Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така..здравейте преди всичко.

Трябва ми нова конфигурация, която не надвишава 1300лв.Ще се ползва за геймимг предимно.Изискванията ми са процесора да е поне i5-4460, и да не слагате HDD, а SSD 256GB мин. Имам външен 1TB,на който ще складирам всичко.Другото е да не ми предлагате части 2-ра ръка. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 305.70 лв. с ДДС
Като разбира се ще изкарваш повече кадри понеже той снима
Ако искаш надвишаваш бюджета с 80 лева и взимаш 4690
Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

ADATA SSD SX930 240G SATA3 XPG

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK 2 броя

GB H81M-D3H /H81/LGA1150

PSU CHIEFTEC APS-500SB 500W Bronze

SHARKOON VG4-V ATX MIDI TOWER

Arctic F12 TC 120mm Temperature-controlled fan 2 броя

ARCTIC Freezer 7 Pro Rev.2

SAPPHIRE R9 280 3G GD5 OC W/BO

Обща стойност - 1 305.70 лв. с ДДС

https://www.youtube.com/watch?v=1r6q24OqUjE

Като разбира се ще изкарваш повече кадри понеже той снима

Ако искаш надвишаваш бюджета с 80 лева и взимаш 4690

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих взел това:

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK 2 парчета

Обща стойност - 1 318.07 лв. с ДДС
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих взел това:

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK 2 парчета

Обща стойност - 1 318.07 лв. с ДДС

Защо да дава 15 лева повече за 2gb карта макар и от ново поколение, не си сложил и вентилатори? и защо за едни 16gb да слага по-бавен диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да дава 15 лева повече за 2gb карта макар и от ново поколение, не си сложил и вентилатори? и защо за едни 16gb да слага по-бавен диск?

A кой ти каза,че ще са непбходими повече от 2 ГБ врам за 1080,ССДтата разглеждал ли си ги?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A кой ти каза,че ще са непбходими повече от 2 ГБ врам за 1080,ССДтата разглеждал ли си ги?

Е дори и да са необходими като има възможност за 3GB карта???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викторе, виж кога съм регистриран и колко мнения имам в хардуера. След това виж ти кога си се регистрирал и колко полезни мнения имаш... От близо 500 мнения сигурно повече от половината са ти в ''Нови конфигурации и части...'' и аз не съм видял нито едно полезно и градивно мнение от теб. За читави сглобки да не говорим...

R9 380 е малко по-бърза от R9 280, а CM N300 си идва с два вентилатора, та не мисля, че за такъв тип машина са нужни повече вентилатори. 

SSD-тата също не ги разбираш, така че по-добре не ми задавай въпроси, на които дори не знаеш отговорите.

Скоро ти бях казал, че има да четеш още много, за да ми отправяш забележки...

Горе си предложил поредната небалансирана конфигурация! 

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали знаеш че r9 280 не само че е 3gb а и е 384 бита :), като r9 380 е 256 бита 

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е за предлагане тук.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе човек ти да не работиш в елайна че пробутваш тия готови конфигурации??

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GCN 1.2 нещо говори ли ти ? Отвори малко тестове да видиш, че R9 380 е по-добра, а и 2GB са си напълно достатъчни за 1080P. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бе то и амд са 20 ядра а интел са 4. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бе то и амд са 20 ядра а интел са 4. 

Да ама тук става въпрос за амд и амд не за интел и амд

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ама тук става въпрос за амд и амд не за интел и амд

Все тая разбра ме закво говоря. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранванията които сте пратили надеждни ли са ? Че поне в близките 3 години няма да ъпгрейдвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранванията които сте пратили надеждни ли са ? Че поне в близките 3 години няма да ъпгрейдвам.

Да, няма да ти предложим китайско 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викторе, нищо лично но какво ще кажеш да оставиш малко някой компетентен да избира конфигурации? От хардуер и понятие си нямаш, то е пределно ясно за всички, ама очевидно и от добри обноски, възпитание и правилно държание също не разбираш... Неща без, които няма как да пробиеш. Не стига, че темата за бисерите е пълна с твоите мнения и сигурно 95% от мненията ти са цитирани там. Първо най-малкото, което е от захранвания нищо не разбираш... 350W захранване стигало за всичко и общо взето все такива китайски бомби препоръчваш... За другите ти изцепки да не коментирам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, i5-4460+R9 380/280 ще са с консумация от около 200-250W в гейминг, така че качествено 350W захранване на практика е съвсем достатъчно.

Дори да ъпгрейдваш, новите видеокарти и процесори са тенденциозно по-икономични и след време едва ли ще имаш проблем с най-висок клас компоненти с EVGA 430W например. За момента няма да имаш никакви проблеми!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,благодаря, както и за 2-те конфигурации.Утре като се върна от нощната и поспа ще ги прегледам по-дълбоко. :) Ако и други имат идеи,пишете ги. Вероятно след месец чак ще поръчам частите.Има време за идеи. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викторе, нищо лично но какво ще кажеш да оставиш малко някой компетентен да избира конфигурации? От хардуер и понятие си нямаш, то е пределно ясно за всички, ама очевидно и от добри обноски, възпитание и правилно държание също не разбираш... Неща без, които няма как да пробиеш. Не стига, че темата за бисерите е пълна с твоите мнения и сигурно 95% от мненията ти са цитирани там. Първо най-малкото, което е от захранвания нищо не разбираш... 350W захранване стигало за всичко и общо взето все такива китайски бомби препоръчваш... За другите ти изцепки да не коментирам.

Всички конфигураци които предлагам са с захранвания от сорта на aurum s, corsair rm/cs серия, дори за конфигурации от 400 лева захранване поне с 80+ Bronze сертификация, а и 350 вата са съвсем достатъчни дори за 4690(без K) и r9 380 4GB, то нали трябва да сметнеш коко ще е консумацията на частите, за това си с 750 ватово захрaнване за 4440 и r9 270x :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След месец ще говорим за I5-6500 + B150.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще дадете ли мнение за тази конфигурация ?

ASROCK H81 PRO BTC /1150

Corsair 1600MHz 1x8GB CL9 LP 1.5V

ADATA SSD M2 2242 SP900 256GB

SAPPHIRE R9 380 2G GD5 LITE

Corsair VS 650W ATX CP-9020051-WW

SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER GREEN

100лв над бюджета ми е,но ще го преживея..

Та, как ще се справя в сравнение с горните конфигурации ? Сложил съм 1х8 RAM, за да мога в бъдеще да сложа още 1х8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB B85M-D2V
8GB DDR3 1600 A-DATA x2
SAPPHIRE NITRO R9 380 4G GD5 L
ADATA SSD SX930 240G SATA3 XPG
SHARKOON VG4-V ATX MIDI TOWER
PSU CM B500 V2

Обща стойност - 1 399.87 лв. с ДДС

Докарах бъдещето при тебе , същата конфигурация 100лв. над бюджета и със 16GB рам.

едит: забравил съм колата :)http://nikem-bg.net/cart/50309p1r51435p1r46378p2r53899p1r54156p1r2152p1r52157p1rf.html

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.