Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

crashgold

Проблем с бързодействието на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте! :) Имам странен проблем. Имам лаптоп Леново и проблема е че всеки ден се случва някакво (не знам как да го нарека) забиване или по точно забавяне. Някак си всички програми се забавят. Това продължава някъде от 10мин. до 1 час. И след това си както преди.(работи си  перфектно) . И всеки ден така. Не знам защо става.  :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включено ежедневно сканиране на ползуваният антивирусен софтуер, или дефрагментация. Съвсем явно нищо за което да се хванем не сте ни съобщили, но може да запомните нормалните си процеси които са в "Мениджъра на задачите"(ако сте с Уиндоус) и да погледнете когато лаптопа забавя работа какви допълнителни процеси са се активирали. Ама поне да бяхте дали информация за ОС-ма която е инсталирана на машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промених заглавието на темата. Моля запознайте се с правилата на форума, т. 2.3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включено ежедневно сканиране на ползуваният антивирусен софтуер, или дефрагментация. Съвсем явно нищо за което да се хванем не сте ни съобщили, но може да запомните нормалните си процеси които са в "Мениджъра на задачите"(ако сте с Уиндоус) и да погледнете когато лаптопа забавя работа какви допълнителни процеси са се активирали. Ама поне да бяхте дали информация за ОС-ма която е инсталирана на машината.

Win 7 1.8 2 ядра 4 гб рам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно иска почистване от ненужни програми, омазани регистри, временни файлове ... Свали си някоя програма за почистване като Ccleaner или Glary Utilities и чисти ежеседмично. Също дефрагментирай локалните дискове през 2-3 седмици. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да нямаш включена някоя антивирусна или чистачка, нагласена за него час и като настъпи часа, да се включва автоматично и това да забавя производителността на лаптопа? Също вариант според мен може да е и Windows Update, ако си го бутал да си го настройл да търси ъпдейти всеки ден, примерно...

Както ти казаха по-горе, забележи какви допълнителни процеси се включват и от там ще можеш по-сигурно да действаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...