Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Minefubi    0

Здравейте, имам проблем с моя лаптоп HP Compaq 6730s.

Това са му характеристиките:

Процесор: Intel Core 2 Duo 1.8 Ghz @ 1.8 Ghz

Дъно: Hewlett-Packard 30E8 (Intel Genuine processor)

Хард диск: 111GB Hitachi HTS542512K9A300 ATA Device (SATA)

Рам: 3.00GB Dual-Channel DDR2 @ 398MHz (6-6-6-18)

Видео: Intel Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family (HP)

Wi-Fi карта: Intel® WiFi Link 5100 AGN

ОС: Windows 7 Ultimate x32

Аудио: SoundMAX Integrated Digital HD Audio

И така, проблемът ми е следния -не мога да си включа Wi-Fi-то. Пробвах какво ли не, обаче не става, преинсталирах му драйвърите, рових в Device Manager, но всичко изглежда напълно нормално, само че не намира никакви Wi-Fi мрежи. Рових и в Google, но не намерих решение на проблема и реших да се допитам до вас... Отворен съм за отговори и благодаря на всеки отзовал се и отделил от времето си.

Редактирано от Minefubi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

exwol    2766

Добро начало е да провериш дали случайно безжичната карата не е деактивирана с клавишна комбинация. Често това е Fn + някой от F клавишите, на който често има нарисуван знак за ориентир. Също така някои лаптопи имат хардуерен бутон за изключване на тази карта, така че може да се огледаш и за такъв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Minefubi    0

Добро начало е да провериш дали случайно безжичната карата не е деактивирана с клавишна комбинация. Често това е Fn + някой от F клавишите, на който често има нарисуван знак за ориентир. Също така някои лаптопи имат хардуерен бутон за изключване на тази карта, така че може да се огледаш и за такъв.

От автора

Съжалявам, че забравих да го спомена, но имам хардуерен бутон за включване/изключване на Wi-Fi-а, който показва че WI-FI-а е изключен, но когато го натисна WI-FI-а не се включва а бутонът продължава да показва, че е изключен.  При Windows Network Diagnostics Windows-а казва "Turn on wireless capability".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29633

От автора

Съжалявам, че забравих да го спомена, но имам хардуерен бутон за включване/изключване на Wi-Fi-а, който показва че WI-FI-а е изключен, но когато го натисна WI-FI-а не се включва а бутонът продължава да показва, че е изключен.  При Windows Network Diagnostics Windows-а казва "Turn on wireless capability".

Отвори с "център за мрежи и споделяне"

0cc5496b-e147-4292-9c6d-16f6c56c9384_0.j

"промяна на настройките на адаптера"

cc8270008n.gif

избираш този адаптер и му даваш - Turn on.

Картинките са само да се ориентираш как изглеждат нещата.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Minefubi    0

jhoro при мен е Enabled, но не работи. Пише Not connected и като му дадеш connect/disconnect и излиза, че не са намерени wi-fi мрежи. След това се отваря troubleshooter-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Лаптопа случайно да е отварян от некомпетентно лице? Възможно е Wi-Fi картата да е повредена или лошо свързана...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26920

...когато го натисна WI-FI-а не се включва а бутонът продължава да показва, че е изключен.  При Windows Network Diagnostics Windows-а казва "Turn on wireless capability".

Това навежда на мисълта за хардуерен проблем. В BIOS в секция Integrated Periferials вижда ли се wireless network adapter и ако да, срещу него има ли Enabled? В BIOS се влиза с натискане на F10 при стартиране на лаптопа. Ако е Enabled настройката, тогава или картата не контактува, или е дефектирала.

Добре е и в services.msc да се провери услугата WLAN AutoConfig дали е на Automatic.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Minefubi    0

В services.msc  Wlan Autoconfig е на Automatic, лаптопът не е отварян, а в BIOS не намирам такова меню.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29633

Най-вероятно адаптера е повреден - ако не контактува или ако е забранен от BIOS - няма да се вижда  Device Manager-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Minefubi    0

Порових в BIOS и там всичко по WLAN картата е пуснато. Значи ли, че е дефектирала ? Ако е така май ще трябва сервиз...

Все пак благодаря за съветите и отделеното време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Порових в BIOS и там всичко по WLAN картата е пуснато. Значи ли, че е дефектирала ? Ако е така май ще трябва сервиз...

Все пак благодаря за съветите и отделеното време.

Аз имам лаптоп HP,затова ще ти кажа следното.Когато не е инсталиран точен драйвър или липсва е точно като твоя случай.А за сервиз се мисли,след като пробваш дали работи,но с някоя друга система,от диск на живо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    exwol    2766

На някой от F клавишите има ли нарисуван знак за wi-fi и ако да опита ли с клавишна комбинация Fn+F? да активираш картата въпреки, че от хардуерния бутон си я включил?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26920

На някой от F клавишите има ли нарисуван знак за wi-fi и ако да опита ли с клавишна комбинация Fn+F? да активираш картата въпреки, че от хардуерния бутон си я включил?

exwol,

От автора

...имам хардуерен бутон за включване/изключване на Wi-Fi-а, който показва че WI-FI-а е изключен, но когато го натисна WI-FI-а не се включва а бутонът продължава да показва, че е изключен. При Windows Network Diagnostics Windows-а казва "Turn on wireless capability".

Щом от ОС независимия бутон не се включва адаптерът, силно мирише на дефектирал или неконтактуващ адаптер. Т.е., ако авторът няма елементарни електропознания - в сервиз.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    exwol    2766

Бе може и да си прав, аз обаче що имам спомен, че ако не е активиран от клавишна комбинация също не дава индикация, че е включен. Същия спомен ми е,  че дори и хардуерния бутон да е включен, клавишната комбинация също важи. Може и да греша разбира се.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този модел си има отделен бутон за  wifi,извън калвиатурата.Никой до момента,не пита автора на темата,за модела на мрежовия адаптер и за версията на драйвъра му.HP си имат допълнителен драйвър за управление на мрежовата карта! Инсталиран ли е въобще?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29633

Този модел си има отделен бутон за  wifi,извън калвиатурата.Никой до момента,не пита автора на темата,за модела на мрежовия адаптер и за версията на драйвъра му.HP си имат допълнителен драйвър за управление на мрежовата карта! Инсталиран ли е въобще?

И аз имам отделен бутон за wi-fi (Acer Aspire 7715z), но какъв е този допълнителен драйвър? Втори, след основния ли.? Можеш ли да сложиш линк?

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Допълнителният драйвър за HP Compaq 6730s е HP Wireless Assistant .Има го в пакета от драйвъри за този лаптоп:http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=3994565&swLangOid=8&swEnvOid=4055

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Kamen Koichev
        Здравейте. Имам лаптоп Asus X550VC от известно време ми създава проблеми забива без причина и понякога не иска дори да зареди а след преинсталация всичко се оправя.Осъмних се в хард диска и изтеглих програмата HDTunePRo. Наистина ми излезе грешка,но досега не съм имал подобен проблем и незнам какво точно означава,ще бъда благодарен ако някой може да ми помогне.Прикачвам снимка с грешката ако трябва ще пусна и допълнителни тестове просто незнам какви. Благодаря предварително.

• от Leo123
        Добър ден ! Реших се най-накрая да си взема нов лаптоп . Лаптопа ще се ползва главно за игри ,  не до там толкова  натоварващи(CS Go , Fifa 17 , FM 17 , COD и др.) , но ако реша да играя такава бих искал лаптопа да може да се справи . Мисля да го ползвам поне 4/5 години ( дано да имам този късмет и да издържи ) . Бюджетът е около 3 000лв. и съм се решил да е 17.3 инча , а не като сегашния ми 15'' . Ето ги и моделите на които съм се спрял  :
        1. https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Predator_17_G5_793-acer_predator_17_g5_793_NH_Q1HEX_02
        2. https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V17_Nitro-acer_aspire_v17_nitro_vn7793g_NHQ26EX007?gclid=CODO_PCwttYCFRMTGwodAOcI1w
        3. http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-fx753ve-gc093.html?dsa=laptop&gclid=EAIaIQobChMIjb2nxrG21gIVDmYbCh2tcAoNEAAYAiAAEgK23vD_BwE
        Това са моделите на които аз съм се спрял . Тъй като не съм много напред в нещата бих искал да ми кажете стават ли и кой от тях е най-добре ? Тъй като това доста пари , бих искал да взема възможно най-добрия вариант в рамките на този бюджет . Също така бих искал да ме посъветвате от кой сайт е най-добре да се поръча ? Благодаря предварително за отделеното внимание 
      • от Rhodium
        Здравейте,
        бих искал да купя нов лаптоп до към 800 лв, като изискванията ми са:
        - да е с достатъчно мощен процесор, за да гледам HD филми и стрийминг, както и да вървят малко по-натоварващи програми
        - да е с 15 инчов екран
        - да е с достатъчен RAM, за да може повече приложения да работят едновременно
        - да е издържлив, защото трябва в следващите 3 - 4 години да работи - това изискване е особено важно.
        Спрял съм се на тези два: Dell Inspiron 3567 (предлага се с 4 гб повече RAM, с което стават 8 гб) и Acer Aspire ES1-731G-P5YY, като повече клоня към първия. 
        Ще се радвам, ако ми дадете своето мнение за тях, тъй като самият аз имам ограничено разбиране по темата.
      • от Hadjimehmed Shener
        Здравейте! Юли месец си купих Lenovo V310 и до сега го бях ползвал само 2-3 пъти ,тази година съм първокурсник , реших да си имам един преносим компютър. Проблема е там че понякога както си стоя на лаптопа забива и по никакъв начин не мога да го оправя освен да задържа копчето за захранването и да го изключа напълно . От какво може да е и как да го оправя че е доста дразнещо ? Благодаря предварително!
      • от callmebu
        Здравейте,
        подариха ми един комп HP Compaq 6000 Pro SFF, малка машинка, с чипсет Q43 Express и сокет 775. Без рам памет и хард диск, има процесор ама ми се вижда слаб. Сега ще се заема с ъпгрейд и гледам, че най-мощния за този чипсет е Core Quad Q9650. Имам и един хард диск WD Caviar Blue с 64 МБ кеш, рам памет ще сложа 16 GB, най-вероятно Corsair Vengeance Low Profile DDR3 1600 Mhz и може би и един по-малък SSD диск за буут на Windows. До тук мисля, че ще го съживя доста. Някои от нещата вече са набавени.
        Имам обаче няколко въпроса:
        1. Оригиналното охлаждане е алуминиев heatpipes, който ми се вижда недостатъчен за Q9650. Ще взема ново охлаждане Low profile, обаче има една пластмасова капачка която върви от перката отпред към алуминиевото тяло. Май играе ролята на въздуховод към него. Ако сложа ново охлаждане, тази пластмаса няма да пасне и добре ли е ако я разкарам? Външната перка как ще насочва въздуха?
        2. Оригиналното захранване работи, ама ми се вижда шумно. Някакво криво е, поради факта, че е SFF. Някаква идея с какво да го заменя, задължително с някакво по-тихо, но въпроса е да пасне на кутията там и по-възможност, да може да се вдига посредством каналите от страни, дето играят ролята на "панти". 
        3. При включване издава звук, повтарящ се 5 пъти и премигва червена светлинка. След тва само мига и след малко отново 4-5 пъти звук. Предполагам, че това се дължи на факта, че няма поставена още рам памет и хард диск?

Някой със същата машинка и сменено захранване или охлаждане, да сподели впечатление с кое му идва най-тихо?

Ето и снимка на разположението в кутията:

Благодаря.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.