Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Hlemguard

Upgrade на стара конфигурация, в частност смяна на видеокарта

Препоръчан отговор

Здравейте,

Ще се опитам да бъда възможно най-кратък. Става въпрос за ъпгрейд на стара видео карта, и понеже знанията ми за хардуер са много лимитирани се обръщам към вас.

За съжаление не разполагам със средства за нова машина, за това търся възможност за ъпгрейд на старата ми конфигурация. Тя ми беше направена преди, сигурно вече 5г. от JMT. Съвременни игри не играя вече сигурно от 3г., като от тогава съм се спрял на multiplayer игрички като LoL и CS:GO, като от време на време се опитвам да изстискам и последната й сила на някоя по-нова игра но без особен резултат.  Напоследък обаче забелязвам как и на по леките игри не получавам стабилен фрейм от сегашната си карта. 

Та, в момента разполагам с GeForce 9800GT 512MB, и съм заделил 200лв. за ъпгрейд. Сега ще пейстна информацията за конфигурацията ми в момента:

Motherboard:

CPU Type                                          DualCore Intel Core 2 Duo E7200, 2533 MHz (9.5 x 267)
      Motherboard Name                                  Gigabyte GA-P31-ES3G  (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
      Motherboard Chipset                               Intel Bearlake G31
      System Memory                                     4096 MB  (DDR2 SDRAM)
      DIMM1: Unigen UG25T6400M8DU-6AP                   2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
      DIMM3: Kingston                                   2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (6-6-6-18 @ 400 MHz)  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)
      BIOS Type                                         Award Modular (04/16/09)
      Communication Port                                Communications Port (COM1)
      Communication Port                                Printer Port (LPT1)

Display:
      Video Adapter                                     NVIDIA GeForce 9800 GT  (512 MB)

Монитора ми е 19 инчов на резолюция 1440x900. Имам чувството, че видео картата ме дърпа най-много надолу, но съм отворен към всякакви коментари.

Преди да ми отговорите искам предварително да се извиня, ако конфигурацията е прекалено стара за подобен ъпгрейд, или ако въпроса ми като цяло е глупав. За съжаление в момента наистина нямам възможност за купуване на нова машина, колкото и да ми се иска.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нови карти за тези пари:

PALIT 2048M GTX750 StormX PCI-E 3.0 http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=8119&search=750&category_id=13&sub_category=true&sort=p.price&order=ASC

SAPPHIRE 2048M R7 360 2G D5 PCI-E 3.0 http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=10743&search=360&category_id=13&sub_category=true

2ра ръка вариант с гаранция: Palit GTX 750 TI StormX Dual 2GB http://olx.bg/ad/palit-gtx-750-ti-stormx-dual-2gb-ID5mZgE.html#ee60be2b41

чупиш му цената на 170,175 лв. и с парите си вземаш малко по-як процесор E8400 за 30лв. взех преди няколко дена и за 25 но не ми се търси сега.

http://olx.bg/ad/protsesori-intel-ID5iDAs.html#52d4cbcb45

http://olx.bg/ad/e8400-i-e8500-core-2-duo-ID5nqmM.html#52d4cbcb45

По-силен процесор за парите няма как да вземеш подходящ за тези игри защото трябва да вземеш AMD карта 2ра ръка която не ти препоръчвам. По-силна карта от тази GTX750ti не ти трябва понеже процесора ти е слаб(то и тази е силна).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Core 2 Quad Q6600 - 65 лв.

HD 7870 - 160 лв.

Като картата е гаранционна, а процесора няма как да е, тъй като отдавна не се произвеждат. С някое не толкова скъпо охлаждане процесора може да се клокне на 3 + GHz, като по този начин се справя със всяка съвременна игра. Eто ЛИНК, в който се вижда (Crysis 3/Bioshock Infinite/Tomb Raider..). Това е обаче със GTX 980.

Иначе HD 7870/R9 270 (една и съща карта) се справя прилично с новите игри при medium настройки.

Редактирано от enigmatic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...