Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

За какво си мислите в момента ( Greek Edition)

Препоръчан отговор

Човек, ако успее да се абстрахира от стряскащата неграмотност, може да го използва и като нарицателно. :)

Между другото, за мен одушевен и неодушевен не трябва да се ползват за предмет, щото значението на предмет в българския език е винаги неодушевен хмм... обект (изключваме изразите като "предмет на договора", когато е по-абстрактно и също толкова неодушевено)

а ако има въодушевени предмети, то аз определено съм такова. Като прочетох израза и се въодушевих, ама много. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Разбира се, че е така. В граматиката вече не се ползва думата предмет в тази връзка, а съществително. Одушевено и неодушевено съществително. Но пък продължението е още по-трепач... Ский сега кво става...

нали не си въодушевен предмет, който се терзае, сега този като ме купи, дали ще ме експлоатира добросъвестно

Демек - този неодушевен предмет наистина има чувства и мисли... :D Олеее!!!

Авторът от душа и сърце дава акъл на хората в темите горе.

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че е така. В граматиката вече не се ползва думата предмет в тази връзка, а съществително. Одушевено и неодушевено съществително. Но пък продължението е още по-трепач... Ский сега кво става...

Демек - този неодушевен предмет наистина има чувства и мисли... :D Олеее!!!

Авторът от душа и сърце дава акъл на хората в темите горе.

според мен искаше да каже одушевен предмет, не неодушевен, като разликата с личност е, че одушевен предмет може да се притежава и, че мислите и чувства му не са от значение за собственика. Това само предположение за логиката и дефинициите де. Не, че е по-смислено. Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен почна да ми се пуфка вече.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен искаше да каже одушевен предмет, не неодушевен, като разликата с личност е, че одушевен предмет може да се притежава и, че мислите и чувства му не са от значение за собственика. Това само предположение за логиката и дефинициите де. Не, че е по-смислено.

Важното е въодушевлението... :D

Доста зор ще види да въодушеви неодушевен предмет... :D 

Страшна работа, ей! Всъщност е тъжно. Но пък неграмотността не пречи на самочувствието.

пфффф

Тук сми! На поста! Работим, трудим се, пишем във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама то това било нова тема! Здраво се работи значи в този форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама то това било нова тема! Здраво се работи значи в този форум.

Нещо много сте разсеян, господине. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо много сте разсеян, господине. :)

Имах лоша седмица. Три дена колата ми беше в сервиз от 09-17 часа и вчера ми заявяват че трябва да я оставя за по дълго и да се прибера без нея за да и установят проблема.

Казах им че не мога за сега да им я оставя и да си квалифицират персонала че са срам за марката. Кога имам време и друга кола под ръка тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах лоша седмица. Три дена колата ми беше в сервиз от 09-17 часа и вчера ми заявяват че трябва да я оставя за по дълго и да се прибера без нея за да и установят проблема.

Казах им че не мога за сега да им я оставя и да си квалифицират персонала че са срам за марката. Кога имам време и друга кола под ръка тогава.

Зор си е. Ако и бизнеса ти е свързан с пътуване и колата ти е необходимост... Нормално е да се притесняваш.

Нали има един лаф, че мъжете не ходят в родилния дом, докато жените им раждат, но когато колите им са в бокса, висят пред автосервиза и гризят нокти от притеснение. :D

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зор си е. Ако и бизнеса ти е свързан с пътуване и колата ти е необходимост... Нормално е да се притесняваш.

Нали има един лаф, че мъжете не ходят в родилния дом, докато жените им раждат, но когато колите им са в бокса, висят пред автосервиза и гризят нокти от притеснение. :D

Мани другото ами и тия дни (десетина дена) ми се очертава и по родилни домове да ходя.

Най ме е яд че два пъти ми я връщат като оправена, правя 500м и все едно нищо не са и правили. На третия път (вчера) казаха трябва да я оставиш за по задълбочени тестове и диагностика.  Викам на вас три дена ли ви трябваше да стигнете до това заключение и да ме разкарвате от 250км в едната посока и да ми губите времето!

Съжалявали, извинявали се за неудобството и подобни де не ми влизат в полза ама хич. А разходите ги пиша за червен кръст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сезона 'Сама в къщи' започна. Утре най-прилежно обещавам, че ще си изчистя къщата. Никакви мото събори, никакво скитосване. Ще ставам за пример  :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой за кафе? Или пак ще проспите съботата?

Сезона 'Сама в къщи' започна. Утре най-прилежно обещавам, че ще си изчистя къщата. Никакви мото събори, никакво скитосване. Ще ставам за пример :whist:

Аре, стана ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излюпихме се и ние :newspaper:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очертава се скучна събота и май ще се отдам на филми и спам. Може и до морето да мръдна след обяд ама не е сигурно още. Зависи от много фактори от който основния е мързел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бимчо е занесен на хотел. Ултра олинклузив. Има си и двор със шарена сянка за следобедна дрямка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Франция здравей ли е следващата стъпка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Франция здравей ли е следващата стъпка?

Мхм

Утре в 12 таксито ще ни вземе

А за сега се натъпкахме с барбекю с едни приятели и тихо и блаженно храносмиламе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От мен - наздраве :beer: с пожелания за приятно изкарване на девойката -французойка : Emmi :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От мен - наздраве :beer: с пожелания за приятно изкарване на девойката -французойка : Emmi :beer:

Mирсиииии,мирсиииии

То се оказа че имаме и бонус - нацелваме 14 юли. Паради, тържества 35 минути заря.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро от пистата утро :newspaper:

Моторите бръмчат вече и се омертава изпълнен със жега ден

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро от пистата утро :newspaper:

Моторите бръмчат вече и се омертава изпълнен със жега ден

Кафето е изпито, препичаме се на верандата и към единадесет се изнасяме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При вече един падна .

В очакване съм на още

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е в летен режим. На никой не му се стои тук. Слънце, бриз, нормално е. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...