Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! В момента нямам кой знае колко пари, но искам да си upgrade-на стария комп. Процесора ми е... pentium4, 1гигабайт рам, и някакво изгоряло захранване(разбирате, че ми трябва ново) и ми трябва възможно най-евтиното охлаждане. Разбрах че дъното ми подържа най много core 2 duo 4700. Искам да играя лига и цс:го на прилични настройки с приемливи настройки.Като се надявам да излезе възможно най-евтино(за да останат пари за нова конфигурация). Вие сте на ход!

Моля без коментари от сорта на: купи си нова конфигурация и прочие!

Редактирано от NickG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах че дъното ми подържа най много core 2 duo 4700. ие!

Така ли, откъде го разбрахте това? Може ли модела на дънната платка. Не сте го написал, нито в другата Ви тема, нито тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаа, ами относно процесора, ако сега сте с някой селерон или някой от по-старите модели Пентиуми, вече е ясен максималният ъпгред на процесора. Остава да си го откриете по местата, където се продават втора ръка компоненти. Около 2 пъти е по-бавен от Core i3-4130  в тестовете на едно ядро и 2.4 пъти на многонишковите тестове. Но все пак доста по-сериозно изостава при приложения оптимизирани за съвременни инструкции, каквито просто не са налични при core 2 duo 4700...Както и да  е.  Все пак дъното разполата с пълноценен PCI-E 1.1 слот и може да се постави относително добра видеокарта от среден клас от преди 2-3-4 или повече поколения. Аз съм с тази видеокарта Gigabyte Radeon HD 4670 и мога да потвърдя, че е достатъчна за съвременни игри на резолюция до 1680Х1050, а някои по-леки без проблем и на Full HD.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш някой двуядрен за двайстина лева, поне още 1 GB РАМ  за 10 лева, и някоя карта като HD6670  за 50-60 лева. Останалото за захранване. Така като смятам, поне 160-180 лева с доставките, ако приемем, че захранването ще е сравнително качествено.  Та колко пари даваш, да не се окаже, че е за предпочитане направо ново дъно, процесор, РАМ, захранване.

Редактирано от FORD МанЯк (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш някой двуядрен за двайстина лева, поне още 1 GB РАМ  за 10 лева, и някоя карта като HD6670  за 50-60 лева. Останалото за захранване. Така като смятам, поне 160-180 лева с доставките, ако приемем, че захранването ще е сравнително качествено.  Та колко пари даваш, да не се окаже, че е за предпочитане направо ново дъно, процесор, РАМ, захранване.

A ти какво захранване би препоръчал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не каза какви пари можеш да отделиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не каза какви пари можеш да отделиш?

Ами надявах се да стигнат поне 130, но явно ще се наложи повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами надявах се да стигнат поне 130, но явно ще се наложи повече.

може и с толкова но и захранването трябва да е втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може и с толкова но и захранването трябва да е втора ръка.

Захранване втора не, но бях си харесал едно http://sofiacomputers.net/zahranvane-ceni.php?id=6744 Та какво мислиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранване втора не, но бях си харесал едно http://sofiacomputers.net/zahranvane-ceni.php?id=6744 Та какво мислиш?

Китайско захранване което много добре знаеш какво означава , но китайските тази марка е от по-хубавите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Китайско захранване което много добре знаеш какво означава , но китайските тази марка е от по-хубавите.

Но времено ще стане ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но времено ще стане ли?

Да ще стане , слагал съм goldenfield на много по мощни машини и си работят без проблеми - няма защити но за толкова пари толкос :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ще стане , слагал съм goldenfield на много по мощни машини и си работят без проблеми - няма защити но за толкова пари толкос :)

А ти за тези пари каква карта би препоръчал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти за тези пари каква карта би препоръчал?

препоръчаха ти HD6670 за 50 лв ако има е добре , по мощна ако искаш ще ти трябва по-хубаво захранване от това китайското.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

препоръчаха ти HD6670 за 50 лв ако има е добре , по мощна ако искаш ще ти трябва по-хубаво захранване от това китайското.

A hd7750?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаа, ами относно процесора, ако сега сте с някой селерон или някой от по-старите модели Пентиуми, вече е ясен максималният ъпгред на процесора. Остава да си го откриете по местата, където се продават втора ръка компоненти. Около 2 пъти е по-бавен от Core i3-4130  в тестовете на едно ядро и 2.4 пъти на многонишковите тестове. Но все пак доста по-сериозно изостава при приложения оптимизирани за съвременни инструкции, каквито просто не са налични при core 2 duo 4700...Както и да  е.  Все пак дъното разполата с пълноценен PCI-E 1.1 слот и може да се постави относително добра видеокарта от среден клас от преди 2-3-4 или повече поколения. Аз съм с тази видеокарта Gigabyte Radeon HD 4670 и мога да потвърдя, че е достатъчна за съвременни игри на резолюция до 1680Х1050, а някои по-леки без проблем и на Full HD.

За  кои съвременни игри е достатъчна тази карта?Уарфайтъра на Медъл оф Онър,дето е стара игра ще и вземе душата,камо ли нещо ново.

A hd7750?

7750 е добра карта.Ако имаш парите,атакувай я.Ако ще я взимаш,не рискувай с тоя китаец,да не стане оле мале.Не,че е  някакво чудовище,но е по-добра от 6670,и си е риск с това захранване.

130 за всичко ли?

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За  кои съвременни игри е достатъчна тази карта?Уарфайтъра на Медъл оф Онър,дето е стара игра ще и вземе душата,камо ли нещо ново.

7750 е добра карта.Ако имаш парите,атакувай я.Ако ще я взимаш,не рискувай с тоя китаец,да не стане оле мале.Не,че е  някакво чудовище,но е по-добра от 6670,и си е риск с това захранване.

A 6670 ще се справи ли с лига на добри настройки и кадри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A hd7750?

нямам идея колко пари ги дават но сигурно е двойно на 6670

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A 6670 ще се справи ли с лига на добри настройки и кадри?

Чакай сега,реши наистина колко пари ти се дават за всичко.6670 ще се справи си лигата,лигата се играе на вградено видео така,че не се плаши

Разликата,м/у 7750 и 6670 в пари и мощност е голяма.Гледам ги в олх-са по 130,90 и 80 лева. За 7750 говоря

Не ми се иска да ти казвам,но няма смисъл да наливаш пари в този комп.Гледам,че в началото си го писал,да не го споменаваме,но си е така.

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега,реши наистина колко пари ти се дават за всичко.6670 ще се справи си лигата,лигата се играе на вградено видео така,че не се плаши

Разликата,м/у 7750 и 6670 в пари и мощност е голяма.Гледам ги в олх-са по 130,90 и 80 лева. За 7750 говоря

Ами по мои изчисления ето какво излиза:Процесор 15(иначе струва 18, но сигурно ще го навия за 15), Рам 10,захранване 36, охладител за спу 8 лева, а останалото за карта. И а 6670 как ще е за цс го?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами по мои изчисления ето какво излиза:Процесор 15(иначе струва 18, но сигурно ще го навия за 15), Рам 10,захранване 36, охладител за спу 8 лева, а останалото за карта. И а 6670 как ще е за цс го?

За цс-са не мога да ти кажа.Като цяло не е много лека игра.Какъв е монитора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тази карта? http://olx.bg/ad/nvidia-730gt-2gb-ID5ivr6.html#a558fa721e

Монитора утре ще ти кажа, че сега не му помня параметрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тази карта? http://olx.bg/ad/nvidia-730gt-2gb-ID5ivr6.html#a558fa721e

Монитора утре ще ти кажа, че сега не му помня параметрите.

Ако искаш nvidia гледай да е поне GTX650 гледам има една за 90 и може да сваля и друга за 100лв със гаранция

едит: но с тези първите двуядрени процесори които мислиш да вземаш нещо повече от 6670 няма голям смисъл.

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.