Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

С какво да сменя моят Samsung Galaxy Xcover?

Препоръчан отговор

Както се вижда от модела, първото ми изискване е да е водо-, прахо, драскотиноустойчив, доколкото може и удароустойчив. Моят веднъж го изпуснах на асфалт с гарнитура от ситни камъчета :( и ъглите се подбиха, което е неприятно, но докато телефонът работи - за мен не е чак трагедия.

Следващото ми изискване е батерията да държи малко повече при равни условия. За моят пише 640 часа в СтендБай, а реално с минимална употреба(ежедневна аларма, 2-3 включвания на фенерчето, до 5 минути Wi-Fi) изкарва до 6 дни. Наскоро се връщах от командировка и след пълно зареждане предната вечер, телефонът изкара от обяд, до към 9:30 вечерта - извъртях 4-5 албума, пуснах за 5 минути GPS и успях и да направя един кратък разговор и батерията изписка за зареждане.

За мен е доста важно също батерията да може да се вади/сменя и фенерчето да се включва с физически бутон.

Разглеждах няколко модела на Самсунг - ще ми е интересно някой да даде мнение за тях, или да предложи други.

GSM.zip

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си посочил бюджет, от това което си избрал в таблицата, най-доброто е S4 Active. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бюджетът не е строго определен, но нямам желание да похарча повече от 600 лева.

Може да изглежда смешно, но това че няма FM радио(ако е вярно) за мен е минус.

Кое е следващото "най-добро" - Xcover 3?

От мобилен хардуер не разбирам много и не ме вълнува много точно какъв е процесора например, стига да е поне една стъпка по-добър от наличното в момента. :) Дисплеят също би било добре да е по-голям(от сегашните 3,65"), но пък така ще точи повече от батерията когато го използвам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си посочил бюджет, от това което си избрал в таблицата, най-доброто е S4 Active. 

Дисплея на Galaxy S4 Active не работи мокър?!

Аз бих предложил Sony M4 Aqua. За бюджета не знам друго подходящо решение. Единствено батерията не може да се маха, но пък спрямо характеристиките на модела не е голям недостатък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, че дисплеят не работи нормално при намокряне съм го забелязал и при моят телефон. Не съм го топил във вода нарочно, но докато съм на работа се е случвало да се накисне сериозно в джоба ми. Предполагам, че с всички дисплеи е така?

Ако телефон, на който не се маха батерията забие(особено в момент, когато ти звънят - случвало ми се е няколко пъти), какво правим тогава?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравейте отново - опитвам се да раздвижа темата.

Последният ми въпрос беше за батерията. При положение, че за мен е важно батерията да може да се маха/сменя - трябва ли да се притеснявам, че скоро може повечето нови модели да ги правят с несменяеми батерии и съответно своевременно да се ориентирам за наследник на сегашният ми телефон?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не може да искаш хем да е водо-прахо устоичив и същевременно да му се сменя батерията.Сигурно има и такива телефони,но се съмнявам да са за тия пари.

Аз съм с Зед3 компакт като имам и приятел с М4 и да ти кажа от накисвания проблеми няма.Дори може да ги пуснеш да поплуват малко и пак всичко си е на 6.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Защо искаш да сменяш твоя, не си ли доволен?

Може би основното е, че има само 150 мегабайта вътрешна памет. Доскоро не ми пречеше, но днес реших да пробвам да вляза в Samsungapps и уж искаше да направи някакви обновления и в един момент излезе съобщение, че няма достатъчно памет и трябвало да освободя. Дисплеят е малък като размер и още повече като резолюция - трябва ми основно за навигацията. Надявам се батерията да изкарва поне малко повече...и камерата да е малко по-добра при слаба осветеност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвал да потърсиш в гугъл телефони със защитен стандарт IP68, има доста добри варианти на достъпни цени 400-600 лв. Общо взето какъвто и модел/марка телефон да вземеш с този стандарт, ще държи на малтретиране, а и избора е голям както казах.

От самсунзи няма файда, те станаха нагли кожодери като наръпаната ябълка, цената на телефона е издута до небето само заради "марката"...

http://www.ebay.co.uk/bhp/ip68-phone

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Dooge DG700 Pro

Обаче е малко тежичък.

"Doogee DG700 does not have gorilla glass." - мисля, че не става. И когато изобщо реша да взимам, ще е от местен магазин - поне да има къде да отида за рекламация ако се наложи.

Освен това се чудя за такъв тип телефон дали е по-добре да е с хардуерни бутони или със сензорни. Първите са по-удобни за работа с мръсни ръце(или ръкавици), но пък понякога точно оттам може да влезе вода - и обратно за вторите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 6 месеца по-късно...

Здравейте отново.

Все още съм със старият Xcover. За малко щях да взема Xcover 3, но не ми хареса че "фенерчето" не може да се включва без отключване на екрана - както е при сегашният ми телефон.

Отстъпвайки донякъде от IP-сертификатите преди малко загледах някои модели на LG и по-точно G4 - разбрах, че имал страхотна камера(с лазерен "целеуказател" и ИЧ-датчик за настройка на цветовете), дисплей и т.н. Може ли да споделите мнения(особено, ако има някой собственик на този модел)? Досега не съм се интересувал от LG, а и изглежда G4 го има в различни варианти и ми е малко объркано...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами само аз познавам 3ма човека от този форум които сме с Г4. Аз съм доволен от телефончето, позлвам го от 4-5 месеца вече, батерията ми издържа 3ч30м-4ч всеки ден,  камерата е една от най-добрите дори и в момента. Ако имаш някакви въпроси питай и ще ти отговоря :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на April 11, 2016 at 20:11, sten90 написа:

Здравейте отново.

Все още съм със старият Xcover. За малко щях да взема Xcover 3, но не ми хареса че "фенерчето" не може да се включва без отключване на екрана - както е при сегашният ми телефон.

Отстъпвайки донякъде от IP-сертификатите преди малко загледах някои модели на LG и по-точно G4 - разбрах, че имал страхотна камера(с лазерен "целеуказател" и ИЧ-датчик за настройка на цветовете), дисплей и т.н. Може ли да споделите мнения(особено, ако има някой собственик на този модел)? Досега не съм се интересувал от LG, а и изглежда G4 го има в различни варианти и ми е малко объркано...

До неделя има супер промоция в Техномаркет на всякаква тхника, включително и мобилни апарати.
G4 е 700 лева (ако не се лъжа), което е супер цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Stilian Hadzhiev написа:

Ами само аз познавам 3ма човека от този форум които сме с Г4. Аз съм доволен от телефончето, позлвам го от 4-5 месеца вече, батерията ми издържа 3ч30м-4ч всеки ден,  камерата е една от най-добрите дори и в момента. Ако имаш някакви въпроси питай и ще ти отговоря :)

Извинявай, това за батерията как да го разбирам - че не може да издържи и един цял ден ли? Предполагам че го използваш интензивно - мобилен интернет, игри и др. Може ли някой да сподели колко изкарва батерията с минимална употреба? Четох ревю(мисля че в gsmarena), където пише че въпреки голямата като капацитет батерия издържа по-малко от G3 и което е по-лошо - имало твърде голяма консумация точно в Stand-By режим.

Разбирам че разликите между моят телефон и този са "от земята до небето" и големият екран ще харчи доста ток, но ще ми бъде неприятно ако се окаже, че няма да изкарва и 3 дни с минимална употреба.

Още нещо, което споменах по-горе. По принцип предпочитам телефона да понася намокряне и да не се драска екрана. Ако държа на IP-категориите ще трябва или да чакам за Xcover 4, или да търся (на старо?) S5 Active. На S6 Active не се маха батерията, за S7 Active още не е ясно, но пък по времето, когато ще е актуален - цената ще е сериозна предполагам.

Не бързам и сроковете на промоциите не ме притесняват. Ако има предложения за телефон с малко по-скромни параметри(по-ниска, но все пак прилична резолюция на дисплея, по-малко мегапиксели на камерата - предната изобщо не ме интересува), но и с по-разумно използване на батерията и с някаква защита срещу намокряне(не чак да плувам с телефона)/надраскване - ще им обърна внимание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Чак сега виждам, че си отговорил. Извинявам се. Иначе да. Моя юсидж е с игри, музика и интернет постоянно :) За стендбай не мога да ти кажа, но мисля, че ако не го ползваш толкова много може спокойно да издържи 2-3 дни, тъй като имаме дозе с новия андроид 6.0  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да разясни малко за категоризацията на моделите конкретно при LG? Имаше G2, G3, G4 е с доста добри параметри. Сегашният флагман е G5 - това означава ли, че G4 е предишният, а G6 ще е следващият? Къде спрямо G-моделите е V10? Четох едно ревю за него - там също има интересни конструктивни решения(здрава метална рама, гумен релефен гръб), но има и такива, които ми идват прекалено...като двете камери отпред, заради които е намалена ширината на допълнителното дисплейче. Мисля си, че би било хубаво ако пуснат подобен модел, но с някаква(макар и по-ниска) защита от намокряне/напръскване, не повече от една предна камера и достатъчно голяма батерия.

Ех, мечти... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 месеца по-късно...

Здравейте отново.

Наскоро бях за няколко дни в друга държава и бях неприятно изненадан - оказа се, че IGO навигацията ми няма съответната карта(може и аз да съм изтривал "излишни" карти преди време). Версията на програмата е много стара и мисля че практически няма как да намеря допълнителни карти за нея. По-новите версии на програмата пък сигурно няма да тръгнат на Андроид 2.3...

Тоест окончателно се убедих, че телефонът ми макар да работи все още за най-основните неща - вече е морално остарял. Ако се "откажа" от IP-категорията и фенерчето(в смисъл да се включва/изключва лесно - без да ръчкам по екрана), какво бихте ми препоръчали от актуалните модели? По-горе имаше няколко гласа за G4 и на мен доста ми хареса по спецификации - с изключение на прекалено голямата според мен резолюция на екрана - което се отразява на батерията, а четох и че имало някакъв бъг, който допълнително я източвал. При това въпросният G4 вече поизчезна от физическите магазини...

Бюджетът ми е до около 700 лв. - не е твърдо ограничен и не е задължително да го запълним максимално. Предпочитам да го взема от физически магазин в Пловдив - за по-малко усложнения ако се стигне до гаранцията. Все още не съм склонен да купя чисто китайски телефон, което явно ограничава избора до LG и Samsung. Екран - 4,5 до 5,2 инча и по-голяма батерия(за предпочитане сменяема) или по-точно повече време на автономна работа, добре написан софтуер(добавките към базовият Андроид - плейър, камера, календар и др.) и хубава задна камера са основните ми предпочитания. И нещо за външният дизайн - не държа на метал, стъкло и др. премиум-глупости. Предпочитам да не ми се пързаля в ръката(досега не съм се занимавал с калъфчета) и да не задържа мръсотия - по дисплея, както и по корпуса...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Две предложения от мен:

Huawei P9 Lite

Asus Zenfone Max ZC550KL

Иначе от Samsung фаворитът ми е Galaxy J7 2016 . Малко по-голям му е екранът, и не се вмества в изискванията ти. Иначе е супер - прекрасен дисплей, бърз процесор, много издръжлива батерия. GPS приемникът лови спътници и на Глонасс, първоначалното локализиране става за 10-15 секунди на открито.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване