Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Процесорът на това дъно е fx 8300. Конкретно проблемът е следният. Волтажът над 1.200 не мърда ( CPU Z), без значение  дали го променям.

LLC disabled- изглежда това е 100%, 1.185- 1.200

LLC 1/2 (което е препоръчано за AM3+) волтажът е 1.134-1.165

LLC 1/4- 1.165 -1.85

Всичко това е при зададено напрежение 1.250. 

CPU north bridge voltage 1.750

Останалите волтажи са default

CPU VDDA Voltage  минимумът е 2.55, аз съм го сложил на максимум 2.75 ( никаква разлика )

Интересното е ,че при LLC disabled  и задаване на CPU vcore 1.375,  CPU Z показва 1.210-1.220 (минимален Vdrop)

Този волтаж ми стига за стабилен клок на 3.9, но нагоре е нестабилен. C6 halt state; Cool and quiet; Thermal Throttle; Secure Virtual Mchine всички са disabled. AMD turbo boost i spread spectrum също (макар че второто не оказва влияние така или иначе). Това е при клок със множител само, пробвах на 3.9 със FSB и отново е стабилен, но до там. Каквото и правя волтажа не мърда на горе от посочените стойности. Ясно ми е че дъното далеч не е от най добрите за клок, но масово хората няма чак такива проблеми със него. А и самото дъно не предлага кой знае какви други опции. Ако някой има подобно дъно, моля да помогне. Не съм спец по овърклок, но горе долу са ми ясни нещата. Може би бъркам нещо. Мерси 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Trend    21

С коя версия BIOS ти е дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да кофти е определено, но какво имаш в предвид под големи постижения. Със Noctua U14S и без това на дали ще може да стои на повече 4.3-4.4 Ghz без да прегрява през лятото. Но въпросът е принципен. А и като чета чуждите форуми, не съм срещал подобен проблем като моят. Със това дъно някои хора дори до 4.7 го докарват. Истината е ,че не ми трябва голям клок, аз в момента и без това го ползвам за игри само, като съм го свалил на 4 ядра и 4.2 Ghz  клок. И е повече от идеално. По скоро за пробата искам да го клокна. Понеже не намирам логика за този проблем с волтажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Trend    21

Това е странно, не е нормално да не иска да качи волтажа до зададената ръчно стойност. Опитай следното: изключи компа от захранването, махни РАМ-паметите, свали батерията на дъното и окъси клемите в цокъла ѝ за десетина секунди. След това го остави да "почива" за половин час и после сглоби всичко наново. Когато стартира, влез в БИОС-а, задай му "Load BIOS Defaults" и рестартирай. След това пак пробвай да промениш напреженията. Ако отново не става, значи проблемът е сериозен. В този случай бих ти препоръчал, въпреки, че си с последна версия на БИОС-а да го флашнеш пак, профилактично. Понякога при самото програмиране се получават грешки, било заради нестабилно захранване, било заради проблеми в самия чип или даже заради нестабилна памет, затова се препоръчва при флашване първо да се зададат заводски настройки на дъното.

После кажи какво е станало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направих всичко което каза, флашнах и биоса, но промяна няма. Резултатът е отново същият. Това значи ли ,че дъното е нещо дефектно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Trend    21

Ами твърде е вероятно. Може някоя от фазите да е отказала и дъното да не успява да подаде зададено напрежение над някаква стойност, както се получава при теб, или пък нещо друго да е причината.

Можеш да потърсиш в нета дали други с такова дъно са успявали или също са лимитирани до 1,20V.

Редактирано от Trend (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тъсрих над месец преди да пиша тук. Но не е особено популярно дъно. И само веднъж бях срещал подобен проблем, и то мисля беше на extreme 3 версията. Знаех си че трябва да взема дъно на ASUS или GYGABYTE със 990 chipset,  но нямах 100 лева отгоре тогава и не ми се чакаше. А що се отнася до моето доста хора имат проблеми, било то и не точно със волтажа. То е гаранционно, но практически работи, така че незнам дали биха се навили да го подменят със по скъпо + доплащане от моя страна. Правил съм подобни замени със леко дефектна мишка, но в случая незнам. От emag e вземано преди 2 месеца. Някой да има опит със подобни смени > :Д

Редактирано от Neinformiran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    amd World    241
    Процесорът на това дъно е fx 8300. Конкретно проблемът е следният. Волтажът над 1.200 не мърда ( CPU Z)

Колега и аз имах подобен проблем със старият компютър,Какъвто и волтаж да му задам във програмата не мърдаше от 1,1 волта. Направи си клока както ти харесва, нагласи си волтажите от биоса и тествай и ако е стабилен изобщо не се занимавай със CPU-z. Така преди време като клоквах колкото и да го бича тоя волтаж в програмата не мърда и аз си мислих че нещо не мога да го променям, но в последствие разбрах че се променя щом издъних 3.405 гхз на АМД Х2 6000+.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ForBan    41

Инсталирай си 1-2 версии по стар BIOS и виж дали проблема все още го има.

CPU LLC го остави на AUTO.

C1E - Disabled.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

LLC на ауто е същото като LLC 1/2. Така или иначе успях да променя волтажа, но само със AMD Overdrive. От биоса не иска. Някаква идея защо се получава така ? Мисля и да пробвам със по стара версия на Bios дали ще има ралика, както е предложил ForBan 

Ако трябва да бъда максимално точен, със AMD Overdrive успях да го променя 2-3 пъти волтажа, но не става всеки път  :D . А със по стар bios, отново няма разлика.

Редактирано от Neinformiran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.