Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

kompa777

Проблем с преинсталация на хр

Препоръчан отговор

Здравеите опитвам да преинсталирам един компютьр стигам до пьрвият рестарт и до там,като преди месец правих инсталация без проблем.Сменин харда захранването и не даите някакьв сьвет,предварително Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

xp? Поддръжката му е спряна от една година и вече излезна windows 10 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако PC-то му не поддържа Win 10?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако PC-то му не поддържа Win 10?

Е щом една нова ос не поддържа очевидно е за нов комп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах и сьс друга записвачка пак същото,странното за мен е че след ресет преинсталацията продължава без проблем и така до края.По принцип нямам проблем с инсталация на друго хр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах и сьс друга записвачка пак същото,странното за мен е че след ресет преинсталацията продължава без проблем и така до края.По принцип нямам проблем с инсталация на друго хр.

значи това ХР не е читаво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пробвах и друго хр без успех,проблемът е че не иска да се рестартира въобще дори и след инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре напиши тука конфигурацията да я видиме.

Първо, какъв хард си взел, нов или втора ръка? Същото важи и за захравнането.

Второ, пробвай с другo копие на Windows.

Трето, отваряш кутията и гледаш за надути кондензатори по дъното, евентуално и по захраването /ако не е ново/. 

Четвърто, свали от някъде един Hiren's boot CD, има го даже тук в калдатата. Буутваш от него и пускаш тест на харда MHDD

После пускаш един тест на RAMa. Можеш и виртуалното ХР да пуснеш да видиш как ще зареди.

Пето последно, и не се шегувам, изключи захранващия кабел от контакта, го завърти на 180 градуса и пак го включи. Понякога разликата м/у 0-та и "земята" прави мазало. 

Като ги пробваш, пиши какво е станало. 

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво както е спрян от поддръжка? Хаха, няма да получава ъпдейти, няма да има антивирусна поддръжка, и никоя игра по нова от 2007 няма да тръгне

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво както е спрян от поддръжка? Хаха, няма да получава ъпдейти, няма да има антивирусна поддръжка, и никоя игра по нова от 2007 няма да тръгне

Това вече си е проблем на постващия, но Windows XP още си работи. Да не говорим, че в администрацията все още се ползва масово и Windows 7,8 все още не са навлезли.

Аз също имам настолна машина с XP SP3 и проблеми с вируси нямам. 

Иначе си прав, че новите неща няма да работят с XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ли не опитах дори и дъното няма надути кондензатори,но си спомням че преди имах подобен проблем но там имаше видимо надути кондензатори.След смяна всичко се оправи но тук ........пак ще проверя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ли не опитах дори и дъното няма надути кондензатори,но си спомням че преди имах подобен проблем но там имаше видимо надути кондензатори.След смяна всичко се оправи но тук ........пак ще проверя.

Кондензатор може и да не се е надул от към капачката и да е умрял. Може да се издуе от долу от към дъното. 

Опитахте ли с ресетване на биоса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет изключих захранването махнах батерията за 5 минути след това компа тръгва нормално и се рестартира само веднъж и до там.При опит да го рестартирап пак монитора се изкл. но компютъра продължава да работи,след като натисна ресет компа тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво от това, аз съм пък на 2000 дето му я спряха още по отдавна...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво от това, аз съм пък на 2000 дето му я спряха още по отдавна...

още има хора с Windows 2000? Уау

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет изключих захранването махнах батерията за 5 минути след това компа тръгва нормално и се рестартира само веднъж и до там.При опит да го рестартирап пак монитора се изкл. но компютъра продължава да работи,след като натисна ресет компа тръгва.

значи имаш проблем със надути кондензатори по дъното и/или захранването... мислил си че проблемът ще се реши с преинсталация, ама без ремонт няма да стане (в сервиза редовно ми носят такива компютри за преинсталация...) просто компа е като колата, има части които с времето стареят и трябва да се сменят... има кондензатори дето изсъхват и хич не се надуват или протичат... пък може и да му трябва хардуерна профилактика на компа, да не е спряла някоя перка?

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм за кондензаторити защото съм имал подобен проблем,на въпросното дъно има 3 подменени но явно и това не е достатачно не знам какво да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...