Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Лимита ми е около 500лв и ще взимам от скай на лизинг. Компютъра ще се позлва и за игри като Лигата, Диабло 3, БФ3,4 (ако тръгне ако не здраве да е)

Първата конфигурация е:

ASROCK FM2A88M-HD+, AMD A88X, DDR III 2133/1866/1600/1333/1066, VGA, DVI, HDMI, FM2+

Крайна цена 539,14 лв.

Втората е тази:

ASROCK H81M-HDS, H81, DDR III 1600/1333/1066, VGA, DVI, HDMI, LGA1150

KINGSTON 2GB DDR III 1600   две плочки

Крайна цена 507,82 лв.

За мен АМД то е по добре защото има вградено видео което ще ми върши работа

Вие как мислите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом ще играеш игри, то това ще е много по-добро:

Крайна цена 528,39 лв.
    Картата е най-добре да е втора ръка, понеже за тия пари не може да намериш нищо свястно. R7 250 и HD7730/50 са над 150 лв., а са далеч по-слаби от HD7790... За 20-30 лв. отгоре може да се намери и HD7850. Ако имаш стар хард диск, кутия или захранване може да сложиш 1x8 РАМ или по-добро дъно.

Вграденото видео на APU-то е на ниво 6670, та при BF3/4 ще се затрудни бая, а и е препоръчително да сложиш 2x2 или 2x4 РАМ на поне 1866MHz, че да има смисъл... На осакатеното видео в G3285 пък забрави да играеш която и да е нова игра нормално.
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Земи предложението на Нико :) ! И наистина по-добре е да земеш хубава видео карта втора ръка ,но намери 20-30лева отгоре ,за да земеш HD7850 доста по-добре е от 7790 ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мислим, че без захранване трудно ще играеш на тези конфигурации ;)

Кутията има вградено, ама е много качествено направо....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

A захранването ще ми стигне ли ако утре сложа карта от 200 - 250лв примерно(нова)

И процесора няма ли да я спъва?

А относно кутията си мислех че има вградено захранване нз защо съм се заблудил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

A захранването ще ми стигне ли ако утре сложа карта от 200 - 250лв примерно(нова)

Тя има, другите просто са слепи, но е некачествено

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи кога ще е това ''утре'' и каква точно карта ще вземеш. Специално това захранване ( FORTRON FSP350-60APN, 350W) ще се справи без проблем с G1820 и 7790. Celeron-чето може би ще спъва и 7790-ката, ама ще имаш добър performence във всички игри. 

Викторе, ако ми кажеш с какво захранване идва кутията, ще те черпя не една, а две бири! :cool:

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кутията има вградено, ама е много качествено направо....

Доста често се включваш в темите и пишеш понякога за компоненти с които не си имал досег.До този момент не съм те коригирал,но е добре първо да имаш нужните познания и след това да даваш определения за колегите.А повярвай,някои от тях имат над 20 годишен опит с хардуер.Относно кутията,тя е без захранващ модул,дори е написано w/o PSU - COOLER MASTER FORCE 500, w/o PSU .Но явно не си на ти с тази материя.

Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

0894489987 е телефонът на никем,обаждате се и питате.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От всеки търговец може да се взима на изплащане. За целта - избирате си някоя лизингова компания предварително, и кандидадствате при нея за кредит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От всеки търговец може да се взима на изплащане. За целта - избирате си някоя лизингова компания предварително, и кандидадствате при нея за кредит.

Прав си но лихвата на левов кредит е по-голяма от стоков който ще получиш от лизингова компания.

едит: взех си моя комп със банков заем този месец. Отидох в ОББ дадоха ми 9% лихва а лизинга е на 17%,18% от лизингова компания. Кандидатствах и на другия ден ми дадоха кинтите

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно за тези пари няма да излезне нищо добре. Мисля да си взема:

Интел Г3258

Дъно на Гигабаит което предложите

Хард и Рам 1плочка 4гб

Ще си ползвам мойто китайско захранване за месец-два и след това ще мисля за кутия и видеокарта.

Дано издържи захранването, аз няма да клоквам докато не го сменя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моля за още малко помощ, благодарение на мнението на човек от форума мога да взема малко по скъпа конфигурация, кажете си мнението за нея:

за бюджета ми от 600лв съм направил компромис със марката на захранването и с една плочка рам. Но след време ще сложа още 1 плочка рам и видео карта до 200 250лв макс(поне след 6мес)
    Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://shop.sky.bg/index.php?route=checkout/cartползваш старата кутия защото в този цен. диапазон (50-60лв)кутиите и захранванията са с лошо качество

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Старите няма как да се ползват, кутията е пред разпад а захранването е китайско 400вата 

Ще гледам за нещо друго от скай, за да може всичко да взема от 1 място 
    На колер мастер качествени ли са захранванията ? 

Към коя марка да се насоча и колко вата да търся

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е точно за конфигурацията, но е съвет, който може да ти е от полза ;)

Ще дам 1 урок по икономика ;)

1) Хардуерът е бързо променяща се стока. На няколко месеца излиза по-нов и старият поевтинява.

2) Взимането на заем,лизиинг, кредит или каквото е там.... води до оскъпяването на една стока.

Като събереш 1)  и   2)      и фактът, че компютърът ще се използва за игри.....              излиза, че е по-добре да го купиш сега(с какъвто кеш имаш)  или да купиш някои от компонентите втора ръка  или да почакаш 1-2 месеца за тези игри, за да не се набутваш с излишни пари ;)

Хубав ден ;)

Редактирано от gw_dragon (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-голяма глупост от това да вземаш 2ра употреба няма.

Човек ако работи за 450 лева на месец и с това живее никога няма да има пари да си вземе нов комп с това което има. Единствения начин е лизинг/заем и има това което иска.

Урок на живота в провинциален бг град:

1. Бачкаш колкото  да ядеш да си платиш тока, купуваш дрехи от китайския или от 2ра употреба.

2. Никога нямаш пари за каквото и било друго. НЕ ОСТАВАТ.

3. Искаш комп - останали са ти 50 лева от заплатата тоя месец ако смяташ да събираш 12 месеца по 50 лева да имаш 600 кинта да си купиш комп - хардуера след 12 месеца е толкова променен че вече не ти стигат!!!

извод: теглиш си заемчето и си купуваш компа който искаш , живота не е 500 години всеки път да кажеш айде после ще си взема като имам пари и така до като никога нямаш.

Това е живота в малак град с 350-500 лева заплати това е реалността.

11 години продавам компютри на хора в такъв град знам какво е положението и аз съм тука.

Край на урока!

За автора:

Не прави компромис със захранването вземи евга 430 или някое чифтек но не и това.

Вземи тази кутия http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=10084

едит: за учителя с уроците -> ако искаш може да спорим но довечера че съм на работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Процесора мога да го клокна с боксовото охлаждане до 4гх, но няма ли да спъва тази карта?
    Относно захранването Фортрон или Евга? 

Благодаря за мненията ви !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи за кое фсп говориш? Евгата е за предпочитане пред Hexa/Hyper и останалите боклуци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега какво мислиш да правиш, видео карта после или кое реши?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.