Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не съм фен на китайците, обаче бих ги предпочел пред кой да е самшит. Имах им голямо доверие и имах 2 техни модела...Е бях потресен. След година употреба имаш чувството, че си си закупил телефон не на самсунг, а някакъв китайски евтинджос. Почва един лаг и накрая телефона умира, принципно малко след като изтече гаранцията. С ЛГ Г3 съм от 1 година и мога да кажа, че телефонът работи като нов. Интерфейсът не е от най-красивите, но пък апаратът си работи без лаг и засечки, което е най-важното според мен. Та добре си се ориентирал към ЛГ. На теб бих ти препоръчал Г5, обаче той върви около 800-850 лв...Ако може да отделиш тези пари взимай него, ако не Xiaomi Mi5 - хората го хвалят, по-евтин е, естествено отстъпва по камера, дисплей и т.н. ,и батерията е несменяема. Разликата м/у двата телефона е около 300 лв. Ти си преценяваш вече според нуждите кое е по-доброто. Ето ти един европейски склад, от където може да си закупиш ми5 на много ниска цена.https://www.xiaomiforsale.com/en/phones/322-mi5-332.html

Редактирано от metallica_333 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, metallica_333 написа:

След година употреба имаш чувството, че си си закупил телефон не на самсунг, а някакъв китайски евтинджос. Почва един лаг и накрая телефона умира, принципно малко след като изтече гаранцията.

Пишеш пълни глупости. Стария си Galaxy Core Duos го продадох на 3 години, в перфектно здраве, и с батерия, държаща по седмица икономично ползване. След един хард ресет беше като нов. Марката не ти е виновна, ако си купил нисък клас, и си го натъпкал с ненужни приложения.

А да ти припомня ли колко народ се оплакваше от LG-тата, че им пожълтявали екраните? А че стъкло, дисплей и платка са залепени едно за други, и спукаш ли стъклото, хвърляш телефона? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, RudeBoy написа:

Две предложения от мен:

Huawei P9 Lite

Asus Zenfone Max ZC550KL

Иначе от Samsung фаворитът ми е Galaxy J7 2016 . Малко по-голям му е екранът, и не се вмества в изискванията ти. Иначе е супер - прекрасен дисплей, бърз процесор, много издръжлива батерия. GPS приемникът лови спътници и на Глонасс, първоначалното локализиране става за 10-15 секунди на открито.

Относно GPS - споменах, но изрично ще добавя: ще слагам друга програма(IGo или ако ми препоръчате друга), защото ако правилно съм разбрал - стандартната за даден модел навигация не работи без мобилни данни, а аз още не съм на договор и ще ми излиза малко скъпо...

Размерът на самия екран всъщност не ми е проблем, но от него зависи размера на корпуса и това именно ще трябва да преценявам. Видях, че на този J7 екрана е 720 пиксела - как ли изглежда това на 5,5 инча размер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sten90 написа:

Размерът на самия екран всъщност не ми е проблем, но от него зависи размера на корпуса и това именно ще трябва да преценявам. Видях, че на този J7 екрана е 720 пиксела - как ли изглежда това на 5,5 инча размер?

Изглежда много добре. Дисплеят е Super AmoLED, хубави цветове, плътно черно, ползвам го на около 1/3 от яркостта, добре се вижда и на дневна светлина. Вече за размера - ами да, големичък е :) . Малко трудно се цъка с една ръка. Но пък е много по-приятно за браузване и други задачи. Няма пикселизиране или други проблеми.

Може би трябва да отидеш в някой магазин да го разгледаш. И аз се притеснявах в началото, че не е fullHD. Но като го видях, спрях. По-добре е от някои IPS матрици на китайски марки.

Качил съм му Sygic и iGo NextGen, с последните карти Q3 2016 на Here. Работят си перфектно, без да искат интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, RudeBoy написа:

Пишеш пълни глупости. Стария си Galaxy Core Duos го продадох на 3 години, в перфектно здраве, и с батерия, държаща по седмица икономично ползване. След един хард ресет беше като нов. Марката не ти е виновна, ако си купил нисък клас, и си го натъпкал с ненужни приложения.

А да ти припомня ли колко народ се оплакваше от LG-тата, че им пожълтявали екраните? А че стъкло, дисплей и платка са залепени едно за други, и спукаш ли стъклото, хвърляш телефона? 

Чудя се само защо някои като теб, дето си нямат  хабер от телефони, дават съвети на хората какво да си купуват. Викаш по-добре да вземе среден клас хуавей или самшит пред тазгодишен флагман като ми5 дето струва 50-60 лева повече или пък да спести още 100 лв. и да си надвиши малко бюджета, и наистина да вземе качествен телефон като Г5 дето няма ни едно слабо място освен дизайна за някои хора. Глупостите не ги говоря аз, а ти. Да се оправдаваш как ЛГ имали жълти петна, като се има предвид, че за Г3 беше характерен такъв проблем само за първите няколко партиди и след това ЛГ си оправиха дефекта, освен това и тези проблеми с дисплейа се покриват от гаранцията, така че не виждам къде е проблема? Да не забравяме, че това беше пример с моя телефон, за да кажа, че автора хубаво се е насочил към ЛГ. За стотина лева над бюджета на автора, както вече казах, се намира Г5. Той няма никакви жълти петна и е тазгодишен флагман, както и Ми5 за разлика от J7 и p9 lite. Да вземеш среден клас телефон пред флагман и то тазгодишен е най-голямата глупост, която човек може да направи, особено след като бюджетът му позволява да си вземе висок клас телефон. 

П.С. Авторе, недей слуша разни дебили, ами прочети в нета малко, най-вече в чужди форуми. Хората са пропищели от боклуците на самсунг, дето имат 3-4 читави модела(визирам ноут 4/5 и с7/с7 едж). Всичко друго е боклук или адски надценено. Дори и да си купиш сега J7 да речем и останеш доволен, най-вероятно на следващата година ще искаш да го продадеш. :DКазвам ти го това всичко от личен опит с 2 техни устройства, като мислех да им дам един последен трети шанс с ноут 7, ама той пък ....се'ш се...ГЪРМИ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

G5 доколкото виждам е над 1000 лв., а това е доста над бюджета. Пък и онази солидна гърбица отзад - стърчаща камера на джобно устройство не е добра идея по принцип(дали стъклата на камерите също са закалени?). Може да се намира за 800 в някакви Е-магазини, но тогава какво правим с гаранцията? Личен опит - кутията за компютъра ми е от HL-Eshop. Сайтът им не работи от месеци и кой знае дали ще тръгне пак. Мога само да се радвам, че за кутията специално няма да ми трябва гаранция.

Иначе си мислех - Самсунг наизкараха доста модели - C, J, A, On и др. Там намерих едни кратки пояснения. Значи си струва да разгледам С и А моделите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей бре човече, ако парите за Г5 ти идват много, насочи се към Ми5. Дадох ти линк вече, складът е европейски, много хора са пазарували оттам, не би трябвало да имаш проблеми с гаранцията, ако ти се наложи. Не гарантирам, че А сериите на самсунг са лоши, но са адски надценени и са среден клас, Ми5 е с флагмански хардуер, което ще рече, че няма да има проблеми с никакви приложения и игри поне следващите 2-3 години и логично ще бъде по-дълго време актуален, спрямо кой да е среден клас телефон на коя да е марка. Вече ти си преценяваш за кое да си дадеш парите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, metallica_333 написа:

Чудя се само защо някои като теб, дето си нямат  хабер от телефони, дават съвети на хората какво да си купуват.

Смешник. Минали ти два телефона през ръцете, и вече си голям експерт :lol6: . За 8 години си нямаш идея колко телефони са ми минали през ръцете, на път към съответния сервиз.  

Спри да даваш "компетентни" съвети, че само се излагаш, и ще набуташ човека с някой боклук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смешник на баща ще викаш, палячо. А колко телефона на самсунг трябва да ми минат през ръцете, за да разбера, че са надценени боклуци? Викаш да тръгна да събирам пари за всеки един техен модел и да си го купя, дорде оцеля такъв дето не лаги след година ползване? И я кажи какъв е твоят компетентен съвет? Авторът да си купи среден клас телефон, вместо флагман, който струва толкова, колкото лагаджийските сътворения на самсунг? Или може би за теб всичко, що не е самсунг, е боклук, така ли? Логиката ти кърти мивки. Вземи се образовай малко и стига си плямпал наизуст. И последно с кой боклук съм набутал автора, че така не разбрах? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е, че не се налага да ви пазя да не се сбиете. Предполага се, че двамата сте на достатъчно голямо разстояние. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, sten90 написа:

Здравейте отново.

Наскоро бях за няколко дни в друга държава и бях неприятно изненадан - оказа се, че IGO навигацията ми няма съответната карта(може и аз да съм изтривал "излишни" карти преди време). Версията на програмата е много стара и мисля че практически няма как да намеря допълнителни карти за нея. По-новите версии на програмата пък сигурно няма да тръгнат на Андроид 2.3...

Тоест окончателно се убедих, че телефонът ми макар да работи все още за най-основните неща - вече е морално остарял. Ако се "откажа" от IP-категорията и фенерчето(в смисъл да се включва/изключва лесно - без да ръчкам по екрана), какво бихте ми препоръчали от актуалните модели? По-горе имаше няколко гласа за G4 и на мен доста ми хареса по спецификации - с изключение на прекалено голямата според мен резолюция на екрана - което се отразява на батерията, а четох и че имало някакъв бъг, който допълнително я източвал. При това въпросният G4 вече поизчезна от физическите магазини...

Бюджетът ми е до около 700 лв. - не е твърдо ограничен и не е задължително да го запълним максимално. Предпочитам да го взема от физически магазин в Пловдив - за по-малко усложнения ако се стигне до гаранцията. Все още не съм склонен да купя чисто китайски телефон, което явно ограничава избора до LG и Samsung. Екран - 4,5 до 5,2 инча и по-голяма батерия(за предпочитане сменяема) или по-точно повече време на автономна работа, добре написан софтуер(добавките към базовият Андроид - плейър, камера, календар и др.) и хубава задна камера са основните ми предпочитания. И нещо за външният дизайн - не държа на метал, стъкло и др. премиум-глупости. Предпочитам да не ми се пързаля в ръката(досега не съм се занимавал с калъфчета) и да не задържа мръсотия - по дисплея, както и по корпуса...

Разгледай Sony Xperia XA, тазгодишен модел, а и доста приличен. 

Към колегите, моля въздържайте се от личностни нападки. Имате си ЛС, там си решавайте споровете.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно мразя да влизам в спорове, ама такива като тоя дебил - роб на самсуняците нямат граници. Авторе, да не забравиш да кажеш на какво си се спрял после.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време четох(в howtogeek) една статия по въпроса "Стар флагман или нов "китаец"?". Ще я потърся да я прегледам пак, но ми е интересно и вие тук какво мислите. Преди малко видях в Handy още има Galaxy S5 Neo. Моделът е от август 2015 и има Андроид 5.1. Не съм от тези които се хвърлят на най-новото, само защото е ново, но си мисля - вече излиза Андроид 7. Ако телефона е с Андроид 5 - ще се намират ли лесно по-важните програми? Също така - от конкретния модел ли зависи дали ще може да се ъпдейтне самата ОС(примерно от версия 5 на 6)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше предложение за Galaxy J7. Голямата сменяема батерия и голяма автономност за мен е сериозен плюс, убедиха ме че 720р не е чак такъв проблем за този екран, но... В две ревюта, както и в някои коментари четох, че звуците му са в най-добрия случай на средно ниво. За съжаление днес се убедих в това. Моят телефон звъни доста по-силно(знам, че и самата мелодия има някакво значение, но на онзи не намерих същата) - а плъзгача ми е по средата. Опасявам се, че в преследване на мегапиксели, мегабайти и количество ядра - ще се изгубят основните функции на телефона...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че нареждам трети пореден коментар, но искам да попитам - в момента заслужават ли си 700 лв. за LG G4 с черен кожен гръб? Версията с кафяв/бежов е 100 лв. по-евтина, но пък четох че тя се износва по-бързо. Такава разлика за едно парче кожа? Ако правилно съм разбрал - в комплекта по принцип си има и пластмасов капак, а аз не държа толкова на кожата(мисля, че тя си стои по-добре на животното :) )...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер е телефонът, гледай само да е произведен в Китай, тъй като тези, произведени в Корея са от първите партиди и имат проблеми с платките, които се ремонтират гаранционно. Освен това батерията повече от ден при нормална употреба трудно би издържала, така че ти се прецени. Всичко останало е 6. Може да питаш някой собственик на този модел за повече подробности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам как да разбера къде е произведен преди да ми го доставят. Надявам се да е от по-късните партиди. Наистина бих предпочел дисплея да е 1080р за сметка на по-голяма автономност. По принцип телефона го използвам рядко. Ако е чак толкова зле - ще взема още една батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е уж и за Г3-ката, с който съм в момента се говореше, че е със слаба батерия, обаче на мен си ми стига, даже и игри играя. Ден/ден и половина без проблем изкарвам. За батерията на Г4 казват, че е една идея по-зле, но това няма как аз да го потвърдя, тъй като не го имам. Иначе да...батерията е сменяема, ако тази не ти стига, вземаш още една, както ти каза и това е. Иначе за резолюцията съм съгласен. Повече от 1080p за телефон няма смисъл, обаче маркетинг...какво да се прави .:D Ако не се лъжа няма и настройка за намаляване на резолюцията както е при ноут 7 например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста са бързи тези от Емаг - и изглежда работят и след 19 часа. :) Малко преди обяд го поръчах(бежовият вариант) и в 19:30 ми излезе съобщение, че утре ще пристигне. Мисля обаче, че ще трябва да взема нова СИМ-карта. На старият ми телефон е "мини", а на новият - "микро".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/19/2016 в 10:11, metallica_333 написа:

Супер е телефонът, гледай само да е произведен в Китай, тъй като тези, произведени в Корея са от първите партиди и имат проблеми с платките, които се ремонтират гаранционно. Освен това батерията повече от ден при нормална употреба трудно би издържала, така че ти се прецени. Всичко останало е 6. Може да питаш някой собственик на този модел за повече подробности.

Днес си получих телефона. За съжаление оказа се произведен в Корея(звучи ми смешно да си мисля "ех, по добре да беше Made in China" :) ). Сега какво да правя - да го разцъквам колкото мога, за да се прояви евентуално проблема по-скоро - преди да съм вкарал настройки, програми, номера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е никой не е казал, че като е произведен в Корея непременно ще получи характерния дефект за модела. Иначе разцъквай си го както на теб ти е кеф. Дано да останеш доволен от телефона. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До момента хубавото е, че пробвах функцията за дистанционно - работи и на двата телевизора. :) Лошото е, че българската клавиатура май е тип фонетична, а аз съм свикнал с БДС и доколкото видях - ще трябва да търся допълнителни в гугълския портал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като искаш да го топиш у вода  го слагаш в найлоново пликче и връзваш на възел и  джапаш в реката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.