Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. на 19 години съм, момче което си пропиля живота от марихуана. започнах преди 4,5 години в началото пушех по 1 цигара на седмица, леко по леко започнах да увеличавам дозата, през ден се напушвах и ми правеше удоволствие. всичко беше супер докато не започнах да пуша всеки ден, с приятели събираме по 1,50 2ЛВ и си купуваме напушваме се караме мотори играем игри излизаме и.т.н.. всичко беше окей докато не започнах да усещам че всички хора ме гледат, че съм център на внимание и всяко живо същество се опитва да ми намекне нещо само с поглед и нищо друго, започнах да си внушавам че всички ме мразят :( , затворих се и не излизах почти никъде освен до магазина , приятелите ми ме викаха навън но аз не исках... всичко ме натоварваше дори и да утида до магазина ми се струва много трудно, изгубих напълно самочувствието си, което и преди нямах но все пак преудолявах  повечето неща.. изгубил съм всякакво желание за Живот :/ дори не правя нищо по въпроса да започна да се развивам някак. родителите ми постоянно ми повтарят, че трябва да си търся работа но аз не го правя имам някакво желание но ме е страх, и аз незнам от какво, всичко просто  ми се струва много трудно,когато не пуша съм намръщен :mad: , отговарям много бързо и късо, започвам да си мисля че развивам шизофрения :no-no: , а това ме смущава до дъно... дори повечето музика ме товари слушам постоянно едни и същи песни, имам чувството че хората ми намекват всичко само с присъствието си без да разговарят дори с мен,в последно време когато пуша дори не мога да правя нищо, дори започнах да избягвам общуването с хора . когато съм  напушен и пуша цигара аз усещам как пушека полепва по цялото ми тяло и ми затруднява дишането, как корема мели храната която ям,дори и кафето ми тежи по някога не мога да го изпия.... последното лошо нещо което ми се случи беше преди 1 седмица, след 2 силни цигари марихуана аз просто излязох от тази реалност и докато си седя с едни цигани започнаха да говорят на цигански, и бях сaм a те  3,4  стори ми се че ми направиха някаква био атака. която ми повлия много много зле, причуваха ми се звуци, привиждаха  ми се образи, звука от винтилатора на компютъра дори ме дразнеше,,щурците... направих си да ям и дори не ядох,имах и кафе не ми се пиeше нито пушеше просто исках да се оправя... оплаших се наистина и искам да спра това нещо! имам чувството че трябва да разговарям с психолог :) , но все пак и вашето мнение ще ми от полза. =)

Редактирано от zvstmrhna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По една на месец, не е вредно да пафкаш. Най-добре се обърни,към психолог,но и към нарко зависимите, имам приятел които за 2 години се излекува,но при него беше по-лошо постоянно беше с бело

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По една на месец, не е вредно да пафкаш. Най-добре се обърни,към психолог,но и към нарко зависимите, имам приятел които за 2 години се излекува,но при него беше по-лошо постоянно беше с бело

Кажи ми какви са ти приятелите за да ти кажа какъв си!

А аз от как разкарах всички де пият от обкръжението ми съм още по добре.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало, опитай се да преодолееш тази депресия сам, прояви воля, смени песните, които слушаш постоянно спри да пушиш трева, излизай с приятели които не пушат ;) Преди 3 години и аз си пафках трева, но просто в един момент осъзнах, че това това е абсолютно излишен разход и човек може да си направи кефа и без да е напушен или пиян, или под въздействието на психотропни вещества... Шизофренията си я избий от главата, но ако наистина горните съвети не ти помогнат и продължаваш с тази паника и изолиране от останалия свят, може и наистина да си започнал да развиваш параноидна шизофрения (от честата употреба на тревата). В този случай задължително посети психолог, който ще ти помогне повече от всеки един съфорумец тук ;) Успех!

Редактирано от Collins (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително ти трябва помощ и консултация със специалист. Може да се наложи да смениш среда, обкръжение, място. Може да се наложи и лечение. И най-важното е да спреш марихуаната. В началото ще бъде много трудно, но не го ли направиш сега наистина ще си пропилееш живота. Всичко зависи само и единствено от теб и от тези, които те подкрепят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом пише за тревата с главни букви, значи целта не е да си изтъкне проблемите, а да я рекламира, зарибявайки някои безмозъчни. А иначе, не пречи, да си е всичко което е изброил, вярно. За пропиляването на живота, за шизофренията и прочие. Сега някой ще се запита що реклама. Щото няма лоша реклама. Нещото привлича без значение от описанието, важното е за него да се говори и пише, колкото повече, толкова по-силно рекламата се набива в единствената мозъчна гънка на следващите, които ще станат наркомани(в това число и кампаниите на "държавата" да  просветлява стадото относно наркотиците и вредата от тях, се правят точно в полза на наркобароните, които я управляват тая държава в ролята на премиери, президенти и други или от извън политическата власт, които обрижват наркоканалите и техните разклонения за задоволяване на вътрешната консумация). То не че няма една камара хора, които да са все едно напушени и без да се дрогират, ама друго си е да почнат и тях да ги стрижат  дилърите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако проблема ти е истински отивай на психолог. А  после при учител по български. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи ми какви са ти приятелите за да ти кажа какъв си!

Това,какво общо има с темата на автора? Аз не съм путка,че да ги разкарам само,щот на некой си не му харесва с какви приятели излизам. Иначе менюто е голямо,но това не виждам да те интересува ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри да пушиш за 2 седмици и повече.Тялото ти трябва да се прочисти от нея.Много е важно през тия 2 седмици изобщо да не си дръпваш,защото ще преебеш всичко.Изчистваш се,започваш да се занимаваш с нови неща,и когато нямаш кво да прайш вместо да си вземеш мара,свърши нещо полезно.Тоя проблем го имат доста хора на тая възраст които пушат редовно.Няма нищо страшно и фатално :) Успех !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако мислиш, че марихуаната ти вреди физически на тялото спри да я пушиш и виж какво ще стане. Имах приятели, които пушеха всеки ден и много се влошиха на вид, но след като спряха се оправиха след време.

Щом пише за тревата с главни букви, значи целта не е да си изтъкне проблемите, а да я рекламира, зарибявайки някои безмозъчни. А иначе, не пречи, да си е всичко което е изброил, вярно. За пропиляването на живота, за шизофренията и прочие. Сега някой ще се запита що реклама. Щото няма лоша реклама. Нещото привлича без значение от описанието, важното е за него да се говори и пише, колкото повече, толкова по-силно рекламата се набива в единствената мозъчна гънка на следващите, които ще станат наркомани(в това число и кампаниите на "държавата" да  просветлява стадото относно наркотиците и вредата от тях, се правят точно в полза на наркобароните, които я управляват тая държава в ролята на премиери, президенти и други или от извън политическата власт, които обрижват наркоканалите и техните разклонения за задоволяване на вътрешната консумация). То не че няма една камара хора, които да са все едно напушени и без да се дрогират, ама друго си е да почнат и тях да ги стрижат  дилърите.

Няма как да знаем истинските намерения на автора. Според мен ако някой прочете неговия пост едва ли ще му хареса да пуши трева, за да има проблемите му.

Другото ми мнение е че не е яко да се пуши трева защото зависиш от нейния ефект, за да ти стане приятно докато можеш да го постигнеш без трева и без алкохол.

Редактирано от frozener (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значние. Важното е да бъде "просвещавано" стадото за наркотиците и това какви усещания предизвикват...Имаше една новина преди няколко дни...За дестка "полицейска академия" Водили децата на някакъв лагер и ги осведомявали за видовете наркотици, какво се получава когато се ползуват и как не трябвало да започват, как се откривали с куче, как се залавяли наркотрафикантите и прочие. Малки деца, които до тогава вероятно не са знаели нищо за наркотиците. Я си представи едно такова дете, което поради някакъв проблем се почувства некомфортно и поиска да направи нещо да си направи кефа. Дете, което вече е добре осведомено, било в училище, било от участие в нещо от рода на тази "полицеска академия" или от осведомителната кампания "против" наркотиците, която се въртеше по телевизиите в рекламните паузи преди време(а може и все още да продължава) за видовете наркотици и знае какво да употреби за целта. Знае и че са забранени, научили са го че може да стане зависимо, ама...децата нямат спирачки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво! Не, без сарказъм. Конформистите обикновено търпят всякакви от групата. Индивидуалистите си правят собствена група.

...за видовете наркотици и знае какво да употреби за целта. Знае и че са забранени, научили са го че може да стане зависимо, ама....

Алтернативата не е по-добра. Рано или късно ще научи, въпросът е от къде. Дали от дилърче, което иска да зарибява или от другаде, резултатът ще е налице. По-добре човек да бъде просветен, когато се сблъска нещо, а не невеж. Същото е при СПИН. По-добре да има култура, отколкото после да се страда в остатъка от жалкият живот.

имам чувството че трябва да разговарям с психолог , но все пак и вашето мнение ще ми от полза. =)

Ние психолози ли сме?

По една на месец, не е вредно да пафкаш.

И да ядеш олово от един път нищо няма да ти стане. Вредните ефекти на всичко поето не са отделни, а кумулативни.

И ще ме извиняваш, ама да тоя приятел с белото... Много безотговорна работа, съсипвал си живота.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. на 19 години съм, момче което си пропиля живота от марихуана. започнах преди 4,5 години в началото пушех по 1 цигара на седмица, леко по леко започнах да увеличавам дозата, през ден се напушвах и ми правеше удоволствие. всичко беше супер докато не започнах да пуша всеки ден, с приятели събираме по 1,50 2ЛВ и си купуваме напушваме се караме мотори играем игри излизаме и.т.н.. всичко беше окей докато не започнах да усещам че всички хора ме гледат, че съм център на внимание и всяко живо същество се опитва да ми намекне нещо само с поглед и нищо друго, започнах да си внушавам че всички ме мразят :( , затворих се и не излизах почти никъде освен до магазина , приятелите ми ме викаха навън но аз не исках... всичко ме натоварваше дори и да утида до магазина ми се струва много трудно, изгубих напълно самочувствието си, което и преди нямах но все пак преудолявах  повечето неща.. изгубил съм всякакво желание за Живот :/ дори не правя нищо по въпроса да започна да се развивам някак. родителите ми постоянно ми повтарят, че трябва да си търся работа но аз не го правя имам някакво желание но ме е страх, и аз незнам от какво, всичко просто  ми се струва много трудно,когато не пуша съм намръщен :mad: , отговарям много бързо и късо, започвам да си мисля че развивам шизофрения :no-no: , а това ме смущава до дъно... дори повечето музика ме товари слушам постоянно едни и същи песни, имам чувството че хората ми намекват всичко само с присъствието си без да разговарят дори с мен,в последно време когато пуша дори не мога да правя нищо, дори започнах да избягвам общуването с хора . когато съм  напушен и пуша цигара аз усещам как пушека полепва по цялото ми тяло и ми затруднява дишането, как корема мели храната която ям,дори и кафето ми тежи по някога не мога да го изпия.... последното лошо нещо което ми се случи беше преди 1 седмица, след 2 силни цигари марихуана аз просто излязох от тази реалност и докато си седя с едни цигани започнаха да говорят на цигански, и бях сaм a те  3,4  стори ми се че ми направиха някаква био атака. която ми повлия много много зле, причуваха ми се звуци, привиждаха  ми се образи, звука от винтилатора на компютъра дори ме дразнеше,,щурците... направих си да ям и дори не ядох,имах и кафе не ми се пиeше нито пушеше просто исках да се оправя... оплаших се наистина и искам да спра това нещо! имам чувството че трябва да разговарям с психолог :) , но все пак и вашето мнение ще ми от полза. =)

Горе долу разказваш моя живот. Аз спрях да излизам с хората, които пафкат и по цял ден не правят нищо съществено. Просто приех, че приятелите ми не са по-важни от здравето ми и не си заслужава да излизам с тях, ако това, което правим ще ме кара да се чувствам зле. За жалост употребата на марихуаната(в допълнение с малко други неща) ме направи малко асоциален и не излизам много. За сметка на това започнах да се самообразовам. Чета книги, гледам клипове за програмиране, записах се да уча в университет(за моя радост приемат с нисък успех). Скоро мисля да започна да си търся и работа и се надявам да започна да се социализирам.

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значние. Важното е да бъде "просвещавано" стадото за наркотиците и това какви усещания предизвикват...Имаше една новина преди няколко дни...За дестка "полицейска академия" Водили децата на някакъв лагер и ги осведомявали за видовете наркотици, какво се получава когато се ползуват и как не трябвало да започват, как се откривали с куче, как се залавяли наркотрафикантите и прочие. Малки деца, които до тогава вероятно не са знаели нищо за наркотиците. Я си представи едно такова дете, което поради някакъв проблем се почувства некомфортно и поиска да направи нещо да си направи кефа. Дете, което вече е добре осведомено, било в училище, било от участие в нещо от рода на тази "полицеска академия" или от осведомителната кампания "против" наркотиците, която се въртеше по телевизиите в рекламните паузи преди време(а може и все още да продължава) за видовете наркотици и знае какво да употреби за целта. Знае и че са забранени, научили са го че може да стане зависимо, ама...децата нямат спирачки.

Май се поувлече малко! На теб и трева не ти е необходима за да отпочнеш истории в стил Нероден Петко!

...

Юнак, според симптомите, които описваш... абе дълго е за обяснение, но най-вероятно купуваш друсана трева... Спри да козиш. Стискаш зъби, пиеш вода с лимон и си търсиш (и намираш) занимания, като специално следиш да ги свършваш докрай и без кръшкане. Намери си контакт с хора, на които можеш да говориш. Говори, обяснявай, показвай. Номера е да изкараш първите три дена. Нататък е лесно.

Дерзай!

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ще ме извиняваш, ама да тоя приятел с белото... Много безотговорна работа, съсипвал си живота.

Всеки има право, да прави с живота си каквото иска. Аз никога,няма да изоставя приятел в нужда, както те преди време бяха плътно, до мен и не ме оставиха в най-трудните моменти. Аз също никога,няма да ги оставя. Да може, да пудри нослето,но това мен не ме притеснява, за приятелите си човек убивам! Някой това не го разбират мислят,че приятелите са само приятели,но за мен са нещо повече! Повече да не говорим по тази тема,предлагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да те плаша, но по-добре спри да употребяваш подобни неща, защото може да развиеш някакво психично заболяване. Не съм психолог, но по това което описваш не ми прилича на шизофрения, а по-скоро на някаква депресия / психоза която си развил, и е възможно това което употребяваш да ти я е отключила. Доколкото съм запознат пристрастяване към канабис няма, но знае ли се... Я най-добре се консултирай с психолог или психотерапевт (не психиатър защото има разлика - психолога прави терапии с разговори, докато психиатъра предписва и медикаменти).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но най-вероятно купуваш друсана трева

Интересно, как толкова ги разбираш!? Да не си и ти консуматор? Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако проблема ти е истински отивай на психолог. А  после при учител по български. :D

знаех че ще има и саднати,щом  споделям проблема си социално значи има малко или много истина вътре =)  относно българския нямам кирилица в компютъра, преинсталирах го наскоро и не съм се занимавал написах поста  на латиница  в преводача и той го превежда с малко грешки очевидни са, ако това те дразни просто напусни пич.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе да те питам умнико какво общо има това, че не знаеш, че след препинателен знак следва интервал и изречение започва с главна буква с използването на преводач?! А това дали ще напускам или не си е изцяло моя работа, в този форум имаш права точно колкото мен. Не навлизай в ролята на екипа. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, как толкова ги разбираш!? Да не си и ти консуматор?

Не е ннужно да си консуматор, за да знаеш нещо за тревата. Имах един съквартирант, който си отглеждаше трева и ми обясни, че тревата която се купува не е чиста и се пръска с някакви препарати и всъщност е доста канцерогенна заради тези препарати.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да те плаша, но по-добре спри да употребяваш подобни неща, защото може да развиеш някакво психично заболяване. Не съм психолог, но по това което описваш не ми прилича на шизофрения, а по-скоро на някаква депресия / психоза която си развил, и е възможно това което употребяваш да ти я е отключила. Доколкото съм запознат пристрастяване към канабис няма, но знае ли се... Я най-добре се консултирай с психолог или психотерапевт (не психиатър защото има разлика - психолога прави терапии с разговори, докато психиатъра предписва и медикаменти).

здравей, не се опитвам да зарибя когото и да е с този пост , написал съм го с големи букви за да се вижда от повече хора и да видят вредата от марихуаната и да ми дадат съвет, дали ще е лош или добър това за мен не е от значение, просто исках да споделя историята си.

Задължително ти трябва помощ и консултация със специалист. Може да се наложи да смениш среда, обкръжение, място. Може да се наложи и лечение. И най-важното е да спреш марихуаната. В началото ще бъде много трудно, но не го ли направиш сега наистина ще си пропилееш живота. Всичко зависи само и единствено от теб и от тези, които те подкрепят.

да сменя средата, това ще е най-доброто нещо което мога да направя :clown: ,тук абсолютно всички пушат и се друсат... и всичките ми проблеми и.н.т са ме карали да го правя, и ето ме сега не се чувствам част от този свят,  но започвам нов живот решил съм го.  :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно, но имай в предвид, че решението ти трябва да е твърдо и да не поглеждаш назад. Първите няколко месеца ще имаш чувството буквално, че се е "изсипал ада" върху теб. След това вече ще можеш да погледнеш нещата от друг ъгъл и да си направиш трезва равносметка.

Живота си е лично твой и от теб зависи как ще го изживееш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе да те питам умнико какво общо има това, че не знаеш, че след препинателен знак следва интервал и изречение започва с главна буква с използването на преводач?! А това дали ще напускам или не си е изцяло моя работа, в този форум имаш права точно колкото мен. Не навлизай в ролята на екипа. :)

господин професоре :D , слабо ме интересува мнението ти за това как пиша АЗ, ти в каква роля навлизаш в момента? много образован? :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега какво първо претендираше, че клавиатурата и преводача са виновни, сега просто като типичния идиот се опитваш да замажеш положението, като изкарваш мен виновен, че ти си неграмотен. То такива са български деца... неграмотни накроманчета, които пишат по форумите и очакват някой да им каже "направи това и ще се оправиш". От тревата може да се откажеш дори с помощ от някой от форума (много трудно, но не и невъзможно), но никой не може да дойде от форума и да ти налее мозък в главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги ще напомня за правило:

2.9 Не е желателно публикуването на коментари, в които се критикуват други потребители за неспазване на правилата, както и за техния правопис. За тази цел ползвайте бутона "Докладвай", намиращ се под всеки един пост. Използвайте тази функция САМО, за да докладвате за съдържанието на дадено съобщение, което според Вас трябва да бъде модерирано, а не като средство за комуникация с модератор с други цели. Постове, излизащи извън рамките на изискването, ще бъдат трити или редактирани.

Моля да се придържате към темата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.