Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

За начало да кажа каква ми е конфигурацията:

Кутия           - CoolerMaster ELITE335 BLACK no PSU
    Захранване      -                     500W Xigmatek NRP-PC502 Silent
    Дъно                                      ASUS F2A85-M Pro /AMD A85X/ VGA/ FM2

Видео Карта                          Nvidia GEFORCE PALIT Gt640/ 2GB / 128bit / PCI-E / DDR3

Процесор                              AMD A10 - 5700 X4/ 3,4G / 4mb Cache / FM2 / BOX
    Охлаждане Процесор:         Thermalright HR-01 PLUS
    Рам Памет                            DDR3 4GB / 1600mhz, Kingston, CL11  
    Хард                                     1000GB WD Cavair Blue, 7200rpm, 64mb cache, SATA3

Въпроса ми е с тази машинка дали мога да гледам СПОКОЙНО, без насичания и проблеми 4к видео. (защото искам да си взимам такъв телевизор!) 
    Ще кажете "защо не пробваш сам клипчета в нета вече бол...) Да Пробвал съм, ето това например: 

http://thenextweb.com/google/2015/06/10/can-your-pc-play-this-8k-youtube-video/
    (дори има и 8к.... :) ) И на 4к ми тръгва и на 8к също ми тръгва видеото, но много сече (и в двата случая) 
    Пускам на Тв 40' full HD 1080P 

Така. Моят извод е, че заради компресията от 4к да го направи на 1080p за това сече, ако тв-то си е 4к може би ще си върви нормално ??? Или се Бъркам сериозно...
    Или просто си е слабичка тази видео карта... :( ???
    Много благодаря предварително!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сече гледано онлайн, или сече ако е свалено и пуснато офлайн?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На Full HD телевизор искаш да тръгне 4k видео? И да тръгне, то няма да е 4k, ако имам грешка някой да ме поправи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма да върви с подобен процесор. И не ако го пуснеш на 4К приемник ще е още по-зле.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На Full HD телевизор искаш да тръгне 4k видео? И да тръгне, то няма да е 4k, ако имам грешка някой да ме поправи.

Дефакто няма да е, но ще има ефекта на така нареченото "скалиране" и това 4к видео ще бъде с по-добро качество и ще се вижда по-качествено от обикновено full HD видео.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Процесорът не е толкова зле. По добре пробвай да свалиш някой видео файл. Може да не ти достатъчно бърза интернет връзката. Видеокартата може да е не много силна в игрите, но би трябвало да осигурява хардуерно ускорение при възпроизвеждане на видео.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И какво ще пускаш на този телевизор, или... заради клипчета от тубата ще си вземаш 4К телевизор?

И замислял ли си се пък как ще виждаш 1080p на ''4К ТВ'' заради ъпскейла, който ще прави за да достигне нативната си резолюция?

Отговори си на тези въпроси и тогава се тормози с това дали машинката ти ще се ''пъне'' на 4К !

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва да сменяш картата ако искаш да гледаш видео с 4к резолюция, защото на тая GT640 2560x1600 е максимума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бъркаш се с DVI изхода. Палитката би трябвало да е с HDMI v.1.4a та се поддържа 4К.

Дъното пък е с DisplayPort 1.2 (HDMI е стария та с него не става) та сигнала не е проблем да го изкара и с вграденото.

Не знам видеокартата по-добра ли е от вградената графика но процесора ще кляка което и да използва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въпроса ми е с тази машинка дали мога да гледам СПОКОЙНО, без насичания и проблеми 4к видео. (защото искам да си взимам такъв телевизор!)

Дори да си вземеш 4К телевизор,щом сече сега,пак ще е същото и с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен ако си го изтеглиш на компютръра трябва да върви добре. На мен с Intel Core 2 Duo E7400 и GeForce 210 ми върви добре, но само ако съм го свалил на компа. Оналйн от сайтове като youtube сече здраво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Възпроизвеждането на видео не може да се сравнява с тежки игри. В много случай разликата в производителноста между Intel и AMD e много малка. Аз съм си правил експеримент. Едно ядро на FM2 процесор е достатъчно за 1080p видео. При това без хардуерно ускорение.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тези 4к телевизори, нямаха ли опция от менюто да минат на режим 1080P?

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тия 4к телевизори са като едно време когато пуснаха цветните телевизори , а нямаше цветно предаване  :)

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тия 4к телевизори са като едно време когато пуснаха цветните телевизори , а нямаше цветно предаване  :)

Какви спомени ми извади за времето, когато имаше тв предаване вечер по за 3-4 часа. На чернобелият телевизор залепяхме цветна слюда приличаща на петно масло плуващо във вода, което е огряно от слънцето - получаваха се цветни петна. Това беше първата цветна телевизия за мен. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами НЕ! Не ми трябва такъв телевизор, за да гледам клипчета от youtube... Защото до 1 година и нашата популярна замундичка както и хилятите други тракери ще са препълнени с 4к видеа... С кеф да си сваля и да си гледа филми човек! ^^ Да не говорим че съвсем скоро (ако вече не е...) излиза на пазара TV 8k.... 
    Относно свалянето... ако не е от някой тракер, как мога да сваля на PC-то (въпроса ми е към (sks1897)??
    В чичко гугъл има доста сайтове за сваляне на музика и видео от youtube, но за видеото никъде не мога да избера да се свали с максималната 4к резолюция... Дайте съвет как да свалям с макс качество от тубата.. Благодаря! 
    (след теста ще кажа как е, дали наистина ще има разлика от възпроизвеждането онлайн, и вече свалено на PC!! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами НЕ! Не ми трябва такъв телевизор, за да гледам клипчета от youtube... Защото до 1 година и нашата популярна замундичка както и хилятите други тракери ще са препълнени с 4к видеа... 

Няма да е така - има много години докато се наложи, още нямаме телевизии във FullHD, лаптопите с 4к струват 4к :)

https://www.4kdownload.com/download

А ти къде ще го гледаш това 4к видео имаш ли монитор, телевизор 4к?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей.

Първото, което ми е интересно - би ли пояснил защо имаш такъв процесор и допълнително дискретна видеокарта? Останала е от старата конфигурация ли?

Пишеш, че до една година ще е пълно с 4к съдържание. Да допуснем, че си прав(аз лично се съмнявам - за да има съдържание по принцип, някой трябва да плаща за него, а ако всички гледат да свалят "безплатно"...) - ще имаш ли достатъчен капацитет на хардовете? Или ще изтриваш филма веднага след гледането?

Иначе ще ми бъде интересно какъв ще е резултата с локално 4к видео, понеже моята конфигурация е донякъде близка.

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като пускаш видео от тубата гледай да е от Лисицата и да ползваш флаш-а не html5, след това дай десен бутон stats for nerts или статистика за умници и виж accelerated video rendering и accelerated video deconding би трябвало да работи нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

До bvbfan нямам, но мислих в скоро време да си купувам :) Иначе си прав, че все още нямаме FullHD TV тук при нас, но това е защото сме изостанали винаги от останалите по почти всички критериии... :D това че няма HD телевизия у нас, не означава, че няма да се популяризира и развива в останалите страни... :) (мое мнение!) за това казвам че до година ще е фулл по тракерите с 4к... :) 
    Иначе конфигурацията я купих преди почти година (за 500 кинта) от приятел и все още има 7,8 месеца гаранция (това по м/у-гото:) ) не съм сглобявал и добавял нищо.... :) 
    Иначе нета ми е достатъчно бърз, че да си позволя да сваля някой филм, да го изгледам и веднага след това да бъде изтрит :) сега средно е м/у 8 и 10гб на fullHd... на 4 к ще е 20/30gb предполагам един филм... е поне 15/20 по любими все ще има място да се запазят.. :) но това вече е друга тема.. да не говорим че има и външни hdd, взимаш си един и си го пълниш (::
    Ще сваля сега и ще кажа какво се случва :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

https://www.kaldata.com/forums/topic/225140-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%B0-led-full-hd-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80/page-3#entry3134531

Няма такова съдържание и няма и да има не следващата година, ами и след 5. Едно филмче на 200 гига как ще ти дойде?

Направи справки с какво работят кината и има ли база за сравнение с твоята щайга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.