Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

enuff

не хващам нищо със стайна антена

Препоръчан отговор

Имам 40" LED телевизор Philips и понеже имам свързан към него Android TV Box така и не си пуснах кабелна, а го ползвам само за филми, които си тегля от нета. Наскоро си купих стайна антена, за да видя какви ефирни канали се хващат и отначало намери към 10 канала и някави радиа. Гледах БНТ, БНТ HD, бТВ, ТВ 7 и т.н., но сега изчезнаха всички и при ново търсене не намира нищо. Антената не съм я вадил от буксата и си е на същото място.

Какво може да се е случило та да изгубя всякакъв сигнал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антената каква е ? да не е активна , нещо кабела да е прекъснал , да иска захранване  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Премести я.

Къде да я премести? (антената) У вас? Много често при серия Philips се наблюдава това явление. Изключете телевизора от контакта и го оставете половин час така.  След това наново го включете и направете скан на каналите. Много от тези серии си "забравят" каналите в неопределено време, макар че данните се записват на енергонезависима памет.Ако почне често да го прави, потърсете помощ от сервиз. Свързано е със софтуера на телевизора.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах един декодер и използвах една малка стайна антена, не намираше никакъв сигнал, след малко търсене видях, че има опция вкл. на захранването за антената нещо подобно, включих я и тогава си намираше каналите без проблеми.

Не знам на ТВ дали има такава опция, но провери дали има такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще погледна дали има такава опция, ако не ще го изключа от контакта за през ноща и утре ще видя дали ще намери нещо. Благодаря за съветите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ще погледна дали има такава опция, ако не ще го изключа от контакта за през ноща и утре ще видя дали ще намери нещо. Благодаря за съветите. 

Опция за захранване на активна антена, телевизорът ви няма и не може да има в никакъв случай. В горният пост се говори за "декодер" или самостоятелен блок извън телевизора. В София не може да имате проблем с приемането на ефирна телевизия със стайна антена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, такава опция нямам. Оставих го изключен от контакта цяла нощ и сега пуснах пак да търси, но нищо не намери. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да, такава опция нямам. Оставих го изключен от контакта цяла нощ и сега пуснах пак да търси, но нищо не намери. 

Само при ефирната телевизия ли ви прави проблем телевизорът? Проверете антената, кабелът който е вързан на нея и се куплира с телевизора. Ако отново не тръгне, ще трябва намеса на сервизен специалист в къщи, за да ви е по- лесно при пренасянето. Или такъв, но който наистина разбира, а не "ученик". Пожелавам ви успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен ефирна няма друга телевизия. На HDMI входа ми е Android устройството и там никога не е имало проблеми. Ще пробвам утре да взема друга антена за проба, за да съм сигурен че проблемът е в телевизора, а не в антената. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Освен ефирна няма друга телевизия. На HDMI входа ми е Android устройството и там никога не е имало проблеми. Ще пробвам утре да взема друга антена за проба, за да съм сигурен че проблемът е в телевизора, а не в антената. 

Приятел!

Слушай сега!

При положение че телевизорът работи през HDMI входа, това значи, че повече от половината модули ( тунери, междинна и други са изключени автоматично) или ползваш в описаният случай, част от телевизора. Когато приемаш телевизия, без значение каква е тя - телевизорът работи с пълният си обем модули, които съм изброил в кавички. Как можеш да го провериш? Ето ти един начин, ако се съмняваш за кабела и антената. Ако имаш стар видеомагнетофон и RF кабел към него, закачи го в антенният вход и  пусни видеокасета. След това пусни телевизора да сканира, за да потърси канала, на който "излъчва" видеомагнетофона. Между 30-38 канал и ще можеш да провериш дали единият от тунерите работи. Той в случая е един, но е комбиниран. Също! Провери куплунга , който се куплира с телевизора идващ от антената. Да не се е прекъснал "активният" край на проводника. Същото провери и от страна на антената. Всичко се случва на този свят. Ти си на ход!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигнала в София на ефирната не се е променил значително и се хваща дори в подлезите. Ако преди си гледал ТВ без да ти насичат каналите, значи нещо не е ОК с тунера и/или антената - пробвай с едно дълго парче кабел (поне два метра) или най-добре с друга (работеща) антена. Ако си на висок етаж и/или с пряка видимост към ТВ кулата в центъра и/или Копитото (тази на Витоша) няма да имаш проблем със сигнала дори с една игла за антена. Макар и малко вероятно - възможно е HDMI устройството да внася смущения - пробвай антената без никакви други устройства, свързани към ТВ и вклчени близо до ТВ и в неговия контакт.

Редактирано от m3gab0y (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз гледам цифрова ефирна телевизия в София от около 10 месеца. В последно време забелязвам, че сигнала е леко отслабнал. Ако имате пряка видимост или сте насочени към някоя от кулите, това няма да се усети, но на други места е очевидно, че е по-слаб.

enuff, ако нямаш пряка видимост към кула и ако си със стайна антена, това не винаги ще ти гарантира средно силен до силен сигнал. Най-добре си вземи антена с усилвател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В центъра съм, близо до НДК, но съм на втория етаж и нямам пряка видимост към ТВ кулата. 

Имам един вход в стената за антена и мислех, че има някаква на покрива на кооперацията. Първо се свързах с кабел към този вход в стената и хващах само БНТ и Bulgaria On Air. Преди седмица си купих такава стайна антена и първоначално се хващаха доста канали, но от няколко дни изчезнаха всички. 

Утре ще отида да взема по-голяма антена да видя с нея какво ще стане. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В центъра съм, близо до НДК, но съм на втория етаж и нямам пряка видимост към ТВ кулата. 

Имам един вход в стената за антена и мислех, че има някаква на покрива на кооперацията. Първо се свързах с кабел към този вход в стената и хващах само БНТ и Bulgaria On Air. Преди седмица си купих такава стайна антена и първоначално се хващаха доста канали, но от няколко дни изчезнаха всички. 

Утре ще отида да взема по-голяма антена да видя с нея какво ще стане. 

Относно споменатата от теб антена, хубаво е да провериш следните неща:

- дали розетката в стената и кабела в нея наистина водят към антената на покрива

- дали антената на покрива е обърната вертикално (на 90 градуса), а не хоризонтално, каквито бяха изискванията за гледане на аналогова телевизия

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравете за всякакви стари инсталации и антени. Честотите са други, поляризацията е друга, 30 годишен кабел за нищо не става. 

Във всеки окръжен град, а още повече в голямото село е предостатъчна "пишка" или просто парче проводник във входа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно е нещо в телевизора, защото и с другата антена, която е доста по-голяма не хваща нищо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Явно е нещо в телевизора, защото и с другата антена, която е доста по-голяма не хваща нищо. 

Аз ти написах нещо, но явно не си от доверчивите и слушаш мнения на хора, които нямат хал хабер от телевизори. Карай да върви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми пробвах всичко, което ми беше написано. Да, това с магнетофона не съм го пробвал, защото нямам магнетофон и нямам представа откъде мога да намеря такъв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Еми пробвах всичко, което ми беше написано. Да, това с магнетофона не съм го пробвал, защото нямам магнетофон и нямам представа откъде мога да намеря такъв. 

Това с видео магнетофона беше като пример и то, ако разполагаше с такъв. В първият си пост съм ти написал, че много от моделите от тези серии имат този проблем и той е свързан със софтуера на телевизора. Ти какво можеш да направиш? НИЩО! След това ти написах да потърсиш техник и да види телевизора на място, но не и ученик "техник". По негово усмотрение ще постъпи телевизора ти за ремонт в сервиз.Защото , с цялото ми уважение към всеки от вас, пишете и си мислите, че от всичко разбирате.Сам не си заинтересован за телевизора щом продължаваш да питаш по форумите. А  и ако беше по прочел и из другите специализирани форуми, щеше да срещнеш този дефект поне 5 пъти. Аз не ти го пиша, щото само съм го чел, а защото това ми е специалността, а не да говоря глупости!И ако си правил обновяване на софтуера, сам можеш да го прецакаш , ако не изпълняваш ръководството за актуализации. Мисля, че моделът ти имаше тази опция, но ти за това нищичко не спомена. Намери сервизен техник и нека той ти помогне. Иначе, ще обявиш телевизора за продаване! Това е последният ми пост към теб. Отговарях ти, защото забелязах, че си стара "пушка" във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора не е споменал точния модел на TV. Дали е "правил" някакви настройки или дали изобщо показва "няма сигнал" или нещо подобно.

Ако е някой стар телевизор LCD (производство преди 2010 г.), може да не търси цифров сигнал. Това се наблюдава при старите модели на LG.

Трябва да се зададе Страна: Финландия, Швеция и т.н. (от Скандинавските страни), за да търси цифрови телевизии. Иначе търси само аналогови.

Нека си погледне упътването на Philips-a, какво е написано за търсене на ефирна цифрова TV (DVB-T).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде стига сте търсили под вола теле. Отначало телевизорът е хващал. след това нещо се е повредил и спрял. В сервиз и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизорът е Philips pfh4009/88. Не знам точно коя година е модела, но съм го купил преди 6 месеца от Техномаркет. Не съм обновявал нищо по софтура и почти не ползвам, защото рядко имам време да гледам ТВ. Не знаех, че е толкова сложен проблемът и това не съм се впускал в подробности, мислех че има някаква настройка или нещо не слагам антената където трябва. Все едно - ако се обяда на гаранционния сервиз предполагам, че ще ми кажат да им го занеса и до 1 месец ще го прегледат. Нямам време да се занимавам с това така че засега си го ползвам така. 

Благодаря за отговорите, но явно в домашни условия нищо не може да се направи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да беше казал още отначало че е гаранционен. Четеш закона и гаранционната карта и ако искаш - ползваш гаранция.

Колкото до домашните условия - не викаш доктора да те оперира в тях, а отиваш в болницата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...