Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с моя лаптоп HP Compaq 6730s.

Това са му характеристиките:

Процесор: Intel Core 2 Duo 1.8 Ghz @ 1.8 Ghz

Дъно: Hewlett-Packard 30E8 (Intel Genuine processor)

Хард диск: 111GB Hitachi HTS542512K9A300 ATA Device (SATA)

Рам: 3.00GB Dual-Channel DDR2 @ 398MHz (6-6-6-18)

Видео: Intel Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family (HP)

Wi-Fi карта: Intel® WiFi Link 5100 AGN

ОС: Windows 7 Ultimate x32

Аудио: SoundMAX Integrated Digital HD Audio

И така, проблемът ми е следния -не мога да си включа Wi-Fi-то. Пробвах какво ли не, обаче не става, преинсталирах му драйвърите, рових в Device Manager, но всичко изглежда напълно нормално, само че не намира никакви Wi-Fi мрежи. Рових и в Google, но не намерих решение на проблема и реших да се допитам до вас... Отворен съм за отговори и благодаря на всеки отзовал се и отделил от времето си.

Редактирано от Minefubi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро начало е да провериш дали случайно безжичната карата не е деактивирана с клавишна комбинация. Често това е Fn + някой от F клавишите, на който често има нарисуван знак за ориентир. Също така някои лаптопи имат хардуерен бутон за изключване на тази карта, така че може да се огледаш и за такъв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро начало е да провериш дали случайно безжичната карата не е деактивирана с клавишна комбинация. Често това е Fn + някой от F клавишите, на който често има нарисуван знак за ориентир. Също така някои лаптопи имат хардуерен бутон за изключване на тази карта, така че може да се огледаш и за такъв.

От автора

Съжалявам, че забравих да го спомена, но имам хардуерен бутон за включване/изключване на Wi-Fi-а, който показва че WI-FI-а е изключен, но когато го натисна WI-FI-а не се включва а бутонът продължава да показва, че е изключен.  При Windows Network Diagnostics Windows-а казва "Turn on wireless capability".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От автора

Съжалявам, че забравих да го спомена, но имам хардуерен бутон за включване/изключване на Wi-Fi-а, който показва че WI-FI-а е изключен, но когато го натисна WI-FI-а не се включва а бутонът продължава да показва, че е изключен.  При Windows Network Diagnostics Windows-а казва "Turn on wireless capability".

Отвори с "център за мрежи и споделяне"

0cc5496b-e147-4292-9c6d-16f6c56c9384_0.j

"промяна на настройките на адаптера"

cc8270008n.gif

избираш този адаптер и му даваш - Turn on.

Картинките са само да се ориентираш как изглеждат нещата.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

jhoro при мен е Enabled, но не работи. Пише Not connected и като му дадеш connect/disconnect и излиза, че не са намерени wi-fi мрежи. След това се отваря troubleshooter-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа случайно да е отварян от некомпетентно лице? Възможно е Wi-Fi картата да е повредена или лошо свързана...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...когато го натисна WI-FI-а не се включва а бутонът продължава да показва, че е изключен.  При Windows Network Diagnostics Windows-а казва "Turn on wireless capability".

Това навежда на мисълта за хардуерен проблем. В BIOS в секция Integrated Periferials вижда ли се wireless network adapter и ако да, срещу него има ли Enabled? В BIOS се влиза с натискане на F10 при стартиране на лаптопа. Ако е Enabled настройката, тогава или картата не контактува, или е дефектирала.

Добре е и в services.msc да се провери услугата WLAN AutoConfig дали е на Automatic.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В services.msc  Wlan Autoconfig е на Automatic, лаптопът не е отварян, а в BIOS не намирам такова меню.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно адаптера е повреден - ако не контактува или ако е забранен от BIOS - няма да се вижда  Device Manager-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Порових в BIOS и там всичко по WLAN картата е пуснато. Значи ли, че е дефектирала ? Ако е така май ще трябва сервиз...

Все пак благодаря за съветите и отделеното време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Порових в BIOS и там всичко по WLAN картата е пуснато. Значи ли, че е дефектирала ? Ако е така май ще трябва сервиз...

Все пак благодаря за съветите и отделеното време.

Аз имам лаптоп HP,затова ще ти кажа следното.Когато не е инсталиран точен драйвър или липсва е точно като твоя случай.А за сервиз се мисли,след като пробваш дали работи,но с някоя друга система,от диск на живо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На някой от F клавишите има ли нарисуван знак за wi-fi и ако да опита ли с клавишна комбинация Fn+F? да активираш картата въпреки, че от хардуерния бутон си я включил?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На някой от F клавишите има ли нарисуван знак за wi-fi и ако да опита ли с клавишна комбинация Fn+F? да активираш картата въпреки, че от хардуерния бутон си я включил?

exwol,

От автора

...имам хардуерен бутон за включване/изключване на Wi-Fi-а, който показва че WI-FI-а е изключен, но когато го натисна WI-FI-а не се включва а бутонът продължава да показва, че е изключен. При Windows Network Diagnostics Windows-а казва "Turn on wireless capability".

Щом от ОС независимия бутон не се включва адаптерът, силно мирише на дефектирал или неконтактуващ адаптер. Т.е., ако авторът няма елементарни електропознания - в сервиз.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе може и да си прав, аз обаче що имам спомен, че ако не е активиран от клавишна комбинация също не дава индикация, че е включен. Същия спомен ми е,  че дори и хардуерния бутон да е включен, клавишната комбинация също важи. Може и да греша разбира се.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този модел си има отделен бутон за  wifi,извън калвиатурата.Никой до момента,не пита автора на темата,за модела на мрежовия адаптер и за версията на драйвъра му.HP си имат допълнителен драйвър за управление на мрежовата карта! Инсталиран ли е въобще?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този модел си има отделен бутон за  wifi,извън калвиатурата.Никой до момента,не пита автора на темата,за модела на мрежовия адаптер и за версията на драйвъра му.HP си имат допълнителен драйвър за управление на мрежовата карта! Инсталиран ли е въобще?

И аз имам отделен бутон за wi-fi (Acer Aspire 7715z), но какъв е този допълнителен драйвър? Втори, след основния ли.? Можеш ли да сложиш линк?

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Допълнителният драйвър за HP Compaq 6730s е HP Wireless Assistant .Има го в пакета от драйвъри за този лаптоп:http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=3994565&swLangOid=8&swEnvOid=4055

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Zikkciwe
      Здравейте , от около два или три месеца имам проблем с телефона ми. Когато си ровя из фейсбук или където и да е било , понякога ми се пуска менюто за рестартиране , самолетни режими , изключване и другите простотии (все едно задържам бутона за пускане , но не го правя ) и така нататък. От онзи ден дори спря да работи самото копче , и се налага да го включвам като използвам USB кабел. Включвам го в компютъра , и чак тогава светва екрана , иначе ако имам късмет веднъж на 1 час да работи копчето. Преди да започне проблемът , копчето се беше извадило и се наложи да го търся из леглото ми. (в крайна сметка го намерих , и го сложих обратно.) Дадох го на един човек да го оправи , първите дни работеше , но вече тотално спря да работи. Въпросът ми е , дали трябва да го занеса обратно в магазина (няма да казвам оператори и такива неща) за да го оправят , защото още е в гаранция , или да си поръчам ново копче и да го залепя някак си да не мърда , понеже самото копче се клати когато се натисне , и може би това е проблемът?
    • от georgi.georgiev9
      Трябва ми човек спешно който разбира от матлаб  много ви моля СПЕШНО Е!!!!
    • от даниел павелов
      Добър ден! Бих искал да попитам дали мога от някъде да си изтегля БЕЗПЛАТНО учебници по биология и химия за 8-и и 9-и клас, понеже правих струвах не намерих, все са до 7-и клас, а аз имам електронен четец  и понеже ще заминавам сега за месец на село и затова питам. Благодаря ви предварително!
    • от Bongo1333
      Здравейте не ми дава да си изтегля енда игра от St eam , когато цъкна да я изтегляя ми излиза това.. 
    • от coldrage
      Здравейте, от скоро съм с Ubuntu 18.04. Опитвам се да подкарам една игра, но ми дава следният проблем :
      Wine cannot find the FreeType font library.  To enable Wine to
      use TrueType fonts please install a version of FreeType greater than
      or equal to 2.0.5.
      http://www.freetype.org

Търсих инфо в нета и правих какви ли не опити но не можах да го реша.
      Помагайте, моля!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.