Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с телевизор Blaupunkt. Когато го стартирам  ми показва червена LED светлина, но не мога да го включа. Трябва да чакам около 10 часа докато ще ми позволи да направя нещо със сего. След като изчакам да прави каквото там прави, и натисна нещо LED-то става синьо. Да индикира че е включен.

Все пак аз чаках до 24 часа със синия LED светлината, но несе показва дисплея... Отворих капака на телевизора. има дънна платка, захранващ блок, и нещо до блока пише SCART...,  
Докъде знам няма задни светлини, също така не-съм могъл да го накарам да работи от седмица... Но преди това си работеше, само че трябваше да чакам 10 минути да се стартира или да ми даде даго стартирам...

Частите му:

PSU (захранване): AY050D-2SF05
Main Board (Дънна платка): T. MSD309. B66B
Нещото, което казва, SCART върху него ...?! : CN. UM5A 12065
Моделат : LCD TV BLAUPUNKT BW 23T173B - 23,6 ''

И между другото. Като свърши и даде да го включите екранат светка силноБяло за част от секундата! Същото става и при изключване. след около 1 или 2 секунди. 

Благодаря за всяка потенциална помощ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гоше , нищо се не разбира от написаното  :) но от това което разбрах- направо си е за майстор . Тук от форума нема да стане - виж да няма някой подут кондензатор в захранването , ама си е за сервиз  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си нямаш никаква представа от телевизори (то не че аз имам) е най-добре да го занесеш на сервиз преди ти да прецакаш нещо докато ръчкаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък разбрах,че Георги не разбира от нищо,по това твърдение:„...и нещо до блока пише SCART...!Така,че най добре е да се обърне към някой техник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"Ако си нямаш никаква представа от телевизори (то не че аз имам)... "

Добре. Но защо пишеш, когато нищо не ти е ясно и даваш препоръки на хората във почти всички раздели? Забелязал ли си, че понякога ти пиша  +, защото си отговорил на питането? Крайно време е да се спреш. Техническите раздели не се нуждаят от врачки. Чети повече и като почнеш да разбираш нещата, да усетиш наистина че си полезен на хората, пиши на воля! Постове ще натрупаш с течение на времето. Сега не ти трябват , а и спам в техническите раздели не трябва да има. Това беше сериозна забележка от моя страна. "Алгор" няколко пъти ти я направи като модератор, ти не си взема забележка. Тук тези неща не минават бе момък!

До питащият.

Телевизорът (мониторът) ви е за сервиз. Задължително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това нещо не е ли гаранционно че пипаш където не ти е мястото?

Ако нещо като апендикс те заболи доктор ли ще те оперира или сам ще го правиош?

В сервиз и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Константин Дачовски
      Здравейте, колеги! От много време търся от къде мога да изтегля сезоните на любимия ми сериал- Столичани в повече. В Замунда вече ги няма, а не знам къде да търся. По-специално ми трябват сезоните от 5 до 13, включително. Ще съм Ви благодарен, от името на цялото ми семейство, ако ми помогнете.
    • от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Разполагам с 2 лаптопа, единият е с windows 10, него си го ползвам всеки ден и един с windows 7. Как да ги свържа така, че картината от 10ката да се показва на 7мицата, а аз да си цъкам на 10ката..... Благодаря ви предварително!
    • от Йоан Симеонов
      Здравейте ,имам следния проблем с въздуха от началото на март 2020г. Като искам да си поема дълбоко въздух все едно има клапа, която много рядко се отваря и мога да си поема пълноценно ,все едно целия ми въздух го усещам под гърлото и неможе да влезе пълноценно ,много е кофти почвам да го мисля и се панирам доста ,правих си изследвания кръв,урина ,ходих на уши нос гърло да ми видят гърлото ,счетовидната жлеза си изследвах при белите дробове отделно всичко си изследвах и всичко ми е добре .. чух за една инжекция която е мускулна Флорестан за алергия биха ми я мускулно и точно за 2 дена се оправих ,и после пак ... много е гадно дайте съвет на някой случвало ли му се е нещо такова .. пробвах с валеряни да не е на нервна почва и не е .. на 21 години момче съм .. Прочети още на: Форум | ДРУГИ заболявания | Puls.bg - https://www.puls.bg/forum/50/topic/add
  • Дарение

• Добави ново...