Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ScatheBeast

Безжична връзка м/у PC и TV ?

Препоръчан отговор

Здравейте, използвам телевизор, вместо монитор и се чудя дали има начин да направя безжична връзка? Телевизора няма WiFi, но има WiFi Direct. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Технологията за безжично предаване се нарича Miracast. Сигурен съм че компютъра ти не я подържа. Също, ще има забавяне от 1-2 секунди, което при сърфиране или правене на нещо друго освен гледане на филми ще издържиш максимум 5 мин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се кънектна от телефона към телевизора, картината е супер и няма никакво забавяне. На компютъра използвам безжично адаптерче за wifi, с какво е по различно от телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това че телефона ти подържа miracast, а компютъра не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това че телефона ти подържа , а компютъра не.

Как разбра, че неговия компютър не поддържа miracast? Хвърли боба, или? Ако искаш ,сам се пусни в бисерите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да чакаме колегата да си сподели машинката, ако желае, а ти междувременно се порастърси да си опресниш инфото. Няма проблем да се върти технологията, която е софтуерна, част от вградените възможности  на Windows 8.1, а не е нещо отпечатано на процесорният кристал и на AMD PC. Предполагам имаш Гугъл и знаеш как да го ползуваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са видеокарти и тук са изписани доста. Ако има интел процесор е много вероятно да има една от тези видеокарти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да чакаме колегата да си сподели машинката, ако желае, а ти междувременно се порастърси да си опресниш инфото. Няма проблем да се върти технологията, която е софтуерна, част от вградените възможности  на Windows 8.1, а не е нещо отпечатано на процесорният кристал и на AMD PC. Предполагам имаш Гугъл и знаеш как да го ползуваш?

Има функцията за пускане на филм или музика на друго устройство, но е ако и то я подържа (airplay, stream). А то няма как да използва миракаст със софтуер, ако хардуерно не го подържа. Попринцип, ако толкова държи на тази екстра, може да използва и това. (естествено ако компютъра му има hdmi или dvi)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има функцията за пускане на филм или музика на друго устройство, но е ако и то я подържа (airplay, stream). А то няма как да използва миракаст със софтуер, ако хардуерно не го подържа. Попринцип, ако толкова държи на тази екстра, може да използва и това. (естествено ако компютъра му има hdmi или dvi)

Ох, съвсем се омота. Първо беше зора дали компютъра я поддържа, че за процесори говореше, сега за някакво друго устройство, ако естествено или неестествено, то я било поддържало. Вярно жегата е голяма колега, но ако не можеш да помогнеш, а те е избила клавиатурна диария, намери си тема в празните приказки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора на темата. 
Казваш какъв ти е процесора.
Сравняваме дали имаш някое от посочените вградени И АКТИВНИ видеокарти от списъка.

Ако имаш отиваш тука и цъкаш download. - да ти изтегли последната версия на нужната програма.
Инсталира я само и прекият път ти е на десктопа. От там предполагам ти е ясно всичко, ако не е - има видео в сайта на интел. Аз го инсталирах и май работи. не ми намери телевизор, но и нямам такъв, за да потвърдя на 100%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен лично не ми стана ясно, какъв е твоя въпрос.

До тук разбра, че имаш

компютър с WiFi

телевизор WiFi Direct

ползваш телевизора и като монитор на компютъра

със сигурност има WiFi рутер

както предполагам телевизора ти е СМАРТ и ти със своя смартфон се включваш към телевизора, като дистанционно сменяш канали или пускаш клипове от Ютуба

но какъв е проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен лично не ми стана ясно, какъв е твоя въпрос.

До тук разбра, че имаш

компютър с WiFi

телевизор WiFi Direct

ползваш телевизора и като монитор на компютъра

със сигурност има WiFi рутер

както предполагам телевизора ти е СМАРТ и ти със своя смартфон се включваш към телевизора, като дистанционно сменяш канали или пускаш клипове от Ютуба

но какъв е проблема

Проблема е че иска да ползва телевизора като монитор безжично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо нека разберем какъв е точно модел телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото преочетох в интернет май няма да стане, но все пак ето и необходимата информация:

PC:

CPU: AMD ATHLON X4 760K

GPU: Sapphire Readon R9 270x OC

TV:

Sony KDL-32R430B

http://www.sony.bg/support/bg/product/KDL-32R430B

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да стане без допълнително устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, благодаря. Не ми е притрябвало кой знае колко, но просто исках да намаля кабелите, че ме дразнят. Живи и здрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега съм ги намалил на 3. 2 захранващи и 1, който свързва монитора с компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...