Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

pavl0v

CPU usage 100% с Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам проблем с  Windows 10.

Сложих си операционната система. И всичко изглеждаще страхотно. Докато не забелязах, че в Task Mamager-a процесора ми си стои натоварен на 100% ( постоянно)

Първата ми реакция беше да погледна кой процес върши това.... но се оказа, че каквото и да изключа.. резулатат няма.

После реших да погледна как са нещата в Resource Monitor-a. Хм, пак 100% Maximum Frequency. Графиката запълнена догоре! И нещо повече...CPU usage 433435353% (нещо от сорта)

Ъпдейтрнах системата с флашка която направих с офицялното приложение..изтеглено от кладата :).

Win 10 pro x64

неактивирана система.

Процесора ми е i5-2500K . Харда SSD na intel, MB : Asrock extreme 4....

Щях да забравя.. сложих една програмка за следене на процесора... волтажа подскача непрекъснато... ядрата са като музикална графика :)

Надявам се някой да има добра идея как да се справя с този проблем ( по възможност без : сложи си линукс... или windows 7....8)

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как е при Windows 10, но бих опитал да изключа Windows update, ако е включен

Да пусна едно сканиране с Malwarebytes (free version)

Като инсталирайте OS, имахте ли интернет на въпрoсната машина (включен LAN кабел)?

Защото, ми се случвало на по стара ОС, (Windows XP) да си влизат гадинки при инсталиране на ОС, с компютър с достъп до интернет (включен LAN кабел).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да си видял кой процес товари. Няма как да не го видиш, ако гледаш където трявба, а именно тук:

2015-08-03_002530.jpg

А вече като се разбере какво товари, може да се вземат мерки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първите 1-2 дена ще се товари докато  ти се свалят  обновяванията и ти пресканира дяловете на харда търсачката. После се кротва  и е в границите на нормалното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първите 1-2 дена ще се товари докато  ти се свалят  обновяванията и ти пресканира дяловете на харда търсачката. После се кротва  и е в границите на нормалното.

Не е нормално да товари на 100% в продължение на 1-2 дни. При мен забавянето продължи около 30 минути, след което си беше като с Windows 8 (ако не и по-бързо).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как е при Windows 10, но бих опитал да изключа Windows update, ако е включен

Да пусна едно сканиране с Malwarebytes (free version)

Като инсталирайте OS, имахте ли интернет на въпрoсната машина (включен LAN кабел)?

Защото, ми се случвало на по стара ОС, (Windows XP) да си влизат гадинки при инсталиране на ОС, с компютър с достъп до интернет (включен LAN кабел).

Осъзнавате ли, колко глупости сте написали само в един коментар?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре аз едно не мога да разбера, отворил таск мениджъра, и взел да изключва процеси, но не погледнал кой товари ЦПУ-то на 100%

Същото като в съседната тема, индивида пита мене на току-що инсталирана система, кое му товари проца на 100%

Докато не се научите да задавате коректни въпроси, ще получавате налудничави и смешни насоки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В таск меринджея натисни на CPU ,за да се сортират процесите които най-много мъчат процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ясно че съм затворил процесите които товарят най-много. Нещо да кажете за CPU USAGE? Проблема е повече от странен...нямах нет докато инсталирах.. Не е вирус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре аз едно не мога да разбера, отворил таск мениджъра, и взел да изключва процеси, но не погледнал кой товари ЦПУ-то на 100%

Същото като в съседната тема, индивида пита мене на току-що инсталирана система, кое му товари проца на 100%

Докато не се научите да задавате коректни въпроси, ще получавате налудничави и смешни насоки...

Пича, вероятно има сходен проблем с моя. Много сте ми интересни ей така като почнете да се заяждате. Това което товари моя е chrome.exe или microsoftedge. Какво мога да направя в този случай. Ако пусна нещо по тежко, като някоя игричка или video rendering, пак ще се товари. Не виждам изобщо това какво може да ти помогне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пича, вероятно има сходен проблем с моя. Много сте ми интересни ей така като почнете да се заяждате. Това което товари моя е chrome.exe или microsoftedge. Какво мога да направя в този случай. Ако пусна нещо по тежко, като някоя игричка или video rendering, пак ще се товари. Не виждам изобщо това какво може да ти помогне

Може да разкараш джам 10. Да не би някой от форума, да ти опря пистолет на главата да го инсталираш? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде научете се да отговаряте конкретно  на зададените въпроси  най после. Питал е човека за Windows 10   и  ако знаете  кажете  какво може да е  а не да  му давате наклон  какво да си инсталира. 

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде научете се да отговаряте конкретно  на зададените въпроси  най после. Питал е човека за Windows 10   и  ако знаете  кажете  какво може да е  а не да  му давате наклон  какво да си инсталира. 

Не е нормално да товари на 100% в продължение на 1-2 дни. При мен забавянето продължи около 30 минути, след което си беше като с Windows 8 (ако не и по-бързо).

Алка, според тебе всичко е по реда си. Обаче Макс казва обратното. Сравнете се (кой с кво желязо е и вид ОС е) и помагайте тогава (ако трябва).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

Незнам колко лошо съм обеснил проблема.

Знам само, че видях хора които мислят в грешна посока.

Една снимка може би ще изясни нещата...

24whlp2.png

Някой да има конструктивна идея???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като чета за тоя проблем и като гледам снимките  ми мирише на Windows Shell Experience Host . Лапа много процесор и рам памет тоя процес. Я сложи цветовете на темата да са статични  и да не се сменят според тапета да видим дали ше има ефект. Тоя проблем  се влачи от Виста насам  при някой хора.

This Simple Windows 10 Tweak Could Reduce RAM And ... Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъв, егаси нещицата които си си набутал. Някой яко цоца от теб, докато рънваш програми, с които мислиш че си помагаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам какво да правя. Нямам процес който да натовари i5 на 100. Има някакъв бъг или настройка в този windows 10. Не е логично в CPU USAGE да имам процента в милиони... Почти нищо не съм слагал на компа...НИЩО нестандартно не съм на утвал...първото което си помислих е, че драйвера на процесора ми не е добре...но изглежда нормално. С windows 8.1 нямах такъв проблем. Май ще пробвам да преинсталирам пак..знаете ли от къде да си взема оригинално iso?...като изключим магазина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обнових биоса и се оправи! 

Благодаря за усилията...поне видях, че няма друго логично обяснение. :)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обнових биоса и се оправи! 

Благодаря за усилията...поне видях, че няма друго логично обяснение. :)

Поздрави!

Това бе първото, което направих и аз след инсталация на Win10. Биос обаче не съм обновявал защото е последния бета, а драйверите на чипсета. Обнових и фърмуера на клавиатурата, както и сложих последния наличен софтуер. Наложи се да забраня една апликация от същия този софтуер, защото  товареше процесора. Проблемът е, че все още няма драйвери за клавиатурата, поддържащи Win 10. От там и продължаващи проблеми с тая клавиатура. преди малко пък при опит да разгледам explorer  с много снимки в една папка, над 1000, се стартира някакъв процес, explorer увисна заради това, че не можеше да зареди миниатюрите, изчезнаха дори хард дисковете...докато не го убия и рестартирам. Само че пак тоя процес товареше, миниатюрите не се зареждаха, та убих и процеса. Сега си работи нормално, но явно няма да е за дълго. Твърде нестабилен ми се струва тоя Windows  все още, което може да се дължи и на липсата на подходящи драйвери за хардуера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...