Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От няколко дена търся геймарски компютър който може да докара игри като GTA5 и DayZ до 60fps и ви моля ако може да ми помогнете малко да ми дадете примерна конфигурация между 500-600 лв. Ще ми трябва кутия,захранване,процесор,дъно,видео карта и рам. Благодаря ви предварително :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От няколко дена търся геймарски компютър който може да докара игри като GTA5 и DayZ до 60fps и ви моля ако може да ми помогнете малко да ми дадете примерна конфигурация между 500-600 лв. Ще ми трябва кутия,захранване,процесор,дъно,видео карта и рам. Благодаря ви предварително :) :)

GTA 5 е игра а не браузър нали знаеш, за тези пари геймърски компютър няма, но и teris не е лоша игра!

526.40
    Видео втора употреба: http://olx.bg/ad/nvidia-gtx550ti-ID5j2H6.html#908321aee2
    И става 626.40 
    Но вдигни бюджета до поне 1000 лева препоръчително 1300-1500 и може да си цъкаш и gta 5 
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пич, gta v и тоя бюджет в едно изречение не се съчетават.

Виж ми подписа, съчетават се.

@Автора  Не си споменал, че ти трябва хард диск, да разбираме, че имаш ? Ако имаш стар компютър, можеш да спестиш и от кутията, като използваш старата. С предложението ми отдолу няма да играеш със 60 FPS, но ще се играе поносимо на 1080п.

ASROCK H81M-DG4 /LGA1150

G3258 3.2GHZ/3M/BOX/1150

2X4G DDR3 1600 A-DATA

SHARKOON VG4-V ATX MIDI TOWER

PSU Chieftec GPA-450B8 450W

Обща стойност - 451.33 лв. с ДДС

+ R9 270x Toxic (използвано видео, в гаранция)

= ~601 лв.

Редактирано от enigmatic (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Геймърски компютър и този бюджет е трудно нещо.Възможно е,но ако частите не са нови.Това е много много рисковано,можеш да попаднеш на големи боклуци ,най-вече изгорели.

Погледни конфигурацията на @enigmatic.Много добре направена,само добави още 50 кинта отгоре ,и вместо 270х вземи 280х ;)  .Да стара карта е,но още кара всичко

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи от настройките.На медиум с 25-30 кадъра ще върви,но ако иска на High/Ultra бюджета става друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чак 25-30 няма да е. Аз играя с около 40, като няма да лъжа - на моменти има дропове. Но това е с всичко на high без тревата (тя е на med).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж,дропа е нормално нещо.На места няма толкова светлини,детайлите са по-малко 40-кадъра.Излизаш на улицата,има трева,грее слънце,излизат много сенки,хора,коли 20-кадъра.Това е просто пример,но нещата са така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да разбирам, че си тествал с G3258 ? Идеята е да се натовари процесора колкото може, за да не минава ок. 40 FPS, щото тогава започва stutter/насичането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да разбирам, че си тествал с G3258 ? Идеята е да се натовари процесора колкото може, за да не минава ок. 40 FPS, щото тогава започва stutter/насичането.

Тествал съм конфигурацията която виждаш в подписа.Само процесора е клокнат на 4.2.Набримчил съм всичко на High с малки изключения,средни кадри-30.Точно не мога да кажа кои настройки,ако имаш интерес ще приложа снимки

Искаш да кажеш,че под 40 кадъра се усеща като сеч?

На горният ми  пост,кадрите си ги измислих.Те бяха просто за пример

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ме разбра - започва да сече над 40 FPS (града/другите малки градчета/ако има много трафик). За това и се бутат настройките (до колкото може) за да се лимитира FPS, понеже Half V-sync-а не ме устройва. Но това се отнася за моя процесор, не съм се интересувал при FX-овете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не можем да се разберем с теб.Искаш да кажеш,че в града примерно ако има трафик,ако изкараш над 40 кадъра започва да сече?

ПП Темата започна да става оф топик,човека иска съвет за конфигурация

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Реално извън градовете, където няма народ е доста smooth и няма сеч (предполагам достига 50+ FPS, не съм гледал). Като цяло в градовете има насичане. FPS-а върви около -/~ 40. Става неприятно, ако бръмчиш бързо с колата.

Явно аз не се изразих правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нормално е ,усеща се така заради дропа.От 50 падаш до 40.Дропва ни,защото са ни слаби компютрите,за гейминг говоря.Аз сеч усещам само като правя рязък дрифт с колата.И тя играта не забива,просто не можеш да овладееш колата.Ако намаля малко антиалайзинга,и това изчезва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

DayZ задъхва компове от по 2 бона, тъй че за тези пари това е мисия невъзможна.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз предлагам това.. 

Обща стойност - 620.36 лв. с ДДС
    Като цяло GTA V ще върви с около 30-40 може и повече кадъра обаче графиката не трябва да е на HIGH, Low или Medium.. После взимаш по-мощен процесор и още една плочка рам.. Може и G3258, но трябва да търсиш видео карта на старо. Най-добре посъбери около 1000 лева, ако тези кадри не те устройват.. Успех!
    Редактирано от bogomilkorbankolev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Leo123
        Добър ден ! Реших се най-накрая да си взема нов лаптоп . Лаптопа ще се ползва главно за игри ,  не до там толкова  натоварващи(CS Go , Fifa 17 , FM 17 , COD и др.) , но ако реша да играя такава бих искал лаптопа да може да се справи . Мисля да го ползвам поне 4/5 години ( дано да имам този късмет и да издържи ) . Бюджетът е около 3 000лв. и съм се решил да е 17.3 инча , а не като сегашния ми 15'' . Ето ги и моделите на които съм се спрял  :
        1. https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Predator_17_G5_793-acer_predator_17_g5_793_NH_Q1HEX_02
        2. https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V17_Nitro-acer_aspire_v17_nitro_vn7793g_NHQ26EX007?gclid=CODO_PCwttYCFRMTGwodAOcI1w
        3. http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-fx753ve-gc093.html?dsa=laptop&gclid=EAIaIQobChMIjb2nxrG21gIVDmYbCh2tcAoNEAAYAiAAEgK23vD_BwE
        Това са моделите на които аз съм се спрял . Тъй като не съм много напред в нещата бих искал да ми кажете стават ли и кой от тях е най-добре ? Тъй като това доста пари , бих искал да взема възможно най-добрия вариант в рамките на този бюджет . Също така бих искал да ме посъветвате от кой сайт е най-добре да се поръча ? Благодаря предварително за отделеното внимание 
      • от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
      • от cvetanpopov1
        Здравейте! Моля да ми препоръчате конфигурация за работа с по тежки по възможността програми за видео обработка, снимки , офис програми ( Autodesk , Maya , Sony Vegas etc. )може би и  тук там някоя игра да се сложи на клиента до допостимата от него сума от 1000-1100лв . Благодаря предварително.Монитор има клиента до колкото знам " ДОБЪР "  така че остава само машината
      • от DVP21
        Здравейте!
        Обмислям покупка на гейминг конфигурация за около 2300 лева. В цената не включвам монитор и периферия, старо РС нямам. Насочил съм се към Intel CPU и Nvidia GPU, 8GB RAM (стартово, след време ще взема още толкова), 1TB HDD (за начало предпочитам без SDD). Ще се играе една единствена игра - Rainbow Six Siege (искам да я играя на колкото се може по-добри графични настройки), стрийм и basic видео обработка, от време на време ще ползвам MS Office. 
        Към това съм се насочил за сега:
        - http://nikem-bg.net/cart/57969p1r57647p1r55058p1r54561p1r54488p1rf.html (това е без кутия и GPU)
        - http://www.altech.bg/bg/product/63486/vc-asus-strix-gtx1070-8g-gaming-8gb-gddr5-256bit-pci-e-30 - видеокарта
        - http://www.vario.bg/corsair-carbide-series-spec-alpha-cc-9011083-ww - кутия
        Също така се чудех дали е задължително да взимам охладител за процесора, тъй като има възможност за овърклок. Или на първо време може и без него, тъй като не смятам да се занимавам с овърклок поне в началото.
      • от _SnowWhite_
        Здравейте! Време е да си ъпгрейдна компютъра(това лято) и периферията и ви давам цялата конфигурация, за да изберем най-изгодното. Както се вижда от заглавието ще се ползва за всички нови заглавия в идните години. Ако нещо ново ще излиза до август месец, може да се изчака.
        В момента разполагам със следната конфигурация:
        Подчертаното в синьо мисля да се ползва в новата конфигурация. Подчертаното в червено ще се сменя задължително! Подчертаното в зелено не знам дали ще иска смяна?  
        Motherboard: Asrock B75M CPU: Intel I5-3470 GPU: NVIDIA GTX 970 RAM: DDR3 2x8GB Kingston HyperX Beast - 1600MHz CL9 HDD: 1xWD 1TB SSD: 1xSamsung EVO 850 - 250GB Case: Cooler Master Elite 430 Black Power: Corsair CX 600W Soundcard: X Cooler: X --------------------------------------------------------------- Monitor: AsusVG248QE - 1920x1080 - 144Hz Headphones: X Microphone: X Keyboard: Logitech G910 Mouse: Logitech G502  

Допълнителна информация:
        CPU и GPU ще се overclock-ват! Държа игрите да се играят на максимум настройки с 144fps при 1080p и да се има в предвид, че другата година ще премина на 1440p! Като марки предпочитам: CPU: Intel GPU: NVIDIA Motherboard: нямам претенции RAM(ако ще се сменя): нямам претенции Case: нямам претенции Power(ако ще се сменя): нямам претенции Headphones: нямам претенции Microphone: нямам претенции Cooler: нямам претенции За микрофон се спрях на Blue Yeti (300лв, влиза в цената). Но ако има нещо по-изгодно може да предложите. Важно!!!
        Звука и микрофона са много важни за мен при игрите! За това държа слушалките и микрофона да са качествени и да не се реже от тях! Дали ще има нужда от Soundcard за по-добро качество при звука или вградената ще бъде достатъчна?  
        Не знам дали 6000 са прекалено много и дали въобще има смисъл или пък са прекалено малко за моите изисквания, но вие ще прецените. Просто искам конфигурация с която ще изкарам доста време и подходяща за бъдещи ъпгрейди.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.