Премини към съдържанието
insiper

Предложение за програма за снимане на Gameplay

Препоръчан отговор

Здравейте! тъй като почнах да снимам не знам с коя програма да снимам ! До момента снимах с OBS ,но не ми харесва ! ;/ Пробвах с Fraps харесва ми доста ,но един клип ми го прави на няколко части (лицензиран е ) И мерси предварително на отзовалите се ,защото е спешно :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Гледам, че си с видео на AMD - опитай това.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма по-добро от хардуерното ускорение за снимане на видео. Като ти гледам процесора, една голяма част от времето отива само за FRAPS. А клиповете се разделят, защото си отметнал опцията за разделяне.

2015-06-30_230503.jpg

FRAPS  записва с много голям битрейт, който в 99% от случаите не е необходим, но файловете заемат много място и товарят процесора. 

Насочи се към горното, което ти предложиха - AMD Gaming Evolved. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Но не мога да се оправя с тая програма amd gaming evolved ,смисал новата версия на програма е по-различна от на клипа и май вече неможе да се снима с нея ,ако някой я използва да ми каже :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видеата от ФРАПС могат да се конвертират и да станат с нормален размер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видеата от ФРАПС могат да се конвертират и да станат с нормален размер.

Те че могат могат, но ако без да искаш натиснеш бутонът за запис на видео, за има няма 15 минути игра ще ти се напълни хард диска. Да не говорим, че FRAPS  страшно много използва процесора, а това вреди на играта.  Другите програми имат възможности за по-ниско качество на запис, което позволява да се записва почти без загуба на кадри. Например една програма, с която може да се записва сравнително качествено и с малък спад на кадрите е MSI Afterburner. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Game Cam

HyperCam

BandiCAm

Camtasia

FRAPS

Банди и Фрапс са най-често използвани. Фрапс обаче може да ти заеме хард диска. Прави файловете огромни, защото видеото е некомпресирано, но реално като пуснеш на фул скриин видеото после все едно игаеш. Картината е толкова чиста. В Банди има настройки за компресия и може да си направиш клиповете малки по размер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако снимаш със fraps 30 минутно видео ще ти излезе най малко 3 гига по добре опитаи Bandicam Добра е лесна за употреба лично със нея съм записвал клипове и на добро качество :)  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако снимаш със fraps 30 минутно видео ще ти излезе най малко 3 гига

Не 3, а минимум 20 гиги. - в зависимост от играта. И това всичкото на 720. Ако е на Full - направо не ми се мисли.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви ,много !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И тоя Bandicam спира докато снимам ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човек, пробвай с AMD Gaming Evolved. Не ти трябва друга програма! Заеби ги тия пръдни банди, манди, фрапс. FRAPS се ползва за съвсем други неща, различни от запис на видеоклипове. FRAPS  е добър за засичане на средни fps, както и за скрийншотове. AMD Gaming Evolved  е решението. Язък дето сте дали пари за нови видеокарти и не знаете как да използвате възможностите им. Ама те тия с програми като bandicam  на вас разчитат, иначе ще умрат гладни. В краен случай си инсталирай MSI Afterburner,  избери си настройки за запис на видео чрез експерименти и си записвай. Качеството е по-лошо, но се ядва. Освен това MSI Afterburner може да се ползва за хиляди други неща. Заеби тия простотии като Bandicam. 40 долара ти искат за тая програма. Как искаш да не спира да записва?

И още нещо за AMD Gaming Evolved. Пак казвам язък, дето си купувате нови видеокарти и не ползвате възможностите им. Ако играеш през raptr,  която е партньор на АМД чрез софтуера си AMD Gaming Evolved,  получаваш точки, с които може да си купиш след време игри или хардуер. Трябва много да играеш де, ама защо да не съчетаваш удоволствието с печалбата? Вместо да даваш пари на разни търгаши като тия с Bandicam,  защо ти самия да не печелиш пари с AMD Gaming Evolved? Язък дето съм с NVIDIA  карта, та нямат подобни възможности. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Но немога да се оправя с Amd Gaming Evolved вече май неможе да се снимат клипове с нея освен Highlights

и аз гледах за нея клипове,но има други настройки от клиповете от както е новия ъпдейт на програма забележи никой не прави клипове как се работи с нея ,щото вече неможе да се снима поне така мисля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е как да не може да се снима, като това е хардуерна възможност за картите след GCN? Тоя хардуерен модул се ползва и за стриймване. Та затова и не може да работи едновременно при запис и стриймване. Ако там ти е проблема, просто ще трябва да записваш видео с друга програма докато стриймваш. Иначе би трябвало тия опции да бъдат разрешени преди изобщо да правиш нещо. А как се разрешават, не мога да ти кажа, защото не полвам тая програма, а аналога на NVIDIA. Дори и тук нищо не е включено по дефолт и трябва ръчно да се пуснат нещата. Разбира се, трябва и да се настрои това, което искаш да се получи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И тоя Bandicam спира докато снимам ....

Спира понеже неплатената версия е до 10 минути.

Иначе за мен това е най- добрата програма за запис!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пич, открих ти проблема. Накара ме да инсталирам AMD Gaming Evolved за да видя дали ще тръгне на моята система. Оказа се, че работи без проблем и с карта на NVIDIA :) Дори записах клипчета. Значи, за повече информация, отиваш в менюто и виждаш какви са горещите ти клавиши. При мен с ctrl+;  се включва и изключва ръчно записа. Работи безпробблемно. В същото вереме Shadowplay  спря да работи или поне аз не можах да го пусна. Това го приемам като знак, че АМД удрят под кръста. както и да е, програмата си работи отлично. Остава да си настроиш качеството на запис.  А сега черпи една бира, нищо  че не пия алкохол от 5 години. 

Ако все пак искаш да видиш какво съм записал, ще ти го кача ако не вярваш. Винаги съм си мислил, че PC-то не е за индианци. Да ме извиняват индианците, ама се изнервям понякога. Ами да дойда аз да ти настроя програмата? След като на мен ми отне 10 минути да разбера кое как, не мисля че е голям проблем и други хора да се справят. 

ПП: Това за Shadowplay  не е вярно, работи си, дори и записва заедно с AMD Gaming Evolved  без спад в кадрите. Ето всъщност и доказателство:

Първо клипа с AMD Gaming Evolved,  който се е получил с по-ниско качество незнайно защо, макар да бях настроил за най-високо:

След това клипа със Shadowplay  по едно и също време. Горе вляво се вижда комбинацията от клавиши за стартиране на AMD Gaming Evolved, както и началото на запис, което може да се свери по първия клип. И нещо много важно. Езика - задължително руски, защото иначе нищо не става:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В краен случай си инсталирай MSI Afterburner,  избери си настройки за запис на видео чрез експерименти и си записвай. Качеството е по-лошо, но се ядва.

Не бих казал че е лошо качеството...ама никак поне с тези настройки, които са баланс от качество и малък размер на файла. :)

kGgIb1G.jpg

JrFybbl.jpg

EynbTOV.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А, аз като че ли сравнявах с Shadowplay, понеже преди 2-3 месеца ми се наложи да правя записи с различни видеокарти на една и съща сцена. Старата GTX460  не поддържа запис с Shadowplay  и се наложи да позлвам MSI Afterburner. Може и да не съм настроил нещата както трябва, но Shadowplay  дава много по-добро качество при еднаква големина на файла. Що се отнася до сравнение с AMD Evolved,  то разликата отново е потресаваща в полза на Shadowplay  с уточнението, че нямам голям опит с AMD Gaming Evolved и не е ясно, дали проблемът пък не е в липсата на АМД видеокарта. Но разликата е потресаваща. Не знам дали Youtube  дава добре нещата, защото клиповете се конвертират допълнително и се влошава още качеството, но при оригиналните клипове AMD Gaming Evolved  записва сякаш без наличието на антиалайзинг. При Shadowplay  ръбовете са загладени, докато при AMD  всичко е натурално ръбато на клипа. Това може да се забележи в областта под горната част на волана, макар че клипът е леко замазан при качване в Youtube, а и аз конвертирах допълнително клиповете с друга програма. Пак казвам, че грешката може да е в мен, не съм си давал зор да разучавам точно нещата.  Та от моя опит с подобни програми бих казал, че няма по-добро от Shadowplay  като качество/големина на клипа. Дори тоя MSI Afterburner. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз не съм ползвал програмата на AMD и говорех само за MSIAfterBurner. :)

Иначе дори и да дава малко по-добро качество определено пак бих избрал MSI софтуера. ShadowPlay е доста бъгавичък и съм се натъквал на доста проблеми с него из форумите. От към стабилност определено MSI го бие, като качество не съм тествал. Може би ще отстъпва, но все пак зависи кой какво търси. Всеки да ползва това, което му харесва де. :) Аз след като намерих MSIAfterBurner спрях да тествам програми и да търся заместници...с подходящи настройки успях да изритам CamStudio, Debut Video Capture и куп подобни. Не мисля да го сменям скоро, защото в момента не виждам с какво. Занапред ще видим. :)

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не бих казал, че Shadowplay  е бъгав. Аз ползвам и Shadowplay  при игри, както и MSI Afterburner. Но напоследък точно с MSI Afterburner  имам много проблеми или по-точно с RTSS. При Shadowplay  може да има проблеми единствено, когато драйверите крашнат по някаква прична. Обикновено висок клок на видеокартата. Само рестарта възстановява нещата. Но тогава се бъгва и MSI Afterburner. като цяло обаче имам напоследък проблеми със стартирането на RTSS  при различните игри, та се налага да се прилагат разни чалъми. Кофтито е, че за всяка игра е различно. Някои реагират на настройките на RTSS,  други не и примерно се налага да рестартирам MSI Afterburner  за да захапи в играта. Не знам какво си чел из форумите за Shadowplay. Проблеми има при запис с по-висока резолюция, когато видеопаметта на картата ми е запълнена. Знаеш, че GTX970  разполага с около 512 МБ бавна видеопамет и може би точно тя е причината за кофтия запис на висока резолюция, но не винаги. По принцип винаги мога да разчитам на Shadowplay  при нормални условия на работа и запис. Рядко са случаите, когато ми изчезва звука примерно, но той моя звук си изчезва по 2-3 пъти на ден незнайно защо. Нещо драйверите на VIA VT2021  не се разбират с HD Audio  драйверите на NVIDIA,  както предполагам и на други подобни, които се разкарват по компютъра ми. Та те работите за мен са си много по-сложни и нямам намерение да разнищвам нещата, щото мога да остана недоволен от резултата.  Но пък нищо не ми пречи ей сега да направя едно сравнение на записите с Shadowplay, AMD Gaming Evolved  и MSI Afterburner. 

ПП: Така като ти гледам настройките на MSI... там видеокартата ли се ползва за запис? 

ПП2: Пробвах с твоите настройки, но битрейта е много нисък. Не намерих опция за увеличението му. Записва с 6000 kbit/s, което в сравнение с 50-те Mbit/s  за Shadowplay  и AMD Gaming Evolved  си е направо мацаница. Всъщност, сега сравних качеството при една и съща сцена и се оказа, че няма разлика при запис с Shadowplay  и AMD Gaming Evolved. Еднакво добро качество при 50 Mbit/s, Много по-добро от това на MSI Afterburner.  Виж, вече размерите на клиповете са различни, но както казах, не намерих опция при MSI Afterburner  за подобряване на качеството. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разбира се, че се ползва GPU за записа...CPU натовареността по време на запис варира от 3 до 11%.. За разлика от Bandicam, където при мен не слизаше под 60-70% (но вече може да са го оправили и там).

g32OZef.jpg

И не, не съм чел за проблеми на ShadowPlay, а лично съм се натъквал на такива, но не се изразих правилно. Не точно със самия ShadowPlay, а целия комплект Geforce Experience.

Ето тема за пример:

http://www.bleepingcomputer.com/forums/t/578195/bad-image-virus/

Самия ShadowPlay може да е ок, но GeForce Experience определено е яко бъгав. Мога да дам и още примери, но не ми се занимава и не мисля, че има смисъл. Не целя да те убеждавам в каквото и да е...просто споделям от личен опит. Може и да са ги оправили нещата или с времето да ги изчистят де. Така или иначе не намирам смисъл от GeForce Experience, защото не ми засича и половината от платените игри...и за мен пакета е леко излишен. Но пък поне е безплатен и има доста features, което си е плюс. :)

ПП2: Пробвах с твоите настройки, но битрейта е много нисък. Не намерих опция за увеличението му. Записва с 6000 kbit/s, което в сравнение с 50-те Mbit/s  за Shadowplay  и AMD Gaming Evolved  си е направо мацаница. Всъщност, сега сравних качеството при една и съща сцена и се оказа, че няма разлика при запис с Shadowplay  и AMD Gaming Evolved. Еднакво добро качество при 50 Mbit/s, Много по-добро от това на MSI Afterburner.  Виж, вече размерите на клиповете са различни, но както казах, не намерих опция при MSI Afterburner  за подобряване на качеството. 

Има и 50 mbps поне за nvenc encoder-a... Просто аз съм го задал на 10 mbps.

EynbTOV.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Принципно предпочитам Fraps.Снима в уникално качество и е достъпно за конвентиране,но единствения му недостатък е,че ако снимаш над 1 час видеото ти може да излезе към 100гб.Получавал съм около 120гб запис .. :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.