Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, предложете ми възможни конфигурации. Започвам от нищо.

1.Бюджет: 850 лв за компютър, 150 лв. за монитор 

2. Искам да използвам компютъра за игри и съответно да стриймвам тези игри. Някои от игрите са WoW и LoL.

3. Бих искал да ми предложите компютърна конфигурация и съответно подходящ монитор, имам мишка, клавиатура и т.н.

4. Ще ми се процесора да е интел, но ако имате по-добри предложения, метнете ги насам.

ty

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Интел - двуядрен процесор , който не може да се клоква

Обща стойност - 835.52 лв. с ДДС
Линк:

Амд - по-добър 4-ядрен процесор , който може да се клоква

Редактирано от Сирини (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ба* мааа му... не се научихте, че мониторът е най-важният компонент.    

Той ви пази здравете, той ви е първият и основен досег с компютъра, той е всичко.... какви са тея 150 лв за монитор.... :X

Като си решил бюджета да е 1000лв, то нека за монитор са 300, а останалите 700 за конфигурацията ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре от това няма на къде , освен ако не си вземеш сега само процесора със вградената карта и след това добавиш външна ..

А за монитора - който и да вземеш .. до 150лв са еднакви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ба* мааа му... не се научихте, че мониторът е най-важният компонент.    

Той ви пази здравете, той ви е първият и основен досег с компютъра, той е всичко.... какви са тея 150 лв за монитор.... :X

Като си решил бюджета да е 1000лв, то нека за монитор са 300, а останалите 700 за конфигурацията ;)

Съгласен съм с твоето мнение,че монитора е от особено значение.Винаги е добре да се закупи качествен дисплей с прилична картина и функции.Преди месец мой познат плати над 1400 лв. за подобна играчка,честно не зная как се съгласи да купи такъв монитор 27 инча на подобна цена.Може би,ако разполагах с повече финанси бих се замислил и аз.Но при условие,че си изкарвам заплатата с положения труд,цената ми изглежда висока.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 835.52 лв. с ДДС
Линк:

Амд - по-добър 4-ядрен процесор , който може да се клоква

А с амд конфигурацията колко рам може да се добави или 4 гб ще са достатъчни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не му предложи G3258 за няколко левчета отгоре, който e по-добър от атлона? И преди да кажеш, че не е - Цък. Също така това захранване е отбелязано като опасно в листата на Tom's Hardware  (see full content се натиска).

Към автора: Хубав никнейм имаш Kappa.  Събери повече пари за монитора, все пак ще го гледаш през цялото време. А до 150 лева хубави няма.

Това е моето предложение:

ASROCK H81M-DG4 /LGA1150

I3-4170 3.7GHZ/3MB/LGA1150/BOX

8GB DDR3 1600 KINGSTON

HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3

SHARKOON VG4-V ATX MIDI TOWER

PSU FORTRON FSP400-60APN 85+

До тук - 644.58 лв - Линк

+ Sapphire R9 280X Vapor-X (в гаранция)

=~854 лв

Редактирано от enigmatic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не му предложи G3258 за няколко левчета отгоре, който e по-добър от атлона? И преди да кажеш, че не е - Цък. Също така това захранване е отбелязано като опасно в листата на Tom's Hardware  (see full content се натиска).

Към автора: Хубав никнейм имаш Kappa.  Събери повече пари за монитора, все пак ще го гледаш през цялото време. А до 150 лева хубави няма.

Това е моето предложение:

ASROCK H81M-DG4 /LGA1150

I3-4170 3.7GHZ/3MB/LGA1150/BOX

8GB DDR3 1600 KINGSTON

HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3

SHARKOON VG4-V ATX MIDI TOWER

PSU FORTRON FSP400-60APN 85+

До тук - 644.58 лв - Линк

+ Sapphire R9 280X Vapor-X (в гаранция)

=~854 лв

Ти си бая *** ?  Как ще го клокне тоя 3258 , като му трябва по-добро дъно и бюджетът му не достига ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се обиждаме, значи така ли? Ти май пак не си направи труда да отвориш линка, който съм пратил. И с тва руско клипче кво доказваш ? G3258 се клоква на най-евтиното дъно с 2 клика в биоса. Да не говорим, че харчи по-малко ток и има с кво да се ъпгрейдне за разликаот възлюбения ти котлон. Аман от фенщина.

Редактирано от enigmatic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пентиума що се отнася до клок е по-невзискателен.

Но ако ще се взима максимално евтино дъно по-добре MSI H81M-P33 или E33.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да се сложат още 4 gb ram, ако да, същите като тези които си включил в конфигурацията ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да се сложат още 4 gb ram, ако да, същите като тези които си включил в конфигурацията ли?

Може, вече е с 2Х4ГБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз също съм се ориентирал за конфигурация за около 800-850 лв. В крайна сметка, от всички оформени "колички", можете ли да стигнете до компромисен вариант? Ще ползвам компютъра и за игри. Не са от най-тежките, но и не са много леки. Мисля си за Total war сериите - Rome 2, Napoleon, фен съм и на COD - MW2, Black ops. Играя и ДОТА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен това е максимума:

Обща стойност - 866.82 лв. с ДДС
R7 360 = R7 265 (HD7850)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен това е максимума:

R7 360 = R7 265 (HD7850)

Нико тогава 370 = 270 ? до сега си мислех че 360 = 260

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, АМД освен боята и софта друго не пипнаха...

BF4 - Ultra

8230453Q.png

R7 360 ще е между GTX750TI и R7 370, а както знаем 750TI е еквивалент на R7 265 (HD7850)

R7 370 = R9 270/X, R7 380 = R9 285.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

750 Ti  е по-слаба от R7 265. А аз си мислех, че R7 360 e малко разкрасена R7 260, с което се доближава до R7 260X. Поне като гледам техническите характеристики. Tестове не съм гледал.

Така като гледам характеристиките, разликата е само в честотата на паметта - 6500 вместо 6000 MHz  за повечето R7 260 и в поддръжката на OpenCL 2.0  вместо OpenCL 1.2. Има разлика и в консумацията - 5 W  повече за новата карта или 100 срещу 95 вата. 

Palit GTX 750Ti StormX Dual 2G  е равностойна на R7 265,  но тук имаме много голям клок - около 18% на ядрото и около 10% на паметта. 

ПП: Между другото, R7 370  е R7 265. Отново разликите са в честотта на ядрото - +50 MHz  и в поддръжката на Open CL 2.0  вместо 1.2. 

Повече инфо.

Редактирано от FORD МанЯк (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен това е максимума:

R7 360 = R7 265 (HD7850)

Ориентировъчен въпрос (ако играеш игри де). Коя е "най-тежката" игра, която би могла да върви при подобна конфигурация - при прилични видео настройки?

Редактирано от Jawbreaker (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ориентировъчен въпрос (ако играеш игри де). Коя е "най-тежката" игра, която би могла да върви при подобна конфигурация - при прилични видео настройки?

Конфигурацията ти е добра,всичко би ти вървяло добре.Няма да вадиш 60 кадъра на ултра от крайзиса,но е прилична за игри.Ако кажеш някои игри дето играеш,ще ти кажа г/д как са нещата.

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

COD - MW2, Black ops, може Advanced warfare, DOTA 2, Rome 2 Total war, Napoleon Total war, FM. Това играя основно. Не са особено като изисквания, но искам да ми вървят добре в мулти и на прилични настройки. В момента мисля и за монитор - стария беше към 21-22 инча и ми идваше малко множко. Оптималното мисля, че ще бъде към 19.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

COD - MW2, Black ops, може Advanced warfare, DOTA 2, Rome 2 Total war, Napoleon Total war, FM. Това играя основно. Не са особено като изисквания, но искам да ми вървят добре в мулти и на прилични настройки. В момента мисля и за монитор - стария беше към 21-22 инча и ми идваше малко множко. Оптималното мисля, че ще бъде към 19.

Като цяло не са нещо страшно.Добре ще вървят ,не се притеснявай.Само да питам FM-Футбол мениджър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, той ми тръгва дори на сегашния изтормозен 4-годишен лаптоп. Преди ми тръгваше и 3D, но последните месеци машинката се поскапа нещо.

Редактирано от Jawbreaker (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...