Премини към съдържанието
vampirrre

Черен екран: "Page fault in non-paged area" при стартиране на .exe

Препоръчан отговор

vampirrre    3

Здравейте :). От около месец имам посочения в заглавието проблем. Пробвах с windowa 7, 8.1, сега съм с Technical Prevew на 10, едно и също... Всичко може да работи нормално дни и нощи, но реши ли може да ми изкара два екрана един след друг... Случва се само, когато стартирам някой .exe файл. Tестове не съм правил, преди време вградените в hirenCD ми казваха, че всичко е наред, а и се чудех на "готиният" екран за грешка, после се оказа, че едната ми плочка RAM е дошла дефектна от магазина... Затова питам за мнения, коя част според вас е най-вероятно да причинява тези сривове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ExaFlop    26988

А някакъв по-конкретен No. на грешка? 0x00000000 - с такъв формат.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    1Force1    4389

Става ясно, че проблема не е причинен от операционната система при описаното положение. Освен ако потребителят не прави едни и същи фатални грешки, при инсталацията, на която и от използуваните версии и да не се усеща за което. Споделил е, че е имал, или все още има и ползува проблемен хардуер. Не става напълно ясно дали си е сменил бройката оперативна памет. Ако не я е сменил, причината вероятно е в нея и темата става абсолютна гавра, защото причината за проблема хем си я знае, хем ни я съобщава, хем задава въпрос, все едно би могло да е нещо друго.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    vampirrre    3

Не е сменяна бройката на RAM-та. Открих причината за проблема - софтуерен конфликт, създаван от 2 програми които ползвах на Wise - мониторинг на просеците и оптимизиране на използваната оперативна памет. Благодаря ви за отговорите все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.