Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Пушите ли?  

190 гласували потребители

1. 1. Пушите ли?

• да
      78
    • не
      103

Препоръчан отговор

Изхождаики от горепосочните факти следва да призовем към безплатно раздаване на цигари предприятията и училищата. По-масова реклама на тютюмевите изделия по всички медии. Да се пуснат на пазара евтини, удължени цигари без филтър.

Нека заедно да победим безработицата - повече работа, все по-малко работници !!!

Мдам. :angry: Ето това му се вика извъртане. laugh.gif Точно пък в училищата най-най-много трябва да се раздават. biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не пуша!!!

Само като надуша дима и ми става гадно,пък и на всичкото от горе съм и астматик.Не мога да разбера защо пушат за кеф ли какво....?

Айде поздрави и пушачите да не си дават парите,за да се самоубиват а да ги дават за нещо по-смислено!!! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По малко и за удоволствие! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да!

Отказвам ги от 3 години,но без никакъв успех! ;(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също мога с гордост да заявя и да се пихваля, че не употребявам цигарите!

Съветвам всичко, които ги ползват да съберат кураж и да се постараят да ги отказват! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
като гледам пушачите си имат основателна причина да пушат

Ами то за всяко нещо може да си намериш причина.

Направо ми става смешно като им чета оправданията колко полезни били - бе тяхна си работа! biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не пуша вече от половин година и определено мога да кажа, че се чувствам 1000000 пъти по-добре от колкото когато пушех. Аз по принцип не бях се замисляла дали да ги спирам но декември м.г. изкарах много тежък бронхит и .....сигурно никой няма да ми повярва, но просто спря да ми се пуши :nono: наистина. Даже дима почна да ме дразни. А пушех по около 15 цигари на ден преди това, което заедин женски организъм си е бавно самоубийство ( по мое мнение). А и не само за женския. Много жени не искат да спират цигарите, защото си мислят, че ще напълнеят. Има го и този момент, но за мое щастие не напълнях и с един килограм. А и определено ми се отрази на лицето (неЩо,което жените, които искат да спрат цигарите си струва да отбележат). Кожата става много по-хубава.Но няма да продължавам да пиша за плюсовете на отказа от тютюнопушене, защото всички ги знаят. Just Do It

Това не означава, че съм против пушачите, разбира се.В крайна сметка всеки сам прави избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не пуша не е препоръчително. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Активен пушач бях в продъжение на доста годинки,с много воля и с подкрепата на приятелката ми мисля че успях да се преборя и вече повече от половин година не съм запалвал цигара :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , откакто се помня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не, аз съм казал, докато съм жив, никога няма да пуша!!!

angry.gifangry.gifangry.gif

Редактирано от DiDokal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм от клуба на тези дето са ги отказали. cool.gif

Много се гордея със себе си,защото от два месеца не съм пу biggrin.gif:) шила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не, аз съм казал, докато съм жив, никога няма да пуша!!!

angry.gifangry.gifangry.gif

Не се заричай, никога не знеш дали няма да стане обратното.

Непушач

На тези коти казват "отказвам ги от..години" , ще кажа следното - "Този който иска да направи нещо, нанира начин,този който не иска,намира оправдание"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пасивното пушене може да причини смърт

В официален доклад на главният хирург* на САЩ се посочва, че дори и с разделението на помещения за пушачи и непушачи, няма безопасни места от тютюневия дим. Засега САЩ не са взели мерки за забрана на пушенето на обществени места, но се очаква дискусиите за това да се увеличат.

Главният хирург на САЩ Ричард Кармона представи доклад, в който се представят опасностите от тютюнопушенето. Според него единствено сгради и обществени места, в които не се пуши въобще, защитават непушачите от вредните ефекти на тютюна. Кармона подчертава, че в САЩ около 126 милиона непушачи са изложени ежедневно на рисковете от „неволното пушене”. То увеличава рисковете от рак на белия дроб, сърдечни заболявания и проблеми с дишането.

В момента 14 щати в САЩ са въвели закони, ограничаващи тютюнопушенето на работните места. Докладът на Кармона обаче изтъква, че няма безопасни места от тютюневия дим. Засега САЩ не са взели мерки към забрана на пушенето на обществени места, но дискусиите за това са сериозно разгорещени.

Основни тревоги предизвиква излагането на ефектите от тютюна на малки деца, които имат родители пристрастени към пушенето. Едно от всеки пет американски деца е пасивен пушач, които ги прави уязвими за редица болести – пневмония и други белодробни инфекции, ушни инфекции, изострена астма.

Докладът представя събрана информация за последните 20 години и е най-мащабното подобно проучване, правено досега. По-рано през годината здравните власти в Калифорния изнесоха данни, според които всяка година 3400 американци, които не пушат, умират от рак на белия дроб, а още 46 000 умират от сърдечни заболявания.

От друга страна, тютюневата индустрия, както и много собственици на ресторанти и барове, се противопоставят на разширяване на мерките срещу тютюнопушенето. Новият доклад обаче не оставя съмнение, че пасивното пушене също причинява смърт.

Докладът систематизира и различните опасности и ефекти от пасивното пушене. Според него разделянето на непушачи и пушачи не елиминира риска от излагане на пасивно пушене. То може да въздейства на артериите толкова бързо, че дори и преминаването през облак тютюнев дим излага непушача на опасност от сърдечни заболявания. Съвместният живот с пушач увеличава риска за рак на белия дроб с 30%. Все още няма ясни доказателства дали пасивното пушене увеличава риска от рак на гърдата при жените.

Bulgarian Post.com

Официална страница на генерал-хирургът на САЩ

* Преводачът неудачно е превел Surgeon General. Генерал-хирургът на САЩ е длъжност с 4-годишен мандат. Въпросният генерал се номинира от президента и се одобрява от Сената. Той е глава на Корпусите за обществено здраве на Съединените Щати и е официално акредитираното публично лице по въпросите за общественото здраве в страната. Вице адмирал Ричард Кармона е 17-ти по ред генерал-хирург на САЩ. - бел. Stalik

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

13 години пушех ,като последната година и по 2 кутии.Вече 8 месеца не съм пушил и едва ли някога вече ще пуша cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ли разровихме кокалите на тази тема.... sad.gif

Главният хирург на САЩ еправ само в едно :".......че дори и с разделението на помещения за пушачи и непушачи, няма безопасни места от тютюневия дим....."

Точно така си е-нашата измишльотина с места за пушачи и места за непушачи в една и съща зала си е чисто четене на евангелието от дявола-ефектът е единствено за собствениците на заведения-да не ги глобяват.

Относно вредата от пасивното тютюнопушене няма какво да говорим-то си е факт,но и че вредата е надценена-също! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма съмнение, че е трудно човек да се откаже от нещо, с което е свикнал толклова много години, но от друга гледна точка човекът е в състояние да превъзмогне всякакви катаклизми. Със силна воля и любимия човек до себе си може да превъзмогне ВСИЧКО

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пуша и ми харесва да пуша! Въобще дори и не мисля да спирам....освен ако не реша да имам дете защото това вече си е голям риск за него.Но тъй- като за сега нямам подобни планове ...ще продължавам да пушааааааааааа

Редактирано от dindi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си пуша и тютюн, и чадел и и двете ми харесват. В крайна сметка всеки си прави сметката - аз съм си я направила.Бях отказала цигарите за ок 10 месеца,ама се обърна каруцата и... по дяволите, това да не си пушил тоооолкова дулго и да запалиш цигара...;)направиш ли го, усетиш ли чувството просто е много трудно, пък и докато не пушех имах толкова здравословни проблеми (не заради пушенето), че ми стана ясно, че повечето неща които ние правим ни влияят толкова зле на здравето, а цигарите поне знаеш как действат. По-страшни са някои храни и напитки, които приемаме без изобщо да подозираме каква отрова са всъщност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рядко. Аз не мога да се пристрастя да пуша, пробвал съм. Не ме хваща този никотинов глад. Пушил по 10 цигари на ден в продължение на три месеца и после ги спрях веднага никакви проблеми даже ми стана по-добре :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Пушил по 10 цигари на ден в продължение на три месеца и после ги спрях веднага никакви проблеми даже ми стана по-добре :clap:

Радвам се, че си го признаваш! Няма съмнение, че е така!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да аз пуша от 9 години. В последно време сериозно се замислих да ги откажа, но засега без резултат. Така, че деца не започвайте да пушите идва момент в който трябва да ги спрете а това не е никак лесно!!!

Редактирано от leonardo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...