Премини към съдържанието
bozho76

Моля за помощ за избор на озвучаване на компютър.

Препоръчан отговор

През 2006-2007 год. си купих колонки за компютър Creative T7900 7.1. Работиха от ден до пладне. Дефекти в изобилие. Звук гъгнещ и отвратителен. След поредната им честа повреда ги изхвърлих до кофата за смет. Търся си колони за компютър 7.1. Дънната ми платка е ASUS P8P67Delux с вградена звукова карта. Не ми се слага допълнителна звукова карта на слотовете. Не съм претенциозен, но по- далеч от Т7900 7.1. През 2008 год. си купих 5 метров кабел от изхода на слушалките от предният панел на компютъра до AUX  на  уредба Panasonic SC-AK-410. На Българският и международният пазар ИЗЧЕЗНАХА И НЕ СЕ ПРОИЗВЕЖДАТ 7.1 компютърни колонки. ЗАЩО И ПРИЧИНА НЕ ЗНАЯ. Търся си озвучаване за вградената звукова карта на компютъра. Изискванията ми към съветите Ви е предложенията да са за чисто нова техника, която се продава свободно и е с гаранция. Моля не ми предлагайте техника втора употреба - десета ръка, както и не желая да закупувам от интернет или интернет магазини. Не ми трябва звукът да чупи прозорци, а да е ясен и чист. Ще озвучавам стая от 20м2. Искам само аз да си слушам, а не да ми звънят съседите от входа. Желанието ми е още и комп. колонки да не са с голям обем- например 15 инчови говорители. За да могат да се местят лесно, защото в стаята се събира прах и има нужда от редовно почистване. По- принцип не съм ограничен в цената - например мога да си позволя малко над 2 000лв. за комп. колонки, но за ниско качествена вградена звукова карта не зная дали си заслужава. Разглеждах Logitech z506-5.1- 160лв. и Logitech z906-5.1-700лв. Не съм ги чул как свирят, но органите им за управление не ми харесват. Имат отзад на суб буфера потенциометър за регулиране и ми е неудобно да местя суб буфера щом искам да регулирам звукът. Приемам всякакви мнения и предложения. Предварително Много Благодаря на Всички за отговорите, помоща и съветите.

Редактирано от bozho76 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че звука може да се регулира и от панела на аудиодрайвъра. А и едва ли често ще се налага да въртите онзи потенциометър.

Държите ли непременно да са 7.1? Какво ще слушате на тях?

За местенето - ако ги закачите по стените, няма да пречат на чистенето, но кабелите си остават. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1) Какви изводи за звук има дъното ти?

2) Какво ще слушаш на тези озвучителни тела? Защото ако отговорът е "MP3-ки от нета, клипчета от YouTube и филми от Замунда" - това обезсмисля цени от 2000 лв и 5.1/7.1 системи. Когато имаш източник на звук с кофти качество, каквото и озвучаване да си купиш, няма голяма полза, резултатът ще е същият.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля че питащият е въобще несериозен и не знае за какво става дума. За начало да чете стотината подобни теми. Странно ми звучи почти десетина години да се мъчи с някаква китайска пръдня и след това изведнъж да изсипва 2000.

Щял да си слуша само той, ама знае ли 40 см говорители със съответното оформление как ще му разбъркат червата? И колко обем и тегло има такава колона? Смешко, прах щял да бърше.

Писна ми да се повтарям - какво ще слушаш? И от кое село си? Музиката е миксирана стерео и не ти трябва многоканална изгъзица. Такова само за киноефекти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е трудна твоята задача добре звучащи 7.1 колони за толкова малко пари (2000 лв). Може да се пробва с Dali Zensor серията  но няма да останат пари за ресивър-може и да се нагодят някак. Активни колони- също сложна задача, ако ослушаш музика- audioengine A5+ стерео "евтино решение" около 400 долара не знам обаче къде ще ги търсиш в България. Другите коитo препоръчвам и са страхотни колони, но скъпо решение Adam artist 5 или Adam artist 6-първите дори са с вграден usb dac, което елиминира скапаната звукова карта- в общи линии супер колони, за така нареченото  "ниър фиилд" слушане това е фирмата вносител, има ценова листа отгоре, колко е актуална и какво имат налично ще ръзбереш от тях, ако се поинтересуваш.

Но 7.1 активни колони е много трудна задача. Трудно ще намериш нещо по-добро от това, което си имал.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.