Премини към съдържанието
EmskiFPS

Как да преинсталирам PCто от 7 на 8.1

Препоръчан отговор

Как да преинсталирам PCто от 7 на 8.1 стъпка по стъпка , изтривайки всичко. Искам да започна на чисто , но предпочитам да направя всичко сам. Досега не съм преинсталирал , така че ще се радвам да помогнете! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи , ако следвам тези стъпки - , след инсталацията всички програми , драйвери etc. ще са изтрити , нали?

*

• Запишете ISO образа на диск (или на USB устройство).

• Нагласете BIOS да зарежда от CD/DVD (USB).

• Поставете записания диск в оптичното устройство (или USB устройството).

• Рестартирайте компютъра.

• Когато видите надписа "Press any key to boot from CD...", веднага натиснете произволен клавиш от клавиатурата.

• Продължете инсталацията, следвайки графичния инсталатор. 

EDIT: Тези Visual драйвери за дъното мога ли просто да ги сложа на флашката и после да ги метна пак или за 8.1 трябва да са други?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво те притеснява ?

Да не оплескам драйверите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На стъпка 8 от линка, който дадох се посочва, че преди инсталацията се форматира диска, където ще се инсталира. След форматирането на него няма да има нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На стъпка 8 от линка, който дадох се посочва, че преди инсталацията се форматира диска, където ще се инсталира. След форматирането на него няма да има нищо.

Точно! След това няма да има драйвери , а това което ме притеснява е да не направя някоя грешка при слагането microsoft visual c++. А трябва ли да инсталирам от 2005 до 2013 или може само 2013.

Edit: Още съм малко объркан , но сега гледам туториали и ще ъпвам , ако се появят други въпроси! 

Редактирано от EmskiFPS (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нали правиш разлика между MS Visual C++ Redistributable и MS Visual Studio  ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нали правиш разлика между MS Visual C++ Redistributable и MS Visual Studio  ?

Ок , инсталацията е ясна , но какво точно трябва да правя след нея. Става ли да ми изредите всичко , за да не изпусна нещо важно? :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-важното след инсталацията е да провериш в Device manager дали имаш всички необходими драйвери.

Липсващите се търсят в сайта на производителя на устройството - видеокарта, мрежова карта и т.н.

И освен да си инсталираш необходимите ти програми няма какво друго да правиш, за да можеш да работиш с компютъра.

А ако ти се човърка - винаги може да се намери, какво да се бута.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не те съветвам да слагаш 8.1 ако в сайта на производителя на компа няма драйвери за 8.1.

За дъното ли говориш???

То е Gigabyte Ga-990XA-UD3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи , ако следвам тези стъпки - , след инсталацията всички програми , драйвери etc. ще са изтрити , нали?

*

• Запишете ISO образа на диск (или на USB устройство).

• Нагласете BIOS да зарежда от CD/DVD (USB).

• Поставете записания диск в оптичното устройство (или USB устройството).

• Рестартирайте компютъра.

• Когато видите надписа "Press any key to boot from CD...", веднага натиснете произволен клавиш от клавиатурата.

• Продължете инсталацията, следвайки графичния инсталатор.

EDIT: Тези Visual драйвери за дъното мога ли просто да ги сложа на флашката и после да ги метна пак или за 8.1 трябва да са други?

За са сложиш уиндоуса на флашка си изтегли руфус.

Форматирай флашката чрез програмата в NTFS формат и сложи исо файла в програмата.

За да прейнстслираш компа трябва да стартираш буут менюто на биоса от ф8 до ф12 в зависимост от боиса. След това когато ти излезе "плис прес ену кей" натискаш някое копче и от там нататък ще се спраеиш сам. Елементарно е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Правя всичко , пускам да инсталира , обаче ми казва да махна флашката , за да продължи. Като я махна и пак пуска 7-мицата. Защо...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не виждам смисъла, при условие че след седмица-две излиза Windows 10, да инсталираш тая осмица. 7 ще бъде актуална и добра операционна система още доста години, докато 8/8.1 ще си остане преходна и незапомнена...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За момента 8.1 работи по-добре от 10-ката. Просто втората все още не е изчистена от бъгове, и не се знае какво ще излезе официално.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталирах го , всичко е перфектно. Драйверите ги инсталира автоматично.  :rolleyes: 
    Иначе , ще мина на 10 , но исках чиста система!  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ей, не се научихте, че това което инсталатора на ОС слага като драйвери не е оптималното. Мързи ви да търсите където трябва и затова се радвате, че няма питанки в дивайс мениджъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ей, не се научихте, че това което инсталатора на ОС слага като драйвери не е оптималното. Мързи ви да търсите където трябва и затова се радвате, че няма питанки в дивайс мениджъра.

Добре де, дай му поне оптималните драйвери за дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Давам съвети и джокери. Който не може да се възползва от тях си е негов проблем. Няма да съм жив 100 години, да ви слагам всичко в устата с лъжичката. Нека си размърда сивото вещество и да прочете нещо по темата. Каквото знам, съм го постигнал с четене и търсене, а не с питане по форумите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Давам съвети и джокери. Който не може да се възползва от тях си е негов проблем. Няма да съм жив 100 години, да ви слагам всичко в устата с лъжичката. Нека си размърда сивото вещество и да прочете нещо по темата. Каквото знам, съм го постигнал с четене и търсене, а не с питане по форумите.

Ами нали за да можеш ти да го прочетеш, някой преди това го е написал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами нали за да можеш ти да го прочетеш, някой преди това го е написал.

Много неща са написани, но не всеки си надвива на мързела, да ги намери и прочете. Това е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.