Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Пушите ли?  

190 гласували потребители

1. 1. Пушите ли?

• да
      78
    • не
      103

Препоръчан отговор

Пуша,пия и по жени ходя.Редовно паля Синьо Виктори.на ден по кутия отива. Но така или иначе ще се умира рано или късно,а аз не държа да изглеждам млад в смърта си.Опитай всичко,живей както искаш,и недей да му мислиш за дребни проблеми дето я ще ги има,я няма да ги има ;)

:wors:;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 144
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Децата на опасно тъпи родители масово пушат отровно наргиле Горещо препоръчвам статията, особено на родители! Не подминавайте и коментарите.

В 10 клас започнах да пуша, защото всички около мен пушеха ;) Глупаво, но факт! След 2 години и половина изкарах много тежък грип (или каквото там беше, получих сума ти различни диагнози), 1-2 месеца почти прекарах в леглото и си докарах непоносимост към храна, кафе, цигари, дори и вода по едно време. Когато се вдигнах на крака реших, че по-добъра възможност да приключа с цигарите едва ли ще имам, беше трудно, особено когато пиех кафе. Не знам дали имаше някакви последици от отказването на цигарите, тъй като имаше доста такива след боледуването ми, днес и през ум не ми минава за цигара, не вярвам и някога пак да пропуша

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пуша,пия и по жени ходя.Редовно паля Синьо Виктори.на ден по кутия отива. Но така или иначе ще се умира рано или късно,а аз не държа да изглеждам млад в смърта си.Опитай всичко,живей както искаш,и недей да му мислиш за дребни проблеми дето я ще ги има,я няма да ги има ;)

:wors:;)

Ти - хубаво. Всеки е отговорен за себе си. Но когато действията ти вредят и на здравето на околните?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пуша,пия и по жени ходя.Редовно паля Синьо Виктори.на ден по кутия отива. Но така или иначе ще се умира рано или късно,а аз не държа да изглеждам млад в смърта си.Опитай всичко,живей както искаш,и недей да му мислиш за дребни проблеми дето я ще ги има,я няма да ги има :wors:

;) ;)

И това си е вид философия... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже съм се изказвал многократно по въпроса, ще си позволя да се самоцитирам:

Първо: не използвам цигари, защото нямам нужда от тях. Пробвал съм и не ми хареса. Не ми носят никакво удоволствие, не са ми полезни по никакъв начин. Могат да ми бъдат само във вреда - здравословна и финансова. Трябва да съм глупак за да употребявам нещо, което не ми носи ползи, а вреди и загуби. Да не говорим че разваля цвета на зъбите и дъха, плюс че пропива дрехите с неприятна смрад, която ме отблъсква.

Второ: не пренебрегвам написаното на опаковката, защото зная много добре не само какво има вътре, но и как действа. Тютюнат е наркотик. Това е научно доказан факт. Наред със захарта и кофеина той е един от най-широко използваните стимуланти, към които твърде много хора имат зависимост. Съгласен съм че от него има все пак известна полза - подтиска напрежението и стимулира интелектуалната мощ. Но това са ефимерни ползи. Преследването на тютюнопушенето е едно от най-полезните неща (ако не и единственото полезно нещо) свършени от инквизицията. Няма да споменавам за катраните, които не могат да се "почистят" от вътрешната стена на белия дроб и нанасят ужасяващи вреди. Чрез никотина тютюнът има отвратително действие върху периферната нервна система, като повишава кръвното налягане и пулса. Свиването на кръвоносните съдове води до бледост на кожата и до по-бързото й стареене. Никотинът е много силна и бърза отрова (като всеки вид вещество с наркотичен ефект), но той е най-малката беда. Приема се по много мръсен начин и в това е проблема. Въглеродния окис от дима намалява способността на кръвта да пренася кислород. Да не говорим за досадния бронхит който предизвикват фенолите, акролеина и другите продукти на непълно горене в дима. Ами ракът на белия дроб? Жъстоку. Това се дължи на чудния полоний-210 натрупван в тютюна, както и на многоядрените ароматни въглеводороди, отлагащи се на удобно местенце в алвеолите на белия дроб. И да си сложа това в устата? Няма да стане...

А всичките пушачи пушещи на обществени места или в домовете си в присъствието на съпрузите и децата си - замислете се, че против тяхната воля ги превръщате в пасивни пушачи, т.е. ги тровите! Това би трябвало да е подсъдимо.

1088439702291.lungs.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато например в канцеларията ми има 2-ма пушачи и 1 непушач,той има пълното право да излезе ако не иска да се трови от дима.Когато непушачите са повече аз излизам навънка. Гледам да се съобразявам винаги с бременни,стари и малки деца.Stalik за други претенции от страна на непушачи вземам решения според случая.Но да искат да не пуша,моля гледайте си работата.А най много се дразня от постоянното мрънкане на някои непушачи,например дори когато сме на открито.Не стига че са малцинство а имат огромни претенции. Моля нека си имаме уважението.

Със здраве ! :) :)

П.С А за глупака Stalik незнам дали си прав.Да бърка ми в джоба,но парите не са всичко на този свят.Здравето ми,мисля че засега нямам проблеми,когато се налага дори доказвам че физиката ми е добра.Мисля че трябва да е подсъдно и силния звук,шума,късането на нерви от идиотски претенции,етсетера ;)

Редактирано от Morfey_A (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Когато например в канцеларията ми има 2-ма пушачи и 1 непушач,той има пълното право да излезе ако не иска да се трови от дима.Когато непушачите са повече аз излизам навънка. Гледам да се съобразявам винаги с бременни,стари и малки деца.Stalik за други претенции от страна на непушачи вземам решения според случая.Но да искат да не пуша,моля гледайте си работата.А най много се дразня от постоянното мрънкане на някои непушачи,например дори когато сме на открито.Не стига че са малцинство а имат огромни претенции. Моля нека си имаме уважението.

Със здраве ! :) :)

П.С А за глупака Stalik незнам дали си прав.Да бърка ми в джоба,но парите не са всичко на този свят.Здравето ми,мисля че засега нямам проблеми,когато се налага дори доказвам че физиката ми е добра.Мисля че трябва да е подсъдно и силния звук,шума,късането на нерви от идиотски претенции,етсетера ;)

Има доста по-вредни навици от тютюнопушенето...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със здраве ! ;):)

Че непушачите са малцинство е абсолютна невярно. Би ли ми цитирал статистическите данни на които основаваш това си твърдение?

Колкото до пушенето - никой не иска да не пушите. Не четеш влнимателно постовете ми! :) Казах да правите каквото си занете до момента, вн който това се отразява на чуждото здраве.

Колкото до работното ти място - няма значение колко сте. Пушенето на обществени места, особено затворени и недобре проветрени такива е недопустимо. Защото дори след загасянето на цигарата катраните и миризмата все още са във въздуха, нали се сещаш... ;) Проста наука. :)

Цитата ми вадиш от контекста му. Кликни на знака <{POST_SNAPBACK}> в горната му част и виж към коя тема е.

Има доста по-вредни навици от тютюнопушенето...

То и кражбата далеч не е най-голямото престъпление, но...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Първо: не използвам цигари, защото нямам нужда от тях. Пробвал съм и не ми хареса. Не ми носят никакво удоволствие, не са ми полезни по никакъв начин. Могат да ми бъдат само във вреда - здравословна и финансова. Трябва да съм глупак за да употребявам нещо, което не ми носи ползи, а вреди и загуби. Да не говорим че разваля цвета на зъбите и дъха, плюс че пропива дрехите с неприятна смрад, която ме отблъсква."

А това е твоята мисъл,не виждам къде вадя от контекста нещо??

В моята работа непушачите са малцинство.Многократно по-малко от пушачите,и в обществото е така,за съжаление не мога да цитирам факти от проучвания. И ако искат да имат чиста среда защо не ни разделят от тях??Защото ще останат малко хора и не е изгодно.А че вършели много повече работа непушачите( мит сред някои среди) също не е вярно.

А на моето здраве се отразяват повече нервите които късам с такива претенциозни непушачи ,отколкото катраните които гълтам.За обществени места нали, имаше идея да има места само за пушачи,и места само за непушачи.Но се провали,защото стана ясно че местата за непушачи ще фалират много скоро.Е по добри факти от това здраве им кажи.

Със здраве! :) :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В моята работа непушачите са малцинство.Многократно по-малко от пушачите,и в обществото е така,за съжаление не мога да цитирам факти от проучвания.

Ммм... Аз мога: Bulgaria - 36.5% smokers. Това според данни на СЗО цитирани от Microsoft.

И ако искат да имат чиста среда защо не ни разделят от тях??Защото ще останат малко хора и не е изгодно.

Не. Защото почти никой работодател не би могъл да си го позволи най-малкото откъм площ и организация.

А:

"Първо: не използвам цигари, защото нямам нужда от тях. Пробвал съм и не ми хареса. Не ми носят никакво удоволствие, не са ми полезни по никакъв начин. Могат да ми бъдат само във вреда - здравословна и финансова. Трябва да съм глупак за да употребявам нещо, което не ми носи ползи, а вреди и загуби. Да не говорим че разваля цвета на зъбите и дъха, плюс че пропива дрехите с неприятна смрад, която ме отблъсква."

Б:

П.С А за глупака Stalik незнам дали си прав.Да бърка ми в джоба,но парите не са всичко на този свят.Здравето ми,мисля че засега нямам проблеми,когато се налага дори доказвам че физиката ми е добра.Мисля че трябва да е подсъдно и силния звук,шума,късането на нерви от идиотски претенции,етсетера :)

Кое вадиш от контекста? Разликата между А и Б цитати е, че в А аз говоря за мене, а в Б ти решаваш, че говоря за тебе...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм непушач. Нямам какво още да да добавя. Stalik се е аргументирал доста точно и ясно в постовете си 33 и 35. Стоя зад казаното от него на 100%.

Ето нещо за разведряване на атмосферата cool.gif

qqbbpm.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Stalik не ми се говори за семантика на речта.Но понеже ти не смяташ да си признаеш аз ще го анализирам твоето А и моето Б.Вярно ти говориш за себеси в А,но подтекста е;че не си глупак=че пушачите са глупаци.Това първо.И второ,;че вреди на здравето ти= тоест пушачите не са здрави.И само не ми излизай с прости приоми от логиката.Нека не спорим,това което ти казах сега, е от ясно по-ясно.

Ако имаш възражения и друго смислово обяснение на текста си,моля ще ги прочета с внимание.

Със здраве ! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е твоя интерпретация. Но дори и така смятам казаното е вярно от мен за мен. От там нататък дали за теб е така е отделен въпрос. Важното в случая все пак си остава здравето на пасивните пушачи...

15rekl712288zs.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
толкова закоравял пушач съм че ми е жал за себеси.....порок е но поне не е престъпление...... sad.gif

Не е престъпление,тема чак отворили :eek:

Пуша много,но никога не съм опитвала трева,не се дрогирам и нямам намерение да опитвам :nono:

Защо не отворите тема *Дрогирате ли се* laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пушех от 2-ти клас. Купувах си малка "СТЮАРДЕСА" и си правех тънки "автоматични" кибрити от нормалните, като като дръпнеш клечката тя да се пали. :nono: После минах на "АРДА", "БТ"-пакет и какви ли не други помии.......отказвал съм ги стотици пъти, като рекорда ми беше 3 години и пак . . . . оправдания от рода на "не мога", "ядове" и др.

Но от 1999 година съм чист и се гордея с това. :eek:

Успех и на вас!!!!!!!!!!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето например баща ми немога да го разбера - той пуши а аз го питам защо - познайте какво отговори - не не е това което си мислите - нищо не отговори

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никотинът има и положително действие за организма

На медицината отдавна е известно, че никотинът оказва стимулиращо въздействие на главния мозък, като подобрява паметта и качеството на обработване на информацията. Данни от последните години обаче че в бъдеще той би могъл да се използва и за лечението на множество неизлечими към момента заболявания.

Оказва се, че при пушачите рискът от възникване на болестта на Паркинсон е с 70% по-малък, отколкото при непушачите. Темповете на развитие на болестта на Алцхаймер също се забавят поради страничния продукт на разпадането на никотина – норникотина, твърди холандско изследване на учени от Университета в Амстердам..

Никотинът е доста полезен и при различни алергични заболявания. Той действа като мек антидепресант, като предпазва пушачите от алергичен алвеолит, сенна хрема, копривна треска, облекчава язвения стомотит и колит.

Херпесът също се среща много рядко при пушачите. Никотинът, действайки аналогично върху медиатора на нервната система ацетилхолина, потиска продукцията на специфична белтъчина и съответно възпрепятства възникването на сепсис.

“Всичко това ни най-малко не означава, че тютюнопушенето е полезно”, допълват обаче холандските изследователи. “Всички изброени благотворни въздействия не могат да оправдаят тютюнопушенето, защото неговата потенциална вреда значително надвишава ползата. Става дума за научен подход, благодарение на който фармацията би могла да се научи да използва полезните за човешкия организъм съставки на никотина”.

Източник: zdrave.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
а хайде сега се сещам да питам пушачите защо пушат - харесва ли им или какво - хайде пушачи слушам

Винаги като запаля цигара след секс,точно това и се питам... angry.gif :"Защо ли пък сега паля цигара?" :baby:

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никотинът има и положително действие за организма

На медицината отдавна е известно, че никотинът оказва стимулиращо въздействие на главния мозък, като подобрява паметта и качеството на обработване на информацията. Данни от последните години обаче че в бъдеще той би могъл да се използва и за лечението на множество неизлечими към момента заболявания.

Оказва се, че при пушачите рискът от възникване на болестта на Паркинсон е с 70% по-малък, отколкото при непушачите. Темповете на развитие на болестта на Алцхаймер също се забавят поради страничния продукт на разпадането на никотина – норникотина, твърди холандско изследване на учени от Университета в Амстердам..

Никотинът е доста полезен и при различни алергични заболявания. Той действа като мек антидепресант, като предпазва пушачите от алергичен алвеолит, сенна хрема, копривна треска, облекчава язвения стомотит и колит.

Херпесът също се среща много рядко при пушачите. Никотинът, действайки аналогично върху медиатора на нервната система ацетилхолина, потиска продукцията на специфична белтъчина и съответно възпрепятства възникването на сепсис.

“Всичко това ни най-малко не означава, че тютюнопушенето е полезно”, допълват обаче холандските изследователи. “Всички изброени благотворни въздействия не могат да оправдаят тютюнопушенето, защото неговата потенциална вреда значително надвишава ползата. Става дума за научен подход, благодарение на който фармацията би могла да се научи да използва полезните за човешкия организъм съставки на никотина”.

Източник: zdrave.bg

Напълно те подкрепям. Дори бих добавил още няколко факта:

Пушенето-физиологически необходим за човешкия организъм процес.

Никотина убива 36 вида микроби,от които 8 са вредни. Под деиствие на никотина първи загиват старите и слаби мозъчни клетки на главния мозък. Катраните които се отлагат при пушенето по вътрешната повърхност на белите дробове, затруднява достъпа на въздух към алвеолите, което от своя страна принуждава организма към благотворно усилено кръвоснабдяване към дробовете. Без тютюнопушене аналогичен ефект се получва само чрез интензивно спортуване или чрез сложни дихателни упражнения. Сам по себе си процеса на дърпане на дима, а също така и кашлицата на пушача се явяват естествена и необходима дихателна гимнастика.

Непушача преждевраменно износва своя организъм с работа без "фас-паузи". А тези "фас-паузи" са доказано ефективна профилактика срещу сериозни психически разстроиства. Пушачите се откъсват от служебните проблеми, шегуват се. Всяка усмивка, както е всеизвестно, удължава човешкия живот с 1 минута, а всяка цигара го съкращава с 3 минути. Следователно достатъчно е по време на пушенето да се усмихнем три пъти и вредата от тютюна ще е равна на нула. Освен това временния кислороден глад на мозъка по време на пушенето ,го заставя да работи после е двоина ефективност, кото не може да не се отрази благоприятно на работата. Това не може да се каже за непушача, чиито мисловни способности в края на дена експоненциално се понижават, поради монотонното натоварване и кислородното пренасищане.

Какво да пуши - всеки избира сам, пробваики различни видове цигари, пури, лули, тютюн за дъвчене или енфие. Непушачите се лишават от тази широка гама усещания и така осакатяват душевния си мир. Как да пушим - много важен въпрос. Ако около пушача има кълбета дим и мирис на тютюн, то значи пред нас е дилетант, които издиша във въздуха ценния продукт. Истинския пушач дълбоко гълта и продължително задържа дима в дробовете си, където се утаяват и усвояват всички ароматни компоненти. Такъв човек е екологически по-безвреден от непушещия, тъи като употребява по-малко кислород. За да не хвърляме заедно с фаса и част от ценния микрохими4ески състав на цигарата, наи-добре е предварително да скъсаме и изхвърлим филтъра. А когато огън4ето на догаряштч фас почне да пари пръстите ни, следва да сложим догаряштата цигара на клечка и да я изпушим без остатък на тая импровизирана дръжка.

Пуше6тия човек е по-добре приспособен към живота. В критическа ситуация в неговия джоб винаги могат да се намери кибрит, с които да запали огън или да си освети пътя в тъмнината. Пушача няма проблем, когата иска да заговори някого или да се запознае. Трябва само да поиска огънче. Поради тази причина тютюнопушенето особено се препоръчва на млади момичета, страдащи от стеснителност.

Има и икономически ефект. Само американската тютюнева промишленост дава работа на 2 милиона човека, без да включваме в това число лекарите, медицинските сестри, пожарникарите, фармацевтите, погреб*лните бюра и гробарите.

Изхождаики от горепосочните факти следва да призовем към безплатно раздаване на цигари предприятията и училищата. По-масова реклама на тютюмевите изделия по всички медии. Да се пуснат на пазара евтини, удължени цигари без филтър.

Нека заедно да победим безработицата - повече работа, все по-малко работници !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване