Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди до започна по същество искам да се извиня за репоста. Направих тема за конфигурация със същия бюджет преди няколко седмици, но в крайна сметка не се получи нищо, тъй като си харесах конфигурация, но от тогава си промених изискванията за някои части. Също така там се получи спор за правилната видео карта, но както и да е.. Правя нова тема, защото компютъра трябва да е готов до около 2 седмици и искам да кажа всичките си изисквания. :)

По същество:

Бюджета от 1000 лева не искам да се надвишава. Максимум двайсетина лева отгоре.

Хард диска да е с размер 1ТБ.

Кутията и дънната платка да бъдат с нормален размер, не искам от малките, защото искам повече място за ъпгрейд.

Никаква периферия, само машината.

За начало може да се сложат 4ГБ РАМ, за да се облекчи бюджета и в бъдеще да сложа още 4.

Без втора употреба части.

Главното ми изискване е да има максимална производителност за цената.

Моля ви за помощ и благодаря предварително! :)

Редактирано от 778899 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих... без втора употреба части. Ще го сложа и в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Ще помисля над вариантите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от G0ld
      Привет guys! Ще бъде доста подробен и предварително благодаря на всеки отзовал се и прочел романа ми.
      Преди година ме посъветвахте да не правя ъпгрейди, защото съм със стар сокет 1150 и за да получа наистина скок в производителноста трябва да мина на нов билд, дъно, рам, процесор...затова и продължих да си ползвам конфигурацията. 
      В момента съм със ASUSTeK COMPUTER INC. B85-PLUS (SOCKET 1150),   Intel Core i5-4460 CPU @ 3.20GHz,  PowerColor PCS+ Radeon R9 290  (4GB),  16,0GB  RAM Dual-Channel DDR3 @ 2992MHz (Kingston HyperX Savage),  PSU FPS RAIDER 650W, а кутията беше някаква на CM Power Elite 420 или и 30. Отделно имам сравнително нов хард 2ТБ Seagate Баракудка, и две ссд-та 120ГБ на кингстън и самсунг ево 240ГБ. 
      Знам,че с този процесор няма как да бодна нова сравнително по-добра видеокарта от сегашната. Което означава ново дъно (там съм гол и бос), нов процесор (знам, че райзънчетата в момента са тотално bank for your buck и ми допадна R5 2600X), нова рам DDR4 2x8GB и тогава нова карта. Ако трябва да бъда честен съм от хората, които обичат да получават максимума за сумата която дават. Ако някоя карта например е по-добра или процесор но заради 10 15 фпс в игрите, които няма да усетя, разликата в цената не си заслужава, съм напълно пас! Една от причините да се обръщам към вас е не само, че сте по-грамотни технически от мен, но има и потребители (като Roujin Z  ), които понякога могат да дадат много рационални мнения. От кое може да се спести, и къде да се вложи, от къде даден артикул може да се вземе на по-добра цена и прочие. Аз не следя толкова пазара и цените на компоненти в момента. Следователно бих искал някакъв вариант за конфигурация която включва стария ми хард и ссд-та и ще е най-производителния за парите си, но и такъв в който са включени и мои предпочитания. Например много държа на чистия и красив вид на конфигурацията и знам, че ще ме намразите, но шанса да ми допадне нова кутия под 100 лв е много малък. Много ме радват Phanteks, NZXT, CM и т.н.  В сегашната вече съм правил два, три различни билда и страшно ми омръзна, а и определено си заслужава по-добра ако сложа по-скъпи и нови компоненти. 
      Тоест искам кутия с добър въздушен поток, достатъчно място, стъклен панел разбира се, възможност за водно охлаждане. Ако е и с филтър за прах още по-добре. Друго за което ми се иска да дам пари е и охлаждането. Видях, че CM имат едно водно което е към 100/120 лв което е много прилична цена. Иска ми се билд с по-малко кабели и по-чист вид. Но може и да ме разубедите с някой въздушен, който е по-евтин и красив.  Също така искам да подбера компонентите си все пак в някаква цветова гама или по-неутрален цвят с който мога да играя. Отделно не знам сегашното ми захранване  добро ли е въпреки, че е 650W? Дали да не взема друго което да е модулно и отново да нямам хиляда кабела в кутията? 
      Конфигурацията както се казва ще се ползва за всичко, но приоритет ми е гейминга, филмите и браузването. За работа си ползвам предимно макбука. Въпреки това не е изключено някой ден да стриймвам или нещо подобно. Но за момента основно гейминг, както и доста мултитаскинг и доста отворени табове на браузъра.  Монитора ми е LED AH-IPS Philips 21.5", Wide, Full HD 75Hz, тоест ще играя на FullHD. Но тук имам втора дилема. По принцип искам нов монитор поне 24 инча, който за съжаление ще е TN панел, тъй като достъпните 144 херца монитори с freesync са си такива. Мисля да взема нов който да е основно за гейминг (тъй като обичам фпс, шутъри и доста къмпетитив игри), а Филипса да го запазя като втори монитор, който да изпозлвам за мултитаскинг? Тук обаче ме дразни това, че ако съм с nvidia, няма да мога да се възпозлвам от фрийсинка, а G sync монитор и то IPS с тия цени е абсурдно да си купя. Дали наистина има начин както четох в Редит да се подкара nvidia карта на фрий синк монитор? И тук въпроса е за каква карта ми остават пари? АМД картите са наистина добри за парите си, но в мид рендж класа, докато в по-високия определено за мен са nvidia. За да има осезаема разлика трябва да мина на 1070, 1070TI или 1080. 
      И в този ред на мисли, то е ясно коя е най-евтина, най-скъпа и най-производителна, но коя най си заслужава отново парите? Със сегашната новите игри вече ги свалям на медиум настройки, а новата 2019/2020 хептен ще ме спъват. 
      Дали не е вариант да си взема сега новите компоненти без видеокарта. Да сглобя билда и да бодна сегашното си видео. След което да продам старите части, които няма да ползвам и да се услушвам за нова карта ако се очаква да паднат още цените? След което само вземам и бодвам в новия билд и продава R9-ката? 
      п.с. Искам дъното да има и блутут имам един wireless Xbox контролер, който не мога да ползвам без кабел в момента...също така не споменах, че не си падам по клокването и експериментите и ми се иска нещо което да си има самостоятелен бууст и да не се налага да човъркам нещо.  Също така сега съм с външна ЛАН карта, по-добре ли е така и да я запазя ли? Също така не съм меломан, но от значение ли е саундкартата? Ползвам само гейминг слушалки и буфер с две колонки. 
      Другият ми въпрос е скоро очакват ли се нови платформи, нова DDR5 рам? Дали ще имам някакви опции за ъпгрейд. Защото ми се струва, че последните години все уцелвам време в което си правя билд на определена платформа/сокет към края на "жизнения цикъл" ако мога така да го нарека. :)) Или може би е нормално тъй като "технологиите" постоянно се развиват.  
      Съжалявам за разбъркания вид на темата ми, но буквално разсъждавах в нея на глас. :))) 
    • от CuinTheSuN
      Здравейте. Преди около година и нещо исках съвет за конфигурация за един приятел във форума. Той се оказа много доволен от нея и сега, най-накрая, дойде времето и аз да си взема един настолен компютър.
      Понеже не съм силно запознат с тази тема ми трябва вашата помощ при избора. 
      Компютъра ще се ползва главно за игри (GTA V, Skyrim, Fallout 4, Witcher 3, Far Cry 5...тн - главно по-нови издания). Искам да ги играя на 1080p със около 60 fps (не е задължително да се играят на максималните настройки). 
      Искам SSD-то да е поне 250 GB, както и предпочитам процесора да е Ryzen (не задължително). Нямам никакви части, който бих могъл да ползвам. Конфигурацията трябва да е до 2000 лв. Отделно ако може да препоръчате и добър монитор до 300 лв, който да върши работа с компютъра и да ползволява Full HD. Освен игрите компютъра може да се ползва и за web програмиране, като ще вървят програми от сорта на IntelliJ Idea и Photoshop. 
      Би било добре компонентите да са от един и същи магазин, който да предлага сглобяване. (например Никем).
      Благодаря ви предварително!
    • от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.