Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

както подсказва името на темата се колебая между два лаптопа, основната разлика между които е процесорът и видео картата. 

1. http://www.plesio.bg/laptopi-c-69977907/asus-x550dp-xx090d-black-p-312245.html?orderSource=1

2. http://www.plesio.bg/laptopi-c-69977907/toshiba-satellite-l50-b-1dl-p-308508.html

Въпросът ми е коя комбинация ще е по-добра за игри, като нямам в предвид пасианси, въпреки ограничения бюджет... Според два популярни сайта за сравняване (все пак бенчмарковете в сайтовете са правени с различни компютри, така че все пак е относително) асусът е с по-добър Cpu , но пък с по-слаб Gpu и съответно тошибата е с по-слаб Cpu , но пък с по-добър Gpu. Тошибата ми се вижда логичният избор но не знам дали процесора ще позволи видеокартата да се разгърне изцяло.

Ето и линкове от въпросните сайтове:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-4005U-vs-AMD-A10-5750M

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R7-M260-vs-Radeon-HD-8670M

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божееееее как може да избираш лаптоп за игри бе човек ... за тези 700 лева бих ти купил много по добра конфигурация за игри махай тия лаптопи и двата не струват  вземай един настолен компютър и се кефи .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божееееее как може да избираш лаптоп за игри бе човек ... за тези 700 лева бих ти купил много по добра конфигурация за игри махай тия лаптопи и двата не струват  вземай един настолен компютър и се кефи .

Е на какво се чудиш колега. Виж какви реклами вървят по телевизията, особено от големите вериги магазини.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, да, да ... Ще може ли да отговорите по темата вместо да спамите все пак ... Знам че трябва да дам поне 1800 лв за читав лоптоп за игри, но ми трябва спешно лаптоп и в момента не мога да дам повече, тва е положението... Та ще може ли все пак да ми отгорите по темата, моля, стига толко спам =)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, да, да ... Ще може ли да отговорите по темата вместо да спамите все пак ... Знам че трябва да дам поне 1800 лв за читав лоптоп за игри, но ми трябва спешно лаптоп и в момента не мога да дам повече, тва е положението... Та ще може ли все пак да ми отгорите по темата, моля, стига толко спам =)

Вместо да се ежиш прочети тази тема и сам си направи изводите. Колегите се опитват да те предупредят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писах ти, 840m или 850m видео ти е минимум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се ежа, дразня се малко ма е разбираемо :Д и все пак въпросът ми не е какви са минималните изисквания за лоптоп за да мога да играя игри на него в свободното си време, а от двата които мота да си позволя дали процесора но тошибата ще позволи на видекартата да работи на макс или няма и ако няма кой от двата варианта е по удачен. Или пък все пак асусът е по-удачния избор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се ежа, дразня се малко ма е разбираемо :Д и все пак въпросът ми не е какви са минималните изисквания за лоптоп за да мога да играя игри на него в свободното си време, а от двата които мота да си позволя дали процесора но тошибата ще позволи на видекартата да работи на макс или няма и ако няма кой от двата варианта е по удачен. Или пък все пак асусът е по-удачния избор

Зависи какви игри искаш да играеш. Дай примерни игри и ще се разбере дали може или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де хора, колко трябва да задам тоя въпрос: дали процесора но тошибата ще позволи на видеокартата да работи на макс или няма и ако няма кой от двата варианта е по удачен. Или пък въпреки това се асусът е по-удачния избор

Относно игрите, Victoria II,Hearts of Iron, Rome II TW, AC ...ясно ми е че асо тръгнат ще бъде на минимум настройки, ма за тия пари нормално, но все пак при тая разлика между двата лаптопа има шанс при едения да забива по-малко и с това ви помолих да ми помогнете, но дотук разбрах всичко друго но не и това, което ме интересува ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С настолен компютър за тия пари ще вървят не на минимум а на МАКСИМУМ, а и дори да тръгнат някак си след 1 година ЛАПТОПА ЩЕ СИ ОТИДЕ!!! ако ти е толкова спешно ето едно предложение: http://laptop.bg/laptops-dell-Alienware_15-dell_alienware_15_5397063714988 като нивото на тази машина е на настолен от 1000 ЛЕВА, като за 3000 лева кака машина може да си вземеш, нямаш си на представа!!! Ама нали трябва да си модерен....

Обща стойност - 693.91 лв. с ДДС
Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове, не се обиждайте, ама просто нема такива спамери ....... от 10 мнения нито един по темата....ако толко не можете да прецените по истинския въпрос поне не спамете.....аз ви питам нещо вие ми говорите за всичко друго но не и за това, което ме интересува ... Или напишете мнение ПО ТЕМАТА най-после или спрете да спамите. Не правя проучване на пазара а ме интересува конкретен въпрос.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От двата лаптопа Asus е малко по-производителен около 3-4%.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От двата лаптопа Asus е малко по-производителен около 3-4%.

При игри или при нормална работа имаш впредвид? Изв за въпроса, ама с толко спам просто трябва да питам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ти чуваш ли какво ти пишат колегите че лаптоп не става за игри ти пак и пак спамери ти знаеш ли какво е спам изобщо за тези пари си вземи настолен компютър който ще работи по добре и няма да ти засичат игрите и ще го използваш.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ти чуваш ли какво ти пишат колегите че лаптоп не става за игри ти пак и пак спамери ти знаеш ли какво е спам изобщо за тези пари си вземи настолен компютър който ще работи по добре и няма да ти засичат игрите и ще го използваш по дълго 

Да, знам какво е спамер, такива като теб дето вместо да ми кажат по въпроса кой от двата лаптопа (трябва ми лаптоп и това ми е бджета) ще се представи по-добре, при положение че ми трябва основно за работа, игрите са на заден план но пак е хубаво да вървят, ми прави проучване на пазара за лаптопи ими обяснява аз какъв съм. В никакъв случай не претендирам да съм специалист, но все пак от някой който разбира що-годе от комптри очаквам АДЕКВАТНО мнение ПО ТЕМАТА, а не коментари за рекламите, за тва колко съм зле и как нищо не мога да направя с тия пари и т.н. Ама нали тряа се говори за нещо и да се правим че много знаем. Може и действително да разбираш супер много от комптри, но от коментарите ти до тук не си пролича, при все че задавам някъв елементарен въпрос ....

Моите уважения и към "колегите" ама да се бяха изказали по темата ...

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..... от 10 мнения нито един по темата....ако толко не можете да прецените по истинския въпрос поне не спамете.....интересува конкретен въпрос.....

Какъвто е въпроса,такива са и отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си прочел линка към темата, която ти дадох по-горе. Лаптопа просто ще умре от прегряване след като го ползваш за такива игри, дори да тръгнат на минималните си изисквания. Все пак парите са си твой и ти си решаваш какво ще правиш. 

Спам в темата няма. Още в началото е даден линк към правилната тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е на какво се чудиш колега. Виж какви реклами вървят по телевизията, особено от големите вериги магазини.

Е тва кво е бе мой човек? Спам, при това от модератора, така че дааааа, спам нямаа в темата ...

Освен това въпросът ми се отнася за конкретни компоненти на посочените от мен лаптопи, а не по принцип да си говорим за лаптопите както е в посочената тема. Там дават ли отговор на моя въпрос? Не. Така че нито си ми дал линк към това което трябва нито нищо. Какво толко не можеш да разбереш че зададох конкретен въпрос към конкретни компоненти, и по-точно резултата от комбинацията между тях, а не ме интересуват принципно лаптопите това лаптопите онова.

Де факто единственото смислено нещо, което ми помага по някакъв начин е това че лаптопа ще сдаде багажа след известно време ако го ползвам за игри. Да, полезно е и благодаря за него, но все пак въпроса, който зададох е съвсем друг... =)

Редактирано от ilmagnifico33 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тва кво е бе мой човек? Спам, при това от модератора, така че дааааа, спам нямаа в темата ...

1. Не съм "твой човек". Моля за малко благоприличие.

2. Ето линк към темата, която те помолих да прочетеш. Тя ще ти отговори изцяло на всички зададени въпроси.Прецени си сам отново.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Не съм "твой човек". Моля за малко благоприличие.

2. Ето линк към темата, която те помолих да прочетеш. Тя ще ти отговори изцяло на всички зададени въпроси.Прецени си сам отново.

1.А защо не помолиш за благоприличие деструктор заради това " аман от такива като теб като си много умен и тарикат" ? Смятам че това действително нарушава "благопричието" а не мойто безобидно и съвсем добронамерено уверявам те "мой човек".

2. Посочи ми моля те, къде в темата към която ме препращаш пише, както попитах по-рано "дали процесора на тошибата ще позволи на видекартата да работи на макс или няма и ако няма кой от двата варианта е по удачен. Или пък все пак асусът е по-удачния избор?".

Редактирано от ilmagnifico33 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.А защо не помолиш за благоприличие деструктор заради това " аман от такива като теб като си много умен и тарикат" ? Смятам че това действително нарушава "благопричието" а не мойто безобидно и съвсем добронамерено уверявам те "мой човек".

2. Посочи ми моля те, къде в темата към която ме препращаш пише, както попитах по-рано "дали процесора на тошибата ще позволи на видекартата да работи на макс или няма и ако няма кой от двата варианта е по удачен. Или пък все пак асусът е по-удачния избор?".

Мнението на колегата е редактирано. Ако нещо не ти харесва има бутон "докладвай". Така е по правилата.

Линка съм ти дал, за да видиш, че който и от двата лаптопа да вземеш ще се мъчат и няма да може да ги използваш както искаш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнението на колегата е редактирано. Ако нещо не ти харесва има бутон "докладвай". Така е по правилата.

Линка съм ти дал, за да видиш, че който и от двата лаптопа да вземеш ще се мъчат и няма да може да ги използваш както искаш. 

Това е прекрасно, а нещо по същина да кажеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тестове правени в идеални условия не вярвам. Всичко се прави да се зарибява потребителя. Една конфигурация се оценява по абсолютно целия хардуер. Зависи даденото приложение било то игра, софтуер, специализирана програма какво ще използва. Зависи на какви настройки ще се използва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако още държиш да си вземеш лаптоп погледни този може и някой игри да играеш от който си ги изброил мисля че повечето ще можем и да си свършиш работата зависи със какви програми ще работиш :) http://evarna.com/component/virtuemart/laptopi/chetiriyadren-laptop-za-doma-detail?Itemid=0  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.