде използван под вода, при дълбочина до 1.5 метра, в продължение на 30 минути. Не забравяйте обаче да затворите всички предпазни капачета и не потапяйте смартфона в солена вода (като морската, например).

Сервиз и най-добре до тогава не го пускай и го дръж някъде на проветриво.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега може ли да споделиш какъв ти беше проблема на телефона и как си го разреши понеже имам същия благодаря 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Unforeseen1 написа:

Колега може ли да споделиш какъв ти беше проблема на телефона и как си го разреши понеже имам същия благодаря 

Вие кой от двата имате? Пишете един и същ текст в тема за Z2 и в тема за Z3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега много добре знам какво и къде съм писал и много добре съм запознат кой модел точно имам .Ако се поинтересуваш  малко от проблема ще разбереш ,че това е масов проблем на всички z1 z2 z3  телефони точно за това съм писал и в двете теми с надеждата някой от собственицте на темата да ми отговори .Така че ако трупаш мнения с безсмилени отговори по добре не пиши 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Unforeseen1 написа:

Колега много добре знам какво и къде съм писал и много добре съм запознат кой модел точно имам .Ако се поинтересуваш  малко от проблема ще разбереш ,че това е масов проблем на всички z1 z2 z3  телефони точно за това съм писал и в двете теми с надеждата някой от собственицте на темата да ми отговори .Така че ако трупаш мнения с безсмилени отговори по добре не пиши 

1. не сте ми колега

2. темите има автори, не собственици

3. говоренето на ти с непознати хора не е израз на висока култура

4. проверете (ако имате знанията) дали постовете ми са безсмиСлени

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, capnemo написа:

1. не сте ми колега

2. темите има автори, не собственици

3. говоренето на ти с непознати хора не е израз на висока култура

4. проверете (ако имате знанията) дали постовете ми са безсмиСлени

хм, странно ...ъ-ъ-ъ... мбаси самообладанието

аз ако бях, щях да му тегля една дълга...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да благодаря ВИ ,поинтересувах се ,но не точно от вашите коментари.Направих си труда да изчета първите 3 страници от съответния раздел. И не видях почти нищо друго някой да предлагате  освен очевидните хард ресет и занеси го на сервиз . И като цяло почти никой не знае от къде идва даден проблем просто стреля на сляпо и отговаря стандартни неща хард ресет и сервиз  . Ще пробвам с някой чуждестранен форум Благодаря все пак :) . В съответната тема дори не е написано къде е проблема в дисплея или в дъната платка или някъде другаде за това и попитах с надеждата автора да отговори  .А мене точно това ме интересува нямам нужда от Бг сервизи дето си  слагат х100 лв за нещо което се прави за 5 мин и струва "х" по малко  смятам се за достатъчно сръчен за да мога и сам да си сменя повредената част .Просто не мога да локализирам проблема за да го отстраня за това и потърсих помощ тук , но  явно няма да я намеря. Защото някой който няма грам идея къде може да проблема и който дори не си е направил труда в интернет да се поинтересува за дадения проблем тръгнал да ми се заяжда .Телефона ми е Z3 и понеже гледам ,че обичаш да четеш във форума би трябвало да си попаднал и на моята тема а там ясно е описан модела и какво съм пробвал .От което следва ,че първият ти коментар е отново излишен както написах вече .И ако искаш да знаеш си ми колега съфорумец за това, че не съм ти говорил на вие е моя грешка не мислех, че е чак такъв проблем ,извинявам се за което .Също така смятам ,че това е форум и няма нужда да се разводнява някаква тема с общи приказки и да ми се заяждаш.И се извинявам още веднъж не знаех, че си толкова докачлив за "ти" и "вие " също така искам да подчертая, че пиша а не си говоря с вас . Та ако нямаш идея къде може да е проблема, или какво може да се пробва за да се локализира проблема , или някакъв линк към някоя статия която може да ми помогне по добре не пиши нищо благодаря .И понеже разбра че е z3 чакам да видя какво ще ми препоръчаш да направя , а сетих се занеси го на серивз :D благодаря нямам нужда от очевидни неща .Ето ти и линкче към темата в случай че си я пропуснал  

Редактирано от Unforeseen1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tosashi8
      Здравейте , имам проблем със стартиране на уиндоуса на лаптоп леново , изписва
      Check cable connection! 
      PXE-MOF: Exiting Intel PXE ROM.
      No bootable device — insert boot disk and press any key

• от Meтodi Meтodiev
      Здравейте колеги,
      Безкрайно тъжен, ядосан и депресиран съм в последните месеци, и то заради представянето на видеокартите ми на лаптопа. Той е на 2 години и половина. Марката е Lenovo Idaepad y510p. GPU -Nvidia 755m x2. 
      Проблемите са ежедневни, не мога да играя игрите си като хората. Постоянно крашва и пише, че rending device-a спира и се възстановява, видеокартите стигат едни луди температури. Въобще не е възможно да се случи реална работа с тях. А преди година и нещо не беше така. Беше носен понеже беше в гаранция на сервиз и беше отбелязано, че има проблем с видеото, но не е бил пипан изобщо. Мога ли да подам жалба в сервиза при такъв случай? Или въобще посъветвайте ме какво да направя...
      едит 1: в най-лошия случай, кажете колко ще струва ремонтът за смяна на видеокартата ( и дали е възможен с друг вид видеокарта)?
    • от Радослав Матев
      Понеже вече не мога да влизам в един друг подобен форум (бан заради коментиране на работата на модераторите), си пускам питането и тук.
      Конфигурацията ми е следната (от подписа)
      MB:LENOVO 25522C8,Xeon E3-1225 v2,4x4 GB DDR3-1600,CM Hyper 412S,Thermaltake SmarHDt DPS G750W,Samsung 850 EVO 500GB, ST3000DM001,WDC WD5000AAKx2 RAID0,ASUS DRW-2014L1T,Asus Strix GTX970,Panasonic TX-L42ET60E
      Дъното е от workstation Lenovo E31 Tower, ползвам преходник за захранването и така съм включил това захранване Thermaltake. Проблема е следния: понякога, при голям товар на процесора се получава замръзване от 2-3 секунди и след това примигване на екрана с грешка в драйвера на NVIDIA. Драйверите постоянно са обновявани с последните от NVIDIA, операционната система е Windows 10 PRO - лицензирана е, лиценза е вграден в BIOS, който съм го обновявал последно лятото с последна версия от тази година от сайта на Lenovo. Замръзването се появява много рядко - 1-2 пъти седмично (може и 3-4, но това е още по-рядко) и го има от доста време. Най-често ми се случва като ползвам Android Studio при зареждане/компилиране на нов проект от папка с готови проекти, получава се и при опит за затваряне на андроид емулатор, който пак съм стартирал през Android Studio - qemu. Понякога самото затваряне на емулатора товари процесора на максимум в продължение на 10-15 секунди, което най-вероятно предизвиква и проблема. Случвало ми се е и при тест примерно с Aida64 или някоя друга програма, която "претовари" процесора. След това всичко си работи нормално. Днес за пръв път го направи това и компютъра просто "заби" - всичко замръзна, не се движеше и курсура на мишката. Изчаках около 40 секунди и го ресетнах със съответния бутон, след това всичко си беше нормално. Няма никакви грешки в event viewer, освен тези за видео драйвер, които ми ги изписва и windows с 'балон' долу - дясно. Нова инсталация правих преди около 4-5 месеца, като ISO файла е теглен от сайта на Microsoft, ползвам го и на лаптопа и там нямам никакви проблеми. Според мен проблема е от хардуерно естество, защото го има откакто ползвам тази машина (взех я втора употреба преди година и няколко месеца). Най-странното е, че никога не ми е правило такъв проблем и при най-тежките игри, при които процесора постоянно е бил 100% натоварен, дори и с максимален клок на видеокартата всичко си върви перфектно. Дъното съм го гледал за надути кондензатори - няма такива, SMART статуса на системния диск е перфектен. Единствено не съм пробвал да извадя видеокартата и да ползвам вграденото видео, но не ми се занимава засега чак толкова. Някой ако има идеи какво може да е, моля да споделя. Всякакви тестове, които съм пускал на компютъра, минават без проблеми. Съответно и температурите са в нормата (процесора никога не е минавал 67-68 градуса, дори и лятото и това е при игра, видеокартата в "спокойно" положение е под 40 градуса в повечето случаи).
    • от taika
      Здравейте, имам следният проблем. Преди един ден, когато влизах в CS-GO fps ми беше заключено на 60 с VSync, а без него 170+. Сега в игра ми падат на 40 максимум 50 кадъра. Помислих си че е нещо от играта, защото преди това нямах такъв проблем, но влязох в Dota 2 и забелязах че при повече ефекти кадрите също ми падат до 30. Лаптопа не прегрява постоянно следя за натоварването на процесора и на видео картата и повече от 60 градуса трудно се вдигат. Предния ден ъпдейтнах драйвъра на видео картата (nvidia gtx 1050 Ti 4 gb), който е специално оптимизиран за Fallout 4 VR. Моля за помощ, ако някой знае защо ми прави този проблем ще съм много благодарен, ако сподели. Благодаря!
    • от Тъп Но Грозен
      Здравейте имам един много странен проблем. При набиране на даден номера преди още да е дало свободно, и разговора прекъсва. Когато някой ме набира мен по-същият начин, преди да даде свободно "Разговорът завърши". Проблема се решава при рестартиране на телефона, за няколко часа или ден и после е пак същата ситуация.   
      Пробвах да реша проблема, с нова карта от оператора, не се получи. Сменях мобилната мрежа от 3 на 4г оправя се за известно време и пак е същото.

Телефона е с най-новият софтуер 5.1.1 

Моля, ви помагайте
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.