Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Информация за вадене на мъдрец

Препоръчан отговор

Така първо да кажа , че съм на 17 години , и взех да искам да поправя малко усмивката и като цяло зъбите си ... обаче нещата били доста зле поне според ортодонта ми . Направих рентгенови снимки ( панорамна ) на китката и другата не се сещам каква беше . Днес бях на консултация да ми каже как стоят нещата . та с една дума много зле . Първоначално си мислих , че е само "дълбока захабка" , но се оказа ,че долната ми челюст и брадичката са назад .. та ортодонта каза , че вече било късно да се изправи . Даде ми време да помисля да слагам ли апарат ( брекети 3 години / после шини , поне така разбрах ) .. Та първо трябвало задължително да се извадят мъдреците , за да не правят работата по трагична . Идва време на съществената тема . Искам някой да ми обясни и отговори на въпросите относно ваденето на мъдрец . Понеже досега не съм имал такава интервенция и съм леко уплашен как ще мине поне първия път .. Знам , че болка имало след упойката . / За колко време се извършва интервенцията ? Мойте мъдреци още не са избили , та имат много малък корен все още по думите на ортодонта ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако кадърно са ти сложили упойка, болка няма, но усещането е много неприятно... Може за минутка да ти го извадят, а може и повече от час да те мъчат, зависи. Най-добре се консултирай със зъболекар, което ще ти кажат и колегите. Неприятна интервенция е, и то доста неприятна. Ако ще е за едната захапка, стига да не е чак пък толкова, аз лично не бих се подложил на това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят мъдрец се беше показал наполовина и изрязоха венеца. След упойката ме боля доста, но за 10 минути ми мина. След това трябваше да го вадят, но тогава въобще не болеше. Извадиха го за 15 минути и към края беше малко неприятно, но не нетърпимо. Във форума вече има такава тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А да питам колко ви искат за вадене ? Понеже ортодонта ме препрати при нейна позната , която взимала по 250 лева на зъб тоест трябва да дам 1000 лева само за вадане на зъбите , сигурно осигуряват изцяло чувство , че не работи никой в устата ти ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отивай на рентген да направиш снимка на мъдреца.И после я покажи на зъболекаря.така веднага ще прецени дали ще може да се справи или ще си за хирург.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я по-добре направи консултация поне с още двама ортодонти. Ваденето на зъб е крайна мярка. Нали знаеш, че не израстват нови ;)

И 250лв е висока цена...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снимка има , ортодонта я видя мъдреците само ми бутат зъбите , дори и аз видях това на снимка тя ми показа . В понеделник ще ходя до стоматолога дето ще ми маха мъдреците да погледне и тя рентгеновата снимка .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Леле ти четири мъдреца ли имаш заложени ? Аз се разминах само с един. Останалите гнезда във венците бяха празни.

Аз си мислех че поне в България е евтино кога стане дума за зъби ама ...

На мен в R.D. ми взеха 100 долара беше почнал да се показва. Изобщо не ме е боляло и аз много се бях притеснил най вече от инфекции ама за няма и 3 минути го извади касапина и ме махна от главата си. И след това не е боляло ама може да е различно при всеки, нямам толкова опит чак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя зъболекар ми взе 100 лева за вадене на мъдрец последния път. Много се мъчи с единия, повече от час беше със сигурност, м/би час и половина, а и 3 упойки. После се чувствах все едно съм изкарал няколко рунда с Кличко. Зависи от корените на мъдреца. При ваденето е опасно да не се счупи (и остане) част от корена. И да, мъдреците избутват зъбите при някои и при това положение, според мен наистина е добре да се извадят, за да не са ти криви предните зъби.

п.п. Преди години първия мъдрец ми го извадиха за няколко минутки и нищо не усетих. За последния изваден мога да кажа, че ме боля поне 4-5 дена след това.

Редактирано от djagi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

250 лева ми се струва много.

За намаляване на стреса - препоръчвам зъболекарКА.. Относно болката - упойка ще ти свърши работа, макар че в крайна сметка не е чак толкова страшно: вадили са ми и нерв, и зъб без упойка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извадиха ми горен десен мъдрец , доста бързо стана може би за 15 минути заедно с чакането за упойката ... болка никаква , може би съвсем замалко като почнa да мърда зъба . Сега ми тече малко кръв , това нормално ли е? Даде ми един лист на който пише препоръки , обаче няма за това дали е нормално да тече кръв , пише , че не трябва да се храча , а да преглъщам собствената си слюнка .. демек сега както е с кръв , е аз се нажабурквам със студена вода и плюя ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да звуча като специалист но 250 лв за махане на мъдрец е нормална цена, дори бих казал ниска ако има нужда от хирург, още повече за долните мъдреци и особено ако растът накриво е почти задължително да ги махнеш независимо от това какво си решил да правиш по-нататъка. Причината е че в края на ченето там където се събират костите от горната и долната част има много нервни окончания, когато мъдреца расте на криво не само бута другите зъби и се нарушава техния наклон и корени, а и самите негови корени растейки на страни могат да засегнат някое нервно окончание и от там да засегнат слуха необратимо. Ако са много накриво ваденето на такива зъби става задължително от хирург защото това си е вид хирургическа операция - но да не и се плашиш толкова, не боли но определено е неприятно докато излезне зъба. След това, като отмине упойката ще чувстваш известна болка и няма да може да се храниш нормално няколко дни. Пак казвам, това е за долните мъдреци, за горните мисля че може и обикновен зъболекар да ги махне без проблем в повечето случаи.

Също така ако корените са големи особено от долната страна на костта след махане на мъдреца се появява дупка, хубаво е тя да бъде запълнена с материал който в повечето случаи е изкуствена кост (под формата на малки гранули която зараства и запълва костта и това е най-доброто) което струва допълнително но по този начин няма да се пълни дупката с храна и остатъци които доста трудно се измиват с четка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година май вадих мъдрец. Гадно е, боли и се ходи при хирург, но понякога се налага.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е . В понеделник съм за долен десен мъдрец , казаха ми , че ще е по - сложно , не знам обаче от коя гледна точка за тях ли , за мен ли ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отново пиша , може би за последно в темата . Искам да благодаря на всички за мненията . Извадиха ми долен мъдрец днес сутринта . Ще разкажа ако някой като мене в бъдеще има да вади зъб да знае що годе какво предстои . Дадоха ми да пия нещо първоначално , имаше сладък вкус наподобяващ сок/фанта .Намазват мястото с нещо зеленичко , за да изтръпне мястото . Следва упойката - нищо особено , едвам едвам се усеща как леко те бодва нещо и това е . Чака се да хване упойката и вече почва истинската операция . Цепят венеца ( тук не мога много конкретно да ви кажа какво правиха защото не усетих . След това започнаха да пилят коста , следователно бая работа там , дойде време да разклатят зъба - тук се осещаше болка , явно защото моя мъдрец беше много близо до кътника и може би болката да е от самия кътник и аз не знам ! Отново пилене на кост , след това с машинка за пломба пробиваше зъба. Отново започнаха да клатят зъба - е тогава се осети болка може би за 5-6 секунди и хоп зъба изчезна . Зашиха го и готово . Като цяло не е кой знае какво . При мен процедурата беше около 40-50 минути . Също много зависи от лекарите ако попаднете на добри и мили хора като при мен едва ли ще е проблем . Все още съм с упойка , изтръпнал съм доста повече от горното вадене , все пак по-голяма интервенция , очаквам и болката след преминаването на упойка да има този път и то силна ... ще едитна мнението си след няколко дена .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...

аз отидох при моя зъболекар взех направление.после ходих при хирург и ми извади мъдреца за 18 лева.при положение,че вземам чисто 390 лева заплата е ако платя 100 да не говорим 250 лева е то къде отиваме.вземи си направление да ти излезе евтино.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване