Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Avelon    85

Здравейте.

От два дена насам имам проблем с един компютър.

Стартира, зарежда Windows 7, сърфирам 10-15 минути и внезапно на екрана се появяват разни хоризонтални ленти, артефакти от текущата страница последвани от син екран с разни данни които не успявам да разчета като номер на грешка. Започва да се рестартира, тръгва POST проверка и стига до Starting Windows и до там, нито логото на Microsoft се появява нито продължава да зарежда. Монитора се самоизключва, а системата си движи вентилаторите, но няма никаква активност от твърдия диск. Друг път успява да зареди Startup Repair който прави около 30 минути някакви безуспешни опити за поправяне на проблемите. При следващото стартиране Windows  се зарежда безпроблемно.

В Event Viewer има грешка 41 "Windows Kernel event ID 41 error "The system has rebooted without cleanly shutting down first".

И всичко това се повтаря отново и отново през 30 - 40 минути.

Всички хардуерни части в кутията са изрядно чисти. Няма събрана прах никъде за да е от прегряване.

Просто на око всичко изглежда наред. В захранващия блок (стар Cooler Master 400W, пасивен) не виждам издути кондензатори или някакви индикации за проблем там. Вероятно е за смяна, но искам някакъв съвет преди да закупя ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Trend    21

С тези артефакти намирисва на дефектирало видео. Какъв модел ти е картата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Avelon    85

Видеокартата е интегрирана в дъното, Radeon 4250.

Значи нещата отиват към нова външна карта или и нова дънна платка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Trend    21

Щом е вградена, значи може и РАМ да прави проблемите. Ще трябва по-сериозна диагностика. Ако не е по силите ти, отиди до сервиз. От друга страна, нищо не ти пречи да пробваш и с външно видео, ако имаш такова под ръка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    632

Изтеглете еверест и споделете данните на температурите . Няма да е от рам паметта вероятни причини - лоши сектори на харда , повредена видео карта . От кога не е правена профилактика на машината занясай го докато не са дошли жегите че ще имаш още по големи ядове .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Trend    21

Напротив, точно от РАМ може да е, понеже вграденото видео я ползва, докато харддиска може да предизвика само замръзвания на машината, не и артефакти. Ако ли пък е проблем от самото видео значи или чипсета прегрява, или дъното е за смяна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pconline    3440

.................От кога не е правена профилактика на машината занясай го докато не са дошли жегите че ще имаш още по големи ядове .

...................................

Всички хардуерни части в кутията са изрядно чисти. Няма събрана прах никъде за да е от прегряване.

..............

Ама трябва и да се чете преди да се пише.

И да питам и аз, защо да не е от паметта? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Avelon    85

Проблемът изненадващо за мен се оказа....софтуерен, а не хардуерен. Но насоките Ви са в правилната посока - RAM паметта.

По някаква необяснима за мен причина проблемът е в Windows Update - при стартиране на неговия svchost процес започва да пълни цялата налична памет и когато стигне до 98% се рестартира.

При справка се оказа, че Microsoft са пуснали препоръчителна актуализация KB3050265 решаваща този "теч" на Windows Update!

Благодаря Ви за отделеното време в темата. :handshake:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.