Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

642E_558D0E3C.jpg

През последните няколко седмици, както може би сте забелязали, в Kaldata.com се появиха няколко материала, посветени на висококачественото Hi-Res Audio.

След като изяснихме какво всъщност представлява то и представихме екосистемата, която го изгражда, екипът ни спря вниманието си на продукти, даващи възможност да се „докоснем” до кристалния звук.

Тестовете на слушалките и плеърите на Sony, които направихме в нашия офис, за нас недвусмислено показаха разликата, получавана заради ниската компресия на този звук.

А опитвали ли сте и вие? Долавяте ли разликата и колко значима е тя за вас? Какъв тип Hi-Res Audio бихте ползвали най-често у дома? Това искаме да ви питаме днес. Споделете ни и как слушате най-често любимата си музика.

F5E8_557A7704.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рекламни глупости на търкалета.

Със завидна упоритост във форума се появяват субекти, рекламиращи т.нар. Hi-End неща, казани по народному "скъпотии" За мен няма смисъл да се дават 100 - 1000 пъти повече финанси за максиомум 50% отгоре в субективното възприятие.

Писал съм вече няколко пъти. За разни ламБи, кабели с посоки и т.н.

И откъде ще се вземе материал? Последния напън - Pink Floyd - Endless River от лента го разпънаха на Blu-Ray - да не се е появило нещо повече от оригинала от преди над 20 години?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ценим мнението ви, между другото - сам аз го споделях. До момента, в който не чух сам каква е разликата:) Наистина има значение. И тук не става въпрос само за реклама, а на практика за тема, по която мненията до момента са твърде крайни. Ще се радвам да споделите своя опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами споделяй тогава какво си чул. За мен да се закове отгоре тоя рекламен бълвоч означава че някой плаща, за да продава скъпотии. Можеш да започнеш например след като си се впечатлил толкова колко собствени пари изсипа за да продължиш да се впечатляваш. Рецитирай цифра - примерно 20000 нещо си.

Нататък обясняваш какво разбираш под еталонен носител? CD като технология от 40 години? Още по-стара грамофонна плоча с привичните и недостатъци? SACD или нещо подобно, както вече дадох пример? Че от какъв зор да се ъпконвертва до 192 бита? само за да се правят повече пари от продавачите? Нещо ще чуя повече ли? Което го е нямало и на оригиналния източник? Ще се преборя с простата физика и ЕГН и ще чувам пак като тинейджър?

Не ми пука за слушането, особено на съвременния компресиран бълвоч, от който главата ти става на тУпан. Отивам на концерт (живо изпълнение) и се наслаждавам на шоуто. На която група искам. Стига да мине наблизо. И за парите на едно от рекламираните кабелчета ще ида на няколко концерта.

Пък вие се заплесвайте по шарени картинки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак сега се загледах че продаваш нещо, приличащо на телефон, но без SIM карта. и с прилични слушалки. Напиши му цената де..

Като махнем хилядите украшения, откровени глупости и т.н  както и преведени термини от писател на художествена литература и нямащ си никакво понятие от техника и специално звукотехниика - така и не става ясно откъде и в какъв формат се взима качественото съдържание. От тракерите ли, защото май само там някой може да направи качествен рип? Допълнителните "екстри" че можело и с YT и FB са несериозни. що се отнася до качествен звук - там повече от 192K MP3 НЯМА.

Въпрос-пирон в ковчега на мъртвеца - какво е цифров усилвател? Защото наблягате че се ползва именно такъв! За мен е проста икономична бракма клас D - нека някой друг ти обяснява за какво се ползва и какво общо има с качеството.

Да си видял някой професионалист да слуша на слушалки? Май всички ползват мониторни колони. И като пишете 100KHz я дай официална информация че  не вярвам. Ама никак. И кой ли ще чуе повече от 20KHz? Хайде 40 ако има слух на куче.

Другите технологични ластици и локуми за разпъване са типични за всяко произведение на съвременната електроника - примерно всеки телефон.  Да не си мислиш че 99,9 калай е нещо добро? Махнаха оловото заради тъпа екология, сплавта си е 60 олово, 37 калай и други. Друго да беше сребро, ама не става на линията за ширпотреба. А това страда от "калаена чума"

Нещо подробно за "тестовете"? Колко и какви участници, колко и какви резултати? Нали ме плакнеш че са ти били в офиса?

Естествено, че ако питаш 20 случайни, които са слушали на телефон с тапи кой знае какво и откъде съдържание ще кажат че това звучи по-добре.

Само че аз обичам и да гледам бандата. И дрехите ми да "плющят като на Ифа платнището".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И 20kHz са прекалено оптимистично да ги чуваш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Obscurity
      Привет
      Трябват ми нови слушалки за музика.
      Понеже най-много ще слушам от телефона докато съм на вън съм се насочкл към тапичките,предпочитам да са кабелни т.е. без блутут,доколкото знам  тези със блутут не предлагат добро качество за в момента съм се насочил към моделите 
      Roccat syva
      Roccat aluma
      Sennheiser CX 2.00i
      Audio-Technica ATH-CKR30iS 
      и др бюджет
      100 лв
    • от Sahara0611
      Здравейте.Искам да купя стерео уредба за детето със CD,MP3, BLUETOOTH.Днес обаче всички,които гледах/бюджетът ми е до 350лв/ , нямаха изход за слушалки.Има ли някакъв друг вид свързване,защото ни е важно,побърква ни без слушалките:)))
    • от Пламен Р
      Здравейте , но незнам проблема е следният как влогърите и геймърите записват видеата си , аз правя същото , но имам проблем като седна да записвам някое видео от камерата-фотоапарата и като почна да се чувам ми се чува звука от камерата апак аз имам отделен звук на микрофон и се чувам и по-същото време и на компютъра и се разминават звуците от камерата и от компютъра и немога да си обработя клипа както трябва-разминаване и от двете се чува звука!!!как да го оправя!!!
    • от Белгиеца
      Здравейте съфорумци,
      абе едно проблемче ме мъчи и не ми дава мира на душата.
      Тия инженерчетата дето ги правят телефоните, много често забравят да сложат отделни бутони за намаляване и усилване на силата на звука на слушалката.
      Значи купил съм един Fixed GSM стационарен е на вид, ама си е и мобилен GSM щото има батерия вътре в него и може да се разнася навсякъде из Европа и работи също като мобилен, със СИМ карта на произволен мобилен оператор.
      Значи звукът му се увеличава от лява и дясна стрелки, ама при условие че не трябва да избираш опции натискайки цифри, преди да чуеш жив човек да си говорите. Нали ги знаете тия отвратителни машини, дето те карат да избираш и пак да избираш за какво се обаждаш и т.н.
      Като се добера най-накрая да съм уцелил кои цифри да натискам, пък ми казват че всички труженички при тях си лафят с други клиенти и трябва изчакам още 5 минути и ми пускат музика, ама много силно записана. И понеже съм натискал цифри разни и на екранчето са се събрали например така:
      21323412
      и повече стрелките не действат да намаляват или увеличават силата на звука.
      Ако съм го намалил предварително, после не чувам уморената мацката щото микрофона ѝ е някъде встрани от бузата и на нея въобще не ѝ пука, че не я чувам. Тя мен ме чувала добре.
      Ако пък съм усилил до край звука предварително, слушалчицата ще вземе да се развали нещо от много зор 10 минути.
      И се принудих да сложа един потенциометър между телефона и слушалката. Сега като знам че ще звъня на машина някаква, увеличавам взука докрай с дясната стрелка и го намалявам с потенциометъра по всяко време.
      А на снимката двата мобилни телефона имат отсрани бутони за увеличаване и намаляване на звука, които действат независимо от другите бутони на клавиатурата.
      Имам други мобилни GSM-и които няма отделни бутони за звука и е същата мъка както със белия стационарния.
      Вие как се справяте с липсата на отделни бутони ?
      Ако някой знае някакъв тарикатлък да може да не ползвам потенциометъра, да казва. Щото не е удобно за разнасяне из стаите ако е свързан потенциометъра.
      Ето и една снимчица сега
      htt
      p://prikachi.
      com/images.php?images/992/9465992a.jpg
      трябва да си го залепите, наставите линка

https://radikal.ru/big/ejtv69is7ri7e
      на този линк пък кликате по снимката докато стане голяма
      хххххххх
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.