Премини към съдържанието
theking44

Проблем със звука след преинсталация

Препоръчан отговор

Преди 2 месеца си преинсталирах уина и от тогава нямам звука когато гледам някакъв филм от тогава търся решение но немога иначе като играя игри или гледам филм или слушам музика си има звук но като изтегля филм от какъвто и да е торент тракер няма звук няма значение с какво съм дали е WInap GOMplayer KMPlayer и т.н. без никакви си добавки или там каквото им казвате не съм им слагал 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи с какъв хардуер разполагаш, за да видим дали са инсталирани всички драйвери от сайта на производителя.

Ако не си знаеш хардуера инсталирай си програмата Speccy или AIDA. С тях може да си видиш марка и модел на хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....нямам звука когато гледам някакъв филм....като играя игри или гледам филм или слушам музика си има звук... 

Няма звук на филм,а има на игри или като гледаш филм!Плейърите с които възпроизвеждаш филмите от торентите,са виновни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма звук на филм,а има на игри или като гледаш филм!Плейърите с които възпроизвеждаш филмите от торентите,са виновни.

Смисъл като гледам филм никакъв звук като всичко е на макс и няма никакъв звуки иначе като играя игри слушам музика и гледам филм ОНЛАЙН имам звук ама като изтегля някъв филм от замунда или арена няма звук 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисъл като гледам филм никакъв звук като всичко е на макс и няма никакъв звуки иначе като играя игри слушам музика и гледам филм ОНЛАЙН имам звук ама като изтегля някъв филм от замунда или арена няма звук 

Видео плейъра,който използваш е виновен.Ако си с  KMPlayer,то последната им версия идва без аудио кодеци.Просто инсталирай предишната стабилна версия.Например версия 3.9.1.0.128 ,която със сигурност има звук,с изключение само на филми с кодек x265 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте дали достатъчно инфо, например, с какъв хардуер разполагате , каква е ОС и т.н.

След като сте инсталирали ОС, инсталирахте ли всички необходими драйвери?

Има ли питанки в Диспечера на устройствата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте дали достатъчно инфо, например, с какъв хардуер разполагате , каква е ОС и т.н.

След като сте инсталирали ОС, инсталирахте ли всички необходими драйвери?

Има ли питанки в Диспечера на устройствата?

Имам инсталиран windows 7 ultimate x86  и нямам никаква подкана за инсталиране на драйвери за каквото и да е било 

http://prikachi.com/images.php?images/238/8309238v.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/239/8309239t.jpgето и информацията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам инсталиран windows 7 ultimate x86  и нямам никаква подкана за инсталиране на драйвери за каквото и да е било 

http://prikachi.com/images.php?images/238/8309238v.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/239/8309239t.jpgето и информацията

То хубаво, но не разбрахме инсталирали ли сте каквито и да било драйвери на компютъра?

Защото ОС, си "инсталира" сами необходимите драйвери, ако не сте инсталирали.

И често пъти не работят коректно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво, но не разбрахме инсталирали ли сте каквито и да било драйвери на компютъра?

Защото ОС, си "инсталира" сами необходимите драйвери, ако не сте инсталирали.

И често пъти не работят коректно.

Ми не съм ги инсталирал никакви драйвери 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не съм ги инсталирал никакви драйвери 

Точно това е проблема.

Влизате в сайта на производителя  на дъното и сваляте драйверите (от графата Driver - в ляво):

Sound         197MB     Onboard ALC HD Sound Driver  os: All (include Windows 7 / 8 )     2014-3-19

Chipset         169M     Nvidia MCP61 Chipset Driver  os: Windows 7 64Bit     2009-8-5 - (първо инсталирате този, след това другите)

Ако е необходимо инсталирате и този:

Chipset         877K     Nvidia RaidDisk for Windows7 prinstall  os: Windows 732/ 64Bit     2009-8-5     Download Link

След което кажете точно каква е видео картата (производител и модел), защото AIDA показва няколко модела.

За да Ви дам линк към драйвер и за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това е проблема.

Влизате в сайта на производителя  на дъното и сваляте драйверите (от графата Driver - в ляво):

След което кажете точно каква е видео картата (производител и модел), защото AIDA показва няколко модела.

Видео картата ми е ATI Radeon X330/X550/X1050 series http://prikachi.com/images.php?images/346/8309346T.jpg

Точно това е проблема.

И ми дава проблеми при разерхивирането на тези файлове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата ми е ATI Radeon X330/X550/X1050 series http://prikachi.com/images.php?images/346/8309346T.jpg

Това са точно три модела видео карти X330; X550; X1050

Погледнете в AIDA срещу видео ускорител 9 в дясно менюто какво пише ( дали е разпознава точно).

Или ако пазите кутията и или помните каква е точно, може и да се отвори и кутията но малко по трудно ще се разбере каква е..

Ако картата не беше толкова стара щях да ви дам линк от тук да Ви е засече автоматично и да инсталира драйвера:

Automatically Detect and Install Your Driver
Download Now
И ми дава проблеми при разерхивирането на тези файлове

Какъв точно проблем. Направете един скрийншот да видим..

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са точно три модела видео карти X330; X550; X1050

Погледнете в AIDA срещу видео ускорител 9 в дясно менюто какво пише ( дали е разпознава точно).

Или ако пазите кутията и или помните каква е точно, може и да се отвори и кутията но малко по трудно ще се разбере каква е..

Ако картата не беше толкова стара щях да ви дам линк от тук да Ви е засече автоматично и да инсталира драйвера:

Automatically Detect and Install Your Driver
Download Now

Как да инсталирам това http://prikachi.com/images.php?images/365/8309365W.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да инсталирам това http://prikachi.com/images.php?images/365/8309365W.jpg

Това се инсталира или с дискета или ръчно през Диспечера на Устройствата,

Но ако това е следният драйвер: Chipset         877K     Nvidia RaidDisk for Windows7 prinstall  os: Windows 732/ 64Bit     2009-8-5     Download Link

Не, е необходимо неговото инсталиране  (за това писах по горе) ,освен ако имате хард дискове на RAID!

Другите два драйвера са важни - първо за чипсета и след това за звуковата карта.

След инсталирането им не забравяте да направите рестарт, ако Ви попита.

Редакция: Aко, узнаете точния модел на видео картата  сваляте драйвера от сайта производител.

Manually Select Your Driver

Като изберете от падащото меню Step 1: Desktop Graphics

Step 2: Radeon X series

Step 3: избирате точния модел (например ако картата е Radeon x600, избирате: Radeon X6xx Series)

След като сте свалили и инсталирали успешно всички драйвери, може да си свалите този плеър за филми. Daum Potplayer.

Препоръчвам го.

Сваляте и инсталирате 32bit версията. По време на инсталацията, ще ви попита дали да инсталира драйвери. Pазрешавате му да ги инсталира.

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.