Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте

Искам да попитам с конфигурация на AMD съм и кой производител на чип е по подходяща за тази конфигурация AMD или Nvidia ?

Конфигурацията ми е:

Процесор: AMD Phenom II X4 965BE

Видео: GeForce GT730 2GB

РАМ: Kingston HyperX 2x4GB

Захранване: CM 750W

Дънно: ASRock 970 Extreme4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

techmaniac    11069

Промених заглавието на темата, моля запознайте се с правилата на форума - точка 2.3

Ще е добре да посочите и бюджета си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8035

Зависи. AMD...NVIDIA...имат толкова много и различни модели видеокарти, че нещата не трябва да се разделят така. По-скоро може да се зададе въпроса, кои карти се справят по-добре с процесора. Но ако задълбаеш чак дотам, ще си по-изкуфял и от мен. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е кои карти се справят по добре с процесора изкуфял съм

Редактирано от Мартин Д. (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Trend    21

Средния клас карти - R9-280/ X на AMD или GTX750Ti/ 960 на Nvidia. По-горните модели ще са спъвани от процесора ти, не, че няма да работят, но няма да са на пълния си потенциал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ivaylo71    62

То по-скоро кажи с какви пари си готов да се разделиш?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8035

Е кои карти се справят по добре с процесора изкуфял съм

Хората тестват тия неща и разликите са пренебрежимо малки. Затова ти казвам, че трябва да си доста изкуфял, за да се хващаш за 2-3 кадъра разлика в зависимост от това, дали си с карта на АМД и дали на NVIDIA. Всъщност, щом искаш инфо, последните тестове които гледах показаха, че картите на AMD  са малко по-зависими от процесора при отделни игри, но разликите са толкова малки, че не си заслужават коментара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично съм почитател на AMD картите от край време и ползвам R9 280x с FX6300. За тази цена бих си взел нещо такова R7 260x

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5865

POWERCOLOR 2048M R9 270 TURBO DUO, AXR9 270 2GBD5-TDHE/OC PCI-E 3.0

До 250 лв. 750TI ти е най-доброто а да се дават повече за 260Х е смешно.

За горната граница вече може да се вземе R9 270 която е по-добра.

Всъщност това се отнася до нови карти иначе на старо може и по-добре.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ivaylo71    62

И аз съм за 750 Ti na nVidia. Малка консумация на ток, хладна и безшумна. За тези пари това е изборът.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5865

Да даваш над 100 лв. отгоре за същата карта която ти предложих е ами малоумщина!

750TI - 250 лв., R9 270 - 300 лв., R9 285 - 350 лв.

http://hl-eshop.com/one_product.php?view_data=1|0|0|25684

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=7936

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_13&product_id=8816&sort=p.price&order=DESC

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5865

Разликата е 116 лв. Едната карта е 249 лв. а другата 365 лв. И какво значение имат честотите?

Ти и сам може да ги дигнеш не че ще постигнеш кой знае какво.

Въпроса е че за тия пари даже по-малко се взима много по-добрата R9 285 та няма абсолютно никакво значение на какви честоти е 750TI.

По-слабата R9 270 е още по-евтина и също е по-добра от 750TI та просто е абсурд да даваш 365 лв. за нея ако ще Ултра ОС да е!

Имаш голфче по-скъпо ауди и още по-скъпо бмв. Ти взимаш голфче но плащаш като за бмв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ivaylo71    62

Послушай  naruto  и стига се инати. Или ти се дават повече пари и отиваш на по-висок клас видеокарта или плащаш за стандартна 750 TI. Наливането на пари във  фабрично клокната карта е безсмислено.

.

Редактирано от ivaylo71 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8035

Разликата е 116 лв. Едната карта е 249 лв. а другата 365 лв. И какво значение имат честотите?

Ти и сам може да ги дигнеш не че ще постигнеш кой знае какво.

Въпроса е че за тия пари даже по-малко се взима много по-добрата R9 285 та няма абсолютно никакво значение на какви честоти е 750TI.

По-слабата R9 270 е още по-евтина и също е по-добра от 750TI та просто е абсурд да даваш 365 лв. за нея ако ще Ултра ОС да е!

Имаш голфче по-скъпо ауди и още по-скъпо бмв. Ти взимаш голфче но плащаш като за бмв.

Е, тук се изхвърли малко. GTX750Ti  се клоква 20% над стандартните честоти на референтните карти. Вярно, има си и чалъм. Точно клокът е привлекателен за тая карта, защото не изисква нито друго захранване, нито по някакъв начин променя температури и шум. Асус-а на тая цена е безсмислица, както между другото и допълнителното захранване за тия карти. Ако сега си взема подобна карта, то пак щях да предпочета GTX750Ti, която да клокна до 1400 MHz  ядро и 6300 MHz  памет. Да, другите са по-добри, но и скъпи. Ако все пак човека дава 350 лева, то R9 285  е за предпочитане. Аз не бих си я взел, но това е друг въпрос, нямащ нищо общо с темата. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    sad_boi    105

Взимай видеото от подписа ми виждаш какъв стабилен клок съм постигнал и въобще не грее (60-65 градуса).

Едит:няма смисъл от R9 285 защото няма да ракрива пълния потенциал (bottleneck) освен ако по-нататък не вземе  осемядрено амд :wink12:

Редактирано от DTodorov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BG-Team-DRIFT    8035

Взимай видеото от подписа ми виждаш какъв стабилен клок съм постигнал и въобще не грее (60-65 градуса).

Едит:няма смисъл от R9 285 защото няма да ракрива пълния потенциал (bottleneck) освен ако по-нататък не вземе  осемядрено амд :wink12:

off:

Това с модифициран BIOS  ли е? Аз постигнах 1400 стабилни MHz  без спад в честотата, но промених малко BIOS  за да може карата да ползва повече от 37 вата. Иначе честотата спада или направo си връща стандартните стойности, явно поради недостиг на напрежение. 

И още нещо. Не споменавай, че Феноменалния Феном няма да достига. Това е ерОтична мисъл. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5865

bildera_ имах предвид че няма да стигне 285 колкото и да я мъчи 750TI а не че не се клоква.

Мартин Д. като фабричен клок тази е по-добра и по-евтина а тази е същата работа но със задна планка.

Както виждаш има по-добри варианти от Асуса и то за по-малко пари но пак си остават неизгодни предвид че за тия пари се взима по-добра карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прав си naruto мисля R9 285  да взема но имам един въпрос след като тя е PCI-E 3.0 а мойто дънно е с 3 слота PCI-E 2.0 дали ще върви тази карта без проблем ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.