Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

JustBePlayer

Прегряване при използване на Win 8 и Win 10

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам проблем с подкарването и на двете операционни системи. Всичко свързано с частта с инсталацията е ОК, но след това, лаптопа ми направо прегрява, докато компютърът седи пуснат, а аз изобщо не съм стигнал до момента, в който ще поискам да го натоваря. При едно просто сърфиране из нета се получават тези неща. Помислих си, че може да е проблем с драйвърите или BIOS-а, защото и резолюцията ми е гадна (няма драйвър за видеокартата), но се оказа, че не мога да намеря такива за win8, камоли за Win10, дори производителя Аcer не ги предлага. Междувременно, лаптопа ми е Acer Aspire 5553G, с не лоши характеристики и според тях би трябвало и двете версии на Windows да ми работят добре, без да се налага лаптопа да пари при извършването на едни "никакви" действия. Не съм много компетентен в частта с производителността и разпределянето на работата върху ядрата на процесите, но това греене не ми се вижда нормално. При Win7 нещата са ОК, повече от добре, но работата ми е такава, че новите ъпдейти на програмите, които ползвам не поддържат вече win7 и аз трябва да скоча едно или две нива нагоре. Някой има ли идея, какъв може да е проблема за това прегряване или ако е от драйвър то КОЙ?, за да мога да се съсредоточа върху намирането му из чичо Google.

Чакам вашите мнения, Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа не прегрява от новите ОС. Кога му е правена за последно профилактика? И кои са тези програми, които вече не работят с Windows 7?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да грее много, значи се и товари виж кои процес го мъчи, и сложи някакъв софт за измерване на температурите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно драйверите за Windows 7 би трябвало да могат да се ползват и на Windows 8 / 8.1. За Windows 10 е още много рано да се каже, тъй като тепърва ще се пишат нови драйвери за него.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите включвания.

Принципно драйверите за Windows 7 би трябвало да могат да се ползват и на Windows 8 / 8.1. За Windows 10 е още много рано да се каже, тъй като тепърва ще се пишат нови драйвери за него.

И аз така си мислех, но уви - не. Дори когато включа диска, който изрових наскоро, просто софтуера не показва наличност в списъка с драйвъри. А и то Acer вече обявиха кои лаптопи ще получат драйвъри от тях за win10, и те са доста малко на фона на цялата им гама (което ме ядоса, защото много по нови машинки и с по-добри характеристики ги няма там - ще се замисля доста преди пак да купя нещо тяхно). 

За да грее много, значи се и товари виж кои процес го мъчи, и сложи някакъв софт за измерване на температурите

На прясно инсталиран Windonws, какво може да го товари ? 

Лаптопа не прегрява от новите ОС. Кога му е правена за последно профилактика? И кои са тези програми, които вече не работят с Windows 7?

А бе Win10 малко по-добре се представи в "непрегряването".

Може би и тук ми е грешката. Профилактика не съм правил, защото не ми се е налагало. Сменял съм хард диск и ако тогава някой си е играл междувременно да сложи термопаста :D.  

Ами както може би се досещаш това са нашите любимци Microsoft :) и тяхното Visual Studio Community 2015, а и навярно SQL Management Studio.  

Темата за BIOS-a ми е малко "мъгла". Възможно ли е да ми е нужен ъпдейт на Bios за отделните операционни системи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занесете компютъра на сервиз да му се направи профилактика. От сайта на производителя се вижда, че за този модел има драйвери само за Windows 7, така че най-добре си останете на седмицата.  

Колкото до любимците от Microsoft те бавно, но сигурно отиват в пропастта ако не вземат да се осъзнаят какво правят. Особено с прехваления си Windows 10. Това все пак си е мое мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На прясно инсталиран Windonws, какво може да го товари ? 

Ти питаш защо ти грее, но си меко казано неадекватен с този въпрос

Хиляда неща могат да се скапят на система, която почти е завършена, ама на 50%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От прочетеното до тук разбрах , че вие не обичате да се грижите добре за машинката ви . Как така не се е налагало ? Аз съм сигурен , че програмите , които ползвате са тежки и хубаво е да се следи в task maneger колко товарят . Защо чакате последния момент явно нямате обща култура за пцта и чакате докато гушне букета . Но да си знаете ако пуснете лаптопа една сутрин и ако не тръгне не обвинявайте съседа . И да го занесете на сервиз просто дъното ще е заминало от прегряване . Грамотния човек знае ,че профилактика се прави на всеки три месеца от годината . Аз мисля моя да го занеса чак октомври или ноември пак на профилактика . Така че добре прочетете мнението ми и се замислете лаптоп не струва 400 лв вече има по висок клас лаптопи с високи характеристика и кои са тези програми които след ъпдейт не тръгват на седмица , че ми стана адски смешно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От прочетеното до тук разбрах , че вие не обичате да се грижите добре за машинката ви . Как така не се е налагало ? Аз съм сигурен , че програмите , които ползвате са тежки и хубаво е да се следи в task maneger колко товарят . Защо чакате последния момент явно нямате обща култура за пцта и чакате докато гушне букета . Но да си знаете ако пуснете лаптопа една сутрин и ако не тръгне не обвинявайте съседа . И да го занесете на сервиз просто дъното ще е заминало от прегряване . Грамотния човек знае ,че профилактика се прави на всеки три месеца от годината . Аз мисля моя да го занеса чак октомври или ноември пак на профилактика . Така че добре прочетете мнението ми и се замислете лаптоп не струва 400 лв вече има по висок клас лаптопи с високи характеристика и кои са тези програми които след ъпдейт не тръгват на седмица , че ми стана адски смешно .

Не съм казал, че лаптопа ми е от най-новите модели, но е приличен. Цената му е повече от 400 лв, но както и да е. Сега мога да го занеса на профилактика, но досега не съм го носил, както казах, ЗАЩОТО НЕ СЕ Е НАЛАГАЛО (не е греел така) . Ако беше прочел какво се пише в темата щеше да разбереш кои са тези прословути програми, не смятам да ги повтарям. Може сам да провериш даже

Редактирано от JustBePlayer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки път ли прегрява или само в час пик на жегите ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стартиране на браузър се товари. Даже го забелязах на моменти да засича при въвеждане на текст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...