Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, пичове ! :) Смятам да си купувам нова Компютърна Конфигурация! Това, което бих искал да Ви помоля е:

-Да ми дадете мнение за конфигурацията, която съм си изготвил сам. ( http://nikem-bg.net/cart/51334p1r51946p1r1000587p2r46943p1r1007847p1r52301p1r1001993p1rf.html/ http://nikem-bg.net/cart/51334p1r51946p1r1000587p2r46943p1r52301p1r1001993p1rf.html , като втората е без SSD )

-Да ми дадете мнение за сайтове.(, няколко на брой, които са надеждни и от които бих могъл да си поръчам самата

Компютърна Конфигурация)

Надявам се да ми дадете обстойно мнение, спрямо което бързичко да се ориентирам и да си закупя новата Компютърна Конфигурация ! :D

Благодаря предварително ! Пожелавам Ви лек ден! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази 750Ti доста оскъпена ми се струва. Ако сега няма да се овърклоква може да се кара с боксовия охладител, иначе ще трябва да се замени с по-хубав. Твърдия диск може да се смени с другия който е с 3 години гаранция, както и паметта да е 2x4 GB за dual channel. Може да се мине и с по-евтино захранване. Кутия имате ли или просто е изпусната ?

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво се взема конфигурацията понеже е малко "не балансирана" за игри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази 750Ti доста оскъпена ми се струва. Ако сега няма да се овърклоква може да се кара с боксовия охладител, иначе ще трябва да се замени с по-хубав. Твърдия диск може да се смени с другия който е с 3 години гаранция, както и паметта да е 2x4 GB за dual channel. Може да се мине и с по-евтино захранване.

Мерси! ;) Може ли да ми препоръчаш сайт от където да си поръчам компонентите!? Искам да попитам, също така, с какъв FPS ще подкарвам игри, като Minecraft, League of Legends, GRID 1/2/3...!? ;) Благодаря предварително! Давайте мнение и другите, които гледате темата! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно може да се вземе читаво 350-400W захранване ако ще се взима 750TI и да се спестят 70-80 лв.

Примерно това - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-CHIEFTEC-APS-400SB-400W-Bronze/description.html или http://nikem-bg.net/computer-components/EVGA-430W-80-PLUS-100-W1-0430-KR/description.html

Спокойно може да се спестят и още 100 лв. като се вземе това SSD - http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SSD-SX930-120G-SATA3-XPG/description.html

Паметта е желателно да е нископрофилна (да не е с високи радиатори).

Тази ще ти спести 127 лв. - http://nikem-bg.net/computer-components/2X8G-DDR3-1600-ADATA

Още 29 лв. спестени от дъно - http://nikem-bg.net/computer-components/GB-Z97P-D3---1150/description.html

пс. От друга страна е силно препоръчително да се вземе читав охладител за процесора та там налей едно 60-80 лв.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво се взема конфигурацията понеже е малко "не балансирана" за игри

Не мисля, че е небалансирана, гледах тестове! :) И все пак, да ми кажеш надежден сайт за части!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще ползваш компютъра? Ако ще клокваш ASRock Z97 Extreme4 e много по-добър избор за дъно - с повече фази е. Задължително трябва да вземеш aftermarket охладител, например  Noctua NH-U14S. Може да го закупиш и на по-късен етап, за да не оскъпяваш конфигурацията сега.

Избягвай паметите с гребени, понеже нищо не печелиш от тях и раелно не вършат никаква работа, а и може да има проблеми с поставянето на охлаждането. Ако искаш 2x8 препоръчвам G.SKILL 2x8 Ares 1600M C9 1.5 F3-1600C9D-16GAR. Може да минеш и с 2x4, зависи от целите.

За хард TOSHIBA DT01ACA100 или ST1000DM003. ССД-то е ОК, но за същите пари се взима 256GB.

Картата е бая скъпичка за производителността, която предлага и за същите пари се взима R9 270 или R9 280.

Захранването е лош избор за тия пари и в тоя бюджет се взимат поне 2-3 по-качествени захранвания от тоя Corsair. Кутия не си добавил...

Като цяло конфига е неб*лансиран. Кажи за какво ще ползваш компютъра, с колко пари разполагаш, какъв е монитора (ако имаш) и ще ти предложим оптимален вариант.

Надеждни сайтове - nikem, sky.bg, iskampc.com...

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да е прочел темата качествено!? :@

Отоговаряйте ТОЧНО! НЕ МИ ДАВАЙТЕ КОНФИГУРАЦИИИИИ!!!!!!!!!!!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията ще работи ако си вземеш кутия.

Смисъла на конфигурацията е че няма смисъл от нея.

Сайтове вече ти дадоха.

хубав ден!

1-boredom.png

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Около 350 лв. отгоре за тоя дето духа плащаш ето ти мнение. 

Видеокартата щом смяташ че ти върши работа добре но не само тя а и доста от останалите части са ненужна скъпи.

Магазина от които си ги избрал е единия вариант другия е Sky.bg.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя конфигурацията ще работи и без кутия, ама вече няколко човека ти казахме, че не е балансирана! Ти казваш, че е балансирана? За какво пускаш тема тогава? Взимай там каквито трици ще взимаш и си гледай тестовете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, прочетох я и твоята конфигурация Е ПЪЛНА ПРЕЦАКВАЦИЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На сила хубост не става като много знае и не иска да чуе да си бие главата.

Редактирано от Metinr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хади ,успокой се малко.Като си такъв спец,защо питаш тука за мнение.Картата ти е смотана за игри,защо ти е 16 рам на този етам от гейм развитието?Те 8 едвам пълнят,ти 16 ще хакаш.Но явно,ние не разбираме.

Налага се,във почти всяка тема да дискутираме тази 750 ti.Ако ще играеш игри,280-ката е хиляди пъти по-добре.

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да се качва много бюджета, може да се направи нещо с новите процесори и DDR4 памет. Например така:

Обща стойност - 898.72 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То бюджета на първата е 1 850 лв. та може и новия I7 + 16GB DDR4 с дъното което си избрал. 

Имам предвид ако твърдо е решил да взима 750TI. Може пък да му е за видеообработка и някоя игрица веднъж в годината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Radoslav Karacenov
      Здравейте! Предстой ми да си закупя нов телевизор и понеже не съм много наясно с технологиите на телевизорите,бих искал ако може да дадете мнение 🙂 .

За сега съм се спрял на три телевизора, Сони,Самсунг и ЛГ, ако може да кажете нещо и за операционните системи (смартфона ми е с Андроид,ако има значение).

Ето ги и моделите на който съм се спрял:
      https://www.technomarket.bg/televizor/sony-kd-49xf7596-baep-smart-uhd-led-tv-09165227
      https://www.technomarket.bg/televizor/samsung-ue-49nu7172-uxxn-uhd-smart-tv-09164650
      https://www.technomarket.bg/televizor/lg-49um7400-smart-uhd-led-tv-09174919

Приемам и други предложения ако има 🙂

• от Анита Х. Трифонова
      Атака на социалните служби от София  дошли в Плевен- на тема осиновяване пример дават с норвежци холандци американци защитават циганите и джендърството пазят си работните места и изпълняват поръки срещу българските деца и нация
    • от GHM
      Здравейте приятели!
      Тъй като не съм чак толкова запознат с компонентите, а искам да си сглобя една що-годе добра конфигурация за не чак толкова много пари, с която ще мога да се наслаждавам на игри като WoW, LoL, Dota 2 и някои по-нови на по-високи графични настройки. 
      Конкретния въпрос ми е, дали всички избрани компоненти от мен са съвместими?
      И ако има някои от тях които могат да бъдат заменени с по-добри. Имайки в предвид, че не желая да надхвърлям бюджета над 1400 лв. 
      Благодаря предварително! Прекачвам файл с снимка на всички избрани от мен компоненти. 

• от nedqlkow
      Здравейте,
      като следствие от предишната тема, която отворих, вероятно повечето хора, които пишат в този раздел са се запознали с нея, отварям тази. Искам да се ориентирам горе долу как стоят нещата, за да имам някаква представа как да процедирам в случай на пазаруване.
      Искам да се сдобия с компютърна конфигурация, включваща монитор, като таванът, който съм склонен да платя е 1200 лв. Както вероятно се подразбира, иска ми се въпросната конфигурация да може да подкарва съвременни заглавия, за да мога да се разтоварвам, когато хартиса някой друг час. Разбира се, с оглед на ниския бюджет не очаквам нищо впечатляващо, та моля, ако е възможно сумата, която съм споменал да не бъде дискутирана, а просто да се вместим в нейните рамки. Няколко неща, които смятам за важни:
      1. Не държа на нищо особено като характеристики относно монитора. До момента ползвам 17,3 инчов лаптоп и размерът му ми е идеален. Със сигурност не търся нещо, което да е по-голямо от телевизора ми :))
      2. Нямам навикът да държа няколко игри по едно и също време, респективно ползвам изключително малък % от мястото за съхранение на компютъра си. Обикновено тегля една игра, изигравам я, деинсталирам я и тогава тегля следващата. В момента от 1TB памет на лаптопа, който използвам, са заети не повече от 300 GB, в които влизат и Windows файловете и целия инсталиран software.
      Мисля, че това са двете неща, за които се сещам в момента.
    • от Анита Х. Трифонова
      Българийо, честита нова година 2017 - авторово поезия А.Х.Т.sekirata cekupama
  • Дарение

• Добави ново...