Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Чудя се между тези две карти коя да взема. Пише че игрите са оптимизирани за Nvidia много са против AMD но май се представя по добре какво мислите вие ? Картите ще се купуват втора ръка ако има значение !

За gtx 660 съм се спрял на Palit (по евтини са :D ) и на sapphire 7950 3gb with boost 

Казвайте сега коя ще се представя по добре ?

Картите са за конфигурацията от подписа ми !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Взимай 280х,нищо,че е старичка.И ще те трябва още 4 рам.Да,зависи от игрите,но никога не е излишна.Да,така е,по оптимизирани са за Нвидия,но лично аз проблем имам само в Project cars.Повечето крайни мнения са на много закоравели Нвидия фенове,изкрващи АМД ,че са едва ли не още в миналия век.

http://olx.bg/ad/videokarta-gigabyte-r9-280x-3gb-ddr5-384-bit-ID5cGSq.html#5a6c8c6e8f-Примерно.Питай го колко е гаранцията още.

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай 280х,нищо,че е старичка.И ще те трябва още 4 рам.Да,зависи от игрите,но никога не е излишна.Да,така е,по оптимизирани са за Нвидия,но лично аз проблем имам само в Project cars.Повечето крайни мнения са на много закоравели Нвидия фенове,изкрващи АМД ,че са едва ли не още в миналия век.

http://olx.bg/ad/videokarta-gigabyte-r9-280x-3gb-ddr5-384-bit-ID5cGSq.html#5a6c8c6e8f-Примерно.Питай го колко е гаранцията още.

Да и това е идея малко надвишава бюджета .Ще го имам предвид .За сега се интересувам от тези два модела за който попитах .А тя 280x по-мощна ли е от 7950 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и това е идея малко надвишава бюджета .Ще го имам предвид .За сега се интересувам от тези два модела за който попитах .А тя 280x по-мощна ли е от 7950 ?

Мда,по-мощна е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R9 280X е ''новата'' HD7970, а HD7950 e R9 280. GTX660 е малко по-добра от HD7850 (R7 265) и по-слаба от R9 280X и R9 280. Логичния избор е да се вземе AMD-то. Една игра колкото и да е оптимизирана за nVidia, то GTX660 едва ли ще извади повече на брой кадри от HD7950 например. Но картите вече са бая старички без поддръжка на новите благини и лично аз бих взел R9 285, R9 380 или GTX960, въпреки повечето пари. 

Ако ще е втора ръка, то R9 280X за около 200 лв. ще е най-добрия избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих препоръчал 280Х, бях си взел втора ръка(трета по-скоро)- артефакти, веднага след като влезе в игра, нищо не помогна. Подмених я- треперене на текстурите(в игрите само), най-вече прозорци и растения, намалил съм честотите на картата и сега е на ниво 760 и си продължава, шумът е силен, въпреки че е токсик модела с 3 вентилатора. По-добре 660/760, с клок може да стигнеш 280/280Х

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ако взимаш 280х на Гигабайт си имай едно на ум, че ако се наложи да ти я заменят гаранционно, ще бъде с отремонтирана карта. А към колегата по-горе ако всичко с картата е наред, фликъринга и проблемите с текстурите се оправят с най-новия официален биос. Естествено ако не става въпрос за модела на МСИ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ако взимаш 280х на Гигабайт си имай едно на ум, че ако се наложи да ти я заменят гаранционно, ще бъде с отремонтирана карта. А към колегата по-горе ако всичко с картата е наред, фликъринга и проблемите с текстурите се оправят с най-новия официален биос. Естествено ако не става въпрос за модела на МСИ.

С Toxic съм(Sapphire), мисля че е най-новия, като се прибера и ще пробвам дали ще се оправи.

На асус са много зле, решили са от 760/770 охлаждането да сложат, а то е прекалено слабо и много карти имат артефакти при тях, най-добре тези с 3 вентилатора да вземе или ако няма - vapor-x дори с 2 вентилатора пак е добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

headoff,вземи го редактирай тоя пост,че да няма подобни теми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

headoff,вземи го редактирай тоя пост,че да няма подобни теми.

Какво да му редактирам на поста? Не разбрах човека имал ли е проблем, за да сменя биоса или просто е искал да го обнови? След обновяването има ли проблем или не? Като гледам май проблема е в човека, а не в картата. Щом след като е направил въпросната процедура е обърнал внимание, че паметите му са Хайникс а не Елпида примерно. Те за това хората ги правят с дуал биос картите. БТВ: Последния официален биос е 015.041. Следващите версии са овърклонати, ъндърклокнати и "уж" подобрени от "Бай ти Иван" примерно. А като проблема се окаже в картата заминава в сервиза за друга и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да му редактирам на поста? Не разбрах човека имал ли е проблем, за да сменя биоса или просто е искал да го обнови? След обновяването има ли проблем или не? Като гледам май проблема е в човека, а не в картата. Щом след като е направил въпросната процедура е обърнал внимание, че паметите му са Хайникс а не Елпида примерно. Те за това хората ги правят с дуал биос картите. БТВ: Последния официален биос е 015.041. Следващите версии са овърклонати, ъндърклокнати и "уж" подобрени от "Бай ти Иван" примерно. А като проблема се окаже в картата заминава в сервиза за друга и това е.

В общи линии не си наясно "новият официален биос" какво оправи и какво разваля и че в сайта на картата няма са се ориентираш този биос става ли за конкретната модификация на твоята карта (видно от темата,за която дадох линк).С една дума-не редактирайте и флашвайте биоса на видеото си,ако нямате проблеми и неработещи конектори,заключен висок волтаж и Т,и най-вече,ако не сте навътре в нещата,като от пишещите във форума знам само бай ти Кольо (Форд МанЯк) да се занимава с това при Нвидии,а аз съм се занимавал с АМД карти.И за да не се продължава със спам,караници и глупости,помисли си над нещата преди да продължиш да пишеш в тая насока и не се обиждай.

Редактирано от dl777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметите ми са на hynix, има една тема: http://www.techpowerup.com/forums/threads/new-batch-of-sapphire-r9-280x-toxic-is-with-changed-ram-reduce-efficiency-by-15.198526/. Та моя биос беше нещо като 014.42... На 20-ти като се прибера ще пиша, сега съм на село и не мога да проверя за да съм сигурен.

Много е досадно, бях тръгнал да я сменям дори с 650 ti boost само и само да не ми прави тоя проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметите ми са на hynix, има една тема: http://www.techpowerup.com/forums/threads/new-batch-of-sapphire-r9-280x-toxic-is-with-changed-ram-reduce-efficiency-by-15.198526/. Та моя биос беше нещо като 014.42... На 20-ти като се прибера ще пиша, сега съм на село и не мога да проверя за да съм сигурен.

Много е досадно, бях тръгнал да я сменям дори с 650 ti boost само и само да не ми прави тоя проблем.

Пиши на лични,че стана мармалад,ще намерим подходящ биос,ако този в момента не е и ще ти обясна какво и как да правиш,ама артефактите няма да се оправят от смяната му-дерта ти е друг:температура,ток,чип,елемент някой с променени параметри...

Редактирано от dl777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам артефакти, старата карта имаше, смених я, тази е само с flickering. Спирам да пиша тук, като се прибера- на лични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В общи линии не си наясно "новият официален биос" какво оправи и какво разваля и че в сайта на картата няма са се ориентираш този биос става ли за конкретната модификация на твоята карта (видно от темата,за която дадох линк).С една дума-не редактирайте и флашвайте биоса на видеото си,ако нямате проблеми и неработещи конектори,заключен висок волтаж и Т,и най-вече,ако не сте навътре в нещата,като от пишещите във форума знам само бай ти Кольо (Форд МанЯк) да се занимава с това при Нвидии,а аз съм се занимавал с АМД карти.И за да не се продължава със спам,караници и глупости,помисли си над нещата преди да продължиш да пишеш в тая насока и не се обиждай.

Ти започна със спама, а аз нещата съм си ги помислил отдавна. Нито пък да се убиждам, защото до някъде съм прав. И аз съм префлашвал биоси и знам как става. Просто се иска 2 часа в четене и 2 минути в действия, вместо 2 минути в четене и после 20 часа в изпробване на съветите от форумите. Като цяло хората за това препоръчват ако се взима карта 2-ра ръка да е с колкото може повече гаранция, защото не се знае дали ще си я изкара работеща. Минаха времената, когато видео картите работиха безотказно по 10 години, а и не само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета това че някой си е взел карта и е му е правила проблем не мисля че трябва да ме спира и аз да си взема 280х .Ще взема на Gigabyte тази коя по-горе ми предложихте .Ще я поръчам до адрес и ще я пробвам .дали загрява. В някаква игра ще я пробвам и тогава ако няма проблем ще я взема . Ок ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета това че някой си е взел карта и е му е правила проблем не мисля че трябва да ме спира и аз да си взема 280х .Ще взема на Gigabyte тази коя по-горе ми предложихте .Ще я поръчам до адрес и ще я пробвам .дали загрява. В някаква игра ще я пробвам и тогава ако няма проблем ще я взема . Ок ?

Не мисли,че куриерът ще те чака в кафенето 2 часа да я киприш вкъщи и да правиш тестове,най-много да погледнеш задната страна дали ѝ е прежълтял лака от греене на ВРМите и бай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисли,че куриерът ще те чака в кафенето 2 часа да я киприш вкъщи и да правиш тестове,най-много да погледнеш задната страна дали ѝ е прежълтял лака от греене на ВРМите и бай.

не за първи път взимам втора ръка карта Хората от транспортната фирма винаги се любезни и търпеливи имам 15 мин право на тест

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че и ти и човека, който продава въпросната карта сте от София. Какъв е смисъла да я поръчваш по куриер с тест за 15 минути, като може да се разберете да я пробваш на неговата или твоята конфигурация неопределено време?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че и ти и човека, който продава въпросната карта сте от София. Какъв е смисъла да я поръчваш по куриер с тест за 15 минути, като може да се разберете да я пробваш на неговата или твоята конфигурация неопределено време?

Е, той може да е от някое софийско село или само от комплекси да е написал София. Пък може и от време на време да ходи до София, пък лятото на село.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, той може да е от някое софийско село или само от комплекси да е написал София. Пък може и от време на време да ходи до София, пък лятото на село.

Да и това и възможно, но с преглед и тест при куриера - 5 минути минават докато отвори кутията, сложи картата и пусне пс-то. За още 10 не знам какво ще и тества и това при положение, че е инсталирал драйверите предварително. Но щом картата има гаранция, не мисля, че ще е с някакви проблеми, понеже човека би трябвало да се е възползвал от нея ако е така. Все пак всичко е възможно при покупка на техника 2-3-4-5-та ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...