Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

_HAKERA_    20

Здравейте.

Идеята е следната:

Претърпяхме ПТП - лек удар, но гръмнаха еърбеците, потрошени са 2-та радиатора, калник,

капак, фар и дребни пластмаси.

Говорим за гражданската на другият (виновният) водач.

Човека за мое нещастие е застрахован в Л** И**, а това е една от най-лошите

компании.

Ясно е, че няма да ми изплатят реалната сума и ще се ходи по дела.

През цялото това време не трябва да пипам автомобила, че ако поискат друга експертиза да

може да се види какво е било.

Всичкото това ще отнеме над 6м,а логично на нас ни трябва кола (все пак затова сме я били

купили).

Родителите ми имат автомобил, който го ползват рядко.

И сега питането:

Ако сключа договор с нашите да ми дадат автомобила си срещу примерно 200лв на месец, то

след 6-7-8 месеца при приключване на делото дали съда ще постанови застрахователя

да ми изплати примерно 1500-1600лв, като ще представя бележки как всеки месец съм

внасял на баща ми по сметката 200лв?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

RJ45    246

Не разбирам от застраховане, но какво общо има наема на кола с катастрофата? Ти ако си наемаш кола за по 2000 лева на месец, ще искаш да ти изплати 15 000 лева ли? Застрахователя би трябвало да покрие щетите по автомобила ти, а не да ти плаща разходи.

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ken    7941

Плащай му по 500.

Така има шанс да вземеш повече ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15417

Не разбирам от застраховане, но какво общо има наема на кола с катастрофата? Ти ако си наемаш кола за по 2000 лева на месец, ще искаш да ти изплати 15 000 лева ли? Застрахователя би трябвало да покрие щетите по автомобила ти, а не да ти плаща разходи.

То не е необходимо да разбираш много от застраховане при неговият случай. Но аз примерно никога не бих поставил такъв въпрос за наем на кола и забележи - от баща си, та и да искам ответника да ми върне парите. Все едно, прибирам си парите от тате, застрахователя ми дал 1500 лева - шапка на тояга! Да, ама не! А и застрахователя му по негови думи е "един от най лошите". С това изразявам мое мнение и не ангажирам автора на тази тема. Да не пиша повече,че.... защото съдията трябва да бъде непременно - чичо му.

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    _HAKERA_    20

Безспорен е факта, че автомобил ми трябва, нали?

Застрахователя плаща за пропуснати ползи, причинени неудобства,

неимуществени вреди (срес от ПТП и други) и тем подобни.

Мога да си покажа изходящата поща с която съм запитал 3-4 фирми, които

предлагат рен ъ кар, но никой не отоговори с оферта за 6м наемане.

Иначе най-ниската цена е 10 евро на ден.

И какво правим тогава? Не мога да намеря никое от аверчетата, понеже

всеки си има по 1 автомобил и всеки си го ползва.

Каква е разликата дали автомобила е нает от Иван, Драган или Петкан?

Добре де, ако пък се намери от някой човек с който нямам никаква роднинска

връзка (просто аверче), тогава ще се признаят ли разходите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    NNNNIKKKK    1274

Ако сключа договор с нашите да ми дадат автомобила си срещу примерно 200лв на месец, то

след 6-7-8 месеца при приключване на делото дали съда ще постанови застрахователя

да ми изплати примерно 1500-1600лв, като ще представя бележки как всеки месец съм

ХЕ, ХЕ Благодаря, че ми повдигна настроението в началото на работния ден!

Отговор: КАТЕГОРИЧНО НЕ!

Съвет: Съсредоточи се върху обезщетението за претърпените вреди по автомобила, че накрая Съдът да не те изненада с някое решение в полза на застрахователя!

Да не стане: "Хитрата сврака с двата крака" :)  

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RJ45    246

Защо да е безспорен факта, че ти трябва автомобил? Аз не мисля, че на някой ще му пука какво ще правиш като нямаш кола. Не знам защо изобщо си решил, че нещо такова може да се случи. Според мен трябва да се радваш ако ти покрият целия ремонт.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    _HAKERA_    20

То е ясно, че няма да ми покрият целия ремонт.

Ами след като сме решили да си купим автомобил (да му плащаме

данък, гражданска, преглед, ремонти, гориво и тем подобни), а не

да се придвижваме с таксита и автобуси - би следвало да ни е необходим.

Има хора, които не си купуват автомобил и се оправят някак все.

Но и аз и жената работим на 5-6км от нас и е нужна кола. Отделно

пред някоя и друга седмица си правим разходка до някъде (до някоя

забележителност или до някой съседен град - има снимки от посетените места).

Не знам кое би било нужно за доказване на нуждата от автомобил....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15417
    ""Добре де, ако пък се намери от някой човек с който нямам никаква роднинска
    връзка (просто аверче), тогава ще се признаят ли разходите?""

Аз заявих, че мнението ми не касае вашата тема. Споделих просто. Сега по вторият Ви пост!
    Приятел!
    Явно както на всеки човек и на Вас са ви необходими финикийски знаци. И съм напълно съгласен. А с работа, човек не е забогатял поне до сега както аз знам. От работа се става сакат и гърбав, а не богат. Явно гледате "ония чичковци" които смело крадат милиони и искате да си опитате късмета. Тях закон не ги хваща, защото могат да си платят. Вие ще можете ли? Нима мислите, че за 1500 лева ще се намери съдия, който да присъди всичко във ваша полза. Аз казах какъв евентуално ще е той, но и такъв да е, много ще се замисли.
    Сам пишете че наема на ден на рент а кар е 10 евро на ден, а вие давате 200 лева на месец. Разликата в това което иска фирмата и вашата е твърде голяма, за да намерите човек, който ще ви предостави автомобила си ей тъй, щото бил "авер".А и сам той ще си има едно на ум. Той катастрофира със собственият си автомовил, а аз му дадох моя срещу 200 лева на месец. Ако го потроши, губя тотално или съм минат. Излиза, че един от двамата ще е преебан. Защо трябва да е този човек, а не вие? Аз това ви питам.
    Виждаш ли този, който добре знае закона какво ти е написал? Става въпрос за  " NNNNIKKKK""
    Какво би му отговорил?
    И какви доводи вадиш само!
    Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RJ45    246

То е ясно, че няма да ми покрият целия ремонт.

Като е ясно защо тогава очакваш да ти покрият разходите за 6 месеца? На мен ми е странно, че изобщо си го помислил.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15417

Като е ясно защо тогава очакваш да ти покрият разходите за 6 месеца? 

Това вече е много ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    hlevoust    13916

...Застрахователя плаща за пропуснати ползи, причинени неудобства,

неимуществени вреди (срес от ПТП и други) и тем подобни...

Не мисля, че застрахователите плащат за което и да е от изброените - те това, което им в преките задължения се чудят как да скатаят/смалят, та какво остава за пропуснати ползи и неимуществени вреди, за стреса пък да не говорим - няма скала за измерване на нито един от показателите. Иначе съм напълно съгласен с претенциите ти, подкрепям ги на 100%. Само че това е теория и ще си остане такава.

Мога ли да упрекна Енерго Про, че прави 2 пъти в годината профилактика за по 6 часа по квартали, а и през околните дни по същите причини има проблеми с доставката на интернет заради превключвания по 1-2-5 минути, които тотално ми разбиват работата, а и ми носят съвсем конкретни парични загуби? Не, не мога, защото в сайта им е публикуван графика и аз съм длъжен да го следя и съобразявам.

А при аварии някой да ме компенсира? Абсурд! Правил го е само текущият ми доставчик на телевизии и интернет, защото заради голяма авария в ел.захранването извън населеното място близо 2 денонощия бях лишен от сигнал - приспаднаха ми 1/2 месечна такса за неудобството, но това не компенсира и на йота пропуснатите ми ползи. Веднъж пък купувах самолетни билети и в момента, в който финализирах покупката, спря токът и после близо 3 денонощия не можах да разбера дали съм платил или не билетите (случи се в петък вечер, та проверката отиде до следобеда в понеделник) - кой да ме компенсира?

Та не виждам и най-малка вероятност на някой да му пука от неудобствата ти по отношение на колата. Каквото и да предприемеш по въпроса с осигуряването на временна кола, то ще е изцяло за твоя сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    angelovarna    98

@автора на темата - не си се родил с кола в ...да кажем двора.

Аз работя на 10км от мястото, където живея. Ползвам градски транспорт. Спирката ми е на 500м от вкъщи, т.е. "разходката ми" дневно е минимум 1км.

Ако си ходя с колата на работа:

1. Изминавам разстоянието с 10минути по-бързо (общо за двете посоки).

2. Търся място да паркирам около 10-15 минути и тъй като е изключено да има място близо до офиса - вървя около половин-един километър от колата до офиса и обратно.

3. Разхода ми за гориво при едно ходене с колата на работа е 7лв.

Ако ползвам градския транспорт:

1. Изминавам разстоянието с 10 минути по-бавно отколкото с личния си автомобил.
    2. Вървя общо 10минути от вкъщи до спирката и обратно, но не търся места за паркиране.
    3. Разхода ми е 2лв на ден.

Автобуси има на 10 минути, маршрутки също на толкова.
    Такситата също са вариант, но излизат доста по-солено - 10лв в посока.

Така...кажи сега каква е причината да не можеш да ползваш градски транспорт да ходиш на работа или да ходите двама/трима с кола на твой колега докато ти се реши проблема?

Без разходки извън града може да се изтърпи някой-друг месец. Ако е толкова напечено положението - Автогарата -> Биомет и можеш да прескочиш до който си искаш град на разходка.

Друг е варианта ако живееш в някое от Бога забравено село, където няма нито редовен транспорт нито нищо.

Вместо да даваш на баща ти по 200лв на месец, можеш да дадеш към 1000лв за някоя талига, която да ползваш докато ти се реши проблема с колата, пък после я дай на вторични и ще си върнеш поне 300-350лв.

Най-добре е да си вземеш колкото ти дава застрахователя, да си направиш ремонта и да не си съсипваш лятото с мислене на какви ли не кокошкарски схеми.

Ако колата ти е била нова и скъпа - мисли се навреме и се прави Каско. ;)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    hlevoust    13916

:offtopic_s:

...Така...кажи сега каква е причината да не можеш да ползваш градски транспорт да ходиш на работа или да ходите двама/трима с кола на твой колега докато ти се реши проблема?...

Ходя с кола на работа всеки ден, освен през зимата, когато няма кой да разчисти улицата, на която живея и не мога да си изкарам колата от пред блока - тогава ползва такси. 

И мога да ти изложа най-малко 3-4 причини, поради които го правя, но ще се огранича само с една - не винаги цената е определящ фактор. Пеша изминавам пътя до работа за около 17-20 минути умерен ход, а с кола го правя за максимум 4-5. По тоя начин само от ползването на кола спестявам в най-лошия случай около половин час в двете посоки, през които мога да свърша едно-друго (и го правя), което не винаги има парично изражение, но защо не оценявам удобството и свободата си?

За комбинирането на 2-3 колеги - правил ли си го с по-голяма продължителност от 1-2-3 дни, че да видиш какво е да си зависим от чужди хора? Щото аз съм и знам какво представлява общото мезе.  :offtopic_s:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BMW Маниак    14763

И сега питането:

Една студена вода и да ти е ясно че колата е скъпо удоволствие и ако не ти е по джоба има маршрутки и тролеи.

Пак ще бъдеш късметлия ако изобщо ти платят нещо а в най добрия случай 70-80% от щетите.

Пари за причинени неудобства ги покриваш от твоя си джоб но като гледам говориш за някакви 6 месеца по 200 лева ...

Единсъвет ако приемеш.

Пишеш Л.С. на Simtech (доказан експерт в икономиите при автомобилите). Плащаш му 100 лева и той ще ти намери кола 25-30 годишна за 800-900 лева която ще караш 6 месеца и после ще продадеш за 600 лева и така ще минимизираш разходите и ще минеш само с 300лв загуба и застрахователя може и да те съжали и плати.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    NNNNIKKKK    1274

Единсъвет ако приемеш.

Пишеш Л.С. на Simtech (доказан експерт в икономиите при автомобилите). Плащаш му 100 лева и той ще ти намери кола 25-30 годишна за 800-900 лева която ще караш 6 месеца и после ще продадеш за 600 лева и така ще минимизираш разходите и ще минеш само с 300лв загуба и застрахователя може и да те съжали и плати.

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    icekiller    1642

Всичко го ударихте на шеги :).
    Но на никой на негово място не би му било приятно, да речем имал момчето 5К за автомобил взел си го е - блъскат го, сега го чака около 6 мес до 1 година евентуално след всички инстанции да му върнат някой лев барем да му помогнат в ремонта - ама момчето може и да няма пак 5К да си купи нов автомобил... Но това както се казва е по - малкият проблем, другият е - дори да имаш пълно каско недай си боже да ти откраднат колата пак влизаш в схемата с чакането около 1 год., за да ти върнат да речем около 70 до макс 80% от сумата, която си дал (естествено без парите, които си дал да подкараш колата която в 90% в нашата страна е голяма, защото същият процент си купуваме желязо втора ръка...) - та тогава никой не те пита имаш ли още 5-10-15К да дадеш за нов автомобил при положение, че вече имаш едни такива пари затворени в предишният и макар и застрахователя да знае, че рано или късно ще плати - протаква докрай е така за да подпомага закона за всеобщата гадост!

До автора: Съжалявам, но в нашата държава такива са фактите, такъв е законовият ред, такива са разпоредбите - от нашето демократично общество от равноправни люде: най - равни са висшите етажи на властта и техните приближени; след това по - равни са мастите мутро-бизнесмени; малко по - равни са просто хората, които имат пари; после пак малко, но пък по- равни са малцинствата и едвам тогава идва ред на най - дискриминираният индивид на планетата - белият човек (мъж) на възраст между 20-60 години :) - фактите са си факти, който иска да ги оспорва!
    Наистина пълното каско в твоят случай щеше да ти спести доста мъки, защото си я оправяш през каското, а всичката налична документация предоставяш на фирмата при която ти е каското и те си преследват другите застрахователи, а ти си караш ремонтираната кола, без да си чакал съдилища, решения, оценявания на "вещи" лица и т.н. една камара бумащини!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    angelovarna    98
    ...не винаги цената е определящ фактор...

...но защо не оценявам удобството и свободата си?

За комбинирането на 2-3 колеги - правил ли си го с по-голяма продължителност от 1-2-3 дни, че да видиш какво е да си зависим от чужди хора? Щото аз съм и знам какво представлява общото мезе.

Подходих с акцент от към цената като определящ фактор, понеже в цялата си тема разговора се води как да се спестят някакви пари.

Ходенето пеша не ти връзва краката и ограничава свободата. Също там идеята за пестене на пари не е определяща. Не е лошо човек да се раздвижва и повърви малко сред хора.

От апартамента(или къщата) в колата и от колата в къщата/апартамента ... това ли наричаш свобода? :)

Пестенето на време варира от това дали има къде да паркираш и също така е въпрос на организация. Ако редовно си изтърваш автобуса и се влачиш едва едва до спирката...можеш да направиш разликата градски транспорт - автомобил и повече от половин час. ;)

ПС. Зимата досега не ми се е налагало да размразявам автобуса.

Редактирано от angelovarna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    BMW Маниак    14763

Наистина пълното каско в твоят случай щеше да ти спести доста мъки, защото си я оправяш през каското, а всичката налична документация предоставяш на фирмата при която ти е каското и те си преследват другите застрахователи, а ти си караш ремонтираната кола, без да си чакал съдилища, решения, оценявания на "вещи" лица и т.н. една камара бумащини!

То тия работи се мислят преди да стане ПТП. Малко скъпо но спиш по спокойно. Но стане ли ПТП си е ходене по мъките макар и с каско.

Аз съм с каско и чакам 6-ти месец колата си а по договор застрахователя ми дава кола за ползване само за 10 дена а я ремонтират вече 6-ти месец, тоест се оправдава с официалния сервиз че частите на са дошли от Европа. После забравили да поръчат някакви части които по късно излезли като повредени и ей ти на 6 месеца без кола де има пълно каско. Добре че имам още една иначе ...

Та извода е по добре по внимателно по пътищата че си е главоболия и ходене по мъките.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nikolela    1118

Големи сте неверници. В библията пише: Искай и ще ти се даде. :wink12:  Той да си поиска, пък отде ще даде съдът не се знае. Има виновен има и застраховател. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    hlevoust    13916

...От апартамента(или къщата) в колата и от колата в къщата/апартамента ... това ли наричаш свобода? ...

Никъде не съм казал, че посоченото е дневният маршрут - винаги се налага да ходя някъде допълнително. Обикновено 1-2 излизания по служба, неизбежно пазаруване след работа, спонтанно възникнали нови ангажименти... И всичко това с лаптоп на рамо, който разнасям поне 4 работни дни в седмицата? Мерси, не е за мен. Колата ми няма шанс да ръждяса от стоене. Да, свободата се плаща, но нима има безплатна такава? 

Градски транспорт няма от поне 20 години, а място за паркиране все ще намеря, ако и колата ми да не е най-удобната за целта с размерите си. Що се отнася до ходенето с оздравителна цел - ако си сложа един крачкомер на задника, ще му се завие свят, а и често вечер ме болят краката от ходене. 

За (не)разбралите ще обобщя - ползвам непрекъснато кола, за да мога да ходя пеш :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    _HAKERA_    20

Мерси на

icekiller  и другите, написали нещо смислено.

Факт е, че кола си трябва и сме решили да си купим и да я ползваме.

Ами да - не искам да бия 10мин, за да стигна до автогарата и там да видя 5-10мин, докато потегли рейса (все пак

трябва аз да го чакам, а не той мен). След това да ме спре на още 8-10мин от раб. ми място и куп други подобни

неудобства.

Определено колата е МАЛКО по-скъпо, но по-удобно.

Отиваш на море. Потегляш от ВАС с колата с 1 куп багажи (няма да мъкнеш като магаре) и пристигаш

пред хотела/квартирата. Иначе имаш рейсове, таксита по морето и тем подобни.

Сега по същество.

За пред съда и застрахователя ще имам подписан договор между мен и баща ми.

Ще имам бележки как всеки месец му превеждам 250лв за наем на автомобила.

Може да се направи справка, че на мое име има само 1 автомобил и това е удареният автомобил.

По думите на вещо лице може да се намери автомобил за 500лв на месец, е аз сключвам

договор за половината сума.

Като вметка при едно предно дело се случи следното:

Вещото лице на Олимпик не ми зачете вторият фар за счупен и още 2-3 неща. В момента на

ПТП возен отпред до мен жената, бременна в 3-я месец.

Заведохме дело за 500лв имуществени и 1500 за мен само (жената не искаше да се яви в съда) неимуществени.

В крайна сметка съда тези 500лв си ги одобри (имаше друго вещо лице, което потвърди сумата), а от

моите 1500лв (нашите идваха за свидетели, колко съм се притеснил за жената, как аз съм се

уплашил и съм бил неспокоен и тем подобни), съда ми одобри само 1000лв.

Тогава обаче колата ми стоя 10м на пътя, но тогава имахме и 2-ра кола и се оправихме.

Та сега какъв е проблема да ми одобрят тези разходите, като за всичко ще си има документ и вече

знам какво ме чака, а нямаме кола....

Бащата после на всичките тези пари (250лв Х бр. месеци) ще дължи данък, след като ги декларира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    hlevoust    13916

...Та сега какъв е проблема да ми одобрят тези разходите, като за всичко ще си има документ и вече

знам какво ме чака, а нямаме кола....

Бащата после на всичките тези пари (250лв Х бр. месеци) ще дължи данък, след като ги декларира.

Трудно ще докажеш движението на тия пари - вие сте преки роднини и нищо не пречи бащата в крайна сметка да връща парите в изходната позиция. Да не говорим как точно ще декларира тия пари като приход, освен ако не го направи през фирма или ти не ги отчиташ като разход на твоя фирма, но дори това да стане, подозренията за фиктивна дейност с цел застрахователна измама най-вероятно ще си останат.

Разбира се, нищо не пречи да опиташ, но при всички случаи най-добре се консултирай с адвокат, при това опитен, а не какъв да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    _HAKERA_    20

Ами както се декларират суми по граждански договор, така и тези от наем.

Не знам вече дали е нужно той да ми дава някаква квитанция или нещо

подобно, но е видно превеждането по банковата му сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.