Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

milanist22

Проблем с безжична мишка Logitech G7

Препоръчан отговор

Привет! Наскоро си закупих Logitech G7 и установих проблем. Когато тегля торенти или дори при тест на връзката в speedtest, курсора на мишката насича. Стигнах до извода, че когато лан картата се натовари, се получава това насичане. Пробвах и най-различни тежки тестове на машината, за да я натоваря, но тогава го няма този проблем. Имам инсталиран Setpoint, но по-никакъв начин не помага. Има ли решение за тези wireless периферии? Благодаря!

ПС. Ползва се на лаптоп Toshiba C855 с видео AMD Radeon 7500m/7600m

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е от смущение. Това само при натоварване на безжичната карта ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отделете USB приемника от компютъра чрез удължител. Аз стигнах до такова решение на настолния компютър със двете ми wireless периферни устройства (от които едното е Logitech).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отделете USB приемника от компютъра чрез удължител. Аз стигнах до такова решение на настолния компютър със двете ми wireless периферни устройства (от които едното е Logitech).

Това е лаптоп. Ако работи на него по нормален начин, мисля че е достатъчнно близо. Аз мисля че е смущение от сигналите, защото каза че забива точно когато тегли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теориите на хората са, че дънната платка издавала смущение което нарушавало безжичната връзка на периферното устройство. Дали е така или не, не мога да кажа, но насичането е факт. Жалко е.

Към малкият ми компютър закупих клавиатура с тъчпад (Logitech K400) която пък имаше в комплекта ето тази джаджа (линк) която не само че отделя приемника, но и действа като допълнителна антена.

И наистина върши добра работа. Лошото е, че не виждам къде такива неща се продават отделно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

milanist22 имам G7 от 6 години и до днес когато ползвам интернет по кабел мишката работи безотказно. Ползвам ли WI-Fi мишката почва да насича, опитах смяня на канала на рутера, слагах усб удължител, но не можах да намеря решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теориите на хората са, че дънната платка издавала смущение което нарушавало безжичната връзка на периферното устройство. Дали е така или не, не мога да кажа, но насичането е факт. Жалко е.

Към малкият ми компютър закупих клавиатура с тъчпад (Logitech K400) която пък имаше в комплекта ето тази джаджа (линк) която не само че отделя приемника, но и действа като допълнителна антена.

И наистина върши добра работа. Лошото е, че не виждам къде такива неща се продават отделно.

Не дънните платки, а wi-fi картата. Също, ако си заврял приемника зад компютъра, е възможно метала да пречи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможни са много неща, аз не знам и не казвам от какво е, и честно казано въобще не ме интересува. Решенията със най-малко (или никакви) компромиси са важни.

Да, wi-fi мрежите са 2.4Ghz както и приемниците за мишки и клавиатури. А автора не е споменал wi-fi, а е споменал "лан карта", може би ползва лан кабел.

Ако това е така, тогава какво ще обвините, хладилника ли? Или рутерите на съседите му?

Истината е, че приемника на автора на темата е на няколко сантиметра от мишката, и въпреки това насича! За каква кекава изработка става дума?!

Когато ми се появи първото насичане със мишката, още нямах рутер. След четене по теми на хора с такъв проблем, сложих удължителче и се оправиха нещата.

Мислех, че проблема се корени в Logitech. Клавиатурата която си харесах и избрах, бе различен производител (Rapoo) при нея проблема се появи още на първите минути

след като я включих. *смях* Със удължител и тя заспа.

Може би ако слагаха такава джаджа като на гореспоменатата ми K400, нямаше да има нужда и от удължители, може би не. Във всеки случай със нея K400 на мини

компютъра работи на 4м (възможно повече) че дори във другата стая през стена без грешка. Такова нещо периферията на настолния барабар с удължителите не може да постигне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на включилите се колеги! Лаптопа се ползва само с WiFi.Утре ще пробвам с удължител и се надявам това смущение да изчезне, тъй като мишката много ми допада.

ПС. На настолния, който се ползва с лан кабел, върви безотказно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това потвърждава теорията ми за смущенуя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С удължителен кабел около 50см, положението е същото. Явно няма решение на този проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да го вържеш на lan кабел и да му спреш wi-fi и bluetooth.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че постигнах успех именно с този кабел , колкото и да не ми се вярва! Просто приемника е максимално близо до мишката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както си мислех и от началото. Получава се смущение от wifi и за това мишката ти "забива". Ако не ти е проблем ползвай го така, освен това и нета ще ти е по-бърз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под "кабел" имах предвид удължителят. Иначе си бича с wifi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от mimko
      Купих он-лайн GTA5, как да я прехвърля на друг компютър?
    • от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Разполагам с 2 лаптопа, единият е с windows 10, него си го ползвам всеки ден и един с windows 7. Как да ги свържа така, че картината от 10ката да се показва на 7мицата, а аз да си цъкам на 10ката..... Благодаря ви предварително!
    • от Йоан Симеонов
      Здравейте ,имам следния проблем с въздуха от началото на март 2020г. Като искам да си поема дълбоко въздух все едно има клапа, която много рядко се отваря и мога да си поема пълноценно ,все едно целия ми въздух го усещам под гърлото и неможе да влезе пълноценно ,много е кофти почвам да го мисля и се панирам доста ,правих си изследвания кръв,урина ,ходих на уши нос гърло да ми видят гърлото ,счетовидната жлеза си изследвах при белите дробове отделно всичко си изследвах и всичко ми е добре .. чух за една инжекция която е мускулна Флорестан за алергия биха ми я мускулно и точно за 2 дена се оправих ,и после пак ... много е гадно дайте съвет на някой случвало ли му се е нещо такова .. пробвах с валеряни да не е на нервна почва и не е .. на 21 години момче съм .. Прочети още на: Форум | ДРУГИ заболявания | Puls.bg - https://www.puls.bg/forum/50/topic/add
    • от Албена Ангелова Тодорова
      Здравейте! Трябва ми спешен съвет и се надявам да ми помогнете. Не става въпрос за мен, а за моя брат. След предупреждение са вдигнали колата му, която стои паркирана от 3 години пред  дома му, но не я кара. Трябавало е да плати около 200 лв, за да си я вземе от някакъв паркинк извън София и тъкмо да го направи, днес са му казали, че вече е отишла за скраб. Колата дори не е с махнати регистрационни номера. Не разбирам нищо от това, но все ми су струва, че това не е редно и искам да му помогна. 
  • Дарение

• Добави ново...