Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
    Нуждая се от помощ за избор на конфигурация, която ще се ползва основно за игри от порядъка на WOW, лига и други подобни, евентуално на по-късен етап ще се взема хубаво видео за по-тежки. Засега съм се спрял на следното:

http://nikem-bg.net/cart/50561p1r2170p1r46851p1r2172p1r49615p1r2050p1r50818p1rf.html

Отдавна не съм купувал комп и не съм съвсем сигурен дали добре съм напаснал комопнентите, особено дъното и процесора, 
    съвместими ли са тези, и има ли по-добри варианти за същия бюджет или по-изгодни? Не купувам за мен и не мога да го надвишавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съвместими са, но захранването го няма налично. Твърдия диск е добре да се замени с този - 1T-SG-SATA-6G-7200-64--3Y-WARR.

Конфигурация с i3 е една идея по-добра, тъй като ще има по-добра възможност за бъдещ ъпгрейд.

GB H81M-D3H /H81/LGA1150
    I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX
    2X4G DDR3 1600 A-DATA
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
    PHANTOM PSU HALE82 550W
    CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU
    ASUS DRW-24F1ST/BLACK BULK

Обща стойност - 814.20 лв. с ДДС

Количка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-добре си запазете мнeнието за себе си, тъй като подвеждате автора с тази конфигурация. Intel процесор на AMD AM3+ socket...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако ще се взима външна видеокарта по-късно, може да се мине и с по-евтино А8 апу на амд. и с останалите пари да се вземе някое ССД.

От друга страна обаче като си има добра вградена видеокарта най-вероятно изобщо няма да се стига до ъпгрейд на видеокарта в близките няколко години, особено за игри като LOL и WOW. И като вземеш тази която си избрал ще си играе спокойно човека и най-вероятно изобщо няма да ъпгрейдва нищо в близките години.

Ти си познаваш човека, ти кажи. Ако няма да ъпгрейдва вземи тази която ти си избрал само си смени хардиска както казва колегата по-горе.

Ако обаче е такъв тип човек който ще се занимава и ще ъпгрейдва може и конфигурацията с I3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За игри полза от SSD няма, или поне няма да се усети някакъв значителен прираст на производителност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-добре си запазете мнeнието за себе си, тъй като подвеждате автора с тази конфигурация. Intel процесор на AMD AM3+ socket...

Съжалявам не съм догледал извинявам се. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз бих взел конфигурация с i5:

Обща стойност - 857.78 лв. с ДДС
    На i5 може да сложиш много по-бърза видеокарта отколкото на i3, а още една плочка РАМ се добавя много лесно. Записвачката е по избор.
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отзивчивостта, помогнахте ми много!
    Това с А8 май наистина е по-добър вариант в предвид ниския бюджет, иначе и аз съм фен на Интел, но с тия пари няма как да се вземе нещо хубаво там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

APU-то за момента е добре, но в бъдеще, ако добавиш бърза карта процесора ще дойде слаб. Също така за самия сокет няма бързи процесори и догодина AMD минават на FM3.  Ако ще играеш само лига (за wow не знам), то вграденото на i5 е достатъчно за 1080п. Както каза и Нико, с i5-4460 можеш да комбинираш мощна карта за в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.