Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търся програма, която да сменя IP адреси

Препоръчан отговор

имам интернет от три доставчика но всеки път сменям IP-то на ръка sad.gif

защото IPETbasic не ми работи.

моля за помощ :wors:

Писането с главни букви се приема за крещене/викане. Ограничавай го! :)

By ostavime

Редактирано от ostavime (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше май един сайт, който изплняваше същата функция, но не се сещам как беше sad.gif

Редактирано от lpa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имаше май един сайт, който изплняваше същата функция, но не се сещам как беше sad.gif

Да не би да е http://anonymouse.org/ ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам, човека се интересува как да му се сменят настройките в internet connection-а в зависимост от това на кой доставчик нета ползва.

Аз също търся такава програма, щото ми е писнало с лаптопа като се местя от единия офис в другия и у нас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега не се бях разтърсвал за такава програма, но като се поразрових намерих това www.jitbit.com и това www.netsetman.com, второто от които е безплатно. Естествено има и още, но тези двете ми допаднаха най-много. Това на JitBit е доста по-добро защото позволява да се сменя и STMP сървара на e-mail клиентите, но е платено. Ако някой може да помогне ще съм му много благодарен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Досега не се бях разтърсвал за такава програма, но като се поразрових намерих това............. и това www.netsetman.com, второто от които е безплатно. Естествено има и още, но тези двете ми допаднаха най-много.

Аз използвам netsetman,много добра програма.И аз съм с notebook и съм много доволен от нея.Сваляй и действей.Много е лесна за работа cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един от начините да превключвате между няколко мрежови настройки е да изпозлвате командата на Windows NETSH. Може да видите параметрите на командата, като отворите от Start->Run и напишете cmd и бутон Enter. В прозореца който ще се отвори напишете netsh /? и пак бутон Enter. Ще се изведат опциите на командата и подкомандите и.

За да промените мрежовите настройки, командата netsh се използва в така наречинте batch файлове (файлове за пакетна обработка).

Отворете Network Connections от Control Panel. Обикновено Windows дава на мрежовата карта име Local Area Connection.

Изберете мрежовата връзка, която искате да променяте, щракнете с десния бутон и изберете Properties.

Щракнете два пъти върху Internet Protocol (TCP/IP).

Сега отворете текстовия си редактор и създайте нов batch файл, с име например Connection_settings_1.bat или каквото най-лесно ще запомните и свържете с тази мрежова връзка. Въведете следните редове :

netsh interface ip set address name="Local Area Connection" source=static addr=111.222.333.444 mask=255.255.255.255

netsh interface ip set address name="Local Area Connection" gateway=555.666.777.888 gwmetric=0

netsh interface ip set dns name="Local Area Connection" source=static addr=999.111.222.333  

netsh interface ip add dns name = "Local Area Connection" addr = 444.555.666.777
Разбира се, че трябва да въведете реалните IP адрес, subnet mask, gateway и DNS сървър съгласно вашите настройки. Предполагаме, че имате втора различна мрежова връзка,например с DHCP. Тогава създайте друг файл и го именувайте с различно име. Въведете :
netsh interface ip set address name="Local Area Connection" dhcp

netsh interface ip set dns name="Local Area Connection" dhcp
Запишете файла. Ако имате нужда от WINS трябва да въведете
netsh interface ip set wins name="Local Area Connection" source=static addr=444.555.666.777

За да тествате batch файла го щракнете двукратно с мишката. Ще се отвори прозорец, в който файла се изпълнява ред по ред. Това ще отнеме известно време.

След като процеса приключи прозореца ще се затвори. Може да проверите дали наистина настройките са променени, като отворите Start->Run напишете cmd и Enter. Сега напишете ipconfig и Enter.

Има и програмки, които правят същото, но може да го направите и без използването им.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Положи труд да напишеш в търсачката на сайта "IP" и прегледай резултатите. Напълно е възможно това да ти помогне...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване