Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

brols    0

За начало да кажа каква ми е конфигурацията:

Кутия           - CoolerMaster ELITE335 BLACK no PSU
    Захранване      -                     500W Xigmatek NRP-PC502 Silent
    Дъно                                      ASUS F2A85-M Pro /AMD A85X/ VGA/ FM2

Видео Карта                          Nvidia GEFORCE PALIT Gt640/ 2GB / 128bit / PCI-E / DDR3

Процесор                              AMD A10 - 5700 X4/ 3,4G / 4mb Cache / FM2 / BOX
    Охлаждане Процесор:         Thermalright HR-01 PLUS
    Рам Памет                            DDR3 4GB / 1600mhz, Kingston, CL11  
    Хард                                     1000GB WD Cavair Blue, 7200rpm, 64mb cache, SATA3

Въпроса ми е с тази машинка дали мога да гледам СПОКОЙНО, без насичания и проблеми 4к видео. (защото искам да си взимам такъв телевизор!) 
    Ще кажете "защо не пробваш сам клипчета в нета вече бол...) Да Пробвал съм, ето това например: 

http://thenextweb.com/google/2015/06/10/can-your-pc-play-this-8k-youtube-video/
    (дори има и 8к.... :) ) И на 4к ми тръгва и на 8к също ми тръгва видеото, но много сече (и в двата случая) 
    Пускам на Тв 40' full HD 1080P 

Така. Моят извод е, че заради компресията от 4к да го направи на 1080p за това сече, ако тв-то си е 4к може би ще си върви нормално ??? Или се Бъркам сериозно...
    Или просто си е слабичка тази видео карта... :( ???
    Много благодаря предварително!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1Force1    4389

Сече гледано онлайн, или сече ако е свалено и пуснато офлайн?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    weeziN    91

На Full HD телевизор искаш да тръгне 4k видео? И да тръгне, то няма да е 4k, ако имам грешка някой да ме поправи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5864

Няма да върви с подобен процесор. И не ако го пуснеш на 4К приемник ще е още по-зле.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Agentpat™    3554

На Full HD телевизор искаш да тръгне 4k видео? И да тръгне, то няма да е 4k, ако имам грешка някой да ме поправи.

Дефакто няма да е, но ще има ефекта на така нареченото "скалиране" и това 4к видео ще бъде с по-добро качество и ще се вижда по-качествено от обикновено full HD видео.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    plamenbm86    113

Процесорът не е толкова зле. По добре пробвай да свалиш някой видео файл. Може да не ти достатъчно бърза интернет връзката. Видеокартата може да е не много силна в игрите, но би трябвало да осигурява хардуерно ускорение при възпроизвеждане на видео.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    skalata_73    35293

И какво ще пускаш на този телевизор, или... заради клипчета от тубата ще си вземаш 4К телевизор?

И замислял ли си се пък как ще виждаш 1080p на ''4К ТВ'' заради ъпскейла, който ще прави за да достигне нативната си резолюция?

Отговори си на тези въпроси и тогава се тормози с това дали машинката ти ще се ''пъне'' на 4К !

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ined    3561

Трябва да сменяш картата ако искаш да гледаш видео с 4к резолюция, защото на тая GT640 2560x1600 е максимума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5864

Бъркаш се с DVI изхода. Палитката би трябвало да е с HDMI v.1.4a та се поддържа 4К.

Дъното пък е с DisplayPort 1.2 (HDMI е стария та с него не става) та сигнала не е проблем да го изкара и с вграденото.

Не знам видеокартата по-добра ли е от вградената графика но процесора ще кляка което и да използва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въпроса ми е с тази машинка дали мога да гледам СПОКОЙНО, без насичания и проблеми 4к видео. (защото искам да си взимам такъв телевизор!)

Дори да си вземеш 4К телевизор,щом сече сега,пак ще е същото и с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    sks1897    357

Според мен ако си го изтеглиш на компютръра трябва да върви добре. На мен с Intel Core 2 Duo E7400 и GeForce 210 ми върви добре, но само ако съм го свалил на компа. Оналйн от сайтове като youtube сече здраво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    plamenbm86    113

Възпроизвеждането на видео не може да се сравнява с тежки игри. В много случай разликата в производителноста между Intel и AMD e много малка. Аз съм си правил експеримент. Едно ядро на FM2 процесор е достатъчно за 1080p видео. При това без хардуерно ускорение.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nikolela    1120

Тези 4к телевизори, нямаха ли опция от менюто да минат на режим 1080P?

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jonov    7917

Тия 4к телевизори са като едно време когато пуснаха цветните телевизори , а нямаше цветно предаване  :)

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nikolela    1120

Тия 4к телевизори са като едно време когато пуснаха цветните телевизори , а нямаше цветно предаване  :)

Какви спомени ми извади за времето, когато имаше тв предаване вечер по за 3-4 часа. На чернобелият телевизор залепяхме цветна слюда приличаща на петно масло плуващо във вода, което е огряно от слънцето - получаваха се цветни петна. Това беше първата цветна телевизия за мен. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    brols    0

Ами НЕ! Не ми трябва такъв телевизор, за да гледам клипчета от youtube... Защото до 1 година и нашата популярна замундичка както и хилятите други тракери ще са препълнени с 4к видеа... С кеф да си сваля и да си гледа филми човек! ^^ Да не говорим че съвсем скоро (ако вече не е...) излиза на пазара TV 8k.... 
    Относно свалянето... ако не е от някой тракер, как мога да сваля на PC-то (въпроса ми е към (sks1897)??
    В чичко гугъл има доста сайтове за сваляне на музика и видео от youtube, но за видеото никъде не мога да избера да се свали с максималната 4к резолюция... Дайте съвет как да свалям с макс качество от тубата.. Благодаря! 
    (след теста ще кажа как е, дали наистина ще има разлика от възпроизвеждането онлайн, и вече свалено на PC!! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    bvbfan    690

Ами НЕ! Не ми трябва такъв телевизор, за да гледам клипчета от youtube... Защото до 1 година и нашата популярна замундичка както и хилятите други тракери ще са препълнени с 4к видеа... 

Няма да е така - има много години докато се наложи, още нямаме телевизии във FullHD, лаптопите с 4к струват 4к :)

https://www.4kdownload.com/download

А ти къде ще го гледаш това 4к видео имаш ли монитор, телевизор 4к?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    sten90    199

Здравей.

Първото, което ми е интересно - би ли пояснил защо имаш такъв процесор и допълнително дискретна видеокарта? Останала е от старата конфигурация ли?

Пишеш, че до една година ще е пълно с 4к съдържание. Да допуснем, че си прав(аз лично се съмнявам - за да има съдържание по принцип, някой трябва да плаща за него, а ако всички гледат да свалят "безплатно"...) - ще имаш ли достатъчен капацитет на хардовете? Или ще изтриваш филма веднага след гледането?

Иначе ще ми бъде интересно какъв ще е резултата с локално 4к видео, понеже моята конфигурация е донякъде близка.

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    bvbfan    690

Като пускаш видео от тубата гледай да е от Лисицата и да ползваш флаш-а не html5, след това дай десен бутон stats for nerts или статистика за умници и виж accelerated video rendering и accelerated video deconding би трябвало да работи нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    brols    0

До bvbfan нямам, но мислих в скоро време да си купувам :) Иначе си прав, че все още нямаме FullHD TV тук при нас, но това е защото сме изостанали винаги от останалите по почти всички критериии... :D това че няма HD телевизия у нас, не означава, че няма да се популяризира и развива в останалите страни... :) (мое мнение!) за това казвам че до година ще е фулл по тракерите с 4к... :) 
    Иначе конфигурацията я купих преди почти година (за 500 кинта) от приятел и все още има 7,8 месеца гаранция (това по м/у-гото:) ) не съм сглобявал и добавял нищо.... :) 
    Иначе нета ми е достатъчно бърз, че да си позволя да сваля някой филм, да го изгледам и веднага след това да бъде изтрит :) сега средно е м/у 8 и 10гб на fullHd... на 4 к ще е 20/30gb предполагам един филм... е поне 15/20 по любими все ще има място да се запазят.. :) но това вече е друга тема.. да не говорим че има и външни hdd, взимаш си един и си го пълниш (::
    Ще сваля сега и ще кажа какво се случва :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Филипов    3935

https://www.kaldata.com/forums/topic/225140-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%B0-led-full-hd-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80/page-3#entry3134531

Няма такова съдържание и няма и да има не следващата година, ами и след 5. Едно филмче на 200 гига как ще ти дойде?

Направи справки с какво работят кината и има ли база за сравнение с твоята щайга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.