Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Моля да ми препоръчате качествен и не излишно скъп бойлер на цена около 250лв. обем 80-100л. 

Последно 2010 правих основен ремонт на банята ,тогава взех 80л ,3000w "Дипломат" ,който се оказа колхозна сглобка ,и поради луфт бе прегорял проводника към нагревателя ,който бе стопил и други неща по термостата и така нататък. След това водата започваше да кипи преди релето да изключи ,да капе от клапана вода заради високото налягане ,макар да бе нагласен на може би 70-80%. Поради високото налягане ,някъде в горната част на водосъдържателят (железен - емайлиран) се е спукал и започна да тече. Разбира се има възможност да е некачествено емайлиран и корозирал ,но първия вариант ми се струва по-вероятен. 
По същото време ,когато аз правих ремонт на банята ,мой съсед също прави и взе "Теси" ,който до днес не е мръднал ,а вероятно се експлоатира повече ,защото те са 3 членно семейство ,а нашият се ползва само от двама ,съответно експлоатацията е по-малка ,за същия период от време. 

Та за сега вариантите за мен са два ,"Теси билайт" 80-100л 2000+ или Аристон 80л 1800w ,което всъщност ми се струва доста по-надежден бренд. 

Гледам и някакви "термо макс" имате ли впечатления от тях? И какво значение има дали бойлерът е със серпентина или без? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Серпентина-водонатревателна система предназначена за свързване към централна или друг вид отоплителна инсталация със затворен цикъл на отопление. Т. е.този вид бойлери могат да се свързват със соларни системи или камини на твърдо гориво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси неръждаем. Всичко друго по него се сменя.

Баща ми преди 6-7г взе неръждаем за у тях и стоя 1 месец без бойлер още в самото начало ,заради проблем. Иронията е там ,че и неговия почна да тече по същото време и сега имаме еднакъв проблем. Само дето на времето даде 460лв за тоя бойлер ,а аз за дипломата ,до колкото си спомням 180. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-читавата марка бойлери на БГ пазара е "Елдом".

"Аристон" беше марка едно време. сега се правят в Русия, специално за изостаналите държави като нашата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 9 години имам Елдом 80л./3kW  с неръждаем казан.Тогава го купих за 270 или 280 лв. Включен е 24/7 защото постоянно се ползва топла вода.Сменял съм ключ (изгоря),нагревател и терморегулатор(профилактично,когато го чистих от котлен камък) и пластмасовата тръба за топлата вода(одялах края на 1/2' PP понеже не намерих оригинална).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-читавата марка бойлери на БГ пазара е "Елдом".

"Аристон" беше марка едно време. сега се правят в Русия, специално за изостаналите държави като нашата.

Че на тоя дипломат отдолу дето е табелката с характеристики пише "Елдом инвест ООД - Варна" и честно казало ел. компонентите на "Елдом" ми се струват остарели и неадекватни в продукта ,който имам аз. Както казах заради некачествена сглобка на ел компонентите възникнаха първите проблеми. 

Колкото до "Аристон" имам отлични впечатления от перална и хладилник на този бренд. Пък това ,че евентуално се произвеждат в Русия е само плюс ,защото на времето всичко руско (съветско) бе дуракоустойчиво и държеше по 30г. + Още си пазя в мазето хладилник "Мраз" ,който си работи все още. 

От 9 години имам Елдом 80л./3kW  с неръждаем казан.Тогава го купих за 270 или 280 лв. Включен е 24/7 защото постоянно се ползва топла вода.Сменял съм ключ (изгоря),нагревател и терморегулатор(профилактично,когато го чистих от котлен камък) и пластмасовата тръба за топлата вода(одялах края на 1/2' PP понеже не намерих оригинална).

Точно слабите ел. компоненти и повишеното налягане в бойлера са основна причина за появяване на теч. Препоръчаха ми неръждаеми бойлери "Светлю Шишков" ,дават 10г. гаранция на водосъдържателят ,но на ел. компонентите ,които най-вероятно са "Елдом" им дават само 1г. ,а цената на подобен бойлер е от 380 нагоре. 

Вижте обаче какво пише за бойлерите "Аристон": 

GavlGfB.png

Забелязвам ,че водосъдържателят е с "титаниево покритие" и че е тестван на 16 бара докато "Теси" ,"Дипломат" ,"Елдом" и други български едва на 8. Също така "Аристон" от 80л са с около 15кг по-тежки ,от българските им събратя в същия клас ,което ме навежда на мисълта ,че диаметъра на водосъдържателят е значително по-голям. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте обаче какво пише за бойлерите "Аристон": 

Питах преди време един приятел, продавач в магазин за техника: А бе, защо продаваш такива боклуци?"  Той ми отговори: "Така е, като си избират хората по това, което четат в Интернет ... "

Успех с покупката :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със същия бойлер, или по-скоро с някоя от модификациите му съм. От 15 години. Цената в магазините беше подобна, но аз си го взех направо от склад търговската борса в Пазарджик за 168лв. От което става видно как търгашите си слагат, без да мигат над 50% надценка само да го прекарат на няколко километра, колкото са между склада и магазина. Гаранцията ми както се сещате е от Елдом и няма значение от къде съм го купил. Ако си мислите, че магазина е реално отсрешната страна на гаранционната поддръжка, значи се лъжете доста, поне доколкото става въпрос за определени видове стоки. Та въпросният бойлер не е мръднал, с изключение на започнала преди около 2-3 години лека корозия на външният корпус, който не е от неръждавейка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато си купих бойлера избрах с неръждаем водосъдържател, защото тогава поцинкованите бяха със съмнително качество(стария се проби след 31-32 години употреба !) а емайлираните вървят със задължителната анодна защита.Когато го монтирах притегнах всички клеми и след това не съм имал проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отзивите! Спрях се на това: http://ariston-bg.com/products/elb/proeco

Дано "Аристон" за пореден път ме изненадат приятно. Това обаче само времето ще покаже. 

Ще се радвам да прочета още различни отзиви ,защото не се знае знае ли се. В днешно време се продават такива боклуци ,че човек не може да се довери на даден бренд. Колебаех се и за "Теси" ,които са българска ,вероятно колхозна сглобка ,като разните дипломати термо максове и подобни боклуци ,но реално са към италианския бренд "Делонги" ,обаче доста противоречиви отзиви получих за тях и в положителна и в отрицателна страна. 
В крайна сметка гласувах за пореден път доверие на "Аристон" ,дано цената оправдае качеството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да купите ще се развали още първата година и ще има нерви та взимайте най-евтиното.

Имал съм всичките прехвалени бойлери включително Велис серията на Аристон и няма такова нещо като читав бойлер.

Платката ако е с електроника - сонда също ще са първите неща и ще чакате поне седмица без бойлер 

а като протече след три години ще трябва да го карате за подмяна. Ако видите гаранц. карта на моя ще се уплашите.

За това се взима най-евтиното та да не ви е яд а и учудващо не се чака за части и повредите се оправят експресно.

пс. Имаше някви май немски и свръх-скъпи тях ги отбягвайте още повече.

Единствено от тях не съм купувал след като разбрах че гаранционното им обслужване е още по-голяма мъка. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да купите ще се развали още първата година и ще има нерви та взимайте най-евтиното.

Имал съм всичките прехвалени бойлери включително Велис серията на Аристон и няма такова нещо като читав бойлер.

Платката ако е с електроника - сонда също ще са първите неща и ще чакате поне седмица без бойлер 

а като протече след три години ще трябва да го карате за подмяна.

Дано извадя късмет ,като господата по-горе с 9 и 30г. експлоатация. На "Аристон" им дават 5г. гаранция ,така че само се надявам да не го пращам за ремонти и да издържи поне 10-тина г. То е ясно ,че вечни уреди няма ,ама не е работа за няма и 5г да се повреди веднъж и на края да се съсипе тотално. Писнало ми е с некачествени боклуци да се занимавам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и моя е в гаранция и ми е ясно че няма нищо вечно но когато нещо се разваля за няма и година за мен не е качествено.

Това че не плащам ремонта слабо ме успокоява предвид колко време оставяш без топла вода понеже частите трябвало да се поръчват.

А протече ли ти дават телефона на някой братчет понеже те не извършвали такава услуга и трябвало сам да го занесеш.

пс. Другият път най-евтиното Теси и като ми писне нов вместо да купувам един на парите на два и да си тровя нервите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и моя е в гаранция и ми е ясно че няма нищо вечно но когато нещо се разваля за няма и година за мен не е качествено.

Това че не плащам ремонта слабо ме успокоява предвид колко време оставяш без топла вода понеже частите трябвало да се поръчват.

А протече ли ти дават телефона на някой братчет понеже те не извършвали такава услуга и трябвало сам да го занесеш.

пс. Другият път най-евтиното Теси и като ми писне нов вместо да купувам един на парите на два и да си тровя нервите.

Много съм съгласен за некадърниците изпълняващи гаранцията особено тези на "Елдом" със стария ми бойлер.  Заради некачествена сглобка - луфт при проводника за нагревателя беше станало страшно ,включително за датчика на термо регулатора. Даже бе стопен и полимерния предпазен капак. Дойдоха баш в края на гаранцията да го видят ,сложиха една смешна клема ,с която съединиха проводникът с буквално ронеща се изолация и до там. В резултата релето не изключваше при критични температури ,водата в бойлера вреше ,а регулатора бе настроен на няма и 70% ,в следствие на високото налягане от високите температури си спука и водосъдържателят. 

Работата е там ,че дори те е безопасно най-малко да вземете подобен некачествен продукт ,на всичкото отгоре морално остарял и не дай си боже колхозниците изпълняващи гаранция го пипнат ,нищо хубаво не ви очаква! 

П.С. Елдом ,не позорете българската продукция ,като изнасяте остарели и некадърно събрани продукти ,а пуснете нещо ново на поточната линия ,и се замислете върху контрол на качеството ,на сглобката ,на продуктите. 

Възрастните дами ,които сглобяват бойлери за смешни заплати на дали могат и се стремят да направят нещо качествено. 

Вдигнете им заплатиците на тия хора ,за да се хване да работи при вас кадърен персонал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес разглобих стария бойлер и останах потресен от видяното. Направих няколко снимки да покажа и на вас какво се случва в един бойлер след 5г експлоатация. 

Снимка №1 - Ел компонентите измити на първо око. 
brtmhZg.jpg

Снимка №2 Да погледнем позицията на водосъдържателтя от по-близо:

bNI3Odj.jpg

Снимка №3 да погледнем ,какво се крие във самия водосъдържател след 5г експлоатация:

q36XwAB.jpg

Снимка №4 Шупли в емайловото покритие са типичен производствен дефект и главна причина за корозия и протичане на водосъдържателят:

7DgNoL9.jpg 
Имах желание да заснема трагедията в самия водосъдържател ,но е тъмно и не се получи. Просто на огромни места емайлът просто отсъства. Въпросната мръсотия по-горе е всъщност ръжда и сринат емаил.

Що се отнася до прецизността на сглобка ,сами може да видите ,става дума за колосално немърлива сглобка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е до късмет, бойлер, телевизор,хладилник, москвич, жена се вземат на късмет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес се купува с най дългата гаранция  :) на село ми е варненски от онова лошото време 89 г - работи всяка нощ от както е купен . Във града си купих най евтиния НЕО през 2009 г - работи и до днес  ;)

Деба това железо , какво толкова сте го избирали  :)

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да не го избираш,  като знам какви 80 литрови бомби има - като гръмнат отнасят половината етаж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

коИ ? който се е правил на майстор ...при три защити - айде мани

ПП. аз съм купил най евтиния/лошия   :) що не гръмна за 6 години . Който го е жал за 20 лева за техник  - после президва стени .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

коИ ? който се е правил на майстор ...при три защити - айде мани

ПП. аз съм купил най евтиния/лошия   :) що не гръмна за 6 години . Който го е жал за 20 лева за техник  - после президва стени .

Всичко се случва. Често съобщават по новините за подобни неща и реално е страшно опасно. Вие видяхте мръсотията по-горе ,възможно е и клапана да се запуши ,при 16 бара би трябвало да се деформира елипсовидния капак ,на който е монтиран нагреватели и така нататък ,но никога няма гаранция. 

И какво може да направи един човек ,освен да сглупи и да отстрани клапана? Да хваща да заварява капачето на нагревателя ли? Дълбоко се съмнявам ,че някой ще го направи. Това си е уред под налягане и винаги си има риск. На чукаме на дърво ,да не се получават подобни аварии. 

Колкото до "майсторите" ,не мерси! Аз мога да си го поправя много по-прецизно ,защото знам че го правя за мен ,а не да претупам ,колкото да ми мине деня.

Както споменах по-горе ,въпросните майстори на "Елдом" отговарящи за гаранцията на уреда оставиха нагорялата фаза за нагревателя с ронеща се изолация и леко стопения и явно не работещ изправно термостат ,заради който водата вътре вреше при термостат на 70%. Той при 100% на би трябвало да качи повече от 80 градуса. В България пълно с такива "компетентни майстори" дето на две магарета плява не могат да разделят. 

Ми не дай си боже тоя проводник с наронена изолация и то ФАЗА допре корпуса ,нали се сещате ,като се докосне с влажни ръце в банята какво ще се случи? Все пак къщата е строена преди много години и не разполага със заземяване за жалост ,а да се върже нулата ,като земя е огромна глупост. 

Това с нулата го правят обичайно ,да се предотврати протичане на ток по корпуса ,и при евентуално допиране на фазата ,да окъси и бушона да изключи ,но въпреки това и бушоните не са гаранция и може да стане пожар. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да не го избираш,  като знам какви 80 литрови бомби има - като гръмнат отнасят половината етаж.

бомби са някогашните бойлери правени по татово време не за друго а заради дебелата ламарина и якия фланец на дъното който мисля беше с 6 болта и гърмят заради повредени предпазни "системи" като термостат, предпазен клапан др. след дългогодишна употреба и необслужването им.

Нещо колкото е по-просто толкова е по-лесно за употреба а и е по здраво.

Редактирано от georgi6 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бомби са някогашните бойлери правени по татово време не за друго а заради дебелата ламарина и якия фланец на дъното който мисля беше с 6 болта и гърмят заради повредени предпазни "системи" като термостат, предпазен клапан др. след дългогодишна употреба и необслужването им.

Нещо колкото е по-просто толкова е по-лесно за употреба а и е по здраво.

Простото е по-надеждно ,но качеството на самите материали е не по-малко важно. Дебелината на водосъдържателите и на сегашните бойлери е достатъчна да събори стена ,имайки в предвид че за да гръмне минава над 16 бара налягане. 

Да повечето днес се произвеждат със елипсовиден капак 1 болт и планка ,но по-скоро от гледна точка на това ,че е по-евтино в производство. Но определено при тях вероятността да протече от там е по-голяма. Тези с 5 болта притягат по-плътно. И днес произвеждат много бойлери по този начин. 

Друга разлика с бойлерите от татово време е ,че те бяха пълни със стъклен памук ,а съвременните са с полиуретанова пяна. Проводниците към нагревателя бяха от застъпващи се керамични пръстени ,които практически са отличен изолатор и не се напукват и оронват от високата температура ,както при съвременните. 

ex0KCUb.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Простото е по-надеждно ,но качеството на самите материали е не по-малко важно. Дебелината на водосъдържателите и на сегашните бойлери е достатъчна да събори стена ,имайки в предвид че за да гръмне минава над 16 бара налягане. 

Да повечето днес се произвеждат със елипсовиден капак 1 болт и планка ,но по-скоро от гледна точка на това ,че е по-евтино в производство. Но определено при тях вероятността да протече от там е по-голяма. Тези с 5 болта притягат по-плътно. И днес произвеждат много бойлери по този начин. 

Друга разлика с бойлерите от татово време е ,че те бяха пълни със стъклен памук ,а съвременните са с полиуретанова пяна. Проводниците към нагревателя бяха от застъпващи се керамични пръстени ,които практически са отличен изолатор и не се напукват и оронват от високата температура ,както при съвременните. 

ex0KCUb.png

Писал си едни глупости, тези последни тези две снимки със знака z, какво обозначават, керамични пръстени се използваха и на Правец да не окъсява при високи температури.Ако можеш обесни , какво е баар ,понеже сме неграмотни и сме учили само БГ граматика,ако можеш обесни , какво е влиянето  на стъклената вата или на пяната при взрив.И знай ние сме неграмотнии.

Редактирано от balki65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писал си едни глупости, тези последни тези две снимки със знака z, какво обозначават, керамични пръстени се използваха и на Правец да не окъсява при високи температури.Ако можеш обесни , какво е баар ,понеже сме неграмотни и сме учили само БГ граматика,ако можеш обесни , какво е влиянето  на стъклената вата или на пяната при взрив.И знай ние сме неграмотнии.

Ха ха може и неграмотни да има ,знае ли човек. . . .

Добре ,ще ти обЕсна ,какво е "бар" ,викат му още "кръчма" или заведението ,от което явно скоро се прибираш. 

Разликата при експлозия при бойлер с пяна и при такъв със стъклена вата ,е че след този със стъклената вата ще те сърби кожата. 

Надявам се вече се чувстваш просветен! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от leonsanchesss
      Добър вечер колеги, реших да си купувам лаптоп та исках да се допитам до вас. Лаптопът ще се използва основно за учебни цели и  любителска видеообработка. Бюджетът е около 1200лв. (+/- 100). Други изисквания са да има IPS - матрица и матов дисплей тъй като ще се прекарва доста време пред него. Като размери на екран се чудя между 14" и 15,6 инча. За сега съм се спрял на следните модели: 
      1.Lenovo IdeaPad S540-15IWL - 81NE00B6BM
      2.Lenovo IdeaPad S540-14API - 81NH00A7BM
      3.Lenovo IdeaPad 330s-14IKB - 81F400BCBM_8GB
      4.Лаптоп Lenovo ThinkBook 15-IIL - 20SM003SBM/2_16GB

• от nix55
      Здравейте, решил съм да осъвременя един компютър и ми трябва само кутия.
      Спрял съм се на тези - Zalman Case ATX - ZM-S3 или Deepcool Matrexx 30. Да знам има разлика в цената, но държа да има добър кабелен мениджмънт.
      Кажете мнението си за двете, ако някой ги има ще се радвам да прочета и вашето.
      Благодаря!
    • от Светлин Танев
      Здравейте приятели,
      Някой може ли да препоръча подходяща техника за запис на цигулка в домашни условия. Виждах сетове с два микрофона (за стерео предполагам) после пулт, видеото отделно с читав фотоапарат.
      Въобще идеи за подходящ сет? Идеята е запис на клипове с добър звук на цигуларка, които да се качват в youtube, задължително е доброто качество на зука, по възможност най-близко до истината,
      много благодаря предварително на всички споделили.

P.S. Попаднах на това: Zoom Q8
      Твърдеше се, че е добро решение, ако някой е запознат ...
      https://photocafe.bg/zoom-q8/
    • от bellerephon
      Здравейте,
      Възнамерявам да купувам нов телевизор и ми е нужна помощ от по-запознати в тази област от мен.
      Бюджетът ми е 1600-1700 лв, трябва да е 55 инчов, няма нужда да е curve и 3D. Ще гледам основно филми (през Plex) със свързано домашно кино към него (Sony 5.1), затова и звука му не е акцент за избора. Ще вържа и ps4 към телевизора, но не го взимам основно заради него.
      За момента съм се спрял на:
      Sony Bravia KD-55XG8596
      Samsung QE55Q60T
      SAMSUNG QE-55Q67R
      Гледах на живо първия и третия - цветове на Самсунга естествено са доста по-наситени, но черния цвят на Сонито (разбрах че има софтуерно затъмняване) е доста по-добро. Също плюс за Сонито е че поддържа Dolby Vision, докато Самсунга е с HDR10. Вторият телевизор е нов модел от тази година, би трябвало да е с по-изпипан QLED, може би.
      Моля дайте съвет кой от изброените си заслужава парите, има ли по-добро за този бюджет (примерно на LG) и софтуерите как са един спрямо друг - Tizen vs Android!
      Благодаря !
    • от Стоян Янакиев
      Предложете някакъф лаптоп до 1600 лева, ще се използва предимно за игри. 
  • Дарение

• Добави ново...