Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте бихте ли ми препоръчали конфигурация до 500 лева. Ще се използва предимно за филми и интернет, но от време на време и за някоя лека игрица, за това по възможност с външно видео. Периферия си имам. Благодаря на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората хубав телефон не могат да си купят за тия пари, ти компютър търсиш.  :laughing4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората хубав телефон не могат да си купят за тия пари, ти компютър търсиш.  :laughing4:

so fking .. хвани си погледни щайгата. И за някои хора тея пари са много. 

Poker_Face.png

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

so fking .. хвани си погледни щайгата. И за някои хора тея пари са много. 

Poker_Face.png

Наистина са много пари. ;) Но нямах предвид, че са малко а че за тези пари хубав комп няма да се вземе. Моята щайга си ми стига и ще я сменя, когато вече наистина не става за нищо и не върши работа....

П.П.:Сега видях, че си ония с Панамерата под наем за гаджето. :D :D Уж имаш 820лв. да дадеш на някой да повози приятелката пък 500 лева ти се видяха нещо като от научна фантастика.

Редактирано от cr@sh_ETS2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П.:Сега видях, че си ония с Панамерата под наем за гаджето. :D :D Уж имаш 820лв. да дадеш на някой да повози приятелката пък 500 лева ти се видяха нещо като от научна фантастика.

Това не значи че не ценя парите. lol

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DELL OPTIPLEX 390

Това няма да мръдне следващите 5 години. Минуса е малката кутия и слабото захранване ако искаш яка видеокарта.

Но доколкото разбирам игрите не са особено важни а за тия пари така или иначе нямаш кой знае какви варианти.

Дори да вземеш най-скапания процесор и малко рам пари за видео не остават.

Друго дори да събереш още 100 лв. видеокартата ще е на нивото на вграденото.

Примерно GT710/720 и HD5450/6450/R5 230 са напълно безсмислени ако имаш съвременна вградена графика.

Едит: Има и към 100 лв. по-евтини варианти с I5-2400 но са с по-малко рам и по-малък хард.

Внимавай и какви изходи има дъното като го избираш. Този освен стария D-Sub има и HDMI изход.

Та спокойно може да си вържеш и стар монитор и актуален както и телевизор ако ти е кеф.

Ако някой ден решиш да му добавяш видеокарта гледай за икономични като GTX750/750TI/950

и вероятно ще трябва да са нископрофилни. Пример - 750TI -> 750

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DELL OPTIPLEX 390

Това няма да мръдне следващите 5 години. Минуса е малката кутия и слабото захранване ако искаш яка видеокарта.

Но доколкото разбирам игрите не са особено важни а за тия пари така или иначе нямаш кой знае какви варианти.

Дори да вземеш най-скапания процесор и малко рам пари за видео не остават.

Друго дори да събереш още 100 лв. видеокартата ще е на нивото на вграденото.

Примерно GT710/720 и HD5450/6450/R5 230 са напълно безсмислени ако имаш съвременна вградена графика.

Едит: Има и към 100 лв. по-евтини варианти с I5-2400 но са с по-малко рам и по-малък хард.

Внимавай и какви изходи има дъното като го избираш. Този освен стария D-Sub има и HDMI изход.

Та спокойно може да си вържеш и стар монитор и актуален както и телевизор ако ти е кеф.

Ако някой ден решиш да му добавяш видеокарта гледай за икономични като GTX750/750TI/950

и вероятно ще трябва да са нископрофилни. Пример - GB N750OC-2GL

Naruto,на това видео карта не може да сложи.Вярно,че е 4 ядра,ама със слба графика и не само това;за мен от горните предложения с Г3258 по-добро няма,а и с възможности за ъпгрейд са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Графиката е много над необходимото за стандартни дейности все едно има карта за стотина лева.
Напълно подлежи на ъпгрейд като му се сложи една нископрофилна 750TI и ще фърчи за разлика от умрелият пентиум.
Просто няма място за сравнение пентиум + 4ГБ рам и I5-2400 + 8ГБ рам.
Само не почвай и ти като билдера да говориш как санди било остаряло.  :D

А и като гледам скапаните кутии и слаби захранвания (не че се учудвам при тоя бюджет) та като сложим и слабия процесор 

за какъв ъпгрейд говорим? Ако имаш предвид да вземе 280Х на старо ще трябва да смени всичко а и да добави още рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Графиката е много над необходимото за стандартни дейности все едно има карта за стотина лева.

Напълно подлежи на ъпгрейд като му се сложи една нископрофилна 750TI и ще фърчи за разлика от умрелият пентиум.

Просто няма място за сравнение пентиум + 4ГБ рам и I5-2400 + 8ГБ рам.

Само не почвай и ти като билдера да говориш как санди било остаряло.  :D

А и като гледам скапаните кутии и слаби захранвания (не че се учудвам при тоя бюджет) та като сложим и слабия процесор 

за какъв ъпгрейд говорим? Ако имаш предвид да вземе 280Х на старо ще трябва да смени всичко а и да добави още рам.

Как и къде ще сложи 750ТИ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.dell.com/downloads/global/products/optix/en/optiplex-390-tech-guide.pdf

В DELL OPTIPLEX 390 и между другото за 100 лв. по-малко може да се вземе същата машина

но с 4ГБ рам (обаче кутията ме притеснява) - Fujitsu Esprimo E700.

А ако не държи на гаранцията от частно лице може да се намери и още по-евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.dell.com/downloads/global/products/optix/en/optiplex-390-tech-guide.pdf

В DELL OPTIPLEX 390 и между другото за 100 лв. по-малко може да се вземе същата машина

но с 4ГБ рам (обаче кутията ме притеснява) - Fujitsu Esprimo E700.

А ако не държи на гаранцията от частно лице може да се намери и още по-евтино.

Остави пдф-а,то и на снимката се вижда,че има на гърба-двойка,ще стане ли гимнастиката със 750ти,къде е налична,кво как ще съберем,100 ватовото ФСП как ще поеме 2400+750ти,бая гимнастика е с неизвестен край,а вградената на 2400 я зарежи...добър проц и нищо друго;предложение с 3258 е по-добре.

dellopt390memup08.png

Редактирано от dl777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази китайска бомба пърдон "захранване" изобщо няма да издържи за нищо... Много хубави конфигурации избираш... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази китайска бомба пърдон "захранване" изобщо няма да издържи за нищо... Много хубави конфигурации избираш... 

На Fortron 350-60APN  кво му е??? ти Fortron Aurum S или Corsair RM искаш?

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нищо не искам... Компютър няма да купувам... Виж малко, че тия боклуци където ги препоръчваш по 350W, които нямат дори бронзов сертификат стават за експлозив само...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нищо не искам... Компютър няма да купувам... Виж малко, че тия боклуци където ги препоръчваш по 350W, които нямат дори бронзов сертификат стават за експлозив само...

Има 80 plus bronze сертификат..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам в България компютър с G3258 и за посочените изисквания е напълно достатъчен и то без да има видими забавяния или неудобства.Племенничките ми го ползват точно за филми и интернет а аз разцъквам Диабло 3 и WoW на него.Мога дори да си гледам филми в HBO GO през TeamViewer.

Моя даже е със старата ми рам 4гб 1333 която обаче вече само 1100 носи,та графиката му върви много под възможното и пак на 1280х1024 двете посочени игри си вървят и то не на минимум.

Tа с 2 думи и аз бих бил за 3258.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има 80 plus bronze сертификат..

И да го има тоя бронзов сертификат колко мислиш може да захрани този захранващ блок?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма да се клоква този g3258 по-добрия вариант е g3440 със 1600 рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да го има тоя бронзов сертификат колко мислиш може да захрани този захранващ блок?

350 вата като процесора е 53 видеото 60 станаха 113 така че ще стигне..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Brain, това захранване за тези пари е перфектно.. Издържа Athlon X4 + r7 260x без каквито и да е проблеми (на един приятел)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.