Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

rabotlivko    1

Здравейте, имам следният проблем, едната партида на хард диска ми се фрагментира супер бързо. Става въпрос за Д-партидата, на нея съхранявам музика, филни и документи на офис пакета. Последните три години винаги на всичките ми машини съм използвал О§О Дефраг. и винаги е било тип топ. Хард диска ми е на WD 500gb. Дефрагментирах преди 3 дни, като процента беше 50, два дни по късно като пуснах анализ вече имаше 10 процента фрагментация. Моля за идеи, помощ, съвети...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ined    3561

Деинсталирай въпросната програма - лъже те най-нагло. С това постоянно дефрагментиране само скъсяваш живота на диска - особенно в летните жеги хич не е здравословно за него да го товариш няколко часа да се разместват стотици гигабайти и то без никаква полза от това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Zealar    270

Бързо фрагментиране на харда?

Партида = партишън ?

Къде е въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    rabotlivko    1

Бързо фрагментиране на харда?

Партида = партишън ?

Къде е въпроса?

Въпросът ми е защо толкова бързо този партишъна се фрагментира ? C-то ми например на което е само операц.система след дефрагментирането достига 8 процента чак след 2 месеца, докато Д-то след броени дни вече е повече от 10процента, при положение дори съм изтрил игрите си, само музика, филми и документи съхранявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    baikolio95    746

Не става ясно кое налага да дефрагментирате толкова често. Ако има някакъв проблем, то дефрагментацията няма да го реши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    flare    10428

Въпросът ми е защо толкова бързо този партишъна се фрагментира ? C-то ми например на което е само операц.система след дефрагментирането достига 8 процента чак след 2 месеца, докато Д-то след броени дни вече е повече от 10процента, при положение дори съм изтрил игрите си, само музика, филми и документи съхранявам.

колко често триеш неща от там и записваш нови?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    rabotlivko    1

Не става ясно кое налага да дефрагментирате толкова често. Ако има някакъв проблем, то дефрагментацията няма да го реши.

Точно заради това попитах, понеже за първи път се случва, обикновенно извършвам това на всеки три месеца, понеже анализа винаги ми е показвал малък процент. Този път обаче с Д-то е друго, понякога усещам как харда е бавен, като отварям дадени филми, папки дори. След дефрагментирането е ок и дни след това отново. Пуснах пълен анализ със софтуера на WD и резултата беше отличен без лоши сектори.

колко често триеш неща от там и записваш нови?

Ми да кажа често, свалям някой филм или игра, трия ги но не всеки ден, а и размера винаги е не повече от 2-3гб 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    baikolio95    746

Изтегли си HD Tune Pro и качи да видим снимки от таба Health, както и пусни нормално сканиране от таба Error scan /без да слагаш отметка на Quick scan/. След като сканирането завърши и направиш снимка, веднага натисни бутона Speed map и изчакай да приключи, след което качи снимка и от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26988

Явно там често триеш файлове. Трябва да пуснеш дефрагментиране по разписание. Изтегли си и Privazer препоръчвам преносимата версия. Този инструмент го пускаш на 1-2 месеца веднъж.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма смисъл да тормозите хард диска толкоз често. Дефрагментирането се прави само ако се налага и в много крайни случаи. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26988

Emokostov, 50процентно фрагментира липса на смисъл ли е? И кое според теб е често?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Emokostov, 50процентно фрагментира липса на смисъл ли е? И кое според теб е често?

Не знам постващия какво е правил с тези дискове. За 20 години работа с компютри аз диск  съм дефрагментирал само като работех в компютърните зали. Процедурата беше 1 път в годината и то защото постоянно имаше Save/Load при игрите и се налагаше да се подреди информацията в диска. Сега вече нещата са съвсем други.

Както и да е. Следя темата с интерес да видим какво ще стане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    algrab    285

Здравейте, имам следният проблем, едната партида на хард диска ми се фрагментира супер бързо. Става въпрос за Д-партидата, на нея съхранявам музика, филни и документи на офис пакета. Последните три години винаги на всичките ми машини съм използвал О§О Дефраг. и винаги е било тип топ. Хард диска ми е на WD 500gb. Дефрагментирах преди 3 дни, като процента беше 50, два дни по късно като пуснах анализ вече имаше 10 процента фрагментация. Моля за идеи, помощ, съвети...

O&O Defrag има 5 вида дефрагментиране. Кой от тях използвате?

Забелязах, че при ползване на BitTorrent и "O&O Defrag 16" почти липсва фрагментиране при сваляне на торенти. Нямам идея защо е така.

С други торент клиенти е ужас...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    rabotlivko    1

O&O Defrag има 5 вида дефрагментиране. Кой от тях използвате?

Забелязах, че при ползване на BitTorrent и "O&O Defrag 16" почти липсва фрагментиране при сваляне на торенти. Нямам идея защо е така.

С други торент клиенти е ужас...

Аз съм точно с изброените от теб програми и идея си нямам какво се случва, последният път използвах Complete/Name, преди 4 дни някъде, днес е 16 процента фрагментирано :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Zealar    270

Правиш си още 1 партишън и в него само сваляш а което трябва го местиш което не като филмите ги търкаш и готово. Няма нужда от дефрагменти. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    rabotlivko    1

Изтегли си HD Tune Pro и качи да видим снимки от таба Health, както и пусни нормално сканиране от таба Error scan /без да слагаш отметка на Quick scan/. След като сканирането завърши и направиш снимка, веднага натисни бутона Speed map и изчакай да приключи, след което качи снимка и от него.

post-112556-0-48457200-1435669291_thumb.post-112556-0-66136100-1435669296_thumb.post-112556-0-49806600-1435669303_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    baikolio95    746

Диска ти е перфектен. Поисках ти тези тестове, защото спомена, че усещаш харда бавен... Не е излишно да пуснеш една проверка за грешки, но без да слагаш отметка на сканиране за лоши сектори(вече си го направил 2 пъти).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    algrab    285

Е след като ги подреждаш файловете по име - какъв резултат искаш???

Пускаш го на STELTH - така променя САМО фрагментираните файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    baikolio95    746

O&O Defrag 17 Professional Edition е в челната тройка на най-добрите дефрагментиращи програми, така че, явно автора не е наясно с възможностите и настройките на програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    636

За да е бавен харда то явно заминава , вируси , много лоши сектори дефрагмантацията само ще му скъси живота ако не я прави правилно ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    636

Като му няма нищо защо ще го мъчите с дефракт ? както писаха колегите по горе дефракт се прави в крайни случаи ако искаш се консултирай по тази тема от антивирусния екип те ще те насочат най - добре какво да правиш

Редактирано от adersa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    baikolio95    746

Ако имаше проблеми с вируси, щеше да му е проблемна системата /сиреч дяла с Windows/, а той има проблем с фрагментиране на дяла със сторидж /филми, музика, игри.../.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.